Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 adidas boost-τα φώτα σας!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 11

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  08:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dim stam

Παιδιά τα ultra boost τα έχει δοκιμάσει κανένας?

dim stam



Τα δοκίμασα στο πόδι μου για 1-2 λεπτά, την τελευταία φορά που μπήκα στην adidas.
Όλο το πάνω μέρος μαλακό κι εφαρμοστό σαν χοντρή κάλτσα. Τόσο σφιχτό που αισθάνεσαι ότι χρειάζεσαι βοήθημα-κόκκαλο για να φορέσεις το παπούτσι. Σα να φοράς κάλτσα με σόλα.
Το κάτω εσωτερικό μέρος υπερβολικά μαλακό. Πιο μαλακό από οτιδήποτε άλλο έχω φορέσει όπως π.χ. glide 5-6-7, nimbus 13-14. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει τα energy.
Τέλος, κι εξωτερικά ήταν αρκετά εύκαμπτο νομίζω κι αισθανόμουνα ότι το πόδι μου ρολάρει (στο περπάτημα), σαν τραμπάλα με άξονα στο κέντρο του παπουτσιού. Πάταγε φτέρνα, μέσο, μπροστινό μέρος, απλά η αίσθηση ήταν αρκετά περίεργη για μένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  09:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα!παραλαβη σημερα boston boost 5.
πρωτα 7 χλμ κ η αισθηση(κορυφαια) ειναι ιδια με του energy αλλα ποιο Light στο θεμα μαλακο! τα καλυτερα παπουτσια που εχω βαλει για τρεξιμο ειναι τα boost!!επομενη αγορα τα energy boost 2!για τα πολλα χλμ!(ουτε διαφιμιση της adidas να ειμουνα!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dim stam
Forum-Runner

Greece


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  11:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω Aroulio εγω φοραω εδω και ενα χρονο κυριως τα glide boost και τωρα σκεφτομαι να παρω τα ultra.Μου αρεσει αυτη η μαλακη αισθηση του boost απλα ειμαι αναμεσα σε αυτα και τα energy 2.

dim stam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  12:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dim stam

Ευχαριστω Aroulio εγω φοραω εδω και ενα χρονο κυριως τα glide boost και τωρα σκεφτομαι να παρω τα ultra.Μου αρεσει αυτη η μαλακη αισθηση του boost απλα ειμαι αναμεσα σε αυτα και τα energy 2.

dim stam



Κι εγώ εδώ κι ένα χρόνο είμαι μόνο σε adidas. Έγραψα 1000km με τα glide 6, έχοντας όμως την αίσθηση ότι από τα 700-800 δε με υποστήριζαν όσο θα ήθελα. Λίγο πιο πριν, απέκτησα και τα boston boost για τα πιο γρήγορα, τα οποία όμως θέλουν περισσότερη υπομονή και στρώσιμο και συνήθεια τουλάχιστον από μένα, ενώ δεν τα έχω βάλει για πάνω από 12-14km. Κι αφού λίγες μέρες πριν το Ναύπλιο είδα ότι δεν τράβαγαν τα glide 6 πήρα ψιλοαναγκαστικά και τα glide 7, τα οποία ήταν σχεδόν πανομοιότυπα κι έτσι άρχισα να τα χρησιμοποιώ φουλ κατευθείαν.
Επίσης, είχα λάβει ως δώρα τα sonic boost τα οποία θεωρώ μέτρια και χωρίς χαρακτήρα παπούτσι και τα glide 5 τα οποία δεν είναι άσχημα, αλλά είναι κατώτερα και φαίνονται "χοντροπάπουτσα" σε σχέση με τα 6.

Τα energy προς το παρόν μου τη γλύτωσαν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dim stam
Forum-Runner

Greece


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  16:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Aroulio και πάλι σε ευχαριστώ για την απάντηση και εγώ εχω και τα boston boost που και εγω δεν τα πολύ φοράω γιατί μου φαίνονται λίγο σκληρά βέβαια είναι για άλλη χρήση θα μπορούσαμε να πούμε λες να είναι και για πιο λίγα κιλά εγω είμαι 78 κιλά.

dim stam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  20:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
είναι θέμα προσαρμογής ,έχω τα boston boost και είμαι 77 κιλά στο πρώτο 25αρι μου φάνηκαν πολύ σκληρά και είχα ενόχληση στους αστραγάλους.Έπειτα έκανα 2 32αρια χωρίς κανένα προβλημα,αντίθετα υπέφερα με τα nb 890 σε ένα μεγάλο μάλλον λόγω χαμηλότερου προφίλ.Τα boston είναι ίσως το καλύτερο παπούτσι για όλες τις χρήσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dim stam
Forum-Runner

Greece


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  21:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@peter L ίσως να είναι είναι έτσι φίλε μου και να πρέπει να τα φορέσω και σε κανα long run για να τα συνηθίσω

dim stam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2015 :  12:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα κιλά δε λένε από μόνα τους κάτι.
Απλά τα δικά μου 79-80 κιλά στο 1.74 σε συνδυασμό με τα ψιλοπροβληματικά γόνατα, με κάνουν να βολεύομαι με πιο προστατευτικό παπούτσι.
Δεν έχω κάνει πάνω από 100km με τα boston καθώς οι τελευταίες εβδομάδες πριν το μαραθώνιο δεν σήκωναν πολλά πειράματα. Τα έβαζα μια δυο φορές τη βδομάδα για διαλειμματική ή tempo και πάντα με ενοχλούσαν ή πόναγε το πόδι μου λιγάκι στα πρώτα 2-3km.
Όταν όμως δοκίμασα να κάνω κάνω κάτι πολύ γρήγορο, τα έτρεξα τελείως forefoot και πήγαινα πετώντας.
Απλά και το πόδι θέλει λίγο συνήθεια και σταδιακό ανέβασμα αποστάσεων με αυτά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2015 :  12:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θέμα συνηθείας (και γούστου) είναι.
Δεν παίζει ρόλο το βάρος του δρομέα. Επίσης, τα Boston δεν είναι ιδιαίτερα ελαφριά κι είναι σχετικά μαλακά.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dim stam
Forum-Runner

Greece


90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2015 :  12:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά και εγώ εκεί καταλήγω οτι είναι και θέμα συνήθειας θέλει καποια χλμ με το κάθε παπούτσι για να το συνηθίσεις . Κάποιος αλλος φίλος μου έλεγε ότι είναι καλύτερο να έχεις 2-3 ζευγάρια και να τα φοράς εναλλάξ ετσι ώστε να μην πολύ συνηθίζει το πόδι σε ενα παπούτσι μόνο.

dim stam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Arisk
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2015 :  12:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας.
Μετα απο αρκετες γενεές air max για παπούτσι πόλης , καφε, 1,5-2 km περπάτημα την ημέρα αποφάσισα να παρω το Adidas revenergy mesh boost. (Στην άκρη μονο για τρέξιμο εχω τα Asics kinsei 2)
Η πρώτη χρηση τους έγινε σε χαλαρή βολτα σε εμπορικό κέντρο με την οικογένεια. Ενιωσα ενα εντελώς διαφορετικό πάτημα απο οτι ειχα συνηθίσει. Εντυπωση μου εκανε οτι η πρωτη φάλαγγα όλων των δεκτυλων ηταν στον αερα και οτι κατα την διαδρομή φτερνα-καμάρα-δάκτυλα, μετα το πάτημα της καμάρας ενιωθα το παπούτσι σαν να κατηφοριζει και να με ωθει για να βγει το βήμα. Μου άρεσε στην αρχή αλλά μετα απο καμια ωρα ενιωθα σαν όλα τα οστα του πελματος να θελουν να αλλάξουν θέση και το πελμα ολο να καιει. Αυτο μου συμβαινει γενικά οταν αλλαζω παπουτσια απλά τωρα ήταν πολύ διαφορετικό. Το air max μου εδινε ενα πατημα με πολυ καλη απορροφηση αλλά flat. Αυτό ηταν διαφορετικό.
Να φανταστω οτι θα το συνηθισω σιγά σιγά; Μηπως επρεπε να δω ποια παπουτσια της Adidas ειναι για πελμα με υπτιασμο και ποια για πρηνισμο; ( εγώ εχω υπτιασμο και στο ενα γονατο βγαλμενους τους μηνισκους και κομμενο τον πρ. χιαστο χωρις να τον εχω χειρουργησει εδω και πολλά χρονια)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2015 :  23:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παιδιά σήμερα στον Μέγα Αλέξανδρο με τα energy2 boost,
πολύ σπινιάρισμα ρε, γλιστρούσαν με την βροχή πολύ, δεν μου άρεσε αυτό Εχω την εκδοση που είναι λίγο τρακτερωτό από κάτω και techfit.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fotarakis
Newbie Forum Runner

Greece


33 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2015 :  11:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια boost προτείνετε για εμενα που έχω μάθει σε τρέξιμο με μικρό drop? Να ειναι 4 με 5 δηλαδη το drop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vagas
Newbie Forum Runner



33 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2015 :  12:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ψαχνω να βρω το συγκεκριμενο μοντελο αλλα δεν το βρισκω πουθενα!! Αν καποιος το εχει δει ας βοηθησει!!!!
http://www.adidas.gr/adizero-tempo-boost-7-shoes/B39931.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2015 :  00:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vagas

Ψαχνω να βρω το συγκεκριμενο μοντελο αλλα δεν το βρισκω πουθενα!! Αν καποιος το εχει δει ας βοηθησει!!!!
http://www.adidas.gr/adizero-tempo-boost-7-shoes/B39931.html



Πανέμορφα εμφανισιακά.

http://www.startfitness.co.uk/adidas-adizero-tempo-boost-7-mens-running-shoes-b39931.html

Και με χαρακτηριστικά που θυμίζουν πιθανόν τα boston?
Για πες Νίκο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 11 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000