Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Timex
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

kaphlias
Forum-Runner

Greece


68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 02/03/2016 :  14:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχωντας αγωράσει εδω και δυο χρονια το timex ironman 2 ειχα τη δυσάρεστη εμπειρία να το παω για επισκευή στην αντιπροσοπεια.Μεχρι να αναλύσω την μακρά και ταλαίπωρη διαδρομη του συγκεκριμενου ρολογιου οι υποψηφιοι αγοραστες διπλοσκεφτειτετο....

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  17:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε μου καλέ,
Αν αναφερεσαι στην εδω αντιπροσωπεια σε συμπονω....ειμαι κατοχος του run trainer 2 και πιο πριν του run trainer 1....καταρχας τα ρολογια ειναι πολυ καλα....θεωρω οτι το 1 ηταν καλυτερο και πιο πληρες αλλα λιγοτερο ομορφο....ετυχε το ρολοι να μου το κανει δωρο ξαδερφη απο αμερικη...οταν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω κατι η πωλητρια με αποκαλεσε μ@@@@@κ@ και περιεργο νομιζε οτι δεν ακουγα.....ευτυχως δεν απαντησα...απο τοτε λοιπον οποια απορια και ερωτημα εχω επικοινωνω απευεθειας με το service στην αγγλια....μεχρι τωρα ειναι αψογοι αλλα προτιμω να πληρωσω το ταχυδρομειο αν χρεαιστει παρα να ανεχομαι το καθεναν....
Σαν ρολοι ειναι σουπερ με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης σαν after sale τραγικοι εδω στην Ελλάδα.....
ce UK <CSD@timex.com>

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kaphlias
Forum-Runner

Greece


68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  18:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω.Αρχικα μετα απο περιπου ενα χρονο χρησης του ρολογιου αυτο αρχισε να σβηνει και να χανει ολα τα δεδομένα να ανοιγει κατα το δικουν και να μην εντοπιζει το gps Aφου περασα κανα μηνα ταλεπωρία με την αντιπροσοπεια και λεφοντας οτι θα το στειλουν Αμερική και θα το εχανα για κανα δημηνο και ενωψει κλασικου μαραθωνιου το Νοεμβριο μου το αντικατεστησαν.Αυτο που μου εδωσαν καοιες φορες ξανα εκανε τα ιδια νουμερα αλλα οχι τοσο συχνα.Πριν λιγες μερες και ενω το προσεχα με θρησκευτική ευλαβια αυτο εβαζε υγρασιά.Το ψαχνο προσεκτικα και διαποστόνω οτι ειχε ρογμεε στη στεφάνη και απο εκει βαζει υγρασία.Το παω στην αντιπροσοπεια το βλεπουν μετα απο καμια βδομαδσ και μου λενε απλα οτι το εσπασα και για να επισκευαστει θελουν 170 ευρω.Να σημειώσω οτι το ειχα παρει 200.Οσο και αν προσπαθησα να μου εξηγήσει ο τεχνικος (ο θεος να τον κάνει...) πως εξηγει ενα ρολοι που απεθθυνεται σε τριαθλητές χωρις να εχει την παραμικρη γρατσουνια έσπασε δεν τα καταφερε...δεν ξερω δεν μπορώ και αλλα ερασιτεχνικά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  18:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μίλα με Αγγλία....ο τεχνικος εδω δεν υπαρχει πραγματικα...καταρχας δεν εχει ιδεα ουτε για το device agent ουτε για τιποτα....εισια και λιγο γκαντεμης...παραδεξου το....
αν θελεις να ασχοληθεις παραπάνω κανε mail στην μαμα εταιρεια στην αμερικη να πεσει ξεχεστηρι στους εδω ασχετους....το ρολοι πρεπει να αντικασταθει εκ νεου....ακου εκει ρωγμη σε τριαθλητικο ρολοι.....
Δεν προλαβαίνω.......

Edited by - giakos on 02/03/2016 18:36:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kaphlias
Forum-Runner

Greece


68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  20:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα το αφησω ετσι το θεμα .....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kaphlias
Forum-Runner

Greece


68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  20:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα το αφησω ετσι το θεμα .....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2016 :  22:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην το αφησεις ετσι σιγουρα.......

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konstantinosp17
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/09/2018 :  00:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα παιδιά,

έχω και εγώ το timex run trainer 2.0 τα τελευταία 2 χρόνια, μέχρι που πριν απο 1 μήνα είχα θέμα με τον εντοπισμό δορυφόρου...

μετά απο reset, boot etc κατα την επανεκκίνηση μου βγάζει μήνυμα Built in self test error 12x456 gps failure....

και πάλι χωρίς ποτε να μπορεί να εντοπίσει δορυφόορο... προσπάθησα να επανεγκατάστίσω το dirmware μπας και...αλλά δεν μπορώ καθώς κατα το άνοιγμα του timex device βγάζει error Network transport error (6): SSL handshake failed 2 soap-env:client

έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο? Καμιά βοήθεια???

Ευχαριστώ πολύ,
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000