Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 ΠΑΟΚάρα για χάρη του Αγγέλου!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  13:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Αντε,καλό καλοκαίρι.....
Αν και είναι σχετικά νωρίς,νομίζω πως έχει κριθεί το πρωτάθλημα(ειδικά εάν σκεφτεί κανείς πως ο ολυμπιακός στον β γυρο έχει λεωφόρο και τούμπα).

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.






Ειμαστε τοσο χαλια, που το μονο που μας σωζει ειναι να φυγει ο Αναστασιαδης απο τον ΠΑΟΚ και να προσλαβουν τον Ρανιερι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  13:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως εχει πολυ δρομο ακομα το πρωταθλημα.Μη βιαζεστε ...

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  14:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φυσικά και έχει πολύ δρόμο ακόμα.
Για αυτό έδωσε ο Μαρινάκης συγχαρητήρια στον Άγγελο.
Να δω τι "ήθος θα διδάσκει" εάν, υποθετικά, ο Ολυμπιακός είναι στο -5 τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  14:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήταν τόσο χάλια ο Ολυμπιακός που μόνο ο Σπάθας μπορούσε να το σώσει και αυτός μέχρι ισοπαλία.
Οι πραγματικοί φίλοι του Ολυμπιακού ξέρουν από ποδόσφαιρο και έχουν απαιτήσεις.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  14:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Ειναι κριμα για τον Αρετοπουλο.Προσπαθησε ο ανθρωπος,οχι βεβαια οσο ο Σπαθας,αλλα τελικα λυγισε.Τι κιτρινες απο την αρχη,τι ανυπαρκτα φαουλ εδωσε ,μη καταλογισμο φαουλ υπερ της αντιπαλης ομαδος,ολα πηγαν στραφι.
ΥΓ Εχετε δει σε αλλη ομαδα στην Ελλαδα ή στην Ευρωπη σε δηλωσεις των παικτων να αναφερουν συνεχως τον προεδρο της ομαδας;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



ναί, πριν μερικά χρόνια στην Ίντερ, για τον υπέροχο Μοράτι (αυτός το άξιζε όμως)!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  21:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Ειναι κριμα για τον Αρετοπουλο.Προσπαθησε ο ανθρωπος,οχι βεβαια οσο ο Σπαθας,αλλα τελικα λυγισε.Τι κιτρινες απο την αρχη,τι ανυπαρκτα φαουλ εδωσε ,μη καταλογισμο φαουλ υπερ της αντιπαλης ομαδος,ολα πηγαν στραφι.
ΥΓ Εχετε δει σε αλλη ομαδα στην Ελλαδα ή στην Ευρωπη σε δηλωσεις των παικτων να αναφερουν συνεχως τον προεδρο της ομαδας;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.




Γιατί,το γκόλ που ακύρωσε.Ο Μαρινάκης ο ίδιος δέν θα το ακύρωνε.Ασε που άκουσα(δέν το είδα όμως και δέν μπορώ να πώ)και για ενα πέναλτι.

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  22:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διατησία ήταν πάρα πολύ καλή. Δεν θυμάμαι ούτε ένξα φάουλ που να έκανε λάθος, οι κάρτες όλες σωστές. Το μοναδικό λάθος ήταν το οφσάιντ (λάθος του επόπτη, όχι του Αρετόπουλου)που ήταν ένα μέτρο πίσω αλλά ήταν στο 93. Έπρεπε να λήξει 1-3 δηλαδή, δεν άλλαξε όμως και κάτι. Το πέναλτι βούτηξε μόνος του, το κατάλαβε και ο ίδιος ο παίχτης που δεν φώναξε καθόλου και όχι μόνο αυτό αλλά έβγαλε και τον ώμο του πέφτοντας. Τώρα ο stratus ή επηρεάστηκε από όλα αυτά που έγραφαν-γράφουν τα ΜΜΕ για να πουλάνε ή είδε άλλον αγώνα.

@stratus για αυτό που γράφεις για τον προέδρο δεν το κατάλαβα; Ποιος αναφέρεται συνέχεια στον πρόεδρο; Και αν το κάνουν κάποιοι δεν φταίνε οι παίχτες. Οι φίλαθλοι και οι δημοσιογράφοι φταίνει που τους ξέρουν και ασχολούνται περισσότερο με αυτούς (και τους διαιτητές). Έχεις δει σε άλλο ευρωπαικό πρωτάθλημα να να ασχολείται κανείς 3 μέρες πριν με τους διαιτητές της αγωνιστικής;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  11:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Η διατησία ήταν πάρα πολύ καλή. Δεν θυμάμαι ούτε ένξα φάουλ που να έκανε λάθος, οι κάρτες όλες σωστές. Το μοναδικό λάθος ήταν το οφσάιντ (λάθος του επόπτη, όχι του Αρετόπουλου)που ήταν ένα μέτρο πίσω αλλά ήταν στο 93. Έπρεπε να λήξει 1-3 δηλαδή, δεν άλλαξε όμως και κάτι. Το πέναλτι βούτηξε μόνος του, το κατάλαβε και ο ίδιος ο παίχτης που δεν φώναξε καθόλου και όχι μόνο αυτό αλλά έβγαλε και τον ώμο του πέφτοντας. Τώρα ο stratus ή επηρεάστηκε από όλα αυτά που έγραφαν-γράφουν τα ΜΜΕ για να πουλάνε ή είδε άλλον αγώνα.

@stratus για αυτό που γράφεις για τον προέδρο δεν το κατάλαβα; Ποιος αναφέρεται συνέχεια στον πρόεδρο; Και αν το κάνουν κάποιοι δεν φταίνε οι παίχτες. Οι φίλαθλοι και οι δημοσιογράφοι φταίνει που τους ξέρουν και ασχολούνται περισσότερο με αυτούς (και τους διαιτητές). Έχεις δει σε άλλο ευρωπαικό πρωτάθλημα να να ασχολείται κανείς 3 μέρες πριν με τους διαιτητές της αγωνιστικής;




Το τι έγινε με τον Γλύκο και δέν γράφηκε τπτ στο φύλλο αγώνα μάλλον το θεωρείς απόλυτα φυσιολογικό έτσι

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  13:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Το τι έγινε με τον Γλύκο και δέν γράφηκε τπτ στο φύλλο αγώνα μάλλον το θεωρείς απόλυτα φυσιολογικό έτσι




Τι ακριβώς έγινε; Στην τηλεόραση δεν φάνηκε κάτι. Μόνο αν ήσουν στο γήπεδο θα το είδες αλλίως θα διάβασες αυτά που γράφονται σε διάφορα sites. Από όσο έψαξα βρήκα «φωτοβολίδα τραυμάτισε τον Γλύκο}, «Κροτίδα χτύπησετον Γλύκο» και λίγο πιο κάτω έγραφε ότι έπεσε μία κροτίδα δίπλα του και τον τρόμαξε.
Αλλά ότι και να έγινε, τι σχέση έχει αν η διαιτησία ήταν καλή ή όχι. Το φύλλο αγώνα είναι για μετά. Εγώ κρίνω αυτα που μπορώ να δω. Έχω δει χιλιάδες αγώνες και μπορώ να κρίνω τη διαιτησία. Φύλλο αγώνας δεν έχω δει κανένα, δεν ξέρω τι γράφεται εκεί συνήθως για να σου πω αν έπρεπε να το γράψει ή όχι. Ούτε διαιτητής είμαι, ούτε στην επο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  14:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

Η διατησία ήταν πάρα πολύ καλή. Δεν θυμάμαι ούτε ένξα φάουλ που να έκανε λάθος, οι κάρτες όλες σωστές. Το μοναδικό λάθος ήταν το οφσάιντ (λάθος του επόπτη, όχι του Αρετόπουλου)που ήταν ένα μέτρο πίσω αλλά ήταν στο 93. Έπρεπε να λήξει 1-3 δηλαδή, δεν άλλαξε όμως και κάτι. Το πέναλτι βούτηξε μόνος του, το κατάλαβε και ο ίδιος ο παίχτης που δεν φώναξε καθόλου και όχι μόνο αυτό αλλά έβγαλε και τον ώμο του πέφτοντας. Τώρα ο stratus ή επηρεάστηκε από όλα αυτά που έγραφαν-γράφουν τα ΜΜΕ για να πουλάνε ή είδε άλλον αγώνα.

@stratus για αυτό που γράφεις για τον προέδρο δεν το κατάλαβα; Ποιος αναφέρεται συνέχεια στον πρόεδρο; Και αν το κάνουν κάποιοι δεν φταίνε οι παίχτες. Οι φίλαθλοι και οι δημοσιογράφοι φταίνει που τους ξέρουν και ασχολούνται περισσότερο με αυτούς (και τους διαιτητές). Έχεις δει σε άλλο ευρωπαικό πρωτάθλημα να να ασχολείται κανείς 3 μέρες πριν με τους διαιτητές της αγωνιστικής;


Και τα 22 που σφύριξε υπέρ του Ολυμπιακού και τα 4 που σφύριξε υπέρ του ΠΑΟΚ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  14:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προφανώς αναφέρεται στην κλωτσιά που έφαγε εκτός φάσης και όχι στις φωτοβολίδες πριν τον αγώνα..

quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Το τι έγινε με τον Γλύκο και δέν γράφηκε τπτ στο φύλλο αγώνα μάλλον το θεωρείς απόλυτα φυσιολογικό έτσι




Τι ακριβώς έγινε; Στην τηλεόραση δεν φάνηκε κάτι. Μόνο αν ήσουν στο γήπεδο θα το είδες αλλίως θα διάβασες αυτά που γράφονται σε διάφορα sites. Από όσο έψαξα βρήκα «φωτοβολίδα τραυμάτισε τον Γλύκο}, «Κροτίδα χτύπησετον Γλύκο» και λίγο πιο κάτω έγραφε ότι έπεσε μία κροτίδα δίπλα του και τον τρόμαξε.
Αλλά ότι και να έγινε, τι σχέση έχει αν η διαιτησία ήταν καλή ή όχι. Το φύλλο αγώνα είναι για μετά. Εγώ κρίνω αυτα που μπορώ να δω. Έχω δει χιλιάδες αγώνες και μπορώ να κρίνω τη διαιτησία. Φύλλο αγώνας δεν έχω δει κανένα, δεν ξέρω τι γράφεται εκεί συνήθως για να σου πω αν έπρεπε να το γράψει ή όχι. Ούτε διαιτητής είμαι, ούτε στην επο

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  14:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι φίλε foris και τα 22 και τα 4. Ο παοκ στο 10 ημιχρονο πέρασε 3-4 φορές το κέντρο (1 γκολ, 1 οφσαιντ), κατοχή 63-37, φαουλ 10-1. Δεν υπήρξε λάθος φάουλ, πώς να το κάνουμε; Τα νούμερα θα κοιτάμε να εξισορροπηθούν; Και εγώ θα μπορούσα ν α σου πω ότι αδίκησε τον Ολυμπιακό γιατί οι 3 κίτρινες του παοκ ήταν για χτύπημα με τον αγκώνα στο κεφάλι και θα μπορουσε να δωθεί και κόκκινη. Και στο 90 έδωσε οφσάιντ στον Ντομίνγκες (ήταν μισό παπούτσι μπροστά), αλλά αν ήθελε να βοηθήσει δεν θα το σφύριζε. Και είμαι και σίγουρος ότι αν ήταν αντίθετα θα έλεγαν ότι δεν ήταν.

gtsig προφανώς δεν είδε τον αγώνα γιατί πιο πάνω έγραψε ότι δεν είδε τη φάση με το πέναλτι και αν εννοεί αυτό δεν γράφεται στο φύλλο αγώνα. Δεν χρειάζεται πάντως πολύ μυαλό για να καταλάβεις ότι πήγε να περάσει από πάνω του και σκόνταψε στο μπούτι του Γλύκου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  15:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πρόβλημα εντοπίζεται στο γεγονός πως πραγματικά πιστεύεις αυτά που γράφεις.
Ο Μιλιβόγεβιτς για παράδειγμα ήταν 10 μέτρα μακριά από τον Γλύκο όταν μπήκε το γκόλ.
Έτρεξε πάνω του και τον κλώστησε. .
Τα χτυπηματα που λες με αγκωνιές ήταν διεκδίκηση στον αέρα με σηκωμένο χέρι το οποίο τιμωρείται με κίτρινη όταν βρεις τον αντίπαλο. Είναι κανόνας εκτός και αν τον ρημάξειτον αντίπαλο αλλά κάτι τέτοιο δεν υπήρξε.
Ακόμα και αν είναι έτσι όπως λες (3-4 φορές πέρασε το κέντρο - μόνο από εσένα και τον Θεοδωρίδη το άκουσα) φάουλ σφυρίζονται και πίσω από το κέντρο όταν ξεκινάς ανάπτυξη ή και αντεπίθεση.
Και δεν λέμε απαράιτητα ότι σφύριξε λίγα στον ΠΑΟΚ. Λέμε πως σφύριξε πολλά στον Ολυμπιακό.
Μέχρι και στην αλλαγή του Σκόνδρα άλλαξε το σύστημα ο Αγγελος και έβαλε τον κοντό (σάλπι) πίσω γιατί πήρε χαμπάρι πως ο διαιτητής σφύριζε με το παραμικρό.
Τέλος πάντων άστο. Μπορεί εγώ να μην τα είδα καλά.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  15:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως που δεν έχω πολύ μυαλό, μου φάνηκε ότι το χτύπησε εσκεμμένα..
Ένα πεντακάθαρο τράβηγμα φανέλας από το Μήτρογλου π.χ. στο δεύτερο ημίχρονο, που δόθηκε φάουλ υπέρ του, δεν ήταν λάθος φάουλ;;
Τέλος πάντων, δεν ασχολούμαι άλλο ούτε με τη διαιτησία ούτε με το "ωραίο" πρωτάθλημα ποδοσφαίρου μας..

quote:
Originally posted by Nek2000

Ναι φίλε foris και τα 22 και τα 4. Ο παοκ στο 10 ημιχρονο πέρασε 3-4 φορές το κέντρο (1 γκολ, 1 οφσαιντ), κατοχή 63-37, φαουλ 10-1. Δεν υπήρξε λάθος φάουλ, πώς να το κάνουμε; Τα νούμερα θα κοιτάμε να εξισορροπηθούν; Και εγώ θα μπορούσα ν α σου πω ότι αδίκησε τον Ολυμπιακό γιατί οι 3 κίτρινες του παοκ ήταν για χτύπημα με τον αγκώνα στο κεφάλι και θα μπορουσε να δωθεί και κόκκινη. Και στο 90 έδωσε οφσάιντ στον Ντομίνγκες (ήταν μισό παπούτσι μπροστά), αλλά αν ήθελε να βοηθήσει δεν θα το σφύριζε. Και είμαι και σίγουρος ότι αν ήταν αντίθετα θα έλεγαν ότι δεν ήταν.

gtsig προφανώς δεν είδε τον αγώνα γιατί πιο πάνω έγραψε ότι δεν είδε τη φάση με το πέναλτι και αν εννοεί αυτό δεν γράφεται στο φύλλο αγώνα. Δεν χρειάζεται πάντως πολύ μυαλό για να καταλάβεις ότι πήγε να περάσει από πάνω του και σκόνταψε στο μπούτι του Γλύκου

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/12/2014 :  16:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ λέω οτι σφύριξε όσα έπρεπε. Ούτε λίγα, ούτε πολλά. βρες μου 5 φαουλ που δεν ήτραν και τα έδωσε. Σου λέω ότι στο 1ο τα 3-4 ήταν με αγκωνιά-σηκωμένο χέρι καθαρά φάουλ και καθαρές κίτρινες ενώ ο Ολυμπιακός δεν έκανε ούτε 3 φάουλ. Κίτρινες ήταν αλλά πολλές φορές για παρόμοιες φάσεις δίνουν και κόκκινη. Καλά έκανε όμως και έδωσε μόνο κίτρινες. Βασικά ο κανονισμός νομίζω λέει ότι αν πας στην διεκδίκιση με σηκωμένο αγκώνα στον αντίπαλο είναι κόκκινη
Τον Σαλπι τον έβαλε πίσω γιατί προφανώς είναι καλύτερος αμυντικά από αυτούς που είχε στον πάγκο. Δεν άλλαξε το σύστημα όμως. Έβγαλε αμυντικό και έβαλε επιθετικό (Παπαδόπουλο) και γύρισε τον Σαλπιγγίδη πίσω.
Για την κλωτσιά δες το ριπλέι και θα καταλάβεις αν το ήθελε. Πιθανόν να έτρεξε προς τα εκεί για να πάρει τη μπάλα. Δεν έχει λογική να πάει να τον κλωτσήσει αφού μπήκε γκολ και αν ήθελε να το κάνει θα το έκανε κανονικά.
Τέλος πάντως. Ο παοκ νίκησε δίκαια, δεν ήταν καλύτερος (ούτε χειρότερος), έπαιξε πιο έξυπνα όμως και είδαμε και έναν ωραίο αγώνα μετά από πολλά χρόνια για ντέρμπι και χωρίς πολλά παρατράγουδα αν εξαιρέσουμε τους κάφρους στην έναρξη του αγώνα. Μακάρι να γίνει το ίδο και στην Τούμπα και στο ΟΑΚΑ αν και δε το βλέπω. Να σταματήσουμε να ψάχνουμε δικαιολογίες στη διαιτησία κυρίως (έχουμε δει και σε ξένα πρωταθήματα, μεγάλες διοργανώσεις να γίνονται λάθη αλλά εκεί θεωρούμε ότι όλα είναι καλά) και να σκεφτούμε ότι και αυτοι άνθρωποι είναι και γίνονται και λάθη. Και το 1 μέτρο που βλέπουμε εμείς στο παγωμένο στιγμιότυπο για αυτούς είναι μερικά εκατοστά του δευτερολέπτου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000