Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Double Race
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/11/2014 :  17:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα!

Απολογισμός DR 2014

Οπως και περσι, ο αγωνας στο κωπηλατοδρομίου μου αφησε άριστες εντυπώσεις. Η πολυ καλη οργάνωση, το μασάζ μετα απο καθε κουρσα, το φαγητό που προσεφεροτανε και η γενικότερη ατμόσφαιρα κατα την αποψη μου τον κατατάσσει στον πληρέστερο αγωνα που εχω συμμετάσχει. Να σημειώσω βεβαια και την επαφή, οχι χαοτική οπως γινεται συνήθως σε αλλες διοργανώσεις, που εχεις με φιλους και συναθλητές!
Δυστυχως ομως φέτος, κατα γενική ομολογία, ο καιρός δε στάθηκε στο πλευρό των δρόμεων. Ο συνδυασμός ζέστης, υψηλής υγρασίας και αέρα ηταν παράγοντες αρνητικοί για την επίτευξη επιδόσεων.
Πολλα παιδια, μεταξύ αυτών και εγω δε πετύχαμε αυτο που θέλαμε, προσωπικά κυνηγούσα μια επιδοση sub 38 στο δεκαρι, ενω στο πενταρι οχι κατι συγκεκριμένο. Τελικα μετα πόνων και βασάνων προσγειώθηκα σε sub 40 και σε sub 20. Αποτυχία αν αναλογιστεί κανεις οτι η προπονηση μου έβγαινε αβίαστα και οτι η μη συμμετοχη μου στον μαραθωνιο με εκανε να νιωθω πιο φρέσκος.
Περσι τα αποτελεσματα μου ηταν καλυτερα ενω κουβαλουσα και τη συμμετοχη στον ΚΜΑ.
Θερμά συγχαρητηρια στον Μανώλη, trexantiri, που επιτέλους εγραψε το sub 40, ειναι βεβαια για σαφώς παρακάτω!, αφήνοντας με πίσω, καθως επισης και για τη βοήθεια που μου έδωσε στο πενταρι οταν τρέχοντας μαζι στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής σαν παρεα καναμε εναλλαγές για να αποφύγουμε τον αέρα και να κρατήσουμε εναν αξιοπρεπή ρυθμο.
Ελαφρώς απογοητευμένος τωρα και αρκετα κουρασμένος μένει να αποφασίσω για τη συνεχεια.

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  18:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1.. καρμπόν οι φιλόδοξοι στόχοι πριν τον αγώνα, οι προπονήσεις μου έδειχναν ένα σαφές sub 38', και ο μαραθωνιος δε με είχε χρεώσει. Ωστόσο από το πρωί που ξύπνησα ένιωσα ότι δεν είναι μέρα για ρεκόρ.. δεν ήθελα να το παραδεχτω και έδιωξα τις "κακές σκέψεις" μακριά, ακόμα και όταν κατάλαβα πόσο δυνατός ήταν ο νοτιάς. Στο ζέεσταμα σαν να σερνόμον, και πάλι δεν ήθελα να το παραδεχτώ, και στην εκκίνηση λοιπόν έφυγα χωρίς να τροποιήσω το στόχο.. 3,44'' τα δύο πρώτα χιλιάρια, αλλά στην αναστροφή δεν.. ο αέρας επιβράδυνε, και κάπου στο 5χμ απόφαση να εγκαταλείψω, αφού ο συγκεκριμένος αγώνας προσωπικά είχε νόημα να συνοδευτεί με ατομικό ρεκόρ, το να έκανα ακόμα ένα 38-39άρι δεν έλεγε κάτι. Κρίμα,γιατί θεωρείται ίσως το γρηγορότερο τερέν για ρεκόρ εκτός στιβου, αρκεί να βοηθήσει και ο καιρός.

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  18:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+2 "Πήγα για μαλλί...και βγήκα κουρεμένος"!!! Κοινώς...ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ!!! Θα επιστρέψω με καλύτερο ραπόρτο αλλά για αρχή να πω ότι η αύρα του tazi & skakinen με κράτησαν στον αγώνα ενώ τέτοιο απόλυτο καρδιοαναπνευστικό σκάσιμο δεν έχω ξαναζήσει (επαναπροσδιορίζοντας το που μπορούν να φτάσουν οι παλμοί μου)!

Και μην ξεχάσω να πω: Ο αγώνας ΤΑ ΣΠΑΕΙ (από κάθε άποψη)!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  18:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά καλά μου έκατσε, όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα.
Ελάχιστη η απογοήτευση από την αναμενόμενη εγκατάλειψη στα... 700m.
Ενώ μια μέτρια επίδοση, όπως συνέβη σχεδόν με όλους, σίγουρα θα μου καθόταν βαριά στο στομάχι...
Νικόλα, κράτα το 10άρι του ΚΜΑ και ξέχνα το σημερινό. Ήταν γενικό το Βατερλώ.

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 29/11/2014 18:48:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  18:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο, πάλι καλά που δεν έβαλες το θέμα στις μικρές αγγελίες...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  19:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Νίκο, πάλι καλά που δεν έβαλες το θέμα στις μικρές αγγελίες...

"My sport is your sport's punishment"



Ποιος ειστε κύριε, σας γνωρίζω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  20:19:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Εχω ελάχιστη εμπειρία από αγώνες αντοχής για να συγκριθώ μαζί σας (έτρεξα για πρώτη μου φορά στο 10αρι του Αυθεντικού) αλλά σήμερα πραγματικά το διασκέδασα. Ωραία ατμόσφαιρα και τεράστια βοήθεια στο ημίχρονο από τους φυσιοθεραπευτές.
Δυστυχώς ένα πρόβλημα που απέκτησα από το 10αρι του ΚΜΑ(μάλλον σύνδρομο λαγοκνημιαίας ταινίας,λόγο απειρίας)έκανε και σήμερα την εμφάνισή του και δεν μπόρεσα να πάω όπως ήθελα.Ήταν και αυτός ο διαολεμένος αέρας στην απέναντι ευθεία και ήρθ εκαι έδεσε το γλυκό. Ξεκίνησα πολύ χαλαρά για να δω πως θα πάει το γόνατο,άνοιξα λίγο αργότερα και τερμάτισα το 10αρι σε λίγο κάτω από 1 ώρα με την παρέα στο 2ο 5αρι του Rigelian, τον οποίο θέλω να ευχαριστήσω για την παρέα του και τις συμβουλές.
Στο 5αρι λίγο με τη βοήθεια των φυσιοθεραπευτών λίγο με το πείσμα μου έκανα 26:13 και τερμάτισα κουρασμένος αλλά καταευχαριστημένος και ενθουσιασμένος από την όλη διοργάνωση.
Ακολουθεί αγορά σωστού παππουτσιού για να βοηθήσει λίγο την κατάσταση και μια ματιά στο καλεντάρι για τον επόμενο αγώνα...Το μικρόβιο μάλλον μπήκε για τα καλά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  20:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο σε ολους για την προσπαθεια, σιγουρα μπορειτε καλυτερα δεν το συζητω, αλλα τουλαχιστον τρεξατε σε εναν καταπληκτικο αγωνα.
Του χρονου να ειμαστε καλα, θα ξανατρεξω κι εγω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  21:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φοβερός αγώνας αλλά με τραγικό καιρό!
Πολλα μπράβο σε όλους για τις αξιοθαύμαστες επιδόσεις!
Περισσότερα αύριο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  23:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Μπραβο σε ολους για την προσπαθεια, σιγουρα μπορειτε καλυτερα δεν το συζητω, αλλα τουλαχιστον τρεξατε σε εναν καταπληκτικο αγωνα.
Του χρονου να ειμαστε καλα, θα ξανατρεξω κι εγω!!!



Μας ελειψες !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  01:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotfireman


Εχω ελάχιστη εμπειρία από αγώνες αντοχής για να συγκριθώ μαζί σας (έτρεξα για πρώτη μου φορά στο 10αρι του Αυθεντικού) αλλά σήμερα πραγματικά το διασκέδασα. Ωραία ατμόσφαιρα και τεράστια βοήθεια στο ημίχρονο από τους φυσιοθεραπευτές.
Δυστυχώς ένα πρόβλημα που απέκτησα από το 10αρι του ΚΜΑ(μάλλον σύνδρομο λαγοκνημιαίας ταινίας,λόγο απειρίας)έκανε και σήμερα την εμφάνισή του και δεν μπόρεσα να πάω όπως ήθελα.Ήταν και αυτός ο διαολεμένος αέρας στην απέναντι ευθεία και ήρθ εκαι έδεσε το γλυκό. Ξεκίνησα πολύ χαλαρά για να δω πως θα πάει το γόνατο,άνοιξα λίγο αργότερα και τερμάτισα το 10αρι σε λίγο κάτω από 1 ώρα με την παρέα στο 2ο 5αρι του Rigelian, τον οποίο θέλω να ευχαριστήσω για την παρέα του και τις συμβουλές.
Στο 5αρι λίγο με τη βοήθεια των φυσιοθεραπευτών λίγο με το πείσμα μου έκανα 26:13 και τερμάτισα κουρασμένος αλλά καταευχαριστημένος και ενθουσιασμένος από την όλη διοργάνωση.
Ακολουθεί αγορά σωστού παππουτσιού για να βοηθήσει λίγο την κατάσταση και μια ματιά στο καλεντάρι για τον επόμενο αγώνα...Το μικρόβιο μάλλον μπήκε για τα καλά

σορρυ αδερφε αλλα το τρεξιμο με τον rigelian βλαπτει την υγεια. το μικροβιο μπηκε, εβαλε και την ενισχυση του ο rigo και σε βλεπω να καταληγεις να ψαχνεις το καλενταρι για κυριακατικους μαραθωνιους οσο πιο συχνα γινεται... να τον προσεχεις!!! παρτο σαν φιλικη συμβουλη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  06:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε ρε δυστυχία οι sub40ηδες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  09:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι sub40 είναι σε μια ευαίσθητη κατάσταση, μην τους παρεξηγείς!
Παίζονται πολλά για αυτό το 39 ή 41.!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  09:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαιρετικός αγώνας-πρότυπο. Χαίρεσαι να τρέχεις. Πολλά μπράβο στους διοργανωτές! Sotfireman σε ευχαριστώ κι εγώ!
Πάμε για τον Βαρτζάκειο τώρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  09:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Οι sub40 είναι σε μια ευαίσθητη κατάσταση, μην τους παρεξηγείς!
Παίζονται πολλά για αυτό το 39 ή 41.!



Ερχεται και η ωρα σου οσονουπο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mijalis
Elite Forum-Runner

Greece
1235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  13:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mijalis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αποτελέσματα;

Απίστευτος ο κόσμος και χαρακτήρας μας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000