Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Δεν είναι πολλά;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/05/2007 :  14:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[19 Μαϊ 2007] . [Ελλάδα - Στίβος]
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000 μέτρων Α-Γ και Νέων

[20 Μαϊ 2007] . [Ελλάδα - Δρόμος]
3ος Αγώνας Δρόμου στη Νέα Σμύρνη

[20 Μαϊ 2007] . [Περιπέτεια]
AlpamayoPro Trail Race

[20 Μαϊ 2007] . [Ελλάδα - Δρόμος]
8ος Γύρος Αγίας Παρασκευής

[20 Μαϊ 2007] . [Ελλάδα - Δρόμος]
Nike Runs

[20 Μαϊ 2007] . [Ελλάδα - Δρόμος]
Αγώνας 20χλμ στα βήματα του Αποστόλου Παύλου

[20 Μαϊ 2007] . [Ελλάδα - Δρόμος]
14ος αγώνας δρόμου Υγείας Βόλου

Mipos etsi ehoume polles epiloges? Mipos etsi ligostevoun i symmetohes gia ton kathe agona? I dromis stin Ellada ine arketi gia tosous pollous agones? Mipos etsi me tin thelisi na traviksoune dromis i diorganosis tha veltiothoun logo antagonismou?
Ego prosopika tha pigena Nea Smyrni, Agia Paraskevi ke Nike mikra ine me mia evdomada diaforas den tha m'enphlouse alla tora?
I ekfrasi: treho ke den ftano kollaie arketa kala.

stamatis
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  14:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το ίδιο σκεφτόμουν ακριβως
εγώ θα πήγαινα και στο Βόλο ίσως
άλλοι στο βουνό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  16:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η άποψή μου:
Ο ΣΕΓΑΣ, οι ΟΝΑ κάθε δήμου, οι ΣΔΥ κάθε νομού, αλλά και οι ανεξάρτητοι ιδιωτικοί φορείς, οι οποίοι αποτελούν το παζλ το οποίο βλέπουμε πιο πάνω, ειναι αδύνατο εκ των πραγμάτων να κατσουν σ ενα τραπέζι για να μοιράσουν τις ημερ/νιες. Δεν έχουν ίδια συμφέροντα,αρα..... Απο την άλλη, μετά τους Ολυμπιακούς έγινε κατι σαν το running boom των ΗΠΑ, πριν δύο 10ετίες. Ανακαλύψαμε όλοι το τρέξιμο. Και δεν αναφέρομαι σε κείνους που καλούσαμε τον τηλεφωνητή του ΣΔΥΑ την Δευτερα τ απογευμα για να μάθουμε το "γιγνεσθαι"...
Αν μου λεγε κανένας τότε οτι σε λιγότερο απο τρία χρόνια θα ενημερώνομαι απο 5-6 sites ελληνικά και θα διάβαζα μηνιαίο περιοδικό για το τρέξιμο, σαν τ αμερικάνικα που πέρναμε απ τα περίπτερα στο Σύνταγμα, θα γελαγα με τη καρδιά μου. Θα τον κοιταζα τον άλλο σαν UFO. Πειτε μου....θα χα άδικο? Αυτο που θα μου απαντήσετε, ειναι και η απάντηση στον mon ami Glou-glou. Θα επανερθω επ αυτού......................


(Ειδα πως τα Γαλλικά έχουν "πέραση" εδώ!)

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  17:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Ειδα πως τα Γαλλικά έχουν "πέραση" εδώ!)
An den kano lathos sto noima, as'ta na pane.

ine ke to ksafniko endiaferon kapion eterion (polyyyyyy megales) na mas poulane ta panda. Telos pandon, kalytera apo to tipota. Arki na gnorizis to epipedo sou, tis pragmatikes sou anages ke ola kala. (to garmin kostizi tora 319 sto shop21, kratieme, ydrono poly alla kratieme me ta dondia, tha katevi ke allo den ine dynaton)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  17:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πιο σημαντικό ειναι το "ενδιαφέρον". Προτιμώ το ενδιαφέρον κάποιου που με βλέπει σαν υποψήφιο αγοραστή και μελλοντικό πελάτη των προιόντων του, παρά, στο βωμό οποιασδήποτε ιδεολογίας, άσχετα με το αν βρίσκω αυτήν σωστή στη βάση της, να ειμαι υποχείριο του κάθε καραγκιόζη που νομίζει οτι μου κανει ....΄χάρη.

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  18:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σορρυ που απαντάω ...αποσπασματικά, αλλά ειμαι πολύ απασχολημένος. Παρ όλα αυτά, το συγκεκριμένο θέμα, ειναι απο τα πιο ενδιαφέροντα, για μενα προσωπικά, και θα προσπαθήσω αν γίνεται, αν οχι να το εξαντλήσω, τουλάχιστον να δώσω να καταλάβουν όσοι διαβάζουν το site και ασχολούνται με την οργάνωση αγώνων δρόμου, ποιες ειναι οι απόψεις των ίδιων των π΄ρταγωνιστών, οι δικές μας απόψεις.

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trehalitsa
Newbie Forum Runner



23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  18:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως θεωρώ πως είναι πολλά, θα είχαμε πολλές επιλογές εαν αυτό επαναλαμβανόταν κάθε , ας πούμε , δεύτερο Σ/Κ αλλά δυστυχώς μετά από την Κυριακή 20 Μαϊου ποιές είναι οι "πολλές " μας επιλογές? Και ποιές ήταν πριν από αυτό?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimmyc
Elite Forum-Runner

1146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  19:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλύτερα να γκρινιάζουμε γιατί έχουμε πολλές επιλογές, παρά να γκρινιάζουμε γιατί δεν έχουμε αγώνες. Κάποια στιγμή, πιστεύω, θα δημιουργηθεί κάποιο συντονιστικό όργανο που θα φροντίζει την αρτιότερη κατανομή αγώνων μέσα στο ημερολογιακό έτος. Αλλωστε, σταδιακά όλο και περισσότεροι θα είναι οι ενδιαφερόμενοι φορείς που θα θέλουν να διοργανώσουν κάποιους δρομικούς αγώνες. Τώρα αν οι συγκεκριμένες αθλητικές εκδηλώσεις προσελκύουν το ενδιαφέρον κάποιων για οικονομικά οφέλη (εταιρείες, παράγοντες, Δήμους κλπ), είναι άλλο ζήτημα (προσωπικά δεν το θεωρώ και μεμπτό)

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  20:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποια στιγμή, πιστεύω, θα δημιουργηθεί κάποιο συντονιστικό όργανο που θα φροντίζει την αρτιότερη κατανομή αγώνων μέσα στο ημερολογιακό έτος.


Aγαπητέ συνάδελφε, θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω για το αν ποτέ αυτοί όλοι οι εμπλεκόμενοι φορείς, δημιουργήσουν κατι που να ναι αν μη τι άλλο λειτουργικό.
Εχει συσταθεί (μπορεί και ...οχι) Ομοσπονδια, και αν ΝΑΙ, ποιά η δραστηριότητα της μεχρι τουδε?

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2007 :  22:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dystihos ligi ine afti pou prota vlepoune to kalendari ke meta apofasidoun tin imerominia, prota apo ola prepi na tous volevi tin imera gia kapious dikous tous logous. Kalo-kako, den ksero. Alla tora ti tha gini, 100 atoma Nea Smyrni, 100 Nike, 100 Agia Paraskevi, 80 Volo? Den ksero an to akousate stis idisis, o Kaklamanis ipe oti tha prospathisi na klisi tous dromous tis Athinas mia fora kathe 3 mines gia kapio event. Alla epimene "tha prospathisi", an kapio lobby ton piezi poly...(ohi re pedia den ime afto pou nomizete, evala tris telitses gia na teliosete tin protasi)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2007 :  08:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα πραγμα μόνο θα θελα. Μη το κάνουμε σαν τον φούρνο του Χότζα. Εκει που δεν ειχαμε αγώνες, να μη ξέρουμε που να πρωτοπάμε, και να .....γκρινιάζουμε ΚΑΙ γι αυτό.

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2007 :  08:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Dystihos ligi ine afti pou prota vlepoune to kalendari ke meta apofasidoun tin imerominia, prota apo ola prepi na tous volevi tin imera gia kapious dikous tous logous. Kalo-kako, den ksero."
Δεν υπάρχει καλό και κακό. Οι υποχρεώσεις επαγγελματικές ή οικογενειακές ειναι αυτές που καθοριζουν το πρόγραμμά μας, στους περισσότερους απ όσο ξέρω τουλάχιστον.
(Πάλι τα βουνά θα "πάρουμε" κυριακάτικο, αγάπη μου)!

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2007 :  09:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

"Dystihos ligi ine afti pou prota vlepoune to kalendari ke meta apofasidoun tin imerominia, prota apo ola prepi na tous volevi tin imera gia kapious dikous tous logous. Kalo-kako, den ksero."
Δεν υπάρχει καλό και κακό. Οι υποχρεώσεις επαγγελματικές ή οικογενειακές ειναι αυτές που καθοριζουν το πρόγραμμά μας, στους περισσότερους απ όσο ξέρω τουλάχιστον.
(Πάλι τα βουνά θα "πάρουμε" κυριακάτικο, αγάπη μου)!

Carpe viam



Milao gia tous diorganotes. Den organonis enan agona 1 evdomada prin, ehis ena planning ke se afto to planning prepi na ypologisis ti kanoune i alli. Na diorganosis enan agona den ehi kamia shesi me epagelmatikes i ikogeniakes ypohreosis.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2007 :  09:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Prin den ihe ke tora ehi polla na min grigniazoume? Giati? An grignazoume mipos tha vroume enan tropo na stithi ena pio sosto, oso ginete vevea merikes fores den ginete diaforetika, kalendari. Alla prosekste, den to leo mono gia tous dromis (giati sto kato-kato...), to leo ke gia na ine petihimenos o agonas gia ton kathe diorganoti pou skotonete gia na perasoume kala. Tha ithela na tous timitho olous trehondas ston agona tou kathenos, alla den ginete.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2007 :  15:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν διαφωνούμε, τα ίδια πάνω-κάτω λέμε. Να ξέραμε οτι μας διαβαζουνε και αυτοί που πρέπει, τι καλά που θάταν! Αλλά που.....? Τόσα λέμε τόσο καιρό εδώ καί μόνο ο ΔΑΟΜεγάρων φιλοτιμήθηκε να απολογηθεί για την κακή διοργάνωση. Οι άλλοι δηλαδή, θεωρούν τη διοργάνωσή τους πάντα επιτυχημένη? ΌΛοι τους? Δεν υπήρχε κανένας αγώνας ο οποίος δεν ανταποκρίθηκε στα αναμενόμενα με υπαιτιότητα των διοργανωτών?
Και βέβαια υπήρχαν, μπορώ να γράψω αυτή τη στιγμή πρόχειρα-πρόχειρα 5-6, αλλά ειπαμε....."Αν σ αρέσει μεγάλε, εγώ τώρα γουστάρω να οργανώσω αγώνα δρόμου στη πόλη μου.Θες να ρθεις?" Και οταν γίνει ο αγώνας με 10-15 δρομείς, βγαίνει ο Τοπικός τύπος και εκθειάζει τη προσπάθεια της δημοτικής αρχης για Αθλητισμό για τους Δημότες. ΔΕ βγαίνει ενας να πεί: "Ποιό Αθλητισμό ρε ....ανοργάνωτε? Που δε ξέρεις να χωρίσεις δυό γαιδάρων άχυρα, παρά είδες να το κάνει ο δίπλα, και αμέσως τσουπ! μη χάσεις και συ δημοσιότητα" Και ξέρετε γιατί? Γιατί θα του πούν, "εμεις τουλάχιστον κατι κάναμε. εσείς?" Και πάει λέγοντας. Και σε λίγες μέρες, για να λένε πως κατι έκαναν, θα γράφουν στις εφημερίδες τους:" Με μεγάλη επιτυχία ....και φέτος....απο την παράταξη που φροντιζει για την υγεία....".
Προσωπικά ειμαι πολύ χαρούμενος που έχω δικαίωμα επιλογής επιτέλους, και μπορώ να γράψω στ' α#$%!!2 μου, όσους μου πουλούσαν εκδούλευση τόσα χρόνια, χωρις να παίρνω τόσο όσο τους έδινα.-

Carpe viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000