Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Κυριακιδεια 2016
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  17:04:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by CharlieBrown

quote:
Originally posted by Evita

Καλα δεν ντρεπεται 60 χρονων ανθρωπος ;;;

Ακου 37.29 ... Ουτε σε κατηφορα με κλοτσιες.

Ενα χιλιαρι αμα κανει στο 3.30 (οχι 3.300) εγω θα κατσω να με γ......

Ενας "φιλος" του δεν υπαρχει να του πει οτι εχει γινει περιγελος και ολοι γελανε πισω απο την πλατη του ;
Στο Λημμα Καραγκιοζης ο Μπαμπινιωτης θα βαλει τη φωτο του!



Γυναίκα δίχως άντρα
ψάρι χωρίς ποδήλατο







Evita, αλλά και Peri330, τι λάσπη είναι αυτή που ρίχνετε σε έναν επιστήμονα άνθρωπο 61 χρόνων; Θα μπορούσε να είναι ο πατέρας μας (ΟΚ, ο γρήγορος πατέρας μας, αλλά η ουσία δεν αλλάζει).

Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια καχυποψία, στα όρια της κακεντρέχειας και να με συγχωρέσετε κιόλας για τον τελευταίο χαρακτηρισμό, αλλά έτσι ακούγεστε.

Ο άνθρωπος έχει κανονικά καταγεγραμμένα περάσματα σε όλα τα σημεία χρονομέτρησης και η διοργάνωση του απένειμε απροβλημάτιστα το κύπελλο της ηλικιακής του κατηγορίας. Ξέρετε εσείς καλύτερα από τη διοργάνωση;

Αντί να τον συγχαίρετε για την πανελλήνια επίδοση που σημείωσε, θέλετε να απλώσετε σκιές πάνω σε κάτι που οι περισσότεροι δε θα φτάσετε ποτέ; Υπάρχει περίπτωση ο άνθρωπος να δημοσίευε ποτέ στο Facebook φωτογραφίες και ανακοινώσεις σε σχέση με κάτι τόσο σπουδαίο που πέτυχε κι αυτό να ήταν απάτη, όπως πάτε να υπαινιχθείτε; Εγώ δε θυμάμαι ποτέ να έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο, αυτό και μόνο τα λέει όλα!



H διοργανωση καλα θα κανει να βαλει και κανα ακομα ταπητα στην διαδρομη γιατι σε μια κυκλικη διαδρομη με μονο ΕΝΑ ταπητα δεν γινεται δουλεια.

Επισης υπαρχουν φωτογραφιες που δειχνουν πολλα ...
Οπως και μαρτυριες συναθλητων, υπαρχει εστω και ενας αθλητης που εκανε κατω απο 40λεπτα και να ετρεξε με τον εν λογο κυριο για 200-300 παρεα ;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CharlieBrown
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  17:27:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Fintel

H διοργανωση καλα θα κανει να βαλει και κανα ακομα ταπητα στην διαδρομη γιατι σε μια κυκλικη διαδρομη με μονο ΕΝΑ ταπητα δεν γινεται δουλεια.

Επισης υπαρχουν φωτογραφιες που δειχνουν πολλα ...
Οπως και μαρτυριες συναθλητων, υπαρχει εστω και ενας αθλητης που εκανε κατω απο 40λεπτα και να ετρεξε με τον εν λογο κυριο για 200-300 παρεα ;;;





Όλα αυτά είναι εικασίες! Υπάρχουν αθλητές που τερμάτισαν μόλις πίσω του, όπως πχ ο Αλέξης Γεωργούλιας που τον συνεχάρηκαν στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook για την εξαιρετική του επίδοση. Είναι δυνατόν να μην είδε κανείς τίποτα ή να είδε και να μη μιλάει όταν έχουμε να κάνουμε με έναν τέτοιο χρόνο πανελληνίου επιπέδου για την ηλικιακή του κατηγορία;

Προσωπικά αρνούμαι να το πιστέψω και κακώς το συζητάμε αφήνοντας σκιές, όταν υπάρχει κανονικά παντού με καταγεγραμμένα περάσματα κι η διοργάνωσε τον βράβευσε ως νικητή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  18:11:31  Εμφάνιση Προφίλ
βλέποντας την διαδρομή, υπάρχουν δυο σημεία που μπορεί κάποιος να κόψει δρόμο αλλά είναι ανοικτά (δεν μπορείς να κρυφτείς). Καποιος θα τον είχε δει.
Επίσης οι χρόνοι του είναι γενικά πολύ καλοι.

quote:
Originally posted by Aroulio
Τα παραπάνω με την υπόθεση ότι η διαδρομή ήταν όντως 10km και οι 3 τάπητες απείχαν 3,333 μέτρα μεταξύ τους.



μόνο η πρώτη στροφή ήταν ~100μ παραπάνω.
________
Στέφανος

Edited by - papako on 02/02/2016 18:15:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  18:15:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by papako

βλέποντας την διαδρομή, υπάρχουν δυο σημεία που μπορεί κάποιο να κόψει δρόμο και μάλιστα ανοικτά (δεν μπορείς να κρυφτείς). Καποιος θα τον είχε δει.
Επίσης οι χρόνοι του είναι γενικά πολύ καλοι.

________
Στέφανος



Ναι στις κυκλικές διαδρομές τα πάει περίφημα ...
Στις one way η στις μπρος πίσω αντιμετωπίζει προβλήματα ...

Κοιμάσαι πατριώτης, ξυπνάς εθνικιστής
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  18:46:21  Εμφάνιση Προφίλ
Δε σας κρυβω οτι και εγω εχω τις αμφιβολιες μου. Ετσι και αλλιως τη σημασια εχει? Βεβαια εδω προκειται για πανελληνιο ρεκορ!!! αλλα τι νοημα εχει αναρωτιέμαι να κλεβεις η να παιρνεις ντοπα, ειδικα αν εισαι ερασιτεχνης, για να πετυχεις επίδοση, λες και εσυ ο ιδιος δε ξερεις οτι δεν την αξιζεις.
Σαν αρχη εχω να προσπαθω να ξεπερναω τον εαυτο μου και να γινομαι καλύτερος, αν αυτο με κανει να περναω και καποιον αλλο δε λεω οτι δε με χαροποιει, αλλα το βασικο και σημαντικο ειναι παντα να γινομαι καλυτερος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ar1stot3lis
Newbie Forum Runner

Greece
40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  18:50:17  Εμφάνιση Προφίλ
37.24 10άρι για δρομέα άνω των 60 ετών είναι απίστευτος χρόνος για να μη σε βάλει σε υποψίες. Στο Ψυχικό πριν λίγο καιρό έκανε 40.07 σε αγώνα 9,5km όμως, που στα 10km αναλογικά γίνεται περίπου 42.20.
5 λεπτά βελτίωση στο 10άρι σε λιγότερο από μήνα; Μπράβο του αν το κατάφερε πάντως.

ΥΓ. Απαράδεκτο σε αγώνα να μην υπάρχει φύλαξη πραγμάτων, κι ας το ανέφερε η προκήρυξη...


Τρεχάτε ποδαράκια μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  19:51:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Ar1stot3lis

37.24 10άρι για δρομέα άνω των 60 ετών είναι απίστευτος χρόνος για να μη σε βάλει σε υποψίες. Στο Ψυχικό πριν λίγο καιρό έκανε 40.07 σε αγώνα 9,5km όμως, που στα 10km αναλογικά γίνεται περίπου 42.20.
5 λεπτά βελτίωση στο 10άρι σε λιγότερο από μήνα; Μπράβο του αν το κατάφερε πάντως.

ΥΓ. Απαράδεκτο σε αγώνα να μην υπάρχει φύλαξη πραγμάτων, κι ας το ανέφερε η προκήρυξη...


Τρεχάτε ποδαράκια μου!



Αμα προσεξεις τα περασματα του στον συγκεκριμενο αγωνα
(Φιλοθεη-Ψυχικο τριχίλιαρο 5ο με 8ο σε 9:26!!!
Περίπου 1:30 λεπτό πιο γρήγορα ακόμα κι από τους πρώτους!!!)

θα καταλαβεις πολλα για το ποιον του ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skakinen
Elite Forum-Runner

1234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  21:00:54  Εμφάνιση Προφίλ
Στο Δόλιχο
http://www.doliho.gr/apotelesmata.php
υπάρχουν οι αγώνες που έχουμε συμμετάσχει με τις αντίστοιχες επιδόσεις.
Εκεί μπορεί να δει κάποιος την εξέλιξη του 60χρονου.

Ενδεικτικά:
11/2012 10άρι ΣΔΥΑ ρυθμός 6:01/km
11/2013 10άρι ΣΔΥΑ ρυθμός 5:44/km
11/2014 10άρι ΣΔΥΑ ρυθμός 4:13/km
------------------------------------
4/2014 10άρι Καλλιθέας ρυθμός 5:29/Km
4/2015 10άρι Καλλιθέας ρυθμός 4:12/Km
-------------------------------------
Μόνο σε δύο αγώνες έχει επιτύχει ο 60χρονος ρυθμό κάτω από 4:00/km.
Συμπτωματικά είναι τα Κυριακίδεια 2015 και 2016 (3:48 και 3:44/km αντίστοιχα).

Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο και δεν υπονοώ τίποτα, απλώς παραθέτω νούμερα.

------------------
Διονύσης



Edited by - Skakinen on 02/02/2016 21:02:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  21:46:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by CharlieBrown

Υπάρχει περίπτωση ο άνθρωπος να δημοσίευε ποτέ στο Facebook φωτογραφίες και ανακοινώσεις σε σχέση με κάτι τόσο σπουδαίο που πέτυχε κι αυτό να ήταν απάτη, όπως πάτε να υπαινιχθείτε; Εγώ δε θυμάμαι ποτέ να έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο, αυτό και μόνο τα λέει όλα!



Ποτέ των ποτών! (γι αυτο το μηνα)


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  22:12:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Skakinen

Στο Δόλιχο
http://www.doliho.gr/apotelesmata.php
υπάρχουν οι αγώνες που έχουμε συμμετάσχει με τις αντίστοιχες επιδόσεις.
Εκεί μπορεί να δει κάποιος την εξέλιξη του 60χρονου.

Ενδεικτικά:
11/2012 10άρι ΣΔΥΑ ρυθμός 6:01/km
11/2013 10άρι ΣΔΥΑ ρυθμός 5:44/km
11/2014 10άρι ΣΔΥΑ ρυθμός 4:13/km
------------------------------------
4/2014 10άρι Καλλιθέας ρυθμός 5:29/Km
4/2015 10άρι Καλλιθέας ρυθμός 4:12/Km
-------------------------------------
Μόνο σε δύο αγώνες έχει επιτύχει ο 60χρονος ρυθμό κάτω από 4:00/km.
Συμπτωματικά είναι τα Κυριακίδεια 2015 και 2016 (3:48 και 3:44/km αντίστοιχα).

Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο και δεν υπονοώ τίποτα, απλώς παραθέτω νούμερα.

------------------
Διονύσης






Με την "προοδο" που εχει του χρονου στα Κυριακιδεια που του παει σαν αγωνας τον βλεπω κατω απο 36 λεπτα !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  23:07:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

Ευχαριστω πολυ παιδια, ηταν ενας αγωνας που τον χαρηκα πολυ και μου βγηκε. Η επιδοση μου για τα δεδομενα μου ανελπιστη.
Χτες απο τη χαρα μου δε κσταλαβαινα τιποτα, σημερα ομως ειναι αλλιως....!



οκ, ο Skakinen δεν με εκπλήσει με τις επιδόσεις του (πλέον) γιατί είναι και σταθερή αξία ο μπαγάσας, αλλά εσύ Νίκο μη μου ξαναπείς στον Υμηττό "αχ και βαχ, πονάει το ποδάρι μου, πονάει το φρύδι μου, πονάει το αριστερό μου νύχι" γιατί φίλτατε έχεις μετατραπεί σε πύραυλο "εδάφους-εδάφους"!!! :Ρ

Free your feet...free your senses!



Ρε Μανωλη γιατι το λες αυτο,εχω σχεδον δυο χρονια να τρεξω καλα σε σοβαρο αγωνα, επισης λογω τραυματισμων εχω χασει τον ΚΜΑ του 2014 και τον ανοιξιατικο του 2015, ασε που εγκατελειψα και φετος στον ΑΜΑ, ευτυχως οχι λογω τραυματισμου, που ομως ηρθε λιγο μετα.
Τελος παντων, τωρα ειμαι σε πολυ καλη φορμα και ελπιζω σε κατι πραγματικα καλο στη Θεσσαλονικη.
Απο δω και στο εξης θα ανεβαινω τα Σαββατα στη τεσσαρα, ελπίζω να σε πετυχω να τα πουμε

Οσο για τον Διονυση, και μονο η φωτο
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/12646628_941134365923151_2701524957087401955_o.jpg
που τον δειχνει στο βαθρο με τους απο οσο γνωριζω κατα τεκμήριο καλύτερους 50+ δρομεις αυτη τη περίοδο λεει πολλά!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  23:09:40  Εμφάνιση Προφίλ
Αν και χάζευα στον αγώνα δεν θυμάμαι να με περνάει ο κύριος Κουτελίδάς στην δεύτερη στροφή γιατί εγώ μαζί με άλλον έναν μπροστά μου κάναμε μοναχικό αγώνα...Τέλος πάντων έπρεπε να υπήρχε ένας τάπητας και στον δρόμο ώστε να μην υπάρχουν υποψίες με τέτοια εξωπραγματικά περάσματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  23:10:39  Εμφάνιση Προφίλ
Οσο για το νεο Πανελλήνιο ρεκορ, οσο το σκεφτομαι τοσο δε μου κολλαει, και δε σας κρυβω οτι με στενοχωρει το γεγονος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  23:12:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by mashine

Αν και χάζευα στον αγώνα δεν θυμάμαι να με περνάει ο κύριος Κουτελίδάς στην δεύτερη στροφή γιατί εγώ μαζί με άλλον έναν μπροστά μου κάναμε μοναχικό αγώνα...Τέλος πάντων έπρεπε να υπήρχε ένας τάπητας και στον δρόμο ώστε να μην υπάρχουν υποψίες με τέτοια εξωπραγματικά περάσματα.



Μαλλον θα γινει απο του χρονου Πανο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  23:20:42  Εμφάνιση Προφίλ
Είναι ο γνωστός δικηγόρος;; (ο ρέκορντμαν στην 60+)
Όσο για τον fintel εαν δεν είναι πρέπει να γίνει ντετέκτιβ
Εαν μια τέτοια διοργάνωση σε μόλις 3 χλμ ουσιαστικά δεν έχει 5 τσεκαδόρους αφου δεν έχει λόγω κόστους άλλο τάπητα είναι λίγο φάουλ μετά το άλλο φάουλ που κάνανε χωρίς ν το λένε στην προκήρυξη για "πέρασμα τάπητα" παραλαβής αριθμού απο το golden...το πρωί τελικά δώσανε αριθμούς σε όσους δεν πήγαν το Σάββατο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000