Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Επιλογή ρολογιού για τρέξιμο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  01:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
φίλε physiorunner , εγώ σου παραθέτω παρακάτω τις προτάσεις μού .
** Όλα τα μοντέλα περιλαμβάνουν παλμογράφο μέσα στο κουτί τους , χωρίς παλμογράφο είναι πιο φθηνά. **

1. Garmin Forerunner 210 : €210.00
2. Garmin Forerunner 220 : €269.00
3. Garmin Forerunner 310XT : €222.00

Ψάξε και τα 3 μοντέλα είναι άριστα εγώ θα προτιμούσα το 310xt λόγω της τιμής και της μεγάλης οθόνης καθώς συνδιάζει και τρίαθλο και αδιάβροχο κάτω απο τα 50μ.
Πάντως άμα έχεις σκοπό να αγοράσεις επωφελήσου από τις εκπτώσεις γιατί ήδη τα μαγαζιά έχουν κατεβάσει τις τιμές ;)

----------------------

O μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spectactor
Forum-Runner

Greece
92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  16:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρίξε μια μάτια και εδω
δεν εχω παραγγειλει αλλα φαίνονται δελεαστικες οι τιμές
http://www.clevertraining.com/c-146-gps-watches.aspx
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  18:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spectactor

Ρίξε μια μάτια και εδω
δεν εχω παραγγειλει αλλα φαίνονται δελεαστικες οι τιμές
http://www.clevertraining.com/c-146-gps-watches.aspx



Είναι από το USA ρισκάρεις με το τελωνείο εκτός αν στέλνει με usps όπου το ρίσκο είναι μεν υπαρκτό αλλά μικρότερο.

same rules apply
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  19:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάνω που είχα παραγγείλει στη σύζυγο εν είδει Αη Βασίλη να μου φέρει τα χριστούγεννα το http://www.actionitems.gr/vmchk/GPS-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A1%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%B1/Timex-Easy-Trainer-GPS-T5K754-+-%CE%94%CF%8E%CF%81%CE%BF-High5-Energy-kit.html, να σου πάλι το δίλημμα με το καινούριο http://www.actionitems.gr/GPS-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A1%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%B1/Timex-Ironman-Run-X20-Black-TW5K87300.html .
Ούτε αυτό παίρνει HR και αν καταλαβαίνω σωστά, δε δείχνει ταυτόχρονα 3 ενδείξεις στην οθόνη. Είναι και ακριβότερο, καθότι πιο καινούριο...
Καμμιά συμβουλή giakos (ή όποιος άλλος ξέρει) ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  19:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και το x20 ειναι πιο καινουριοεγω θεωρω έχοντας τρέξει και με το run trainer 1 θεωρω ότι το run trainer 2 είναι εκπληκτικό ρολοι...καταρχας ειναι τιμιο...δεν χαλαει τοσο ευκολα οσο τα garmin...για να μην πολυκουραζω lenin67 αφου θα το παιξεις αγιος βασίλης πάρε της το run trainer 2....τα εχει ολα....το μοναδικο μειον του ειναι οτι αποθηκευει μονο 15 προπονησεις...αλλα τις σβηνεις και εισαι οκ....αν το παρεις και θελεις βοηθεια να μιλησουμε η και να βρεθουμε να σου δειξω.

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2014 :  20:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς, ακόμα κι ο αη Βασίλης έχει οικονομικούς περιορισμούς και η τιμή του run trainer 2 υπερβαίνει τον προγραμματισμό...
Εξ ου και η ανάγκη επιλογής ανάμεσα στα 2 οικονομικά timex.
Και κλίνω προς το παλιότερο και οικονομικότερο...
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και θα επανέλθω αν κολλήσω κάπου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2014 :  03:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lenin67

Δυστυχώς, ακόμα κι ο αη Βασίλης έχει οικονομικούς περιορισμούς και η τιμή του run trainer 2 υπερβαίνει τον προγραμματισμό...
Εξ ου και η ανάγκη επιλογής ανάμεσα στα 2 οικονομικά timex.
Και κλίνω προς το παλιότερο και οικονομικότερο...
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και θα επανέλθω αν κολλήσω κάπου.



Το timex το έδιναν στην έκθεση (προσφορά έκθεσης) 175 ευρώ, που είναι απίστευτα λεφτά για το συγκεκριμένο μοντέλο. Γιατί δεν μιλάς με την αντιπροσωπεία μήπως και τώρα μπορέσεις να πάρεις αυτή την τιμή ???


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  18:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,θελω να αγορασω ενα προπονητικο ρολοι το οποιο να δειχνει αποσταση ταχυτητα ρυθμο και θερμιδες/παλμους.Τρεχω κυριως βουνο αλλα κανω και μπολικες διαλειματικες μεσα στην βδομαδα τοσο μεσα σε γηπεδο οσο και εκτος γηπεδου(τεμπο,εναλλαγες ρυθμου κλπ).Ειμαι μεταξυ αυτων των ρολογιων:
1.TIMEX Ironman Run x20 GPS Black Rubber Strap http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=44551
2.GARMIN Forerunner 10 Black Rubber Strap http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=38190
3.GARMIN Forerunner 210 Bundle Teal Black Rubber Strap http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=38192
απο οσα εχω διαβασει εδω στο φορουμ πιο αξιοπιστο πρεπει να ειναι το timex αλλα το κακο ειναι οτι δεν εχει ζωνη παλμων.
Ποια ειναι η γνωμη σας;(και εκτος απο αυτα που προτεινω.Η τιμη να ειναι περιπου εκει)

Ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  21:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγκρινεις ανομοια ρολογια.....ειδικα το 210 ειναι αλλη κατηγορια....σκεψου αν θες ζωνη παλμων...αν ναι τοτε GARMIN 210 η Τimex run trainer 2...αν οχι τοετ πας σε κατι πιο απλο....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  21:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νομίζω και με το garmin 10 την δουλειά σου σε αυτά που λές την κάνεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ousake
Forum-Runner

86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  10:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, καλημέρα
Θα ήθελα και εγώ τα φώτα σας. Σκέφτομαι να πάρω αθλητικό ρολόι για πρώτη φορά και, καθότι, τελείως άσχετη, η βοήθειά σας θα ήταν πολύτιμη!

Είδα το Timex Ironman Run X20, που είναι περίπου στα χρήματα που λέω να διαθέσω (γύρω στα 150 ευρώ), και οι απορίες μου είναι οι εξής:


Α) Συνδέεται με υπολογιστή και με σχετικό πρόγραμμα της εταιρείας; Τρέχω κυρίως σε βουνό, οπότε με ενδιαφέρει να βλέπω αναλυτικά υψομετρικές στον υπολογιστή.
Επίσης θα προτιμούσα το σχετικό πρόγραμμα να έχει ένδειξη σε χλμ και υψομετρική σε μέτρα (αντί για μίλια και feet, όπως συμβαίνει με το garmin connect, αν έχω καταλάβει καλά).

Β) Υπάρχει τρόπος να ‘εισαγάγεις’ διαδρομή στο συγκεκριμένο ρολόι; Δηλαδή υπάρχει η δυνατότητα να βρεις το λινκ για τη διαδρομή από τον αγώνα τάδε, που την έχει ποστάρει κάποιος, και το ρολόι να σου τη δείχνει στην οθόνη ενώ τρέχεις; Και αν κάτι τέτοιο δεν γίνεται από το συγκεκριμένο ρολόι, υπάρχει κάποιο άλλο (σχετικά οικονομικό) που να έχει αυτή τη δυνατότητα; Π.χ. υπάρχει ένα σάιτ με διαδρομές στην Πάρνηθα τις οποίες μπορείς να κατεβάσεις σε μορφή gpx (αν έχω καταλάβει καλά). Θα μπορούσα να εισαγάγω στο ρολόι αυτή τη διαδρομή;

Και μια τελευταία απορία, αν βρω μια διαδρομή ανεβασμένη στο garmin connect, μπορώ να την ‘κατεβάσω’ και να την εισαγάγω μόνο σε ρολόι garmin;

Ελπίζω να μην είναι τελείως άκυρα αυτά που ρωτάω, γιατί δεν έχω καμία επαφή με ρολόγια/gps :-)

Ευχαριστώ πολύ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  12:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως , θέλοντας να αποδώσω τα εύσημα στους giako και gligoro που μου το πρότειναν, πριν λίγο καιρό επέλεξα το Run trainer 2.0 και δεν το έχω μετανιώσει.
Όσο το μαθαίνω τόσο το απολαμβάνω , ειδικά οι 3 χ 3 οθόνες (3 οθόνες , τριών συνολικά ενδείξεων ) είναι απόλαυση καθώς μπορείς να έχεις πλήθος πληροφοριών μπροστά σου.
Η συνδεσιμότητα του εκτός του προγραμμάτος της Timex , πλέον ειναι εύκολη με πολλά προγράμματα(Endomondo , Mapmyrun, MyAsics, Stava) και η ακρίβεια του πολύ καλή.
Το μόνο που έχω δει είναι μικροδιαφορές απο πρόγραμμα σε πρόγραμμα , πχ μια προχθές τα 15,3χλμ του ρολογιού(άρα το σωστό νούμερο της απόστασης) το Runkeeper το διάβαζε 15,5 (σημειωτέον πως στην ίδια απόσταση το miCoach την μέτρησε 15,5 .....ναι ξέρω είμαι τρελός με τις δοκιμές :-) , απλά βρίσκω λογικό το κινητό να μην έχει την ακρίβεια του ρολογιού)
Αξίζει τον κόπο αν αποφασίσεις να φτάσεις στην τιμή του να το κοιτάξεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  13:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ηθελα τις γνωμες σας...το eGalaxy δινει το Garmin 310 xt με hrm 199ε κ δυνατοτητα αγορας με 12 ατοκες δοσεις...
η πρωτη γνωμη πoυ πηρα απο τον trexantiri ειναι παρα πολυ θετικη...
απλα μου ειχε γυαλισει το polar rc3 αλλα το κοστος ειναι 100ευρω πανω...μεγαλη διαφορα...
ευχαριστω.

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης

Edited by - sotos-marathon on 20/11/2014 13:29:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  14:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το 310 εχω εγω και ειμαι ενθουσιασμενος χωρις βεβαια να εχω μετρο συγκρισης... στα υπερ οι 4 οθονες με 4 ενδειξεις η καθεμια και μια εξτρα με τον εικονικο συναθλητη... στα εξτρα η βαφτιση του με οποιο ονομα επιθυμεις! αλλα οτι και να σου πω εγω σε σχεση με τον Μανωλη, ειναι νομιζω περιττο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  15:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Suisac

Πάντως , θέλοντας να αποδώσω τα εύσημα στους giako και gligoro που μου το πρότειναν, πριν λίγο καιρό επέλεξα το Run trainer 2.0 και δεν το έχω μετανιώσει.
Όσο το μαθαίνω τόσο το απολαμβάνω , ειδικά οι 3 χ 3 οθόνες (3 οθόνες , τριών συνολικά ενδείξεων ) είναι απόλαυση καθώς μπορείς να έχεις πλήθος πληροφοριών μπροστά σου.
Η συνδεσιμότητα του εκτός του προγραμμάτος της Timex , πλέον ειναι εύκολη με πολλά προγράμματα(Endomondo , Mapmyrun, MyAsics, Stava) και η ακρίβεια του πολύ καλή.
Το μόνο που έχω δει είναι μικροδιαφορές απο πρόγραμμα σε πρόγραμμα , πχ μια προχθές τα 15,3χλμ του ρολογιού(άρα το σωστό νούμερο της απόστασης) το Runkeeper το διάβαζε 15,5 (σημειωτέον πως στην ίδια απόσταση το miCoach την μέτρησε 15,5 .....ναι ξέρω είμαι τρελός με τις δοκιμές :-) , απλά βρίσκω λογικό το κινητό να μην έχει την ακρίβεια του ρολογιού)
Αξίζει τον κόπο αν αποφασίσεις να φτάσεις στην τιμή του να το κοιτάξεις.



Να ΄σαι καλά και να το ευχαριστηθείς, είναι πραγματικά φανταστικό ρολόι, άθραυστο και με οθονάρα..!!! Καλά χλμ.


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000