Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Zagori Mountain Running 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2015 :  16:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

(και στο Ζαγόρι πιο πολύ η ένσταση για τη τροφοδοσία στο 80άρι δεν έχει να κάνει με το ίδιο το γεγονός αυτό καθεαυτό αλλά περισσότερο για το ότι κάπου παραπλανηθήκαμε αρκετοί δρομείς καθώς υπήρξε συγκεκριμένη ερώτηση κατά τη παρουσίαση για το τι θα ήταν καλό να έχουμε ως τροφοδοσία μαζί μας στον αγώνα -από τον Γιάννη τον Μπάγιο- και η απάντηση ήταν "ούτε τζελάκι... θα είστε υπερκαλυμμένοι στα πάντα" και από ότι φάνηκε αυτό δεν ήταν η πραγματικότητα για ένα σεβαστό ποσοστό των δρομέων που έβρισκε μόνο νερό και λίγα φυστίκια για πολλές ώρες)



Ήμουν παρόν και επιβεβαιώνω τα παραπάνω, αυτές ήταν οι απαντήσεις στην ερώτηση του κ.Μπάγιου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2015 :  16:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

quote:
Originally posted by vasilis dr

quote:
Originally posted by Ξανθό Άλογο

Συμμετειζα περσι στα 42. Απιστευτος αγωναςμ, απιστευτη η ομορφια του μερους και πολη καλη η διοργανωση σε ολα τα επιπεδα! Τα παιδια εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και γι αυτο η συγκεκριμενη διοργανωση ειναι απο τις κορυφαιες στην Ελλαδα και κατα πολλους ισως η κορυφαια! Φετος δυστυχως δεν θα καταφερω να παω λογω υποχρεωσης! Οσοι πατε να το απολαυσετε!!



Καλό είναι να μην υπερβάλουμε σε αυτά που αναφέρουμε, ναι το τοπίο είναι πανέμορφο αλλά υπήρχαν και πολλά προβλήματα με την τροφοδοσία των αθλητών, κυρίως των τελευταίων στον αγώνα των 80 χλμ. Ο αγώνας στα 42 χλμ. είναι ζόρικος, έχει πολύ περπάτημα και ορειβασία, η διαδρομή στην αρχή μέσα στην κοίτη του ξεροπόταμου με τα κοτρόνια απορώ γιατί υπήρχε και γενικά δυσκολεύεσαι να απολαύσεις το τοπίο αφού το μάτι σου είναι καρφωμένο συνεχώς κάτω λόγω του κακοτράχαλου εδάφους. Όσο για την κορυφαία διοργάνωση το θέμα θέλει συζήτηση, κάποιος που έχει περάσει από όλους τους κύριους αγώνες βουνού ανά την Ελλάδα η γνώμη του έχει βαρύτητα, εγώ προσωπικά από Παρανέστι, Ζαγόρι, Μέτσοβο, Νάματα, Ενιπέα, Κίσσαβο, Πήλιο, και άλλους μικρότερους αγώνες στην Β. Ελλάδα ψηφίζω με διαφορά....Παρανέστι.



Φιλε μου καταρχην η καθε αποψη ειναι υποκειμενικη. Τα προβληματα της τροφοδοσιας στο 80αρι που αναφερεις δεν τα γνωριζω διοτι ετρεξα τα 42 οπως προανεφερα. Για μενα ο αγωνας ηταν πανεμορφος και αυτο οφειλεται σε αυτο το απιστευτο μερος. Τωρα αυτα που λες για τη δυσκολια η αποψη μου ειναι πως τρεχεις βουνο, πως γινεται να μην εχει δυσκολιες?? Δλδ το θεωρω τελειως ατοπο να μιλαμε για αγωνες βουνου και να βαζουμε στα αρνητικα το ''κακοτραχαλο εδαφος'' π.χ.
Βουνο ειναι δεν ειναι η παραλιακη.



Φίλε και συντρέχτη Αλέξανδρε το ''κακοτράχαλο'' το έγραψα, όπως μπορείς να διαπιστώσεις αν ξαναδιαβάσεις την παρέμβασή μου, για να δηλώσω μόνο ότι λόγω αυτού του εδάφους δυσκολεύεται ένας Δρομέας βουνού που θέλει και δεν μπορεί εν τέλει να απολαύσει την φύση, αυτό και τίποτε άλλο, φυσικά και μιλάμε για βουνά και όχι για παραλιακή, και μόνο γιαυτό άλλωστε θα πρέπει η προσοχή όλων όσων εμπλέκονται στο πρώτο να είναι υψηλή. Στο Ζαγόρι, όπως και σε άλλους αγώνες φυσικά, δεν χρειάζεται να τρέξεις τα 10,21,42,80 χλμ. για να διαπιστώσεις τυχόν προβλήματα και παραλείψεις, αυτά τα ακούς από τις συζητήσεις στο τέλος, 3 μέρες ήμουν εκεί και άκουσα τα (αρκετά) παράπονα από τους Δρομείς, μάλιστα προς τιμήν του ο υπεύθυνος στις απονομές δήλωσε πως όλα αυτά θα ληφθούν υπόψιν και θα λυθούν στην επόμενη διοργάνωση.

Edited by - vasilis dr on 22/06/2015 16:38:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Avramakis
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2015 :  16:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναζητείται ΙΧ όχημα που θα φύγει από Αθήνα Παρασκευή για τον αγώνα, για ένα άτομο. (Ενοήται οτι θα μοιραστούμετα έξοδα της βενζίνης) Αφήστε μήνυμα εδώ.

"Εν αμίλλαις πονηραίς, αθλιότερος ο νικήσας"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2015 :  22:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Μανώλη θα χαρώ να ανταμωσουμε εκεί--θα τρέξω στα 21 !!!

Παναγιώτης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2015 :  13:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκεφτομαι και εγω να παω στα 21. Βεβαια δεν εχω κανει ουτε ενα χιλιομετρο σε χωμα, δεν εχω καν δηλωθει και δεν εχω κανονισει τιποτα για τη μεταβαση μου. Κοινως ειμαι απαραδεκτος. Παρολα αυτα η ιδεα να συμμετασχω μου εχει καρφωθει εδω και μια εβδομαδα στο μυαλο και αν καταφερω να βρεθω στην εκκινηση θα το χαρω πολύ. Βασικα σκεφτομαι να αντικαταστησω το προγραμματισμενο μου λρ με τη συμμετοχη μου στα 21 που στην ουσια θα ειναι μια δρομικη βολτα σε μια περιοχη που αγαπω ιδιαιτερα. Αν υπαρχει κανεις που θα φυγει απο Αθηνα και εχει περισευούμενο χωρο παρακαλω ας επικοινωνήσει μαζι μου.
Νικος 6974645024
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2015 :  19:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα πόση ώρα κάνει το ΚΤΕΛ από Αθήνα να πάει Ιωάννινα;από κει πως μπορεί κανείς να μεταβεί στα Ζαγοροχώρια;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2015 :  22:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Αθήνα- Ιωάννινα θέλει από 5-6 ώρες!! Και μετα,στην καλύτερη περίπτωση σίγουρα άλλη 1 !!!

Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  10:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν γνωρίζει κάποιος με δικά μας μεταφορικό μέσο Αθήνα - Ιωάννινα 4 - 5 ώρες και μετά καμιά 1 ακόμα???
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  10:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με αυτοκινητο ειναι περιπου 5 ωρες και μετα γιαννενα-ζαγοροχωρια περιπου 1 ωρα(αναλογα σε ποιο χωριο θα μεινει κανει)
Στους κηπους(εκκινηση 10-21-42) δεν υπαρχει τιποτα πλεον....οποτε σε
καποιο αλλο χωριο οπου θα απεχει κανα 15-20 λεπτα με το αυτοκινητο απ την εκκινηση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2015 :  11:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα σε όλους!

αν δεν κάνω λάθος και στο Τσεπέλοβο είναι όλα κλειστά εδώ και καιρό. απ΄ότι κατάλαβα θέλει να κλείσεις καιρό πριν για το συγκεκριμένο αγώνα. εκτός πια κι αν είσαι τόσο τυχερός που γίνει καμιά ακύρωση της τελευταίας στιγμής.

δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως μετράω ήδη αντίστροφα και...σκέφτομαι τι θα φορέσω χαχα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/07/2015 :  10:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Αν γνωρίζει κάποιος με δικά μας μεταφορικό μέσο Αθήνα - Ιωάννινα 4 - 5 ώρες και μετά καμιά 1 ακόμα???
Ευχαριστώ




Θα τρέξεις Γιάννενα Γιώργη?

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2015 :  14:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μυριζει βροχουλα στο Τσεπελοβο το Σαββατο.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2015 :  21:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 21/07/2015 : 10:32:16 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by geopa

Αν γνωρίζει κάποιος με δικά μας μεταφορικό μέσο Αθήνα - Ιωάννινα 4 - 5 ώρες και μετά καμιά 1 ακόμα???
Ευχαριστώ




Θα τρέξεις Γιάννενα Γιώργη?

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.

---------------------------
NAIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!! Την έκανα την μ@λ@κί@
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2015 :  09:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Δημοσιεύθηκε - 21/07/2015 : 10:32:16 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους


quote:
Originally posted by geopa

Αν γνωρίζει κάποιος με δικά μας μεταφορικό μέσο Αθήνα - Ιωάννινα 4 - 5 ώρες και μετά καμιά 1 ακόμα???
Ευχαριστώ




Θα τρέξεις Γιάννενα Γιώργη?

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.

---------------------------
NAIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!! Την έκανα την μ@λ@κί@




Δέν κρατιέσαι με τπτ μπαγάσα.Δέν έχεις αφήσει βουνό για βουνόΑντε,καλό αγώνα και καλό τερματισμό.Στα 42 θα μπείς?

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2015 :  10:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τάσο είπα τηνέκανα την μ@λ@#@%-----> άρα στα 80ααααααααααααααα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000