Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνας Ρεματιάς Χαλανδρίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  10:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Suisac

Αν ήταν κανένα φεστιβάλ μπῦρας , κανένα Halandri Pride(δεν έχω κάτι με τους ομοφυλόφυλους το διευκρινίζω το αναφέρω όσον αφορά την διαφορά στην αντιμετώπιση), κανένα πολιτικό πανηγυράκι θα δείτε πως θα έτρεχε.

Αυτή η χώρα δεν αλλάζει γιατί πάσχει στην νοοτροπία.....αλήθεια οι δημότες που τον ψήφισαν τι λένε ;




Γιατί άραγε σκέφτηκες πόσοι δημότες από τους Χαλανδριώτες θα τους νοιάξει που αναβλήθηκε ο αγώνας;
Σου βάζω μάξιμουμ ένα 10%

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  10:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ το είδα στο χωριο μου στα ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ,το ''ενδιαφέρον'' του κοσμου για τους αγώνες.
Να είχε καμμιά εκατοστή θεατές-και πολλούς σας λέω.Πιο πολλούς εθελοντές είχα παρα θεατές.
Την επόμενη μέρα στα χορευτικά,ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ ΚΑΡΦΙΤΣΑ.Επειδή έγινε μεσα στο γήπεδο μπάσκετ που έχει το χωριό,περίπου 800-900 θεατές είχε!
Αθάνατε Έλληνα.
Χορευτικό και κλαρίνο δώστου και την ψυχή του πάρε.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  11:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by Suisac

Αν ήταν κανένα φεστιβάλ μπῦρας , κανένα Halandri Pride(δεν έχω κάτι με τους ομοφυλόφυλους το διευκρινίζω το αναφέρω όσον αφορά την διαφορά στην αντιμετώπιση), κανένα πολιτικό πανηγυράκι θα δείτε πως θα έτρεχε.

Αυτή η χώρα δεν αλλάζει γιατί πάσχει στην νοοτροπία.....αλήθεια οι δημότες που τον ψήφισαν τι λένε ;




Γιατί άραγε σκέφτηκες πόσοι δημότες από τους Χαλανδριώτες θα τους νοιάξει που αναβλήθηκε ο αγώνας;
Σου βάζω μάξιμουμ ένα 10%

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015


Και πολυ λες.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  11:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Εγώ το είδα στο χωριο μου στα ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ,το ''ενδιαφέρον'' του κοσμου για τους αγώνες.
Να είχε καμμιά εκατοστή θεατές-και πολλούς σας λέω.Πιο πολλούς εθελοντές είχα παρα θεατές.
Την επόμενη μέρα στα χορευτικά,ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ ΚΑΡΦΙΤΣΑ.Επειδή έγινε μεσα στο γήπεδο μπάσκετ που έχει το χωριό,περίπου 800-900 θεατές είχε!
Αθάνατε Έλληνα.
Χορευτικό και κλαρίνο δώστου και την ψυχή του πάρε.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015


Δε λες ευχαριστω που δε σε εβρισαν που εκλεισες τους δρομους

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  11:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε νομίζετε ότι έχει παραγίνει με τους Αγώνες; Όπως και με το τρέξιμο αυτό καθ' αυτό. Αγώνες, προπονητές, εργομέτρες, διατροφολόγοι, γιατροί , φυσικοθεραπευτές και φυσικά πλήθος χορηγών και εταιρειών που πουλούν λογιών λογιών καλούδια. Τελικά αυτό που λείπει είναι να ασχοληθούν και οι ψυχίατροι γιατί μου φαίνεται ότι τελικά μας έχουν τρελάνει μαζικά. Μας οδηγούν από τη μια ψύχωση στην άλλη. Είπαμε να βάλουμε το τρέξιμο στη ζωή μας, αλλά κάποιοι έβαλαν τη ζωή μας στο τρέξιμο... Και να ήταν μόνο το τρέξιμο... Σειρά έχει το ποδήλατο, το τρίαθλο. Μήπως πρέπει να ηρεμήσουμε λίγο;; Προσωπικά καταλήγω στο ελεύθερο και χαλαρό τρέξιμο, χωρίς στόχους, χρόνους και αγώνες..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  13:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by CaballoBlanco

Δε νομίζετε ότι έχει παραγίνει με τους Αγώνες; Όπως και με το τρέξιμο αυτό καθ' αυτό. Αγώνες, προπονητές, εργομέτρες, διατροφολόγοι, γιατροί , φυσικοθεραπευτές και φυσικά πλήθος χορηγών και εταιρειών που πουλούν λογιών λογιών καλούδια. Τελικά αυτό που λείπει είναι να ασχοληθούν και οι ψυχίατροι γιατί μου φαίνεται ότι τελικά μας έχουν τρελάνει μαζικά. Μας οδηγούν από τη μια ψύχωση στην άλλη. Είπαμε να βάλουμε το τρέξιμο στη ζωή μας, αλλά κάποιοι έβαλαν τη ζωή μας στο τρέξιμο... Και να ήταν μόνο το τρέξιμο... Σειρά έχει το ποδήλατο, το τρίαθλο. Μήπως πρέπει να ηρεμήσουμε λίγο;; Προσωπικά καταλήγω στο ελεύθερο και χαλαρό τρέξιμο, χωρίς στόχους, χρόνους και αγώνες..



Κάπως έτσι είναι τα πράγματα...
Ιδίως με τους αγώνες, η κατάσταση έχει καταντήσει φαιδρή.
Μεχρι κι η κάτω Ραχούλα διοργανώνει...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  14:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρόλο που ζω ΚΑΙ από το τρέξιμο,λόγω της επαγγελματικής μου ιδιότητας,δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.
Πλέον το κάθε χωριό,το κάθε νησί και ο κάθε Δήμος,και η κάθε πόλη θέλει τον αγώνα του/της.
Βέβαια θα μου πεις,αυξήθηκαν κατά 1000% οι δρομείς,οπότε λογικό να υπάρχουν πιο πολλοί διοργανωτές,λογικό να υπάρχουν και πιο πολλά ''τερέν'' για να γίνουν αγώνες,ώστε να απορροφηθεί όλος αυτός ο όγκος των δρομέων.
Μέχρι και 2ο εναλλακτικό ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ δημιουργήθηκε(ο Φειδιππίδειος Δρόμος) προκειμένου να χωρέσει όλους τους συμπατριώτες μας!!!!

Δεν ξέρω που θα πάει αυτό το πράγμα,αλλά φαντάζομαι ότι λογικά κάποια στιγμή ΄΄θα σκάσει΄΄,δυστυχώς.Δεν το λέω το ''δυστυχώς΄΄ γιατί θα πάψω να έχω την δουλειά που είχα,απλά φαντάζομαι ότι ο κόσμος ίσως βαρεθεί την άσκηση και αυτό το συνεχόμενο πέρα-δώθε σε αγώνες,και πάψει έτσι να προπονείται.
Πάντως η αλήθεια είναι ότι έχει φρακάρει η χώρα από αγώνες ειδικά από Θεσσαλία και κάτω,και δεν είμαι ούτε εγώ ΄΄άμοιρος΄΄ ευθυνών.

Είχα ξεκινήσει από τα ταπεινά μου ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ,και τώρα άμεσα-έμμεσα εμπλέκομαι σε 15 αγώνες τουλάχιστον!Ναρκωτικό,σαράκι,μεράκι βλακεία όπως θέλετε χαρακτηρίστε με
Φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα μείνουν οι αγώνες που γίνονται από ανθρώπους που αγαπούν αυτό που κάνουν-και όχι από αυτούς που το βλέπουν σαν κονόμα και είναι αρκετοί αυτοί,και ειδικά οι αγώνες που έχουν κάτι να ΄΄προσφέρουν΄΄.

Ίδωμεν,ιδού η Ρόδος,ιδού και το πήδημα.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  15:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά, δε βρίσκω κάτι κακό στους πολλούς αγώνες. Ας ξεχαρμανιάσουμε λίγο. Μέχρι πριν 2-3 χρόνια μόνο ο κλασσικός μαραθώνιος υπήρχε. Προφανώς και υπάρχουν διοργανώσεις που δεν αξίζουν, αλλά μάλλον εύκολα μπορούμε να τους αγνοήσουμε. Από τους 10 αγώνες που πήρα πέρυσι μέρος, μόνο ένας της Cyta στον Άλιμο ήταν σε αυτή την κατηγορία. Κατά τα άλλα και στο Περιστέρι και στη Γλυφάδα και στο Πέραμα και στην Καλλιθέα και την Ηλιούπολη και στη Νέα Σμύρνη και στη Λευκάδα, μόνο άριστες εντυπώσεις αποκόμισα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  16:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει νόημα να τρέχει κανείς σε όλους τους αγώνες;
Αν είναι να οδηγησω 20χλμ για να τρέξω 10χλμ, ε, συγγνώμη, βγαίνω από το σπίτι μου και αρχίζω και τρέχω. Ναι, άλλο πράγμα να τρέχεις με παρέα και φανφάρες αλλά πραγματικά για 10 χλμ, αξίζει τον κόπο (μεταφορικά και κυριολεκτικά);

Του Χαλανδρίου, ναι μεν ήτνα ένας καλός αγώνας, όμως, ήταν ένα 10αράκι. 10αράκι όλοι μπορούμε να τρέξουμε μόνοι μας. Δεν έγινε και τίποτα που καταργήθηκε (έγινε ως προς άλλους λόγους αλλά όχι για το ότι εγώ κι εσύ δε μπορούμε να τρέξουμε επειδή μας καταργήσανε τον αγώνα "μας").
Αν καταργήσουν κάποιον ημιμαραθώνιο ή κάποιο 15αρι βουνού που τον μεν πρώτο θες παρέα να τον τρέξεις, τον δε δεύτερο θες σηματοδότηση διότι δεν ξέρεις το βουνό, ε, εκεί, είναι να "γκρινιάξουμε". Για το 10αρι μέσα σε ένα Δήμο..... σιγά! 10χλμ ασφάλτου εύκολα βρίσκεις.







-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  17:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το μόνο που θα πω ΔΥΣΤΥΧΩΣ που καταργήθηκε η Ρεματιά, ήταν επειδή ο εν λόγω αγώνας ,ήταν μία έμπνευση του Δάσκαλου του Τακη του Σκουλή!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  17:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όμως υπάρχει και ο αντίλογος και είναι και πολύ σοβαρός στους πολλούς αγώνες πέραν από τις καθαρά αμιγές αθλητικές προεκτάσεις.

Σκεφτείτε όλα αυτά τα χωριά και τα νησιά και οι μικρές πόλεις όπου γίνονται αγώνες:
1)Oδηγεί τον ντόπιο αθλητισμό και ειδικά τους νέους στο να τρέχουν.Στα Βρεττάκεια πριν 2 χρόνια, έτρεξαν 3 Κροκεάτες.Φέτος έτρεξαν περίπου 30!!!!
2)Σκεφτείτε τα σημαντικά οικονομικά οφέλη ενός χωριού, ή μιας μικρής πόλης ή και ενός τόπου από την ύπαρξη ενός αγώνα.Σκάνε τα καραβάνια οι δρομείς,τονώνεται η κίνηση στα μαγαζιά,και μάλιστα τα οφέλη είναι και πιο μακροπρόθεσμα μιας και γνωρίζουν οι δρομείς έναν τόπο,και αν αυτός έχει να επιδείξει κάτι,τον ξαναεπισκέφτονται σε άσχετη στιγμή.Τρανό παράδειγμα ως προς αυτό οι 2 αγώνες μου στον Πάρνωνα-ο Ημιμαραθώνιος Πάρνωνα και το ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ!
Πλέον μιλάμε για ένα νέο είδος τουρισμού-ο αθλητικός τουρισμός και μάλισταγια να εξειδικεύσω περισσότερο,ο τρεξιματικός τουρισμός.
3)Η ανάπτυξη των ευρύτερων κοινωνικών επαφών.Πλέον δεν χρειάζεται να κάνεις ολόκληρη διαδικασία για να δεις κάποιους φίλους και γνωστούς που τους έχει χάσει.Οι αγώνες τρεξίματος σου δίνουν αυτή την δυνατότητα.
-Που θα σε δω που χαθήκαμε;
-Στα ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ ,ψήνεσαι;;;
κλπ,κλπ.
4)Ένα μεγάλο τρεξιματικό επαρχιακό κοινό,πριν όταν η περιοχή του δεν είχε πολλούς αγώνες,ή έπρεπε να περάσουν αρκετοί μήνες ώστε να πάνε σε έναν αγώνα της περιοχής τους ή αναγκαζόντουσαν να ξενιτευτούν αρκετά χιλιόμετρα,προκειμένου να καλύψουν αυτή τους την "ανάγκη".Τρανό παράδειγμα ο ΣΔΥ Μεσσηνίας από τους πλέον δραστήριους συλλόγους.Πριν 3-4 χρόνια,είχε τους 2-3 αγώνες στον νομό τους,κανα-δυο αγώνες στην Αρκαδία και τα Παλαιολόγεια στην Λακωνία.Πλέον...και με την δική μου γραφική συμβολή, μόνο στην Λακωνία έχουν σχεδόν 10 αγώνες για να πάνε να τρέξουν.Οπότε δεν χρειάζεται να πάνε μακριά για να τρέξουν,με όλα όσα συνεπάγεται αυτό.

Και άλλα πολλά οφέλη που θα μου παρει ώρα να τα αναφέρω.Οπότε δεν είναι απαραίτητα κακό η μεγάλη ανάπτυξη των αγώνων.Βέβαια αρκεί να υπάρχει μεγάλο τρεξιματικό κοινό,προκειμένου να απορροφηθούν από αυτούς τους αγώνες.Δεν είμαι σε θέση να ξέρω η αναλογία αγώνων/δρομέων είναι υπέρ του ενός παράγοντα ή του άλλου,ώστε να μπορούν οι πολλοί αγωνες να απορροφήσουν τους υπάρχοντες δρομείς

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  17:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες μην το κουράζετε. Αν είναι πολλοί οι αγώνες οι λίγοι, δεν ενοχλεί κανέναν παρά μόνο ίσως τους διοργανωτές που κάποιοι θα μπαίνουν μέσα αν δεν έχουν αντίκρισμα εισπράξεων/συμμετοχών. Τι σε πειράζει εσένα, φοβάσαι μην πάθει ζημιά η αγορά? Δεν θα πάθει τίποτα σας διαβεβαιώ, θα φουσκώσει, θα ξεφουσκώσει, θα έρθει στα ίσια της. Κάποιοι θα κερδίσουν κάποιοι θα χάσουν και θα βγούν απέξω.

Δεν πάτε με το ζόρι σε κανέναν. Αν είστε ψυχαναγκαστικοί και δεν μπορείτε να αφήσετε αγώνα για αγώνα... δεν σας φταίνε οι αγώνες. Επειδή γίνεται αγώνας, δεν σημαίνει ότι πρέπει να πας.
Αντίθετα μεγαλώνει ο ανταγωνισμός, οι επιλογές, κτλ.
Εγώ έτρεχα (και φετος έτσι θα κάνω) σε 4-5 αγώνες στην χρονιά (από ΣΕΠΤ->ΣΕΠΤ ορίζω την χρονιά). Γιατί αγώνας για μένα είναι ένα ξεχωριστό γεγονός, να δώσω κάτι παραπάνω, να τεσταριστώ, κτλ. Όχι προπόνηση. (κάνω ίσως εν'οψει μαραθωνίου, κάποιον ΗΜΙ σαν προπόνηση, επειδή στα πολλά χλμ, χρειάζεται μια μικρή ψυχολογική ανάταση... αλλά αυτό μόνο)
Όσοι κάθε ΣΚ στήνονται στην εκκίνηση, δεν τους κατάλαβα ποτέ, αλλά αν εκείνους τους ευχαριστεί, με γειά τους με χαρά τους.

Αυτό το παράγινε το κακό δεν το καταλαβαίνω. Ποιο κακό? Τι ενοχλεί ποιον? Εκτός αν είναι κάποιος διοργανωτής από τους παλιούς, και χάνει την πρωτοκαθεδρία. Εκτός αν νόμιζε πως είναι μοναδικός και ξεχωριστός που έτρεχε, και τώρα πλέον τρέχουν και άλλοι (και πιο γρήγορα) και έχασε τον θαυμασμό για αυτό που έκανε?

Εκτός αν κάποιος ενοχλείται μόνο και μόνο στο άκουσμα των αγώνων?

Δεν το καταλαβαίνω. Και με τους φούρνους παράγινε το κακό, αλλά δεν με ενοχλούν. Αν οι επιχειρηματίες αυτοί, ρίχνουν λεφτάκια και τα ανοίγουν, καλά κάνουν. Όσοι δεν αντέξουν θα χάσουν, όσοι αντέξουν θα κερδίσουν, και στο μεταξύ θα έχει κινηθεί η αγορά. Τα πράγματα πάντα είναι ρευστά και σε διαρκή αλλαγή, εξέλιξη κτλ.

Ήδη αρκετοί αγώνες από πέρυσι αμφιβάλλω αν θα γίνουν, γιατί ήταν απαράδεκτοι σε όλα τους. Δεν περίμενα ότι θα δω τόσο αίσχος αγώνες, αλλά το είδα. Αλλά αυτό έχει να κάνει με την γυφτιά του κάθε διοργανωτή, όχι με τους πολλούς αγώνες ή όχι.
Αφήστε τους ανθρώπους να τρέχουν, να αγοράζουν μπλουζάκια, τις γυναίκες να φτιάχνουν τα νύχια τους, τους άλλους να πίνουν καμιά μπύρα, ή μερικούς φραπέδες.

Edited by - Deorum on 29/08/2014 18:01:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  18:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αρκετοί ΔΕΝ θα γίνουν φέτος,γιατί δεν είναι προεκλογική ΔΗΜΟΤΙΚΗ περίοδος!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  19:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εν τω μεταξύ ξέρω περιπτώσεις 2-3 αγώνων που είχαν εξαγγελθεί προεκλογικά με την στήριξη κάποιων υποψηφίων δημάρχων,και όταν αυτοί έχασαν οι εν λόγω αγώνες ακυρώθηκαν!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015-ΔΙΟΣΚΟΥΡΩΝ ΚΡΗΝΗ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 1/8/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/08/2014 :  19:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα με Deorum δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την διεξαγωγή τόσων αγώνων. Ίσα ίσα αν είναι πολλοί απορρίπτεις αυτούς που δεν σε εκφράζουν για οποιονδήποτε λόγο. Γίνονται τόσοι αγώνες διότι υπάρχει συμμετοχή αν δεν υπήρχε δεν θα γινόταν. Απλό είναι...

για τα περί φιλοσοφίας είναι προσωπικό ζήτημα. Και εγώ για τους δικούς μου λόγους (οικονομικούς, καταπόνησης, ρουτίνας) επιλέγω κάθε χρόνο 3-4 αγώνες το πολύ αλλά αυτούς θέλω να τους ευχαριστηθώ πραγματικά και να τους θυμάμαι σαν κάτι το διαφορετικό από την καθημερινή μου ρουτίνα αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό για τον καθένα

για την ενασχόληση με το τρέξιμο πάλι απλό είναι, ανεξάρτητα από το τί πρεσβεύει αυτό το δρομικό κίνημα και από ποιους γίνεται εκμεταλλεύσιμο (εξάλλου δεν έχει μείνει και τίποτα μακριά από αυτό που λέμε εμπορευματοποίηση) αναλογίζεσαι τί κερδίζεις και τί χάνεις από αυτό το χόμπι αν το πρόσημο είναι θετικό συνεχίζεις αν όχι το ξανασκέφτεσαι

γενικώς δηλαδή απλά είναι τα πράγματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000