Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  23:12:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by krevith

4:05.00 ψοφιος....
Ultra negative..
1ος ημι 2.05.00
2ος ημι 2.00.00



too old to rock'n roll too young to die



!!! Πιο καλά δε γίνεται!!! Και τώρα ήρθε η ώρα να τιμήσεις κανά κοψίδι παραπάνω (και να ξεκουραστείς)!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/11/2015 :  23:21:07  Εμφάνιση Προφίλ
Καλά τυφλός και κουφός θα ήμουν γιατί σε έψαχνα κιόλας χαχαχα... Ευχαριστώ φίλε Νίκο, πήγαινε και αρκετά πιο κάτω αλλά κρατήθηκα γιατί είχα κάτι απρόοπτα τις περασμένες ημέρες και ήθελα να σιγουρέψω μια καλή σχετικά επίδοση

quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by Vaterman

Echetlos: Εσένα εγώ γιατί δε σε είδα? Κοιτούσα στην ανηφόρα της Φειδιππίδου αλλά δε σε είδα πουθενά! Μόνο τη Γιάννα με το σύζυγο Πάνο με τους οποίους έκανα το απαραίτητο hi-5 ... Ούτε το ταίρι σου Σοτεινό τύπο είδα μόνο τη Ρίτσα!

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



Ναι ρε Νικόλα, αφού σου φώναξα κιόλας. Μπροστά μου πέρασες!
Συγχαρητήρια φίλε, σούπερ επίδοση!!!

"My sport is your sport's punishment"



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  08:52:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by than

quote:
Originally posted by sotfireman



Υ.Γ.Από το πρώτο χιλιόμετρο με ανεβασμένους σφυγμούς χωρίς να ξέρω γιατί



Μου έχει συμβεί σε πολλούς αγώνες, ήδη απο την αφετηρία που περιμένουμε. Ίσως λόγω της αδρεναλίνης, τι να πω....



...το άγχος της εκκίνησης, η αδρεναλίνη, και πιθανόν και άλλοι παράγοντες αυξάνουν τους παλμούς. Μετά τα πρώτα χιλιόμετρα αρχίζεις και έχεις μια καλή εικόνα...

@Etien: τραιιιιίνοοοο! Σε αναμονή λοιπόν για λεπτομέρειες! ;-)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  08:55:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by PEPE

quote:
Originally posted by sega

Κάτι δεν μας πήγε καλά φέτος...Από την παρέα μου, όλοι έκαναν χειρότερους χρόνους κι εγώ ταλαιπωρήθηκα απίστευτα μετά το 25 χωρίς να έχω πιέσει ιδαίτερα μέχρι τότε. Να μαστε καλά και του χρόνου.


Μια απο τα ίδια. Στόχος 6'/km και το πέτυχα μέχρι το 25ο χλμ. Μετα ήρθε η κατάρρευση και τερμάτισα σε 4:51´.
Συγχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν και ειδικά σε αυτούς που πέτυχαν το στόχο τους.

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».



...μα αυτή είναι η μαγεία με το Μαραθώνιο και ειδικά την Κλασική διαδρομή: στο πρώτο μισό τρως ξύλο ενώ στο δεύτερο μισό τρως ακόμα πιο πολύ ξύλο! Το παν είναι να ευχαριστηθείς και τις συ φάσεις!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  09:11:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by PEPE

quote:
Originally posted by sega

Κάτι δεν μας πήγε καλά φέτος...Από την παρέα μου, όλοι έκαναν χειρότερους χρόνους κι εγώ ταλαιπωρήθηκα απίστευτα μετά το 25 χωρίς να έχω πιέσει ιδαίτερα μέχρι τότε. Να μαστε καλά και του χρόνου.


Μια απο τα ίδια. Στόχος 6'/km και το πέτυχα μέχρι το 25ο χλμ. Μετα ήρθε η κατάρρευση και τερμάτισα σε 4:51´.
Συγχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν και ειδικά σε αυτούς που πέτυχαν το στόχο τους.

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».



...μα αυτή είναι η μαγεία με το Μαραθώνιο και ειδικά την Κλασική διαδρομή: στο πρώτο μισό τρως ξύλο ενώ στο δεύτερο μισό τρως ακόμα πιο πολύ ξύλο! Το παν είναι να ευχαριστηθείς και τις συ φάσεις!

Free your feet...free your senses!


Εμένα γιατί τα τελευταία 10χλμ είναι τα αγαπημένα μου και φαίνονται πολύ πι οεύκολα από τα 10 πρώτα;
Επίσης, το ξύλο είναι μεταφορικό; Γιατί μερικοί λαγοί "βαράνε" κιόλας αν δεν ακούσεις διαταγές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  09:23:18  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ gligore, mashine!! Χρήστο ελπίζω να το πάρεις απόφαση και να τρέξεις και εσύ του χρόνου!!

Συμφωνώ με τον Αργύρη, τα τελευταία 10 είναι το πιο ωραία και τα πιο εύκολα με τέτοια κλίση που έχουν! Αρκεί να έχεις φτάσει σε καλή κατάσταση στην Αγία Παρασκευή!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  09:40:59  Εμφάνιση Προφίλ
...θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους, και καθεναν ξεχωριστα, για τα καλα λογια με τα οποια αναφερεσθε στο προσωπο μου!Νικητες και χαμενοι δεν υπαρχουν σ'εναν αγωνα μαραθωνιου, αφου το να σταθεις και μονο στην αφετηρια, εχοντας διανυσει το μεγαλο ταξιδι εως εκει, ειναι ηδη τεραστια επιτυχια!Απο τοτε που ξεκινησα να τρεχω, χρειασθηκα δυο και πλεον χρονια, για να καταφερω να σταθω στην εκκινηση και να ολοκληρωσω τον πρωτο μαραθωνιο!Νικητης ειναι αυτος που μαχεται, αυτος που δουλευει ... αυτος που επιμενει για να εκπληρωσει ενα στοχο ... ειναι αυτος που προσπαθει, αυτος που επιζητει την υπερβαση! Αλλες φορες δουλευεις σκληρα και δρεπεις τους καρπους ... αλλες φορες παλι οχι!Ετσι ειναι η ζωη ...παει με κυκλους ... εμεις πρεπει απλα να προσπαθουμε για το καλυτερο ... και να ειμαστε προετοιμασμενοι για το χειροτερο ... διοτι δυστυχως τιποτα δεν μας χαριζεται!Γι'αυτο υποκλινομαι στον Στρατο (@stratos_al), ο οποιος απερριψε την ευκολη και προφανη, σε αντιστοιχες περιπτωσεις, λυση ...κανοντας την υπερβαση!Στενοχωρεθηκα παρα πολυ για τον Νικο (@tazi), που δεν ολοκληρωσε τη προσπαθεια του!Ειναι ενας απο τους δρομεις που εχω για προτυπο, διοτι πολυ απλα εχει ηθος και ειναι καλυτερος απο μενα ... αλλωστε με ειχε βοηθησει πολυ το καλοκαιρι να βελτιωσω την επιδοση μου στο 10ρι, αλλα και τωρα στη προετοιμασια του μαραθωνιου, οταν αντιμετωπισα το θεμα της πελματιαιας στο αριστερο ποδι!Δεν θα κρινω αν επραξε σωστα που εγκατελειψε η οχι, διοτι αυτο ειναι μια καθαρα δικη του αποφαση, βασισμενη σε κριτηρια που μονο αυτος γνωριζει ...που για μενα ειναι απολυτως αποδεκτα, διοτι πανω απ'ολα τον σεβομαι ως ανθρωπο!Οι κρισεις ειναι ευκολες και επιπολαιες οταν βρισκεσαι εκτος χορου, ενω αντιθετα οι πραξεις ειναι το δυσκολο ... και θεωρω οτι ο Νικος εχει δωσει τα διαπιστευτηρια του στον τομεα αυτο!Ειμαι βεβαιος οτι θα κυνηγησει το ονειρο ... και θα πραγματοποιησει το sub3 στη μαραθωνια διαδρομη!Ειναι θεμα χρονου...απλα λυπηθηκα, διοτι ειχε δουλεψει και προετοιμασθει πολυ γι'αυτο ... και το αποτελεσμα τον αδικει!Τελος, θα ηθελα πραγματικα να συγχαρω ολους, τερματισαντες και μη, διοτι τελικα αυτο που μετραει ειναι η προσπαθεια ... και σ'εναν αγωνα μαραθωνιου ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:02:32  Εμφάνιση Προφίλ
+1 Σε αυτά που έγραψε ο Σπύρος.
Με την τελευταία πρόταση θυμήθηκα κάτι που μου είχε πει η κοπέλα/γυναίκα του www.dcrainmaker.com. "Ο μαραθώνιος είναι τόσο μεγάλη απόσταση όπου τα πάντα μπορούν να πάνε στραβά"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kika
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:03:33  Εμφάνιση Προφίλ
περήφανη και γω γιατί πρώτος μαραθώνιος χωρίς προπόνηση καλή και τερμάτισα (στις 5:25, το δεύτερο μισό περπατώντας..)

ακούω εδώ για φειδιπίδου, σταυρό, ασθενοφόρα κτλ...εγώ ρε παιδιά δε ξέρω που βρισκόμουνα όλες αυτές τις ώρες, ήταν και πολλές παναθεμά τες,δε μπορείς να πεις!!

χαίρομαι που πολλοί έκαναν καλούς χρόνους.τώρα που κατάλαβα τι εστί 42,195km, μόνο θαυμασμό μπορείς να νιώσεις..

μακάρι του χρόνου να ρίξω το χρόνο κατά 1 ώρα.ζητάω πολλά??
το θέλω και θα γίνει!!

μπράβο σε όλους λοιπόν!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:05:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Kika

περήφανη και γω γιατί πρώτος μαραθώνιος χωρίς προπόνηση καλή και τερμάτισα (στις 5:25, το δεύτερο μισό περπατώντας..)

ακούω εδώ για φειδιπίδου, σταυρό, ασθενοφόρα κτλ...εγώ ρε παιδιά δε ξέρω που βρισκόμουνα όλες αυτές τις ώρες, ήταν και πολλές παναθεμά τες,δε μπορείς να πεις!!

χαίρομαι που πολλοί έκαναν καλούς χρόνους.τώρα που κατάλαβα τι εστί 42,195km, μόνο θαυμασμό μπορείς να νιώσεις..

μακάρι του χρόνου να ρίξω το χρόνο κατά 1 ώρα.ζητάω πολλά??
το θέλω και θα γίνει!!

μπράβο σε όλους λοιπόν!!





Μπράβο για την προσπάθειά σου. Του χρόνου στόχος δεν είναι να ρίξεις τον χρόνο, στόχος είναι να το βγάλεις τρέχοντας όλο. Αυτό συνεπάγεται και καλύτερο χρόνο...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:23:02  Εμφάνιση Προφίλ
Τα συγχαρητήρια και απο εμένα σε όσους πήραν μέρος στην κυριακάτικη γιορτή,είτε έτρεξαν είτε όχι συμμετείχαν όμως με τον τρόπο τους στο πάρτυ(βλέπε εθελοντές,μπάντες,θεατές,παρεούλες που σε διάφορα σημεία της διαδρομής μας έδειναν φτερά-βλέπε Νικόλας με Σίση και Γιάννα Πάνος στην φειδιππίδου-αλλά και σε όσους ξεκίνησαν αλλά για χ,ψ,ω λόγους δέν κατάφεραν να τερματίσουν.Ενα μεγάλο ευχαριστώ επίσης και στους φίλους και συγγενείς που υπομονετικά περίμεναν να μου δώσουν κουράγιο και να με εμψυχώσουν.
Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και να ξαναβρεθούμε.
Δεν ξέρω τι δέν πήγε καλά και δέν μου βγήκε ο χρόνος που είχα στόχο και τελικά τερμάτισα σε 3:54.Θα το ψάξω αυτές τις μέρες και θα δώ.
Καλή ξεκούραση και καλή αποκατάσταση.
Υ.γ.Εννοείτε πως ήταν μεγάλη η χαρά μου που είδα και τα είπαμε και στην αρχή αλλά και στο τέλος με πολλούς φίλους απο εδώ μέσα και όχι μόνο.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:49:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Kika

περήφανη και γω γιατί πρώτος μαραθώνιος χωρίς προπόνηση καλή και τερμάτισα (στις 5:25, το δεύτερο μισό περπατώντας..)

ακούω εδώ για φειδιπίδου, σταυρό, ασθενοφόρα κτλ...εγώ ρε παιδιά δε ξέρω που βρισκόμουνα όλες αυτές τις ώρες, ήταν και πολλές παναθεμά τες,δε μπορείς να πεις!!

χαίρομαι που πολλοί έκαναν καλούς χρόνους.τώρα που κατάλαβα τι εστί 42,195km, μόνο θαυμασμό μπορείς να νιώσεις..

μακάρι του χρόνου να ρίξω το χρόνο κατά 1 ώρα.ζητάω πολλά??
το θέλω και θα γίνει!!

μπράβο σε όλους λοιπόν!!





Η ατάκα του αγώνα:
το θέλω και θα γίνει!!

ΥΓ συγχαρητήρια

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimitris44
Newbie Forum Runner



7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:49:52  Εμφάνιση Προφίλ
Παίδες, μπορείτε να ενημερώσετε έναν rookie (5.51.01) τι φάση παίζει με φωτογραφίες από Μαραθώνιο; Επίσημες και μη! υγ Είμαι και εγώ Μαραθωνοδρόμος ετών 42! :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  10:54:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Dimitris44

Παίδες, μπορείτε να ενημερώσετε έναν rookie (5.51.01) τι φάση παίζει με φωτογραφίες από Μαραθώνιο; Επίσημες και μη! υγ Είμαι και εγώ Μαραθωνοδρόμος ετών 42! :-)


Οι επίσημες θα αναρτηθούν στο site https://www.marathon-photos.com/scripts/home.py (λογικά τις επόμενες ημέρες) αλλά είναι με πληρωμή. Υπάρχουν αρκετά group στο facebook που δίνουν τσάμπα τις φωτογραφίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

valerie
Newbie Forum Runner

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2015 :  11:16:43  Εμφάνιση Προφίλ
η μεγαλύτερη έμπνευση και συγκινητική εικόνα του Μαραθωνίου ήταν ένα ζευγάρι (νομίζω Έλληνες) υπόδειγμα αγάπης, αφοσίωσης και ομαδικότητας σε όλους τους "μαραθώνιους" της ζωής: εκείνη τυφλή να μάχεται. εκείνος, κρατοντας της το χέρι να της δείχνει τον δρόμο. και οι δυο τους ήρωες και αξιοθαύμαστοι.

Edited by - valerie on 10/11/2015 11:17:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000