Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 38ος Αγώνας Δρόμου Φιλοθέης - Ψυχικού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  16:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dkoukou

quote:
Originally posted by winarg

Ο αγώνας ήταν όντως κάτω από 9500. Εμένα έγραψε 9290 αν θυμάμαι καλά αλλά έχει "φάει" κάποιες στροφές.
Η πρώτη δεξιά στροφή στην αρχή ήταν τραγική γιατί ο δρόμος ήταν πολύ στενός (είχε και κάμποσους που σχεδόν περπατούσαν).
Δεν ξέρω αν είναι για ρεκόρ η διαδρομή, αλλά ήταν πολύ ωραία!
Στην αρχή συνάντησα τον Tazi και τον Skakinen (χάρηκα για τη γνωριμία!!!). Τον Skakinen τον είδα όταν περνούσα την πρώτη στροφή (20:17) με το γκαρμιν αλλά όχι 5χλμ...
Καθώς έφτανα στο 8χλμ είδα μακρυά τον Tazi και τον Δ.
Προσπάθησα και τους έφτασα (δεν ήξερα τι με περιμένει) και με τραβήξανε μέχρι το τέλος κάνοντας χρόνο 39:54 με βάση το γκαρμιν.
Περιττό να πω οτι είδα το Χριστό φαντάρο με τις ταχύτητες που πηγαίναμε!!! Έφτασα 194 σφυγμούς!!!
Το καλό είναι πως σήμερα δεν έχω το παραμικρό πιάσιμο



Δίπλα σας τερμάτισα και παρά την πίεση των τελευταίων μέτρων σχεδόν γελαγα με τις φωνές του Δ. για να σας "τραβήξει", σαν ΟΥΚαδες τη διαβολοβδομαδα χαχαχα

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."


Καλά βρε. Ήσουν εκεί και δε μίλησες;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  16:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kyro

Εφτασα κοντα στην εκκινηση με το τουτου 10 παρα, μια ωρα πριν ξεκινησει ο αγωνας. Οι δρομοι ηταν κλειστοι με αστυνομικους παντου, ουτε σε διαδηλωση δεν βλεπεις τοση αστυνομια. Και ενω τους εξηγουσα οτι παω στον αγωνα δεν με αφηναν να περασω και με αναγκασαν να κανω ενα τεραστιο κυκλο, ξερουμε ολοι ποσο "φιλοξενο" ειναι το Ψυχικο στα αυτοκινητα των ξενων. Καπως ετσι ηταν μαλλον και ο αγωνας αφου ειχε αλλες τιμες για ντοπιους και αλλες για ξενους, αυτο δεν το εχω ξαναδει. Και ακομη μεγαλυτερες τιμες για οποιον δηλωνε συμμετοχη μετα την 1 Δεκ.
Ο εκφωνητης ηταν αστειος προσπαθωντας να βαλει τον κοσμο σε ταξη.
Ο αγωνας κυλησε καλα με ενοχλητικο το στενεμα μετα την πρωτη δεξια στροφη στο δρομο με τα παρκαρισμενα.Οι ενθουσιωδεις εθελοντες εδιναν χρωμα στον αγωνα και κουραγιο στους δρομεις.
Παρτε περισσοτερες μπανανες.
Η "καφετερια εκστρατειας" ηταν κερασακι στην "κυριλε τουρτα" του ακριβου αγωνα.




Μέχρι πριν γίνει μόδα το τρέξιμο, ο αγώνας ήταν μόνο για τους κατοίκους. Οικογενειακός. Έβαζαν 2 πανό σε 2 εισόδους του Ψυχικού για να το δουν οι κάτοικοι και αυτό ηταν. Ο αγώνας ήταν δωρεάν και οι εγγραφές γίνονταν το πρωί. Τώρα, που το τρέξιμο έχει εξελιχθεί και οι δρομείς έχουν απαιτήσεις, άλλαξε προφίλ και ο αγώνας. Ήρθε η ηλεκτρονική χρονομέτρηση, "άνοιξε" ο αγώνας προς όλους (όχι ότι παλιά απαγόρευαν σε κάποιον να τρέξει αν δεν ήταν κάτοικος, απλά δεν τον διαφήμιζαν. Δεν ξέραν απο αυτά, γι' αυτό) και γενικά γιγαντώθηκε η "εκδήλωση". Ε, οπότε, "τιμής ένεκεν", κάνουν καλύτερη τιμή για τους δημότες.
Σχετικά με το ότι ανεβαίνει το αντίτιμο ενός αγώνα μετά από κάποια ημερομηνία που θα δηλώσεις συμμετοχή, κατά την γνώμη μου καλά κάνουν. Πρέπει και οι διοργανωτές να ετοιμάσουν νούμερα, να κανονίσουν παροχές κλπ κλπ. Άμα έρχεασι τελευταία στιγμή να δηλώσεις, ε, θα πληρώσεις κάτι παραπάνω για την "ταλαιπωρία" που δημιουργείς στην διοργάνωση να τρέχει τελυταία στιγμή να σε τακτοποιήσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  16:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν μου ειχε μεινει κουραγιο
Τα ειπα λιγο με τον Νικο Καρ. και με Skakinen (πολυ δυνατος !)

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."

Edited by - dkoukou on 07/12/2015 16:28:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  16:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dkoukou

quote:
Originally posted by echetlos

Συγχαρητήρια στο Tazi για την 1η θέση ηλικιακής και 5η γενικής και στον Skakinen για την τρίτη ηλικιακής!

"My sport is your sport's punishment"



Το προσωπο του να εβλεπες στο δευτερο 5αρι που εκανε το λαγο...σαν να μην ειχε τρεξει πριν (και πηγαινε και με 4 κατι).
Στα easy μου εγω πιο πιεσμενος δειχνω


_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."






Δημητρη και Νικο ευχαριστω για τα καλα σας λογια, μετα την ηττα στη κλασσικη ειχα αναγκη απο ενα καλο αποτελεσμα, ανελπιστα καλο το συγκεκριμενο, και εχω ανεβει αρκετα. Για να πω την αληθεια δεν ειχα σκοπο να γραψω για λιγο καιρο στο φορουμ, διαβαζω βεβαια τα νεα σας, για να αποφορτιστω λιγακι.
Τελος πάντων, μια και αναφερθhκε το ονομα μου σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.
Θα ηθελα επίσης να συγχαρω και τον Διονύση, Skakinen, που οπως φαινετα ξαναβρισκει το γρηγορο εαυτο του!!!, συντομα πια και στη πιο senior κατηγορια θα βαρεθουμε να τον βλεπουμε στο βαθρο.
Τελος, αν και δε θα επρεπε να αναφερθει στο τελος, να μη ξεχάσω την Alexandra που βγηγκε πρωτη στη κατηγορια της!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  16:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikos_runner

Ωραίο το Ψυχικό. Εκτός από τη φυσική ομορφιά του, εξαιρετικά προσεγμένο, ζηλευτό, καθαρό, προπονητικά άψογο με τις ανηφόρες του και την ησυχία του. Καλό θα ήταν να μείνει έτσι. Και να κάνει τον αγώνα του όπως τον έκανε για πολλά χρόνια. Μεταξύ τους.
Ο Ψαριανός κάποτε έλεγε να κορνάρουμε σε κάθε σαμαράκι στο Ψυχικό και τη Φιλοθέη. Όπου σαμαράκι, ένα εντελώς παράνομο μέτρο προστασίας του τοπικού πληθυσμού από "ξένους" που ανακάλυψαν το δρόμο που οδηγεί από Γαλάτσι στην Κηφισίας και αντίστροφα. Στις μέρες μας, με τον Ψαριανό να είναι έτοιμος να κατέβει στους δρόμους για να διαμαρτυρηθεί εναντίον όσων κορνάρουν στα σαμαράκια, το Ψυχικό ανοίγει τους δρόμους του σε πολλά πολλά δεκάρικα, προσφέροντας συνωστισμό, καθυστέρηση, βαβούρα άνευ λόγου στο μικρόφωνο, ένα μετάλλιο και ένα νεράκι για το δρόμο.
Μερικά πράγματα είναι καλό να μείνουν ως έχουν. Και για τις δύο πλευρές.



Νομίζω δεν ήταν δική του ιδέα, δεν ξέρω την πατρότητά της, αλλά την εφαρμόζω ακόμα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  16:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χάρηκα για τη γνωριμία του Αργύρη (winarg).
Δημήτρη (dkoukou) ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Νικόλα (ech) ευχαριστώ φίλε!
quote:
Originally posted by echetlos

...και στον Skakinen για την τρίτη ηλικιακής! και 7η Γενικής, μην ξεχνιόμαστε...


Η αλήθεια είναι ότι ένιωθα καλά μετά τον τερματισμό και ενώ ξεκίνησα το δεύτερο 5άρι (4750άρι για την ακρίβεια) για αποθεραπεία, το πήγα σβέλτα με 4:20 περίπου.
Χάρηκα για το φίλο μου τον Νίκο (tazi) διότι στον χθεσινό αγώνα πήρε μια ψυχολογική ώθηση που χρειαζόταν τον τελευταίο καιρό ειδικά μετά την ατυχία στην Κλασική και ενώ είχε κάνει την καλύτερη προετοιμασία από ποτέ.

Ανεβάζω μια φωτογραφία από την απονομή όχι τόσο για τις αφεντομουτσουνάρες μας όσο για να επισημάνω ότι είχαμε την τιμή (όπως έμαθα από τον coach μας) να μας βραβεύσει η πρώτη γυναίκα Μαραθωνοδρόμος. Πρόκειται για την Ζωζώ Χριστοδούλου η οποία το 1974 έτρεξε για πρώτη φορά την απόσταση.

Περισσότερα εδώ
https://antapokritis.wordpress.com/2010/10/22/%CE%B7-%CE%B3%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%AF%CE%BA%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CF%83%CF%80%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%8D/




------------------
Διονύσης



Edited by - Skakinen on 07/12/2015 17:00:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  17:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε είδα Διονύση και δεν σε γνώρισα.....Καλά κρασιά...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  17:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by dkoukou

quote:
Originally posted by echetlos

Συγχαρητήρια στο Tazi για την 1η θέση ηλικιακής και 5η γενικής και στον Skakinen για την τρίτη ηλικιακής!

"My sport is your sport's punishment"



Το προσωπο του να εβλεπες στο δευτερο 5αρι που εκανε το λαγο...σαν να μην ειχε τρεξει πριν (και πηγαινε και με 4 κατι).
Στα easy μου εγω πιο πιεσμενος δειχνω


_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."






Δημητρη και Νικο ευχαριστω για τα καλα σας λογια, μετα την ηττα στη κλασσικη ειχα αναγκη απο ενα καλο αποτελεσμα, ανελπιστα καλο το συγκεκριμενο, και εχω ανεβει αρκετα. Για να πω την αληθεια δεν ειχα σκοπο να γραψω για λιγο καιρο στο φορουμ, διαβαζω βεβαια τα νεα σας, για να αποφορτιστω λιγακι.
Τελος πάντων, μια και αναφερθhκε το ονομα μου σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια.
Θα ηθελα επίσης να συγχαρω και τον Διονύση, Skakinen, που οπως φαινετα ξαναβρισκει το γρηγορο εαυτο του!!!, συντομα πια και στη πιο senior κατηγορια θα βαρεθουμε να τον βλεπουμε στο βαθρο.
Τελος, αν και δε θα επρεπε να αναφερθει στο τελος, να μη ξεχάσω την Alexandra που βγηγκε πρωτη στη κατηγορια της!!!!!



Σκέψου πόσο αργές ήταν οι άλλες δηλαδή.
Αν και μου βγήκε ο Echetlos από μέσα μου και είπα να το πάω λίγο σοβαρά-ούτε το τηλέφωνο δεν είχα πάνω μου, ούτε μουσική! "Γυμνή" έτρεξα.

Edited by - ALEXANDRA on 07/12/2015 19:10:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  17:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Σε είδα Διονύση και δεν σε γνώρισα.....Καλά κρασιά...!



Είναι το νέο μου look...

------------------
Διονύσης


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  21:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@tazi==> Μπράβο ρε Νίκο.Χάρηκα και το old school πατούμενο σου (adios 1 εεεε)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theo1979
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  10:11:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικά με τον αγώνα, οι σχετικα αργοι δρομεις (αυτοι που ολοκληρωσαν τον αγωνα των 10χλμ με χρονο πανω απο 53 λεπτών) δεν πηραν μπανανα, αφού είχαν εξαντληθεί.
Επίσης, οι αποδειξεις που μας δωσανε για το ποσο που πληρώσαμε δεν είχαν νούμερο.
Κατά τα άλλα, ο αγώνας ήταν πολύ καλός και οι εθελοντες κάθε ηλικίας που συμμετέχουν, με το χαμόγελο και την ευγένεια τους, σε κερδίζουν από τη πρώτη στιγμή. Αυτό είναι το κέρδος σε κάθε αγώνα, γιατί πλέον οι περισσότεροι έχουν καταντίσει πολύ εμπορικοί και εχουν χασει τη "ζεστασια" προηγουμένων ετών...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  10:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Tazi: Πολλά μπράβο για τη θέση!!!
@Alexandra: Το άξιζες
@Skakinen: Respect...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  11:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άσχετο, παρέλαβε τελικά κανείς bib με το ονοματεπώνυμό του?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  11:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Άσχετο, παρέλαβε τελικά κανείς bib με το ονοματεπώνυμό του?



Τι εννοείς; Όλοι είχαμε bib με ονοματεπώνυμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2015 :  14:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by Aroulio

Άσχετο, παρέλαβε τελικά κανείς bib με το ονοματεπώνυμό του?



Τι εννοείς; Όλοι είχαμε bib με ονοματεπώνυμο.



Είχα εγγραφεί και είχα πληρώσει την 1/12 και η προκήρυξη έλεγε ότι όσοι τα ολοκλήρωναν αυτά έως την 02/12, θα λάμβαναν bib με το ονοματεπώνυμο τους, διαφορετικά όχι.
Παρασκευή 4/12 που πήγα να παραλαβω τα νούμερα, δε βρήκαν τα στοιχεία μου, ούτε των παιδιών μου και μου είπαν ότι έπρεπε να τα είχα κάνει έως 30/11. Δεν έδωσα σημασία και έκανα νέες εγγραφές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000