Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 1ος Αγώνας δρόμου στην μνήμη του «Μελετιάδη Τάσου»
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/03/2015 :  16:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά ξέρει κάποιος πως είναι η διαδρομή του συγκεκριμένου αγώνα;
Αν και έχω κάποια διαφορετική προπόνηση εκείνη την ημέρα 22χιλ σε ρυθμό μαραθωνίου λέω να τιμήσω τον Τάσο (παλιό συναθλητή μου - στο ίδιο γκρουπ προπόνησης 1987-1991 - που έφυγε τόσο άδικα από αυτήν την ζωή σε μικρή ηλικία ).

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2015 :  21:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φίλε μου ο αγώνας ξεκινάει από την κεντρική πλατεία της Καβάλας και καταλήγει σε αυτήν του Χαλκερού.

Εφόσον δεν γνωρίζεις από την περιοχή να σου πω πως θεωρώ τη διαδρομή μικρής δυσκολίας καθώς έχει μεν σε μεγάλο μέρος της ανηφόρες/κατηφόρες αλλά είναι μικρή η κλίση τους. Το μόνο κομμάτι που ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο από τα υπόλοιπα είναι προς το τέλος μετά τη διασταύρωση για Χαλκερό(τα τελευταία 3κμ) όπου υπάρχει ανηφόρα και καθώς δεν έχω φτάσει μέχρι μέσα στο χωριό δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά για το τελευταίο 1-1.5κμ.

ο μέσος ρυθμός μου είναι 5:30-6:00 λεπτά/χλμ οπότε καταλαβαίνεις πως αφού εγώ τη θεωρώ εύκολη διαδρομή, είναι εύκολη διαδρομή..



Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2015 :  11:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Τάσο !!! για την ενημέρωση !!! :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  13:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πλησιάζει η ημέρα !!! να είμαστε όλοι εκεί !!!! φίλοι και συναθλητές που των ζήσαμε από κοντά !!!! Αλλά και όσοι δεν τον γνώρισαν.
Ήταν από τους λίγους ασθενείς που κατάφεραν να έχει μεγαλύτερο προσδόκιμο (για την εποχή εκείνη)ζωή 16-18 μήνες από τους υπόλοιπους ασθενής 6-8 μήνες που παρουσίασαν καλπάζουσα μορφή λευχαιμίας, πρόλαβε να βρει μόσχευμα μυελού αλλά πήγε τελικά από ενδονοσοκομειακή λοίμωξη. Είναι ένα ακόμα παράδειγμα που δείχνει πόσο μαχητές της ζωή στα δύσκολα είμαστε όλοι οι δρομείς !!!!
Ο καιρός μάλλον θα είναι σύμμαχός μας ιδανικός για κούρσα !!!
http://freemeteo.gr/kairos/kavala/imerisia-provlepsi/day2/?gid=735861&language=greek&country=greece
http://meteo.gr/meteoplus/cf.cfm?city_id=2
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  15:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
υπάρχει κι αυτό για καιρό, είναι τοπικό: http://www.meteokav.gr/weather/

δεν τον ήξερα τον άνθρωπο αλλά διάβασα κι έμαθα κάποια πράγματα γι' αυτόν. κρίμα το παλικάρι, να είναι ελαφρύ το χώμα του.

Την Κυριακή θα φοράω πιθανότατα λαχανί saucony καπέλο, έλα να γνωριστούμε αν θέλεις!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  15:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
OK
Συνήθως φοράω φόρμα του ΠΑΟΚ-ΣΤΙΒΟΣ και αγωνιστικό φανελάκι αλλά μπορεί να φορέσω πράσινο φανελάκι asics

quote:
Originally posted by tzatzikis90

υπάρχει κι αυτό για καιρό, είναι τοπικό: http://www.meteokav.gr/weather/

δεν τον ήξερα τον άνθρωπο αλλά διάβασα κι έμαθα κάποια πράγματα γι' αυτόν. κρίμα το παλικάρι, να είναι ελαφρύ το χώμα του.

Την Κυριακή θα φοράω πιθανότατα λαχανί saucony καπέλο, έλα να γνωριστούμε αν θέλεις!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  16:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σαν τους συνοδούς τουριστών ακουγόμαστε χαχα! πόσο κόσμο να έχει πια, λογικά θα βρεθούμε!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2015 :  21:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λες!!!
Ελπίζω αρκετό !!!
Αν και σήμερα έμαθα και στα Φασολάδια (γίνονται την ίδια ημέρα)έχουν είδη δηλωθεί στις κούρσες με e-mail κοντά στα 110 άτομα οπότε περιμένουν κοντά στα 200 άτομα !!!
quote:
Originally posted by tzatzikis90

σαν τους συνοδούς τουριστών ακουγόμαστε χαχα! πόσο κόσμο να έχει πια, λογικά θα βρεθούμε!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2015 :  14:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα Βίντεο από μια παλιά μου κούρσα 1992 σε ανώμαλο έδαφος με τον εκλιπόντα. Νο 77 Αναστάσιος Μελετιάδης μόλις είχε πάρει μεταγραφή από Καβάλα στον Άρη.
https://www.facebook.com/video.php?v=10205032960637576&set=vb.1049389961&type=2&theater¬if_t=like
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2015 :  15:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
τρεξω δεν τρεξω, θα ερθω να σας δω και κυριως να παρευρεθω στην εορτη που ετοιμαζει το χωριο του για να τιμησει τον μεγαλο αυτο αθλητη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2015 :  10:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα !!!
Όλα χθες ήταν στην εντέλεια !!!! για ένα τέτοιο αγώνα !!!! με αρκετή συγκίνηση σε όσους είχαμε γνωρίσει και ζήση από κοντά τον Τάσο Μελετιάδη !!
Ο καιρός ήταν ιδανικός σε μια απαιτητική διαδρομή (είχε αρκετή ανηφόρα)και με αρκετό κόσμο !! ( μόνο τα νερά ήταν σε λάθος σημείο 3,5χιλ θα έπρεπε να είναι στο 5χιλ. μιας και δεν είχε άλλο σημείο υδροδοσίας). Η απόσταση ήταν κάτι παραπάνω από 10χιλ (10,22χιλ Garmin) (10,34χιλ Endomondo Sports Tracker).
Την κούρσα την κέρδισε ο Φούκας Δημήτρης με 39' περίπου, προσωπικά έκανα 49'56" πηγαίνοντας λίγο γρήγορα στην αρχή και πλήρωσα το τίμημα στις τελευταίες ανηφόρες!!!
Χάρηκα που γνώρισα τον Tzatzikis90 από κοντά , αλλά και που είδα από κοντά τον Παύλο Σαρίδη !!!
Γεροί να είμαστε και του χρόνου θα είμαι εκεί !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Anastasios Papadopoulos
Newbie Forum Runner

Greece


1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2015 :  10:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πράγματι όλα ήταν ιδανικά χτες!
Πολύ καλή θερμοκρασία για την εποχή και ήλιος από νωρίς το πρωί ως και τον τερματισμό.
Ωραίο το μετάλλιο δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.
Παναγιώτη χάρηκα για τη γνωριμία φίλε μου, τα λέμε στον Αλέκο τώρα!
Στα του αγώνα τα τελευταία 2 ανηφορικά χιλιόμετρα μας δοκίμασαν λίγο. Πράγματι πάντως η διαδρομή δεν ενδείκνυται για ρεκόρ δεκαριού! Το νερό στο 3.5 όντως λαθάκι, προσωπικά πίστεψα πως θα έχει και στο 7 μόλις το είδα αλλά τίποτα.
Για μένα προσωπικά πήγε όπως ακριβώς ήθελα, προπονητικά στο 51:59.
Και του χρόνου με υγεία!

"if you have the courage to fail, then you have the courage to succeed." S.Flanagan
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2015 :  10:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Anastasios Papadopoulos

Πράγματι όλα ήταν ιδανικά χτες!
Πολύ καλή θερμοκρασία για την εποχή και ήλιος από νωρίς το πρωί ως και τον τερματισμό.
Ωραίο το μετάλλιο δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.
Παναγιώτη χάρηκα για τη γνωριμία φίλε μου, τα λέμε στον Αλέκο τώρα!
Στα του αγώνα τα τελευταία 2 ανηφορικά χιλιόμετρα μας δοκίμασαν λίγο. Πράγματι πάντως η διαδρομή δεν ενδείκνυται για ρεκόρ δεκαριού! Το νερό στο 3.5 όντως λαθάκι, προσωπικά πίστεψα πως θα έχει και στο 7 μόλις το είδα αλλά τίποτα.
Για μένα προσωπικά πήγε όπως ακριβώς ήθελα, προπονητικά στο 51:59.
Και του χρόνου με υγεία!

"if you have the courage to fail, then you have the courage to succeed." S.Flanagan



Τέλος πάντων, εγώ είμαι

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2015 :  11:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την ίδια εντύπωση είχα και εγώ στο 3,5χιλ ευτυχώς ο καιρός βοήθησε σε αυτό το θέμα !!! αν και κούρσα μέχρι 10 χιλιόμετρα την βγάζω και χωρίς νερό μιας και είναι παλιά συνήθεια από αγώνες εντός σταδίου 10χιλ. ή αγώνες σε ανώμαλο έδαφος ΣΕΓΑΣ μέχρι 12χιλ !!
Τα λέμε στην γραμμή εκκίνησης του Μέγα Αλέξανδρου.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (Skyrunner)
quote:
Originally posted by Anastasios Papadopoulos

Πράγματι όλα ήταν ιδανικά χτες!
Πολύ καλή θερμοκρασία για την εποχή και ήλιος από νωρίς το πρωί ως και τον τερματισμό.
Ωραίο το μετάλλιο δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.
Παναγιώτη χάρηκα για τη γνωριμία φίλε μου, τα λέμε στον Αλέκο τώρα!
Στα του αγώνα τα τελευταία 2 ανηφορικά χιλιόμετρα μας δοκίμασαν λίγο. Πράγματι πάντως η διαδρομή δεν ενδείκνυται για ρεκόρ δεκαριού! Το νερό στο 3.5 όντως λαθάκι, προσωπικά πίστεψα πως θα έχει και στο 7 μόλις το είδα αλλά τίποτα.
Για μένα προσωπικά πήγε όπως ακριβώς ήθελα, προπονητικά στο 51:59.
Και του χρόνου με υγεία!

"if you have the courage to fail, then you have the courage to succeed." S.Flanagan

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2016 :  15:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα τρέξει κανένας στον 2ο αγώνα 10χιλ Τάσου Μελετιάδη Καβάλα - Χαλκερό;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2016 :  15:12:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά περίεργο τρόπο και φέτος πέφτει ο αγώνας την ίδια ημέρα με τα Φασουλάδεια !!!! ενώ τα προηγούμενα χρόνια είτε έπεφτε με το περιφερειακό ανωμάλου είτε με το πανελλήνιο ανωμάλου!!! σαν μην θέλει να τρέξω για την φασουλάδα

Edited by - Skyrunner on 17/03/2016 15:12:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000