Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 O Dean στο Σπάρταθλον 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 15

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  14:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πω πω πω, γιατί τόση χολή για τον Καρνάζη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  14:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Πω πω πω, γιατί τόση χολή για τον Καρνάζη;




Εγω προσωπικα καμμια χολη, απλα απορια η οποια ακομα να απαντηθει, οχι οτι χρειαζεται βεβαια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  15:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgos1965

Στο Βερολίνο ο Κιμετο έκανε 2.02.57, σκέφτηκε οι διοργανωτές πριν τον αγώνα να έδιναν συνέντευξη τύπου για να προβάλουν τον αθλητή που τερμάτησε 131ος η αναλογικά με τις συμμετοχες 3131ος!!!


μήπως τελικά τα αμερικανάκια ειδικά στο τρέξιμο είναι πιό "κοντά" στο μέσο δρομέα;;;;;;
προσωπικά τώρα για τον συγκεκριμένο αθλητή μου έκανε εντύπωση που αρκετοί δρομείς που γνωρίζω πήγαν να τον βγάλουν τελείως άχρηστο αλλά όπως πάντα ισχύει το ρητό (για όλους μας) , μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην πείς....
όσο για την διοργάνωση μην τρελλαθούμε και τελείως, καλά έκανε και προέβαλε εναν δρομέα με ελληνική καταγωγή και αναγνωρισημότητα στον κόσμο ο οποίος τελικά δεν "τό'παιξε" και τραυματίας κάπου στην διαδρομή και να σταματήσει...
εξάλλου αυτό δεν λέμε χρόνια κάποιοι, να μην προβάλλονται μόνο οι πρώτοι σε κάποια διοργάνωση;;; τώρα μας πειράζει το αντίθετο;;;;;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  15:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by giorgos1965

Στο Βερολίνο ο Κιμετο έκανε 2.02.57, σκέφτηκε οι διοργανωτές πριν τον αγώνα να έδιναν συνέντευξη τύπου για να προβάλουν τον αθλητή που τερμάτησε 131ος η αναλογικά με τις συμμετοχες 3131ος!!!


μήπως τελικά τα αμερικανάκια ειδικά στο τρέξιμο είναι πιό "κοντά" στο μέσο δρομέα;;;;;;
προσωπικά τώρα για τον συγκεκριμένο αθλητή μου έκανε εντύπωση που αρκετοί δρομείς που γνωρίζω πήγαν να τον βγάλουν τελείως άχρηστο αλλά όπως πάντα ισχύει το ρητό (για όλους μας) , μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην πείς....
όσο για την διοργάνωση μην τρελλαθούμε και τελείως, καλά έκανε και προέβαλε εναν δρομέα με ελληνική καταγωγή και αναγνωρισημότητα στον κόσμο ο οποίος τελικά δεν "τό'παιξε" και τραυματίας κάπου στην διαδρομή και να σταματήσει...
εξάλλου αυτό δεν λέμε χρόνια κάποιοι, να μην προβάλλονται μόνο οι πρώτοι σε κάποια διοργάνωση;;; τώρα μας πειράζει το αντίθετο;;;;;







Ωραια ας πουνε για τον Κουρκουρικη, τον Ψαραδακη που ηρθε απο την Δανια να τρεξει κτλ, που ειναι και καλυτεροι δρομεις, γιατι δεν ειπαν?
Αυτη ειναι η ερωτηση μου, τι ξεχωριστο εχει ο Καρναζης που εγω δεν μπορω να το δω ρε παιδακι μου ή μπορει να μην το ξερω κι ολας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  15:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
είναι αναγνωρίσιμος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  15:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αλλά είναι και δρομέας, δεν τρέχει γκλαμουράτα τον μαραθώνιο των 5χλμ..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  16:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οκ το καταλαβα οτι ειναι ο αναγνωρισιμος, εγω τον ειχα μαθει απο ενα σαιτ ασχετο με τρεξιμο που τον ελεγε υπερανθρωπο κτλ, και υπεθεσα οτι ειναι κατι φρουτα που κυκλοφορουν στην Αμερικη για τα Αμερικανακια, αλλα δεν τον ειχα για αθλητη που θα ασχοληθουν μαζι του διοργανωσεις δρομικες, οπως το Σπαρταθλο.
Οπως ειπα θα τον ειχα πχ για τις Σπετσες και το Κοστα Ναβαρινο, αλλα οχι για σοβαρες διοργανωσεις, αντε και στην Κλασικη που διαφημιζουν και την κουτση Μαρια που μαγειρευε στην εκπομπη του ταδε ξερω γω.
Τεσπα αυτη ηταν η ερωτηση και αφορουσε κυριως το Σπαρταθλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Queen
Senior Forum-Runner



647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  16:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί κλάνει το γατί, ρε φίλε Σάββα. Γιατί είναι Σπαρταθλητής, και από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο όλοι είναι άξιοι. Δεν υπάρχει Σπαρταθλητής πρώτος και τελευταίος.

Και γιατί έτρεξε όλη την απόσταση και δεν έκανε τον "τραυματία". Σαν κάτι άλλους που είναι μόνιμοι "τραυματίες" και αν δεν ήταν "τραυματίες" θα έκαναν 29'/10Κ.

Γκέγκε?

___________________
Citius Altius Fortius!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  16:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παιδιά και ο αγώνας αυτός διαφήμιση χρειάζεται
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  16:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ο Κούρκουλος δεν ήταν οδοντίατρος αλλά διαφήμιζε οδοντόκρεμες επειδή ακριβώς ήταν αναγνωρίσιμος και η αναγνωρισιμότητά του "βοηθούσε" το προιόν. Στην προκειμένη περίπτωση ο Κατνάζης και αναγνωρίσιμος είναι και σχετικός με το προιόν, οπότε γιατί να μην το εκμεταλλευτεί αυτό η διοργάνωση;!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  16:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ο Κούρκουλος δεν ήταν οδοντίατρος αλλά διαφήμιζε οδοντόκρεμες επειδή ακριβώς ήταν αναγνωρίσιμος και η αναγνωρισιμότητά του "βοηθούσε" το προιόν. Στην προκειμένη περίπτωση ο Κατνάζης και αναγνωρίσιμος είναι και σχετικός με το προιόν, οπότε γιατί να μην το εκμεταλλευτεί αυτό η διοργάνωση;!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  17:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κουκουβάγια, γράφτο άλλη μια φορά σε παρακαλώ, γιατί δεν το κατάλαβα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  21:37:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Τι να σου πω ρε Φιντ, αυτη την ωρα που μιλαμε στο Βερολινο οι πρωτοι βρισκονται στο 35οχλμ και πανε με ρυθμο για επιδοση 2.02,42!!!!!!!



Ε ναι ειναι εντυπωσιακό! Οπως κάθε επίδοση που "σπάει". Βασικά οτιδήποτε που δεν μας έχει συνηθίσει το ανθρώπινο σώμα να κάνει , είναι εντυπωσιακό και όλοι το θαυμάζουμε/αναγνωρίζουμε. Αλλά δεν μπορεί να είναι μόνο αυτό, μετράει (ξέρω οτι ακουγεται κλισε) και το πνεύμα, η ψυχή.

Ως μέτρο σύγκρισης για το αγώνισμα των δρόμων έχουμε το χρονόμετρο ή την σειρά τερματισμου. Το πνεύμα όμως του δρομέα ΔΕΝ μπορούμε να το μετρήσουμε με κάτι, αντικειμενικα. Είναι ορθο λοιπον να το αξιολογουμε μόνο με ένα ...ρολόϊ;

Οκ, δώσαμε το κύπελο στην πρωτιά, δώσαμε το πριμ, δώσαμε μισθό, ε ΤΙ άλλο να κάνουμε δηλαδή;

Εμένα ο Καρνάζης δεν θα έλεγα οτι με συγκινεί, άλλα πράγματα με συγκινούν σε έναν αθλητή. Σίγουρα όμως έτσι όπως κινηθηκε στον χώρο μου δίνει κάτι πολύ θετικό , με κάνει να απομυθοποιώ και να μυθοποιώ μέσα από το απλό παραδειγμά του ως άνθρωπος που παράτησε τα πάντα για να κάνει αυτό που πραγματικά αγαπάει.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 28/09/2014 21:37:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  21:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Κουκουβάγια, γράφτο άλλη μια φορά σε παρακαλώ, γιατί δεν το κατάλαβα.








-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2014 :  22:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Οκ το καταλαβα οτι ειναι ο αναγνωρισιμος, εγω τον ειχα μαθει απο ενα σαιτ ασχετο με τρεξιμο που τον ελεγε υπερανθρωπο κτλ, και υπεθεσα οτι ειναι κατι φρουτα που κυκλοφορουν στην Αμερικη για τα Αμερικανακια, αλλα δεν τον ειχα για αθλητη που θα ασχοληθουν μαζι του διοργανωσεις δρομικες, οπως το Σπαρταθλο.
Οπως ειπα θα τον ειχα πχ για τις Σπετσες και το Κοστα Ναβαρινο, αλλα οχι για σοβαρες διοργανωσεις, αντε και στην Κλασικη που διαφημιζουν και την κουτση Μαρια που μαγειρευε στην εκπομπη του ταδε ξερω γω.
Τεσπα αυτη ηταν η ερωτηση και αφορουσε κυριως το Σπαρταθλο.



Σάββα, είτε μας αρέσει, είτε όχι, ο άνθρωπος τρέχει. Μπορεί να μην έχει επιδόσεις, αλλά είναι endurance. Αυτό που κάνει είναι εντυπωσιακό. Κι εγώ αν έτρεχα κάθε πρωί πριν πάω στο γραφέιο, έναν μαραθώνιο σε 6 ώρες, και το είχα προμοτάρει, θα είχα γίνει γνωστή και αναπόφευκτα όταν θα πήγαινα σε έναν αγώνα, και τελευταία να ερχόμουν, θα έκαναν θέμα την παρουσία μου.

Εμένα αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι ενώ έχουμε δικό μας "προϊόν", δεν αναγνωρίζεται.





-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 15 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000