Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 asics nimbus 17 ενοχληση στη τσακιση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

diazz123
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2016 :  21:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Τα Kayano που τα έκαναν σουρωτήρι οι φτέρνες μου ο ορισμός των support είναι. Οι τρύπες έχουν να κάνουν με το συνδιασμό πατήματος, κατασκευής της φτέρνας μας και την αντοχή του υλικού του παπουτσιού. Επίσης να φοράς πάντε συνθετικές κάλτσες για τρέξιμο και όχι βαμβακερές. Οι βαμβακερές μουσκεύουν και κολάνε στο ύφασμα του παπουτσιού και το τραβάνε. Λογικά τα Nimbus σαν premium μοντέλο της Asics έχουν λεπτό ευαίσθητο ύφασμα μέσα όπως τα Kayano. Όπως ανέφερα πιο πριν τα GT-2000 2 με πιο φτηνά και "οικονομικά" υλικά, μετά από 800 χιλιόμετρα δεν έχουν την παραμικρή φθορά. Την επόμενη φορά τσέκαρε τα Cumulus που είναι η φτηνότερη εναλλακτική του Nimbus. Μη παίρνεις stability παπούτσι επειδή έχεις φθορά στη φτέρνα. Έτσι μου έλεγαν και μένα και τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το παπούτσι πρέπει να είναι πάντα neutral, εκτός αν έχεις πρόβλημα και αυτό θα στο πει ορθοπεδικός όχι πωλητής.

No pain, no gain!



έστειλα e-mail στην asics και μου απάντησαν

Thank you for contacting ASICS America Corporation. This can happen if the heel and heel counter does not match up or there is slipping occurring. It can happen in all shoes across all brands. We recommend trying a new lacing technique called the Heel Lock Lacing Technique. We will provide instructions below. We hope this helps.

http://www.huffingtonpost.com/2015/05/11/extra-shoelace-holes-lace-heel-lock-video_n_7254758.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

diazz123
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2016 :  21:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

quote:
Originally posted by diazz123

ποσο καιρος τα εχεις ? γιατι τα δικα μου μετα απο 6 μηνες στο πισω μερος στις φτερνας εχει ανοίξει μια τρυπά

το παθαινω με πολλα παπουτσια αυτο



Σύνηθες στα asics...

"My sport is your sport's punishment"




έστειλα e-mail στην asics και μου απάντησαν

Thank you for contacting ASICS America Corporation. This can happen if the heel and heel counter does not match up or there is slipping occurring. It can happen in all shoes across all brands. We recommend trying a new lacing technique called the Heel Lock Lacing Technique. We will provide instructions below. We hope this helps.

http://www.huffingtonpost.com/2015/05/11/extra-shoelace-holes-lace-heel-lock-video_n_7254758.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2016 :  21:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο YouTube υπαρχουν βιντεακια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2016 :  22:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by diazz123

quote:
Originally posted by dimitrissss

Τα Kayano που τα έκαναν σουρωτήρι οι φτέρνες μου ο ορισμός των support είναι. Οι τρύπες έχουν να κάνουν με το συνδιασμό πατήματος, κατασκευής της φτέρνας μας και την αντοχή του υλικού του παπουτσιού. Επίσης να φοράς πάντε συνθετικές κάλτσες για τρέξιμο και όχι βαμβακερές. Οι βαμβακερές μουσκεύουν και κολάνε στο ύφασμα του παπουτσιού και το τραβάνε. Λογικά τα Nimbus σαν premium μοντέλο της Asics έχουν λεπτό ευαίσθητο ύφασμα μέσα όπως τα Kayano. Όπως ανέφερα πιο πριν τα GT-2000 2 με πιο φτηνά και "οικονομικά" υλικά, μετά από 800 χιλιόμετρα δεν έχουν την παραμικρή φθορά. Την επόμενη φορά τσέκαρε τα Cumulus που είναι η φτηνότερη εναλλακτική του Nimbus. Μη παίρνεις stability παπούτσι επειδή έχεις φθορά στη φτέρνα. Έτσι μου έλεγαν και μένα και τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το παπούτσι πρέπει να είναι πάντα neutral, εκτός αν έχεις πρόβλημα και αυτό θα στο πει ορθοπεδικός όχι πωλητής.

No pain, no gain!



έστειλα e-mail στην asics και μου απάντησαν

Thank you for contacting ASICS America Corporation. This can happen if the heel and heel counter does not match up or there is slipping occurring. It can happen in all shoes across all brands. We recommend trying a new lacing technique called the Heel Lock Lacing Technique. We will provide instructions below. We hope this helps.

http://www.huffingtonpost.com/2015/05/11/extra-shoelace-holes-lace-heel-lock-video_n_7254758.html




Κλασική τυπική απάντηση. Όλα τα παπούτσια έτσι τα δένω στους αγώνες. Αν θες τη γνώμη μου τσάμπα χάνεις τον καιρό σου με το συγκεκριμένο θέμα. Και εγώ είχα εκνευριστεί όταν έδωσα €150 για παπούτσια και μετά τη δρομική τους διάρκεια ζωής ήταν για πέταμα. Αν θες να τα κρατάς παραπάνω δοκίμασε κάποιο άλλο παπούτσι.

No pain, no gain!

Edited by - dimitrissss on 21/03/2016 22:31:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000