Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καταλήψεις - Παιδεία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  09:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Wolf

Για πείτε μας τώρα και πόσες καταλήψεις έγιναν σε πανεπιστήμια στην Αμερική τα τελευταία χρόνια και πόσες στην Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!



Ακόμα περιμένεις απάντηση;




Μπορεί αντί για απάντηση να διαβάσει Πασκάλ Μπρυκνέρ ή να ακούσει τραγουδάκια. Αρχοντορεμπέτικα ενδεχομένως!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  11:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

χε χε χε, look who's talking!
Μην μπερδεύεις το καθορίζομαι με το επηρεάζομαι. Πάντα ακούω τις απόψεις άλλων όσο φανατισμένες και αν είναι.
Και μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια!



Χεχε..

Επομένως έπρεπε να πεις:

quote:
Originally posted by Rigelian
(....)....

Παλληκάρια, να πιστέψετε ό,τι θέλετε, εγώ δεν καθορίζομαι μόνο ούτε από απόψεις άλλων, ούτε (αποκλειστικά μέσα )από το φόρουμ!



Προφανως λοιπον συμμετέχεις στις συζητήσεις για να επηρεάσεις τους άλλους, να τους καθορίσεις. Συμμετέχεις στο φόρουμ γιατί μόνο εσύ ξέρεις ποιά είναι η πραγματικότητα.

Φανατισμένες απόψεις είναι αυτές που χτυπάνε καμπανάκια άμυνας μέσα σου; Φασιστικές απόψεις έχουν οι έφηβοι που αμφισβητούν τους δασκάλους τους;

Για πες κι άλλα Πρετεντέρη...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  11:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ' ευχαριστώ που ξέρεις τι θέλω να πω πριν από μένα, για μένα!

Επίσης έχω δηλώσει άπειρες φορές (σε αντίθεση με σένα που δεν το έχεις κάνει ποτέ) ότι δεν θέλω να επιβάλλω τις απόψεις μου και δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Μάλλον αυτά δυσκολεύεσαι να τα διαβάσεις, ε; Ή να το καταλάβεις, ίσως: Εκφράζω απλά απόψεις, υποκειμενικά, υποκειμενικότατα, χωρίς να θέλω να πείσω κανέναν για την ορθότητά τους.

Εσύ μπορείς να το πεις αυτό;
(μιαν ακόμα ερώτηση που δεν θα απαντήσεις, όπως συνηθίζεις να κάνεις, αλλά συγχρόνως θέτεις ερωτήσεις!)

Καμία άμυνα. Βλέπεις φαντάσματα;
Όχι, δεν είναι αυτές οι φασιστικές απόψεις. Φασιστικές είναι οι απόψεις που εξέφρασε η Ουραν... εεεε, η Ιωάννα.

Συνέχισε να ασχολείσαι μαζί μου, το απολαμβάνω!

Edited by - Rigelian on 28/11/2014 12:02:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  12:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχα, ναι και εγώ το απολαμβάνω.
Θες να επαναλάβω μια πρόταση την οποία εσύ συντάσεις και μετά μου κάνεις κύριγμα για ελευθερία; Αγαπητέ πρετεντέρη (άδωνι ή πλεύρη) αυτό λέγεται νεο-φιλελευθερισμος. Και είναι ωραίο να ξέρεις σε τι πιστεύεις...αδιαπραγματευτα..



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 28/11/2014 15:32:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  12:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θέλω να επαναλάβεις τίποτα, μια ερώτηση έκανα απάντηση δεν πήρα, όπως πάντα.
Εγώ απαντώ, εσύ όχι!

(είναι τρομακτικό για έναν άνθρωπο να μην μπορεί να παραδεχτεί ότι οι απόψεις του είναι υποκειμενικές και να θέλει να κάνει προπαγάνδα και προσηλυτισμό!!!!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Wolf

Για πείτε μας τώρα και πόσες καταλήψεις έγιναν σε πανεπιστήμια στην Αμερική τα τελευταία χρόνια και πόσες στην Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!



Ακόμα περιμένεις απάντηση;


Πάρα πολύ λιγότερες, επειδή στις ΗΠΑ δεν υπάρχουν λόγοι για να χρειάζονται εκτός από σπάνιες φορές, ενώ στην Ελλάδα υπάρχουν λόγοι που οδηγούν σε αυτές. Κανένα περίεργο λοιπόν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Δεν θέλω να επαναλάβεις τίποτα, μια ερώτηση έκανα απάντηση δεν πήρα, όπως πάντα.
Εγώ απαντώ, εσύ όχι!


χαχα, είναι φοβερό. Επιμένεις.

Θέλεις να σου απαντήσω σε μια ερώτηση της οποίας την απάντηση έχεις θέσει εσύ; :

"Μπορείς να πεις αυτό που λέω εγώ; "



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, δεν κατάλαβες για πολλοστή φορά! (δεν μπορείς ή δεν θέλεις να δεις κάτω από την επιφάνεια; )

Πάμε λοιπόν να στο κάνω 50ράκια για να μην μπερδεύεσαι:

Μπορείς να πεις ότι οι απόψεις σου είναι υποκειμενικές;

Ή μάλλον όχι, να στο κάνω πιο απλά, να πάμε στράτα στρατούλα:

Οι απόψεις σου είναι υποκειμενικές;
Θεωρείς ότι κατέχεις την αλήθεια;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Wolf

Για πείτε μας τώρα και πόσες καταλήψεις έγιναν σε πανεπιστήμια στην Αμερική τα τελευταία χρόνια και πόσες στην Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!



Ακόμα περιμένεις απάντηση;


Πάρα πολύ λιγότερες, επειδή στις ΗΠΑ δεν υπάρχουν λόγοι για να χρειάζονται εκτός από σπάνιες φορές, ενώ στην Ελλάδα υπάρχουν λόγοι που οδηγούν σε αυτές. Κανένα περίεργο λοιπόν.



Άρα τα πανεπιστήμια στις ΗΠΑ είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μας. Να δούμε τι κάνουν καλύτερα να το κάνουμε κι εμείς;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γίνεται όλο και πιο διασκεδαστικό....

quote:
Originally posted by Rigelian
Επίσης έχω δηλώσει άπειρες φορές (σε αντίθεση με σένα που δεν το έχεις κάνει ποτέ) ότι δεν θέλω να επιβάλλω τις απόψεις μου και δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν.(...)... Εκφράζω απλά απόψεις, υποκειμενικά, υποκειμενικότατα, χωρίς να θέλω να πείσω κανέναν για την ορθότητά τους.


και μετά

quote:
Originally posted by Rigelian
Όχι, δεν κατάλαβες για πολλοστή φορά! (δεν μπορείς ή δεν θέλεις να δεις κάτω από την επιφάνεια; )(....)...





Πόση ανακολουθία να αντέξει κανείς με έναν άνθρωπο που κρυφο-φασίζει πίσω από το πέπλο του.
Φτάνει , όχι άλλο νεο-φιλελευθερο γκεμπελισμό. Μας επνιξες!!

Οσο για το άλλο:

quote:
Άρα τα πανεπιστήμια στις ΗΠΑ είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μας. Να δούμε τι κάνουν καλύτερα να το κάνουμε κι εμείς;


Αρα μήπως το παράδειγμα που παρέθεσε ο Διαμαντής δείχνει πως το δικαίωμα για διαμαρτυρία, για κατάληψη, για απεργία , για ΦΩΝΗ είναι προνόμιο διαχρονικό, παγκοσμιο και αέναο μέσα στην ιστορία;

Κάνε μας την χάρη ρε συ άδωνι... χαχαχα

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 28/11/2014 14:38:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πώς είσαι Γιάννη; Κουκιά σπέρνω....

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Wolf

Για πείτε μας τώρα και πόσες καταλήψεις έγιναν σε πανεπιστήμια στην Αμερική τα τελευταία χρόνια και πόσες στην Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!



Ακόμα περιμένεις απάντηση;


Πάρα πολύ λιγότερες, επειδή στις ΗΠΑ δεν υπάρχουν λόγοι για να χρειάζονται εκτός από σπάνιες φορές, ενώ στην Ελλάδα υπάρχουν λόγοι που οδηγούν σε αυτές. Κανένα περίεργο λοιπόν.



Άρα τα πανεπιστήμια στις ΗΠΑ είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μας. Να δούμε τι κάνουν καλύτερα να το κάνουμε κι εμείς;

Φυσικά.

Το ίδιο φυσικά, αυτοί που θα το κάνουν θα πρέπει να είναι ειδικοί με το αντικείμενο και όχι άσχετοι υπουργοί που αλλάζουν υπουργεία ανάλογα με τις αλλαξομπαλιές κάθε ανασχηματισμού. Τις αποφάσεις να τις πάρουν για το καλό της Παιδείας και όχι για το καλό ιδιωτών. Και βέβαια, να μην είναι εντολείς της κάθε τρόικας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Γίνεται όλο και πιο διασκεδαστικό....

quote:
Originally posted by Rigelian
Επίσης έχω δηλώσει άπειρες φορές (σε αντίθεση με σένα που δεν το έχεις κάνει ποτέ) ότι δεν θέλω να επιβάλλω τις απόψεις μου και δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν.(...)... Εκφράζω απλά απόψεις, υποκειμενικά, υποκειμενικότατα, χωρίς να θέλω να πείσω κανέναν για την ορθότητά τους.


και μετά

quote:
Originally posted by Rigelian
Όχι, δεν κατάλαβες για πολλοστή φορά! (δεν μπορείς ή δεν θέλεις να δεις κάτω από την επιφάνεια; )(....)...





Πόση ανακολουθία να αντέξει κανείς με έναν άνθρωπο που κρυφο-φασίζει πίσω από το πέπλο του.
Φτάνει , όχι άλλο νεο-φιλελευθερο γκεμπελισμό. Μας επνιξες!!

Οσο για το άλλο:

quote:
Άρα τα πανεπιστήμια στις ΗΠΑ είναι πολύ καλύτερα από τα δικά μας. Να δούμε τι κάνουν καλύτερα να το κάνουμε κι εμείς;


Αρα μήπως το παράδειγμα που παρέθεσε ο Διαμαντής δείχνει πως το δικαίωμα για διαμαρτυρία, για κατάληψη, για απεργία , για ΦΩΝΗ είναι προνόμιο διαχρονικό, παγκοσμιο και αέναο μέσα στην ιστορία;

Κάνε μας την χάρη ρε συ άδωνι... χαχαχα

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff



Άρμεγε λαγούς και κούρευε χελώνες no3!
Ο αχταρμάς, του αχταρμά, ω αχταρμά!

τα δυό πρώτα που παράθεσες είναι άσχετα μεταξύ τους, το συμπέρασμά σου άσχετο επίσης και απάντηση μηδέν. Μπορείς να εξηγήσεις ή θα το αποφύγεις πάλι;

Θαυμάζω την εφευρετικότητά σου να μην απαντάς! Έτσι κάνεις και στους μαθητές σου; Φάρος γνώσης ο ..."εκπαιδευτικός" Fidelio!

Αλήθεια, ποιος σου είπε ότι είμαι υπέρ των διαμαρτυριών στα αμερικάνικα πανεπιστήμια;
Πάλι φαντάσματα είδες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλο πράγμα να καταλαβαίνεις αυτό που λέω, άλλο να συμφωνείς μαζί του, ίσως γίνεται κατανοητό αυτό.
Ίσως πάλι όχι, καλή καρδιά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσύ λοιπον είσαι ο συνεπής σε αρχές συνομιλητής. Πόσο πιο χαμηλά ακόμα θα πέσεις;

Και ποιος σου είπε οτι ΔΕΝ γνωρίζω πως είσαι κατα των διαμαρτυριών; Μα αυτό δεν σου αποδεικνύω τόση ώρα;..

(βασικά εσυ μόνος σου το εκφράζεις αλλά πλεον δεν μπορείς να το κρύψεις μεσιε...)

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 28/11/2014 14:52:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000