Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Για αγώνα ιδιωτικής εταιρείας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Raffaelos
Forum-Runner

Greece


101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/11/2014 :  10:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Raffaelos.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,
ίσως κάποιοι από εδώ έχετε ασχοληθεί με την διοργάνωση αγώνων αλλά και να μην έχετε ασχοληθεί ίσως έχετε κάποια άποψη. Αφορά επαγγελματικό ζήτημα. Θα κάνει μια αθλητική εταιρεία ένα event στην χώρα μας τον Απρίλιο και θα έχουν και αθλητική δραστηριότητα και αρχικώς ζήτησαν αν μπορούν να τρέξουν στην κλασσική διαδρομή σαν σκυταλοδρομία. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτό δεν είναι εφικτό να γίνει αν αναλογίστούμε το τι χρειάζεται κάτι τέτοιο. Θα τους ενδίεφερε να τρέξουν κάπου σχετικά με τους αρχαίους ολυμπιακούς αγώνες. Γνωρίζερε κάπου που θα μπορούσε να γίνει? Αν έχετε κάποια ιδέα θα χαρώ να την ακούσω.

Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον..

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:19:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορούνε να πάνε στην Αρχαία Ολυμπία. Δεν έχει την κίνηση της Μαραθώνος.
Και μπορούν να τρέξουν Πύργο-Αρχ. Ολυμπία που είναι ημιμαραθώνιος. Ή, Αρχ. Ολυμπία-Πύργο-Αρχ. Ολυμπία= μαραθώνιος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς θα υπάρξει αγώνας-έκπληξη την άνοιξη στην περιοχή της Ολυμπίας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Raffaelos
Forum-Runner

Greece


101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Raffaelos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χμ. Κοίτα γενικά έχουν αρκετές απαίτησεις. Επειδή θα είναι δραστηριότητα θα πρέπει να μην είναι πολύ μακρυά από την Αθήνα. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι στον Μαραθώνα.

Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μαραθώνας δεν έχει καμμία σχέση με τους αρχαίους ολυμπιακούς αγώνες!
Άρα αυτό δεν τους ενδιαφέρει...
τηλ στον Ψινάκη και όλα έχουν κάποιο αντίτιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Raffaelos
Forum-Runner

Greece


101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Raffaelos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το αναφέρω επειδή ζήτησαν αρχικώς τον Μαραθώνιο. Μην νομίζεις ότι έχουν ιδέα. Εδώ ζητούσαν γήπεδα rugby. Καλύπτονται και με Μαραθώνα ίσως απλά θέλω να δω αν υπάρχει κάτι άλλο. Ε τον είδα τον Ηλία προχτές, θα τα βρούμε τώρα που πάει για πτώχευση.

Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς θα υπάρξει αγώνας-έκπληξη την άνοιξη στην περιοχή της Ολυμπίας.



Σωστά! Θα έχουμε και Ναύπλιο και Θεσσαλονίκη και Πελοπόννησο..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλά και ο κόσμος νομίζει ότι το αγώνισμα του μαραθωνίου έχει σχέση με τους αγώνες στην Ολυμπία,
το μπερδεύει επειδή είναι ολυμπιακό αγώνισμα απο την πρώτη ολυμπιάδα

φοβερό σημείο είναι στο Σούνιο αλλά σιγά μην πάρουν άδεια για τον ναό........υποθέτω....δεν ξέρω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Raffaelos
Forum-Runner

Greece


101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Raffaelos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Διάβαζα για τους αγώνες δρόμου στην αρχαιότητα. Ίσως έχει ένα ενδιαφέρον. Ο ναός του Σουνίου είναι από τα αγαπημένα μου αλλά δύσκολο να οργανώσεις κάποια διαδρομή εκεί. Η μόνη άλλη ιδέα πέρα από μαραθώνα που θα μπορούσε να γίνει είναι στο ΟΑΚΑ αλλά είναι φουλ ξενέρωτο και ανέφεραν και οτι δεν θέλουν να έχει σχεση με του ΟΑ του 2004 :) Γενικά είναι εύκολο να πάρεις άδεια για κάτι τέτοιο? Η εταρεία είναι τεράστια. Το 1/4 από το φόρουμ φοράει σίγουρα παπούτσια της!

Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

καλά και ο κόσμος νομίζει ότι το αγώνισμα του μαραθωνίου έχει σχέση με τους αγώνες στην Ολυμπία,
το μπερδεύει επειδή είναι ολυμπιακό αγώνισμα απο την πρώτη ολυμπιάδα

φοβερό σημείο είναι στο Σούνιο αλλά σιγά μην πάρουν άδεια για τον ναό........υποθέτω....δεν ξέρω



Γινόταν κανονικά πριν πέντε έξι χρόνια αγώνας από το Σούνιο για 2 ή 3 χρονές (10άρι ήταν από ότι θυμάμαι). Τον διοργάνωνε η Χάιντι... (και είχε και τα καλύτερα μακαρόνια after στο ξενοδοχείο της λίγο πιο κάτω)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000