Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Γυναικείο οικονομικό παπούτσι;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Lizz
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/10/2015 :  00:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας. Αναρωτιέμαι αν μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω ένα καλό και οικονομικό παπούτσι. Είμαι γυναίκα 1,68, 62-63 κιλά και τρέχω 5-10 χλμ 4 φορές την εβδομάδα περίπου. Έχω το Reebok One Cushion όμως σύντομα θα χρειαστεί αλλαγή. Αν αυτό είναι δυνατόν, θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ελαφρύ και ποιοτικό παπούτσι για τις ανάγκες μου, που να στοιχίζει λιγότερο από 100 ευρώ. Ευχαριστώ :)

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  01:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν θα μπορουσες να βρεις σε καποιο outlet New Balance 890V3 η 890V4 πιστευω οτι θα σε αφησει ευχαριστημενη. Πηρα το 890V3 στα 70 ευρω, απο τ α outlet Θεσ/νικης, ενω το 890v4 απο εξω πριν τα καπιταλ κοντρολ...65 ευρω. Και τα δυο τα συνιστω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lizz
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  12:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα ψάξω για τα παπούτσια που μου πρότεινες. Επίσης, άκουσα ότι η Intersport έχει σε προσφορά στα 50 ευρώ το Asics Ikaia. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  15:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν τα γνωριζω καθολου.... ακουσει
quote:
Originally posted by Lizz

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, θα ψάξω για τα παπούτσια που μου πρότεινες. Επίσης, άκουσα ότι η Intersport έχει σε προσφορά στα 50 ευρώ το Asics Ikaia. Αναρωτιέμαι αν είναι καλό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2015 :  19:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης στα stock της Adidas θα βρεις παπούτσια κάτω από 100€. Υποθέτω και των άλλων εταιριών.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lizz
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  00:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ! Δεν βρήκα ακόμα κάτι, όμως δεν βιάζομαι. Έχω και μια ερώτηση: Όταν μετράμε τα χιλιόμετρα που έχει κάνει ένα παπούτσι, εννοούμε τρέξιμο μόνο ή υπολογίζουμε και το περπάτημα; (Ελπίζω να μην είναι πολύ ανόητη η ερώτησή μου! )

Edited by - Lizz on 15/10/2015 00:02:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  12:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ προσωπικά υπολογίζω μόνο τα χλμ που έχει κάποιο παπούτσι στην προπόνησηή τον αγώνα. Φυσικά αν το φοράς συνέχεια τότε αλλάζει το θέμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  12:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
εμμμμμ, έχω την αίσθηση πως τα παπούτσια τρεξίματος είναι ... ιερά!
εγώ δεν τα φοράω σχεδόν ποτέ σε περπάτημα, μόνο σε απόλυτη ανάγκη!

Απόλυτη ανάγκη ειναι πχ, να οδηγήσω ως την προπόνηση (πχ σε ένα γήπεδο) λίγο.

Αντίθετα στην καθημερινότητα μου, φοράω παπούτσια τρεξίματος παροπλισμένα. Άλλα σε μαύρα χάλια κατάσταση, άλλα σε καλή εξωτερική αλλά έχουν φάει τα ψωμιά τους,
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lizz
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  13:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά λέτε, όμως καμιά φορά χρειάζεται και να τα περπατάς. Π.χ. το γήπεδο απ' το σπίτι μου είναι 2 χλμ και τα πηγαίνω περπατώντας γιατί κουβαλάω διάφορα και δεν μπορώ να τα πάω τρέχοντας. Το πήγαινε-έλα λοιπόν βγάζει 4 χλμ. Εκτός αν κουβαλάω του τρεξίματος σε μια τσάντα και αλλάζω εκεί, όπως κάνει μια φίλη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  14:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καθημερινότητα κατ' εμέ είναι τα φοράω να πάω στην εργασία μου (αν έχω) για ψώνια για βολτά και όχι τα 2 ή τα 4 ή τα 6χλμ που μπορεί να κάνω μέχρι το γήπεδο ή γενικότερα τον χώρο της προπόνησης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/10/2015 :  22:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
790v3 γυναικείο:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lizz
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2015 :  15:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας :) Και πάλι σας ευχαριστώ για όλες τις προτάσεις. Διάβασα και το θέμα για το 790v3 και πραγματικά φαίνεται καλή περίπτωση. Θέλω τον επόμενο χρόνο να αυξήσω τα χιλιόμετρά μου, με πρώτο στόχο να ξεπεράσω τα 40 την εβδομάδα. Πιστεύω ότι θα με καλύψουν.


Κάτι άσχετο. Σήμερα συμμετείχα στον γύρο της Αθήνας και εξεπλάγην με τα πόσο χαλαρά πετούσαν οι δρομείς τα μπουκάλια στο δρόμο. Εκατοντάδες μπουκάλια! Μιλάμε για έναν αγώνα χωρίς χρονομέτρηση, χωρίς ανταγωνιστικό χαρακτήρα, με πάρα-πάρα πολύ κόσμο. Και για το κέντρο της Αθήνας που κάθε βήμα έχει κι έναν κάδο! Τι θα τους πείραζε να τα κρατήσουν λίγα δεύτερα και να τα πετάξουν στον κάδο; Το θέαμα ήταν τουλάχιστον απογοητευτικό. Με συγχωρείτε για το οφ τόπικ.

Edited by - Lizz on 18/10/2015 16:03:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Isokratis
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2015 :  01:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς κάτι τέτοιες απορίες έχω κι εγώ για πολλά πράγματα που παρατηρώ καθημερινά να συμβαίνουν γύρω μου από τους ... συμπολίτες μου . Θα μπορούσα να προσπαθήσω να σου λύσω την απορία , αλλά θα το βαρύνω πολύ και θα γίνω και σκληρός , οπότε καλύτερα να το κρατήσω μέσα μου και να αρκεστώ στο εξής .
Η πλειοψηφία έχει πτωχεύσει πνευματικά πριν έρθουν τα οικονομικά στραπάτσα και αυτό για μένα είναι το χειρότερο για το μέλλον αυτού του τόπου .

quote:
Originally posted by Lizz

Γεια σας :) Και πάλι σας ευχαριστώ για όλες τις προτάσεις. Διάβασα και το θέμα για το 790v3 και πραγματικά φαίνεται καλή περίπτωση. Θέλω τον επόμενο χρόνο να αυξήσω τα χιλιόμετρά μου, με πρώτο στόχο να ξεπεράσω τα 40 την εβδομάδα. Πιστεύω ότι θα με καλύψουν.


Κάτι άσχετο. Σήμερα συμμετείχα στον γύρο της Αθήνας και εξεπλάγην με τα πόσο χαλαρά πετούσαν οι δρομείς τα μπουκάλια στο δρόμο. Εκατοντάδες μπουκάλια! Μιλάμε για έναν αγώνα χωρίς χρονομέτρηση, χωρίς ανταγωνιστικό χαρακτήρα, με πάρα-πάρα πολύ κόσμο. Και για το κέντρο της Αθήνας που κάθε βήμα έχει κι έναν κάδο! Τι θα τους πείραζε να τα κρατήσουν λίγα δεύτερα και να τα πετάξουν στον κάδο; Το θέαμα ήταν τουλάχιστον απογοητευτικό. Με συγχωρείτε για το οφ τόπικ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2015 :  08:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ πετάνε τα μπουκάλια στο δάσος, που δεν υπάρχει κανείς να τα μαζέψει, στην πόλη θα δισταζαν;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000