Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Ποιός έχει Saucony
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

TheSpyC
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  00:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά έδωσα κάτι παραπάνω από το αρχικό budget και πήγα σε Zealot ISO 2. ΔΕν πρόλαβα να τα τρέξω ακόμη λόγω δουλειάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  07:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με γεια! Ελπίζω να είναι σαν Zealot ISO 1 και καλύτερα. Έβγαλα με αυτά 900 χιλιόμετρα. Μέχρι πριν λίγες μέρες τα φορούσα σε 30ρια long runs.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TheSpyC
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2017 :  04:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Με γεια! Ελπίζω να είναι σαν Zealot ISO 1 και καλύτερα. Έβγαλα με αυτά 900 χιλιόμετρα. Μέχρι πριν λίγες μέρες τα φορούσα σε 30ρια long runs.


Ευχαριστώ!
Διάβαζα κριτικές και πολλοί κάτοχοι Zealot 1 δεν μείνανε το ίδιο ικανοποιημένοι από τα 2.
Εμένα πάντως μου φαίνονται μια χαρά, αν και ως τώρα έχω τρέξει maximum 4km.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2017 :  16:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και αυτη τη στιγμη ειμαι πληρης με τα adidas,ειδα τα virrata 2 https://www.sauconygreece.gr/20222-2-2.html στον ημιμαραθωνιο τα βρηκα κ φθηνα κ λεω να τα παραγγειλω.Τα εχει φορεσει κανεις; τα νουμερα σε σχεση με adidas; Ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2017 :  16:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by harris_vak

Αν και αυτη τη στιγμη ειμαι πληρης με τα adidas,ειδα τα virrata 2 https://www.sauconygreece.gr/20222-2-2.html στον ημιμαραθωνιο τα βρηκα κ φθηνα κ λεω να τα παραγγειλω.Τα εχει φορεσει κανεις; τα νουμερα σε σχεση με adidas; Ευχαριστω!



0mm drop, πάρα πολύ έυκαμπτο, σιγά σιγά μέχρι να προσαρμοστεί το πόδι σου. Τι adidas φοράς;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NASOSEFST
Newbie Forum Runner

Greece
30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2017 :  03:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια στην παρεα. Φοραω κι εγω saucony και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Η αρχη εγινε με ενα ζευγαρι που ηρθε δωρο απο Αμερικη το ευρωπαικο μοντελο Ignition 5. Με την τελεια αισθηση που ενιωθα αν και φτηνο σχετικα μοντελο ηταν αδυνατο να μην ξαναδοκιμασω να παρω saucony. Πηρα τα ride 8 για βασικο προπονητικο. Τα εχω ενα χρονο περιπου εχουν κανει καμια 800 χλμ ισως και περισσοτερα γιατι αργησα να μετραω τα χλμ τους και κρατανε ακομα. Οσο για αισθηση αποδοση και τα σχετικα ειπαμε...saucony. Μετα απο τα ride 8 ακολουθησε trail μοντελο το peregrine 5. Ενθουσιαστηκα παρα πολυ με το κρατημα τους στο βουνο ειναι πολυ ελαφρια οποτε κανεις και τις διαλειματικες σου στο χωμα με αυτα και γενικα ειναι σουπερ. Το μονο που με χαλασε λιγο σε αυτο το παπουτσι ειναι οτι με χτυπησαν πισω και αργησα να τα συνηθισω αλλα ισως να φταιει και το πισω μερος του ποδιου οποτε δεν το λαμβανω ως μειον. Τωρα εχω στα σκαρια να παρω ενα ζευγαρι για αγωνες και αυτο μαλλον θα ναι το saucony type A6 που ειναι καθαρα αγωνιστικο παππυτσι παναλαφρο και το επομενο βασικο προπονητικο που οπωσδηποτε θα ειναι ο απογονος του ride 8 δηλ το ride 9.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2017 :  22:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nrun

quote:
Originally posted by harris_vak

Αν και αυτη τη στιγμη ειμαι πληρης με τα adidas,ειδα τα virrata 2 https://www.sauconygreece.gr/20222-2-2.html στον ημιμαραθωνιο τα βρηκα κ φθηνα κ λεω να τα παραγγειλω.Τα εχει φορεσει κανεις; τα νουμερα σε σχεση με adidas; Ευχαριστω!



0mm drop, πάρα πολύ έυκαμπτο, σιγά σιγά μέχρι να προσαρμοστεί το πόδι σου. Τι adidas φοράς;


ευχαριστω πολύ. adidas supernova. Ακυρο λοιπον το virrata. Θα πάω σε mizuno wave enigma 6
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2017 :  16:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω πολύ. adidas supernova. Ακυρο λοιπον το virrata. Θα πάω σε mizuno wave enigma 6
[/quote]

Τελικά παρήξξειλα τα mizuno wave 6 και τα περιμένω αύριο να τα δοκιμάσω και αυτά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2017 :  17:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by harris_vak

ευχαριστω πολύ. adidas supernova. Ακυρο λοιπον το virrata. Θα πάω σε mizuno wave enigma 6



Τελικά παρήξξειλα τα mizuno wave 6 και τα περιμένω αύριο να τα δοκιμάσω και αυτά!
[/quote]

Στο εντελώς άλλο άκρο από τα Virrata πήγες αλλά μάλλον καλά έκανες...
Καλά χλμ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2017 :  15:41:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από λίγα χρόνια με την ASICS πήγα σε Saucony. Ολα σε νούμερο 47:

Ride 8
Guide 9
Ride 9
Kinvara 7 Xodus 6

Πλέον τρέχω τα περισσότερα κομμάτια/long με τα Kinvara αλλά θεωρώ πως έχουν πολύ λίγη απορροφητικότητα. Τα Xodus τα βρήκα λίγο βαριά αλλά από τη στιγμή που δεν είμαι βουνίσιος δε πειράζει και τόσο. Δοκίμασα και τα Peregrine 5 στο ίδιο νούμερο (47) αλλά μου ήταν τεράστια.

Φυσικά, το παπούτσι είναι κάτι προσωπικό και ένα που είναι τέλειο για μένα μπορεί να είναι εντελώς ακατάλληλο για κάποιον άλλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antreasxania
Newbie Forum Runner

Greece
20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2017 :  00:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα παιδια θα θελα κ εγω με τη σειρα μου να σας ρωτησω.
φοραω μιζουνο επειδη εχουν φαρδυα φορμα.τι ισχυει για τα saucony?ειναι το ιδιο φαρδυα οπως τα μιζουνο?συκεκριμενα θα ηθελα να μαθω για τα triumph iso 2 αν ξερει κανεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

volteros
Forum-Runner

Greece
53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2017 :  12:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα και καλό μήνα
τα Triumph 11 που είχα ήταν αρκετά φαρδιά μπροστά
τα Triumph iso 2 που έχω εδώ και λίγους μήνες μπορώ να πώ οτι έχουν ποιο στενή φόρμα και μετά απο τα 200 χλμ που έχω τρέξει μαζί τους έχουν ανοίξει λίγο
αν μπορώ να στο κάνω ποιο συγκεκριμένο νομίζω οτι είναι ποιο στενά στα δάχτυλα και οχι τόσο ποιο πάνω
Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να τα βάλεις και να τα δεις πως σου κάθονται
πάντως ειναι πολύ καλο παπούτσι με πολύ καλή απορόφηση κραδασμών
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TheSpyC
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2017 :  16:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by TheSpyC

quote:
Originally posted by dimitrissss

Με γεια! Ελπίζω να είναι σαν Zealot ISO 1 και καλύτερα. Έβγαλα με αυτά 900 χιλιόμετρα. Μέχρι πριν λίγες μέρες τα φορούσα σε 30ρια long runs.


Ευχαριστώ!
Διάβαζα κριτικές και πολλοί κάτοχοι Zealot 1 δεν μείνανε το ίδιο ικανοποιημένοι από τα 2.
Εμένα πάντως μου φαίνονται μια χαρά, αν και ως τώρα έχω τρέξει maximum 4km.


Αν και συνεχίζω να τρέχω max 4-5 km, σαν προετοιμασία (της πλάκας) για τη μικρή διαδρομή του Night Run Λαμίας, έχω παρατηρήσει ότι το παπούτσι ζεσταίνεται εύκολα.

Ακόμη, που δεν κάνει ζέστη έξω, στα 4-5 km δεν νιώθω καμία ενόχληση, αλλά άμα το φορέσω μια μέρα κάνα 8ωρο σερί στη δουλειά (καθιστική) παρατηρώ ότι ζεσταίνονται πολύ και ιδρώνουν τα πόδια μου. Ενώ συνήθως με αθλητικά παπούτσια δεν ίδρωνα καθόλου κι ένιωθα το πόδι να αερίζεται εξαιρετικά. Φοβάμαι πως το καλοκαίρι αν τα τρέξω κάνα 8άρι km θα γίνουν ανυπόφορα.

Ωστόσο η αίσθηση στο πάτημα όταν τρέχω είναι εξαιρετική. Προσπαθώ να πατώ στη μέση ή προς τα εμπρός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petros11
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2017 :  19:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!
Έχει δοκιμάσει κανείς τα freedom ISO???Σκεφτομαι να τα αγοράσω...είμαι με new balance Boracay.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsimpan17
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2017 :  09:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πες μας για το boracay .Ειναι σημαντικη η γνωμη καποιου που το αλλαζει αρα πιθανον να το εχει λιωσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000