Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Suunto Ambit3 Sport HR ή Ambit2 S HR?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/06/2015 :  23:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιό από τα 2 μου προτείνετε? Έχω μπλέξει να διαβάζω reviews οι οποίες μόνο μου μπερδεύουν τη σκέψη! Οι ήδη κατέχοντες των μοντέλων αυτών τί έχουν να μου προτείνουν? Γενικά μήπως κάποιο άλλο ρολόι? garmin τα έχω ψάξει όλα... Η υπέρβαση στην τιμή του ρολογιού έχει ήδη γίνει από εμένα (250 ευρώ μάξιμουμ) τιμή που βρίσκω στο running24.net που από ότι διάβασα εδώ μέσα είναι αξιόπιστο site. Είναι όμως μόνο στα γερμανικά!!! και δε βγάζω λέξη!!! πώς θα παραγγείλω από εκεί??

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  14:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχουν κι άλλα sites που χρεώνουν λιγότερα μεταφορικά και συνολικά πληρώνεις λιγότερα χρήματα. Χρησιμοποίησε το idealo.de για να βρεις τη φθηνότερη τιμή. Πρόσφατα πήρα το ambit3 Run από το funktionelles.de (κι αυτό μόνο στα γερμανικά).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  14:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε καλησπέρα έχουμε και λεμε.....
Η κυρια και ισως μοναδικη διαφορα μετα ξυ των 2 μοντελων ειναι το bluetooth και η διαφορα στην μπαταρια με το gps ενεργο....κατα τα λοιπα ειναι τα ιδια....αν εισαι τυπος εξατρημενος απο το κινητο σου τοτε ambit3...να εχεις υποψη σου οτι μια ζωνη με τεχνολογια bluetooth ειναι πιο ακριβη απο μια με ant+....τελος για το running24 ο ιδιοκτητης μιλαει αγγλικα αν χρειαστει και σου απανταει με μειλ....την αγορα την κανεις μεσω paypal απυθειας δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμό.....επισης τα προιοντατου ειανι αυθεντικα αποδεδειγμενα απο την ιδια την suunto....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  19:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πόσα μεταφορικά δηλαδή χρεώνουν? Τις διαφορές των ρολογιών τις ξέρω, αν είστε ευχαριστημένοι ήθελα να μάθω... Εσείς που τα χρησιμοποιείτε ήδη και αν έχουν βγάλει προβλήματα. Γνώμη μου είναι ότι για 20 ευρώ όταν έχεις φθάσει σε αυτές τις τιμές δεν αξίζει να πάρεις το sport αντί για το Run ambit3? Έχω πρόβλημα με τα γερμανικά γιατί δε γνωρίζω καθόλου!!! Οπότε δε βγάζω άκρη καμμιά για να δώ πόσο χρεώνουν μεταφορικά ή τον τρόπο πληρωμής... με Paypal πώς το κάνεις? δεν έχω πληρώσει ποτέ με αυτόν τον τρόπο... μόνο με πιστωτικές

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  20:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν ξέρεις γερμανικά χρησιμοποίησε το google translate. εγω έτσι κάνω

www.funktionelles.de%2F" target="_blank">https://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.funktionelles.de%2F
www.running24.net%2F" target="_blank">https://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.running24.net%2F

Σαφώς και για 20 ευρω θα έπαιρνα στο sport

Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2015 :  21:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vaterman

Πόσα μεταφορικά δηλαδή χρεώνουν? Τις διαφορές των ρολογιών τις ξέρω, αν είστε ευχαριστημένοι ήθελα να μάθω... Εσείς που τα χρησιμοποιείτε ήδη και αν έχουν βγάλει προβλήματα. Γνώμη μου είναι ότι για 20 ευρώ όταν έχεις φθάσει σε αυτές τις τιμές δεν αξίζει να πάρεις το sport αντί για το Run ambit3? Έχω πρόβλημα με τα γερμανικά γιατί δε γνωρίζω καθόλου!!! Οπότε δε βγάζω άκρη καμμιά για να δώ πόσο χρεώνουν μεταφορικά ή τον τρόπο πληρωμής... με Paypal πώς το κάνεις? δεν έχω πληρώσει ποτέ με αυτόν τον τρόπο... μόνο με πιστωτικές

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!



η paypal είναι ουσιαστικά ένα ηλεκτρονικό πορτοφόλι, όπως και το skrill(πρωην moneybookers). κάτι σαν χρεωστική κάρτα φαντάσου το. αφού ανοίξεις λογαριασμό, μπορείς από τον τραπεζικό σου λογαριασμό να στείλεις χρήματα εκεί και μετά τα ξοδεύεις όπου θέλεις στο διαδίκτυο και άλλα διάφορα. είναι πλέον ο πιο διαδεδομένος -και ασφαλής- διαδικτυακός τρόπος διακίνησης χρήματος.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/06/2015 :  19:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπλέξιμο η paypal... έχει κανείς κάτοχος των ρολοιών αυτών κάποιο σχόλιο να κάνει? θετικό ή αρνητικό?

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  19:17:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πήρα το Ambit3 απο running24 με paypal φυσικά
φυσικά που το έστειλε με DHL
στα ελτά. Μετά απο καιρό πήρα και ένα bluetooth speed cadence sensor
για το ποδήλατο που είναι ένα μηχανηματάκι και για τα 2 και δουλεύει
<<ΡΟΛΟΙ>> !!!!
Δεν παίζω μπάλα πάντως με κινητό γιατί δεν το θεωρώ βολικό .
Το ρολόι μέχρι στιγμής δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα μετά απο
3 μήνες καθημερινής χρήσης......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ARKADITSA
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  19:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από μένα. Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο forum αλλά χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Πρόσφατα απόκτησα το Suunto Ambit3 Run. Πίστευα ότι από τη στιγμή που έχει στο sports mode other sports θα μπορούσα να λειτουργήσω και το pool swimming γιατί κολυμπάω κιόλας. Αλλά δυστυχώς, μέχρι στιγμής δεν έχω μπορέσει να το λειτουργήσω. Παρότι μου κρατάει το gps την ένδειξη των laps στην πισίνα, δεν μου μετράει καθόλου απόσταση. Προσπάθησα και κατέβασα από το my apps to 50m pool swimming αλλά πάλι δεν δούλεψε, πρέπει να κρατάω τα laps με το χέρι. Έψαξα λίγο στο internet και ο DC Rainmaker γράφει τα εξής (που με απογοήτευσαν τελείως): "As noted above, the Ambit3 Run takes the existing Ambit3 and simply removes the multisport functionality along with that of swimming and cycling sensors. But fear not, you can still create custom sports though, just as with the other Ambit3 units (as long as it’s not swimming or multisport). These sports must be created online using Suunto Movescount (website), and then can be transferred to the watch using either USB or Bluetooth Smart (phone). " Με λίγα λόγια, γράφει ότι έχουν αφαιρεθεί οι ΣΕΝΣΟΡΕΣ για το κολύμπι και το ποδήλατο.

Έχει κανείς καμιά ιδέα ή να αρχίσω το κλάμα από τώρα, καθώς τον τελευταίο καιρό, δεν πολυτρέχω αλλά κολυμπάω πολύ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  22:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.movescount.com/apps/app115-Pool_swimming_distance_counter
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ARKADITSA
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  22:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ 2mints! Το εγκαθιστώ άμεσα και θα το δοκιμάσω αύριο το πρωί!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  23:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δυστυχώς είναι αλήθεια αυτό που γράφει... έχουν αφαιρέσει τους σένσορες για κολύμβηση, ποδήλατο γι'αυτό και είναι πιο οικονομικό από το sports... το λέει άλλωστε και η ονομασία του run... από κολύμβηση μόνο βάση gps μετράει σε ανοιχτή θάλασσα απόσταση... χεριές, laps σε πισίνα κλπ δεν μπορεί να μετρήσει...Εδώ στο σύνδεσμο που θα σου βάλω θα βρείς αναλυτικά τις διαφορές που έχουν σε όλα οι 3 διαφορετικοί τύποι του ambit3, Peak, sports and run...

http://www.roloi4u.gr/images/SA3.pdf



quote:
Originally posted by ARKADITSA

Ευχαριστώ πολύ 2mints! Το εγκαθιστώ άμεσα και θα το δοκιμάσω αύριο το πρωί!



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  23:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άσχετο... μόλις κυκλοφόρησε και το Garmin 225!!! Εσείς οι ψαγμένοι μήπως μπορείτε να ρίξετε μια ματιά πόσο μπορούμε να το βρούμε φθηνά? Ελλάδα είδα όλοι το έχουν 299...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ARKADITSA
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  23:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άρα, να ξεκινήσω τώρα το κλάμα ή να σκεφτώ να το πουλήσω σε κάποιον που πραγματικά το χρειάζεται... Σε ευχαριστώ Vaterman!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ARKADITSA
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  23:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν νομίζω ότι θα ξαναγυρίσω στη garmin. Το ambit3 κάθεται πολύ ωραία στο χέρι μου, και μου αρέσει, το φοράω και σαν πολιτικό ρολόι. Τώρα όμως...:-(
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2015 :  23:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να το ευχαριστηθείς τότε! Χρησιμοποίησε το σε ανοιχτή θάλασσα! Εκτός αν από το nickname σου είσαι γειτόνισσα και μένεις καμμιά Τρίπολη (Αρκαδίτσα)...Πρέπει να είναι ωραίο ρολόι... Δεν ξέρω πόσο το πήρες αλλά το sports πού έχει όλα όσα θα ήθελες κοστίζει 30 ευρώ περισσότερο...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000