Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 κολαν η δρομικο σορτσακι για μαραθωνιο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

jenny
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 09/06/2015 :  11:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα θα ηθελα απο καποιον εμπειρο δρομεα με συμμετοχη σε μαραθωνιους να μου πει τι ειναι καλυτερο να φορεσω στον κλασσικο μαραθωνιο.σορτσακι η κολαν?επειδη ειναι ο πρωτος μου μαραθωνιος θελω να ειμαι εξοπλισμενη καταλληλα.και επισης εαν οι καλτσες συμπιεσης θα μου φανουν χρησιμες.
ευχαριστω πολυ

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  11:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ακούσεις πολλές γνώμες, αλλά εσύ θα δοκιμάσεις και το ένα και το άλλο σε κάποια σου LR και θα δείς ποιό σου ταιριάζει καλύτερα.Προσωπικά θα έλεγα κολάν.Επίσης οι κάλτσες συμπίεσης σίγουρα βοηθάνε σε τέτοιες αποστάσεις.Καλή προετοιμασία και καλή δύναμη.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  11:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κολάν για σιγουριά. Εκτός αν είσαι ΠΟΛΥ αδύνατη και θες κάτι ακόμα πιο δροσερό.
Αν συγκαείς... θα μετανιώσεις την ώρα κ την στιγμή που δεν το φόραγες.

Τώρα βέβαια κάνε κανά 30ρι και με το μεν και με το δε, και βλέπεις. Έχω συγκαεί ΚΑΙ με κολλάν. (από την ραφή του). Καμιά φορά δεν ξέρεις. Ότι και να κάνεις να το δοκιμάσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jenny
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  11:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειμαι 1.65 και ειμαι 54 κιλα.δεν πιστευω οτι ειμαι αδυνατη,απλα εχω συγκαει με το κολαν αρκετες φορες και επισης εχω συγκαει και παρα πολυ με τα μπουστακια,
ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια.οποτε πρεπει να δοκιμασω τα παντα πριν τον αγωνα.
να ρωτησω επισης την γνωμη σας και για παπουτσια?τα τελευταια που εχω παρει ειναι saucony αλλα δεν ξερω εαν ειναι οκ για τον μαραθωνιο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  11:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης πάντα χρήσιμη είναι η βαζελίνη. (σοβαρά μιλάω).
Αν πρόκειται ειδικά για ακόμα πιο μεγάλα από απλά LR (δλδ μαραθώνιος) εγώ πασαλείβομαι με βαζελίνη σε διάφορα επικίνδυνα σημεία. Ακόμα και στα δάχτυλα των ποδιών σου ή μασχάλες.
Ξαναλέμε βέβαια, αυτά πρέπει να τα δοκιμάσεις πιο πριν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  12:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δέν το συζητάμε για την βαζελίνη.Ειδικά απο απρίλιο μέχρι οκτώβρη.Οχι οτι δέν χρειάζεται και τους άλλους μήνες αλλά είδικά τους ζεστούς,είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2015 :  12:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάρε το bodyglide. Μοιάζει με λιπαντικό σε στικ μορφή που αποτρέπει τις τριβές, χωρίς να λερώνει.
Θαυματουργό, 10-12€.
Για ρούχα ξεκινάς τα μεγάλα τρεξίματα με κοντό κολάν που είναι πιο ασφαλές (μπορείς να έχεις στην τσεπούλα του πολύ μικρό σωληνάριο βαζελίνης, των 2€). Και σταδιακά δοκιμάζεις και την άνεση του σορτς.

ΥΓ πάντως μου έχει τύχει να συγκαώ από το πουθενά και χωρίς λόγο με το σορτσάκι που φόραγα σχεδόν σε κάθε τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000