Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Λιοφίλια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/06/2014 :  09:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας, με ~70 αθλητές να τρέχουν 10άρι σε στίβο.
Συγχαρητήρια στον Γιώργο τον Τσιγκερίδη (<36:00) και τον Νίκο -Tazi (χαμηλό 38:00) για τα ΡΒ και τους φοβερούς τους χρόνους.
Το group των <40:00 χαιρόσουν να το βλέπεις, τόσο για τον ρυθμό όσο και για το στυλ!

"My sport is your sport's punishment"

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  10:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Πολύ ωραίος αγώνας, με ~70 αθλητές να τρέχουν 10άρι σε στίβο.
Συγχαρητήρια στον Γιώργο τον Τσιγκερίδη (<36:00) και τον Νίκο -Tazi (χαμηλό 38:00) για τα ΡΒ και τους φοβερούς τους χρόνους.
Το group των <40:00 χαιρόσουν να το βλέπεις, τόσο για τον ρυθμό όσο και για το στυλ!

"My sport is your sport's punishment"


Με προλαβες!
Καταρχην συγχαρητηρια στη διοργανωση, με μηδεν κοστος, ο ιδιωτη οργανωτη με κοινωνικη συνειδηση δινεται η ευκαιρια να τρεξουμε, εγω για πρωτη φορα , σε πραγματικες συνθηκες στιβικου αγωνα. Μπραβο!
Τωρα στα καθ´ημας.
Ευχαριστω πολυ τον προλαλησαντα και τον Skakinen, που με υποστηριξαν απο τηρ εξεδρα- πλαστικη καρεκλα- δινοντας μου ρυθμο, φωτογραφιζοντας και φωναζοντας.
Εμενα, παρολο που ρκανα pb, 3815 για την ακριβεια η κουρσα μου αφησε πικρη γευση. Απο την αρχη ενιωσα πως δεν το ειχα, το σωμα παρακολουθουσε το ρυθμο αλλα οχι χαλαρα, οσο περνουσε η ωρα αυτο γινοτανε ολοενα και πιο φανερο, με τα τελευταια 2 χλμ να βγαινουνε με το ζορι, αν και στο τελευταιο τετρακοσαρι ειχα κουραγιο και επιταχυνα, απο 4 σε 340. Βασικη νομιζω αιτια ο αγωνας της προηγουμενης εβδομαδας. Εκει σχεδον σε ολη τη διαδρομη ετρεχα πιο αναλαφρα, χτες οχι.
Αυτο που κυριως με χαροποιησε ειναι οτι πρωτη φορα ειδα τους παλμους μου να ξεπερνουν τους 200. Ολο το τελευταιο χιλιαρι ημουν σταθερα στους 200+ με max 209. Αν δεν ριναι λαθος μετρηση, αληθεια πως θα το εξακριβωσω αραγε?, σημαινει πως αντι να μεγαλωνω μικραινω! Πολυ μου αρεσει η ιδεα.
Ο Γιωργος νομιζω τα πηγε περιφημα, εσπασε το 36 οπως ο παναξιος coach ειχε προβλεψει, εκανε βεβαια pb και αλλαξε κατηγορια!
Συγχαρητηρια σε ολους οσους εκαναν ρεκορ, η μεγαλυτερη πλειοψηφια απο οτι καταλαβα!!!, στον διοργανωτη και ενα μεγαλο ευχαριστω στους φιλους μου που με υποστηριξαν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  11:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα καλά μόνο να κάνω μια παρατήρηση.
Αυτό που λέμε, ένιωσα "ότι δεν το είχα"
Καμιά φορά αν πηγαίνουμε έστω και 5-7"/χλμ πιο γρήγορα από ότι έχουμε μάθει, τα βλέπουμε όλα κωλυόμενα.
Αλλάζει όλη η αίσθηση ειδικά μετά από 10-15λεπτά.
Και έχουμε την αίσθηση ότι επειδή εντάξει το τεμπάκι μας είναι πχ 4'15", ε αν πιεστώ θα γίνει 3'58", χωρίς όμως κάτι τρομερό.

Επίσης σύμφωνα με δήλωση του κυρίου Σάββα (ο οποίος ήταν θεατής και εμψυχωτής) ο στίβος είναι 3" πιο αργός/χλμ σε σχέση με την άσφαλτο... οπότε βάλτε το και αυτό στην δυσκολία. Από την άλλη έκατσε μια σχετικά δροσερή μέρα σε σχέση με τις προηγούμενες.
Για να έκανες PB καλά τα πήγες!
Συγχαρητήρια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  11:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
..."τό 'χες, δεν τό 'χες" Νίκο, εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι έβγαλες 10άρι στο 3'50'' (!!!) Δεν περιγράφω άλλο. Καλά, για τον "ιπτάμενο γάιδαρο" gtsig, εκ των πραγμάτων οι περιγραφές έχουν σταματήσει εδώ και καιρό!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  11:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια σε ολους για τα ατομικα ρεκορ και σε οχι ιδανικες συνθηκες λογω εποχης.
Νικο ετσι τρεχεται το 10αρι μετα το 7οχλμ θελεις να εγκαταλειψεις, αρα ετρεξες πραγματικα οπως επρεπε.
Ηταν πραγματι ωραια εμπειρια και απο την θεση του θεατη αυτη την φορα για μενα, ειναι ομορφο πραγμα να εμψυχωνεις συναθλητες.
Να πω οτι δεν ζηλεψα θα πω ψεμματα, αλλα δεν ημουνα για αγωνα αυτη την περιοδο, ωστοσο ειχε χαβαλε η ολη φαση στην "κερκιδα".
Ο Γιωργος ο Τσιγεριδης πηγε περιφημα με 35.40 και επιβεβαιωσε μετα τον Μαραθωνιο οτι ειναι δυνατος και στο 10αρι, Γιωργο ευχομαι να σπασουμε παρεα καποια στιγμη τα 35 λεπτα.:-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  12:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως ήταν όλα τα τσαμπιόνια μαζεμένα.
Πραγματικά από το πανελλήνιο πρωτάθλημα στα Μέγαρα ήταν ίσως λίγο καλύτερα από την 2ή σειρά.
Κάτι μεταξύ 1ής και 2ης σειράς.
Αλλά σε πολύ καλύτερο, φιλικό και ζεστό κλίμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  13:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ για τα επαινετικά σας σχόλια παιδιά!!.
Πάντως Γιώργο πραγματικά είχα αυτή την αίσθηση από την αρχή, ότι δε τσουλάει όπως θα ήθελα.
Στη Δάφνη, με αρχιικό χιλιάρι πιο γρήγορο, λογω κατηφόρας βέβαια, αλλά και με συνέχεια ανηφορική ο ρυθμός έβγαινε αβίαστα, να σκεφτείς ότι γυρω στο 7 και κατι έφτασα τον gtsig χωρίς να νιώθω οτι πιέζομαι, μετά βέβαια πήρα το μάθημα μου!!!
Ξέχασα και εγώ να αναφερθώ στο κλίμα, πολύ ευχάριστο με πολλούς γνωστούς και φίλους να σε στηρίζουν στα περάσματα σου.
Πραγματικά πολύ ωραία διοργάνωση, ελπίζω να συνεχιστεί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  13:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και ιδιαίτερα το Σάββα και το Νίκο (echetlo) για τη συμπαράστασή τους κατά τη διάρκεια του αγώνα! Συγχαρητήρια φυσικά και στο Νίκο (tazi) για το νέο του ρεκόρ!!

Όντως πολύ διαφορετική η εμπειρία του αγώνα σε στίβο (και για μένα ήταν ο πρώτος τέτοιος αγώνας) και σίγουρα ενδείκνυται για πολύ καλύτερες επιδόσεις σε σχέση με τους ασφάλτινους αγώνες...

Σάββα, μακάρι να σπάσουμε το 35αρι και μάλιστα μαζί στον ίδιο αγώνα!! Νομίζω είναι θέμα χρόνου :) !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  15:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gtsig

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και ιδιαίτερα το Σάββα και το Νίκο (echetlo) για τη συμπαράστασή τους κατά τη διάρκεια του αγώνα! Συγχαρητήρια φυσικά και στο Νίκο (tazi) για το νέο του ρεκόρ!!

Όντως πολύ διαφορετική η εμπειρία του αγώνα σε στίβο (και για μένα ήταν ο πρώτος τέτοιος αγώνας) και σίγουρα ενδείκνυται για πολύ καλύτερες επιδόσεις σε σχέση με τους ασφάλτινους αγώνες...

Σάββα, μακάρι να σπάσουμε το 35αρι και μάλιστα μαζί στον ίδιο αγώνα!! Νομίζω είναι θέμα χρόνου :) !



...σας έχω και τους ΔΥΟ γατααααάκιααα!...να σας ακολουθώ με το ποδήλατο εννοώ!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  15:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και από μένα τα καλύτερα λόγια για την διοργάνωση - πραγματικά δεν υπάρχουν και πολλές ευκαιρίες να τρέξεις 10άρι εντός σταδίου. Για μένα ήταν η πρώτη φορά, ήμουν στόν πρώτο αγώνα, ξεκίνησα γρήγορα για τις δυνατότητες μου στο 4.10 το πρώτο χιλ. έκοψα σταδιακά για να κάνω το 5άρι 22.25 και δυστυχώς τελικά το έκλεισα 46.40 { προσωπική μέτρηση } καλό μάθημα για τον ρυθμό μου. Πολύ ωραίο θέαμα στο δεύτερο γκρούπ, κόσμος να ενθαρύνει, γενικά ότι και να πώ....μπράβο. Και ο καιρός βοήθησε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  16:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο και Γιώργο, στείλτε μου τα mail σας στο n.pilikas@gmail.com, έχω κάτι βιντεάκια.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  17:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια-συγχαρητήρια!Κ εις κατώτερους χρόνους!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2014 :  10:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο βρε παιδιά.Απίστευτοι χρόνοι πραγματικά...

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2015 :  13:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιοι θα πατε φετος? Γραφτηκε ο γιος μου (16.5), αλλα δεν ξερω σε τι pace να τον συμβουλεψω να το παει. Εκανε 42:40 στο 10αρι της κλασικης περισυ και καπακι 42:21 στο 10αρι του ΣΔΥΑ χωρις δρομικη προπονηση. (παιζει τεννις και απλα κατεβαινει και τρεχει σε 10αρια και το 15αρι του Ναυπλιου!!! πού και πού ριχνει και κανα τρεξιματακι στις ανηφορες της γειτονιας).

Ισχυει γενικα αυτο που εγραψε ο deorum παραπανω οτι ο στιβος ειναι 3"/χλμ πιο αργος σε σχεση με την ασφαλτο? Εχει και τον ενθουσιασμο της ηλικιας αλλα εχει και την απειρια και την ελλειψη προπονησης, μη σκασει κιολας!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2015 :  14:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Ποιοι θα πατε φετος? Γραφτηκε ο γιος μου (16.5), αλλα δεν ξερω σε τι pace να τον συμβουλεψω να το παει. Εκανε 42:40 στο 10αρι της κλασικης περισυ και καπακι 42:21 στο 10αρι του ΣΔΥΑ χωρις δρομικη προπονηση. (παιζει τεννις και απλα κατεβαινει και τρεχει σε 10αρια και το 15αρι του Ναυπλιου!!! πού και πού ριχνει και κανα τρεξιματακι στις ανηφορες της γειτονιας).

Ισχυει γενικα αυτο που εγραψε ο deorum παραπανω οτι ο στιβος ειναι 3"/χλμ πιο αργος σε σχεση με την ασφαλτο? Εχει και τον ενθουσιασμο της ηλικιας αλλα εχει και την απειρια και την ελλειψη προπονησης, μη σκασει κιολας!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις






Ο Στιβος ειναι γρηγορος και επειδη ελεγχεις ευκολοτερα τον ρυθμο, μπορεις να φτασεις ευκολοτερα σε ρεκορ.
Κοιτα λογω υψηλης υγρασιας αυτο τον καιρο ας περασει 21,30 το πρωτο 5αρι και αν νιωθει καλα ας ανοιξει στο δευτερο μισο για να προσπαθησει να σπασει το 42,40.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2015 :  14:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas


Ο Στιβος ειναι γρηγορος και επειδη ελεγχεις ευκολοτερα τον ρυθμο, μπορεις να φτασεις ευκολοτερα σε ρεκορ.
Κοιτα λογω υψηλης υγρασιας αυτο τον καιρο ας περασει 21,30 το πρωτο 5αρι και αν νιωθει καλα ας ανοιξει στο δευτερο μισο για να προσπαθησει να σπασει το 42,40.


Σ ευχαριστω Σαββα. 42:21 εχει, οποτε σιγουρα θα θελησει να σπασει το 42. Μου λεει ειμαι ενα χρονο μεγαλυτερος, πιο μεγαλοσωμος, πιο δυνατος, πιο μπλα μπλα μπλα!!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000