Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 O Φουκουσιμα με κελεμπια !!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  21:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@new runner ούτε τα σχόλια ήταν υπερβολικά, ούτε είναι σοβαρό να υποστηρίζεις πως δε δικαιούνται οι άνθρωποι να ασκούν κριτική.

Αυτά που είπες για τον "παπουτσοβολισμό" ξαναδιάβασέ τα, μοιάζουν πνευματώδη σε εσένα ίσως, που φαντασιώνεσαι τον ουμανιστή, που είσαι τόοοσο ανώτερος από εμάς τους νεοβάρβαρους, ενώ εσύ μπορείς να διακρίνεις την ανθρώπινη ψυχή ακόμα και μέσα στους πιο στυγνούς εγκληματίες - και μπράβο σου. Διάβασέ τα προσεκτικά όμως και θα δεις πως δεν είναι παρά εξυπνακίστικο κλισέ, που μάλιστα ο στόχος του είναι να ειρωνευτεί. Αυτό ήθελες να δείξεις, πως μπορείς να ειρωνευτείς. Το θέμα σου δεν είναι το περιστατικό που τολμήσαμε να συζητήσουμε χωρίς την άδειά σου, ούτε η υποτιθέμενη βαρβαρότητά μας, αλλά μονάχα ένα: το παραφουσκωμένο σου εγώ. Η ανωτερότητά σου και το τέχνασμά σου να προσβάλεις τους δρομείς χωρίς να πεις ύβρεις - αλλά δεν είναι απολίτιστο, όχι από εσένα, εσύ είσαι ανώτερος και άρα δικαιούσαι να είσαι υπεράνω της ηθικής.

Για άλλη μια φορά, καλή ενηλικίωση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

new runner
Advanced Forum-Runner



232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  21:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

@new runner ούτε τα σχόλια ήταν υπερβολικά, ούτε είναι σοβαρό να υποστηρίζεις πως δε δικαιούνται οι άνθρωποι να ασκούν κριτική.

Αυτά που είπες για τον "παπουτσοβολισμό" ξαναδιάβασέ τα, μοιάζουν πνευματώδη σε εσένα ίσως, που φαντασιώνεσαι τον ουμανιστή, που είσαι τόοοσο ανώτερος από εμάς τους νεοβάρβαρους, ενώ εσύ μπορείς να διακρίνεις την ανθρώπινη ψυχή ακόμα και μέσα στους πιο στυγνούς εγκληματίες - και μπράβο σου. Διάβασέ τα προσεκτικά όμως και θα δεις πως δεν είναι παρά εξυπνακίστικο κλισέ, που μάλιστα ο στόχος του είναι να ειρωνευτεί. Αυτό ήθελες να δείξεις, πως μπορείς να ειρωνευτείς. Το θέμα σου δεν είναι το περιστατικό που τολμήσαμε να συζητήσουμε χωρίς την άδειά σου, ούτε η υποτιθέμενη βαρβαρότητά μας, αλλά μονάχα ένα: το παραφουσκωμένο σου εγώ. Η ανωτερότητά σου και το τέχνασμά σου να προσβάλεις τους δρομείς χωρίς να πεις ύβρεις - αλλά δεν είναι απολίτιστο, όχι από εσένα, εσύ είσαι ανώτερος και άρα δικαιούσαι να είσαι υπεράνω της ηθικής.

Για άλλη μια φορά, καλή ενηλικίωση.




Καλά έχει αρχίσει να ξεφεύγει η κατάσταση!!Η περίπτωση σηκώνει Ζουράρη!
Ω υπερφίαλη όρνις, ω πουλοκλαίουσα, περιπεσούσα στις υποανθρωπιστικοαναλυτικές σου διακυμάνσεις, πώς θα διασχίσεις τον σπαρμένο με οιοφαινάκες υποσχέσεις δρόμο, ω κνώδαλο;






"Run Forest Run"!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  21:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το θεμα εχει ξεφυγει λιγο παιδες...οκ καποιοι το βλεπουν ετσι, καποιοι αλλιως, ας μην χανεται το μετρο..

προσωπικα το ξαναειπα δεν με επεισε, αλλα χλευασμος και διαπομπευση δεν χρειαζονται..με τα χρονια εμαθα πως οι συντρεχτες σου σε τιμανε με μια ζεστη κουβεντα, ενα χτυπημα στην πλατη, ενα χαμογελο στο τερμα...οταν παλι πας να τους κοροϊδεψεις και σου γυρισουν απλως το βλεμμα απο την αλλη, τοτε οσα 'ρεκορ' κι αν επικαλεστεις, βαθια μεσα σου ολα ειναι αδεια...σας το λεω απο χερι, το ειδα να συμβαινει...ειρηνη ημιν...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

new runner
Advanced Forum-Runner



232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  21:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

το θεμα εχει ξεφυγει λιγο παιδες...οκ καποιοι το βλεπουν ετσι, καποιοι αλλιως, ας μην χανεται το μετρο..

προσωπικα το ξαναειπα δεν με επεισε, αλλα χλευασμος και διαπομπευση δεν χρειαζονται..με τα χρονια εμαθα πως οι συντρεχτες σου σε τιμανε με μια ζεστη κουβεντα, ενα χτυπημα στην πλατη, ενα χαμογελο στο τερμα...οταν παλι πας να τους κοροϊδεψεις και σου γυρισουν απλως το βλεμμα απο την αλλη, τοτε οσα 'ρεκορ' κι αν επικαλεστεις, βαθια μεσα σου ολα ειναι αδεια...σας το λεω απο χερι, το ειδα να συμβαινει...ειρηνη ημιν...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...




+10000000 ΣΩΣΤΟΣ!

"Run Forest Run"!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  08:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δικαιωμα του καθενος ειναι να ασκει κριτικη και να εκφραζει την αποψη του, αρκει να μην φτανει στα ακρα και προσβαλει τον αλλον.
Οποτε οσοι ηθελαν να τον κρινουν και να αναδειξουν ενα γεγονος πολυ καλα εκαναν κατα την γνωμη μου!
Απο την πλευρα μου, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα, γιατι θεωρω καταντια να κλεψεις για να κανεις 2,53 δηλαδη εναν χρονο στα πλαισια του ερασιτεχνικου αθλητισμου.
Το θεμα δεν ειναι ο χρονος σαν απολυτος αριθμος, αφου αναλογως το επιπεδο του αθλητη αυτος αλλαζει.
Σημασια εχει η προσπαθεια που καταβαλεις για να ξεπερασεις τον εαυτο σου και τα προκαθορισμενα ορια του.
Δηλαδη δεν πα να κλεψεις μια φορα και κανεις πχ 2.53, αν μετα δεν μπορεις να κανεις ουτε 40' 10αρι ξεφτιλιζεσαι μονος σου στα ματια των αλλων.
Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.
Αλλα αυτη ειναι η καταντια, οτι πλεον δεν τρεχεις για σενα, αλλα για τους αλλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  09:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas


Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.




Αααα, γι αυτο εσυ δεν εχεις ξανατρεξει μετα το 2:51 της Κοπεγχαγης, ζεις το μυθο σου!!!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  09:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by Savvas


Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.




Αααα, γι αυτο εσυ δεν εχεις ξανατρεξει μετα το 2:51 της Κοπεγχαγης, ζεις το μυθο σου!!!







Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

new runner
Advanced Forum-Runner



232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  10:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Δικαιωμα του καθενος ειναι να ασκει κριτικη και να εκφραζει την αποψη του, αρκει να μην φτανει στα ακρα και προσβαλει τον αλλον.
Οποτε οσοι ηθελαν να τον κρινουν και να αναδειξουν ενα γεγονος πολυ καλα εκαναν κατα την γνωμη μου!
Απο την πλευρα μου, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα, γιατι θεωρω καταντια να κλεψεις για να κανεις 2,53 δηλαδη εναν χρονο στα πλαισια του ερασιτεχνικου αθλητισμου.
Το θεμα δεν ειναι ο χρονος σαν απολυτος αριθμος, αφου αναλογως το επιπεδο του αθλητη αυτος αλλαζει.
Σημασια εχει η προσπαθεια που καταβαλεις για να ξεπερασεις τον εαυτο σου και τα προκαθορισμενα ορια του.
Δηλαδη δεν πα να κλεψεις μια φορα και κανεις πχ 2.53, αν μετα δεν μπορεις να κανεις ουτε 40' 10αρι ξεφτιλιζεσαι μονος σου στα ματια των αλλων.
Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.
Αλλα αυτη ειναι η καταντια, οτι πλεον δεν τρεχεις για σενα, αλλα για τους αλλους!



Κάποιες καλοπροαίρετες επισημάνσεις:

- Άλλο ασκώ κριτική και άλλο εκφράζομαι τύπου "να τον κάνουμε ρόμπα" "να το χλευάσει η δρομική κοινότητα" κ.α.
-Λες: "Απο την πλευρα μου, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα, γιατι θεωρω καταντια να κλεψεις για να κανεις 2,53 δηλαδη εναν χρονο στα πλαισια του ερασιτεχνικου αθλητισμου.
Το θεμα δεν ειναι ο χρονος σαν απολυτος αριθμος, αφου αναλογως το επιπεδο του αθλητη αυτος αλλαζει."

Λίγο αντιφατικό .Από τη μια λες δεν έχει σχέση ο χρόνος και από την άλλη το θεωρείς κατάντια να ασχοληθείς με τέτοιο χρόνο. Η χαζομάρα του είτε το έκανε για να γράψει 2'53 είτε 2'13 είναι η ίδια και όλοι την αναγνωρίζουμε.

Λες :
Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.
Αλλα αυτη ειναι η καταντια, οτι πλεον δεν τρεχεις για σενα, αλλα για τους αλλους!

Δηλαδή το να φθάσει κάποιος στα όρια του είτε εξαιτίας κάποιου τραυματισμού είτε επειδή πλέον δεν θέλει να τρέχει για τον α,β λόγο αγωνιστικά είναι κατάντια?

Δεν ξέρω αλλά αυτές οι απόλυτες απόψεις και η εύκολη καχυποψία για άτομα δεν μου κάθονται καλά.




"Run Forest Run"!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  10:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by new runner

quote:
Originally posted by Savvas

Δικαιωμα του καθενος ειναι να ασκει κριτικη και να εκφραζει την αποψη του, αρκει να μην φτανει στα ακρα και προσβαλει τον αλλον.
Οποτε οσοι ηθελαν να τον κρινουν και να αναδειξουν ενα γεγονος πολυ καλα εκαναν κατα την γνωμη μου!
Απο την πλευρα μου, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα, γιατι θεωρω καταντια να κλεψεις για να κανεις 2,53 δηλαδη εναν χρονο στα πλαισια του ερασιτεχνικου αθλητισμου.
Το θεμα δεν ειναι ο χρονος σαν απολυτος αριθμος, αφου αναλογως το επιπεδο του αθλητη αυτος αλλαζει.
Σημασια εχει η προσπαθεια που καταβαλεις για να ξεπερασεις τον εαυτο σου και τα προκαθορισμενα ορια του.
Δηλαδη δεν πα να κλεψεις μια φορα και κανεις πχ 2.53, αν μετα δεν μπορεις να κανεις ουτε 40' 10αρι ξεφτιλιζεσαι μονος σου στα ματια των αλλων.
Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.
Αλλα αυτη ειναι η καταντια, οτι πλεον δεν τρεχεις για σενα, αλλα για τους αλλους!



Κάποιες καλοπροαίρετες επισημάνσεις:

- Άλλο ασκώ κριτική και άλλο εκφράζομαι τύπου "να τον κάνουμε ρόμπα" "να το χλευάσει η δρομική κοινότητα" κ.α.
-Λες: "Απο την πλευρα μου, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα, γιατι θεωρω καταντια να κλεψεις για να κανεις 2,53 δηλαδη εναν χρονο στα πλαισια του ερασιτεχνικου αθλητισμου.
Το θεμα δεν ειναι ο χρονος σαν απολυτος αριθμος, αφου αναλογως το επιπεδο του αθλητη αυτος αλλαζει."

Λίγο αντιφατικό .Από τη μια λες δεν έχει σχέση ο χρόνος και από την άλλη το θεωρείς κατάντια να ασχοληθείς με τέτοιο χρόνο. Η χαζομάρα του είτε το έκανε για να γράψει 2'53 είτε 2'13 είναι η ίδια και όλοι την αναγνωρίζουμε.

Λες :
Στο τελος μπορει να μην ξανακανεις και αλλον Μαραθωνιο, για να κρατησεις εναν μυθο γυρω απο το ονομα σου και την επιδοση που πετυχες.
Αλλα αυτη ειναι η καταντια, οτι πλεον δεν τρεχεις για σενα, αλλα για τους αλλους!

Δηλαδή το να φθάσει κάποιος στα όρια του είτε εξαιτίας κάποιου τραυματισμού είτε επειδή πλέον δεν θέλει να τρέχει για τον α,β λόγο αγωνιστικά είναι κατάντια?

Δεν ξέρω αλλά αυτές οι απόλυτες απόψεις και η εύκολη καχυποψία για άτομα δεν μου κάθονται καλά.




"Run Forest Run"!!!





Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενας χρονος 2.53 στον Μαραθωνιο μπορει για μενα να ειναι ενας στοχος, για τον Μπεκελε περπατημα και για εναν δρομεα των 4 ωρων ακατορθωτο.
Αλλα ενα 2.53 δεν θα σε στειλει ουτε Ολυμπιαδα, ουτε θα σου διευκολυνει την ζωη σου οπως αν επιανες ενα οριο για χρηματικο επαθλο.
Προσεξε διαφωνω καθετα με το να κλεψεις ειτε με ντοπα, ειτε με οποιονδηποτε τροπο, ακομα και αν αυτο θα σε κανει πρωτο στον κοσμο ή θα κερδισεις λεφτα κτλ.
Απλα χωρις να το επικροτω και να το ασπαζομαι, μπορω να το ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ.
Το να το κανεις για να κανεις ενα χρονο ερασιτεχνικο πχ απο 2.35-4.35 πραγματικα δεν το καταλαβαινω.
Επισης αλλο να κανεις εναν χρονο που δεν μπορεις αντικειμενικα να τον κανεις και να μην ξανατρεξεις επειδη ξερεις οτι μετα θα φανει οτι δεν τον ειχες και εκλεψες και αλλο να κανεις εναν χρονο που να υποστηριζεται απο την μεχρι τωρα δρομικη σου πορεια και τους ενδιαμεσους χρονους και να πεις οτι εγω δεν ξανατρεχω επειδη βαρεθηκα, τραυματιστηκα σοβαρα ή δεν εχω πλεον χρονο.
Ελπιζω να καταλαβαινεις την διαφορα.


Edited by - Savvas on 30/01/2016 10:23:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  08:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η απάτη είναι απάτη. Κι ένα μέτρο να κλέψεις, απάτη είναι κι αυτό.
Σκέψου να είσαι 50, ή ακόμη κι 70 χρονών και να κλέβεις 5 λεπτά σε 10άρι. Πολύ εύκολα μπορείς να ξεπεράσεις κάποιους άλλους -πιθανότατα σκληρά προπονούμενους- της κατηγορίας σου και να ανέβεις στο βάρθρο της ηλικιακής. Και μετά αρχίζεις αναρτήσεις σε FB, και δώστου οι φωτό και δώστου τα λαικ, και μπράβο αθληταρά μου, και τι ήθος είναι αυτό, και τι υπόδειγμα που είσαι και θέλω να γεννήσω τα παιδιά σου.....
Και μετά βλέπει κάποιος εντυπωσιασμένος τα περάσματά σου και βλέπει το μοτίβο... 1ο 5άρι @ 4.30' έτσι για να ελέγξουμε τους τάπητες και 2ο 5άρι στο 3.00'.
Ώπα ρε που μας έγινες και Gebrselassie στα γεροντάματα

Και έχεις και το θράσος να απαιτείς τα συγχαρίκια.....

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί χρεοκοπήσαμε.... Άβυσσος η ανθώπινη ματαιοδοξία.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2016 :  18:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω πάντως κοιτάζω το χρόνο το δικό μου και λίγο με νοιάζουν οι χρόνοι των αλλων. Με νοιάζει βέβαια η σχετική θέση, αλλά αν με περάσουν και 2-3 φουκοσίμα δεν έγινε και κάτι. Φυσικά και δεν νοιάζει τι κάνει ο κάθε ένας στη σελίδα του στο facebook. Ας κάνει όποια φιγούρα θέλει στους φίλους του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000