Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Καπάκια
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 31/03/2016 :  13:08:15  Εμφάνιση Προφίλ
Φέτος στον 5ο Ημιμαραθώνιο Αιγιαλείας έγινε μία πολύ σημαντική προσπάθεια. Σε κάθε σταθμό τροφοδοσίας και στον τερματισμό, συγκεντρώθηκαν σε κουτιά τα καπάκια από τα πλαστικά μπουκάλια. Τα καπάκια αυτά θα δοθούν για την αγορά αναπηρικού αμαξιδίου. Μπράβο λοιπόν σε όλα τα παιδιά, που σε κάθε σταθμό μάζευαν τα καπάκια για αυτόν τον πολύ σημαντικό σκοπό! Αν αναλογιστούμε τον μεγάλο αριθμό νερών, που καταναλώνονται σε κάθε αγώνα, γίνεται εύκολα αντιληπτό ότι με κάθε ανάλογη προσπάθεια, η αγορά ενός νέου αμαξιδίου θα γίνεται λίγο πιο εύκολη και πιο γρήγορη.

Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2016 :  17:20:35  Εμφάνιση Προφίλ
καλό!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

v_run
Forum-Runner

Greece
68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/03/2016 :  21:37:23  Εμφάνιση Προφίλ
Για να αγοραστεί αμαξίδιο χρειάζονται πολλοί τόνοι πλαστικού (ναι καλά διαβάσατε τόνοι όχι κιλά) , που δεν μπορούν να συγκεντρωθούν στα πλαίσια κανενός αγώνα και κανενός τέτοιου είδους ΄φιλανθρωπίας΄

Και κάτι ακόμα. Οι ανάπηροι συμπολίτες μας δεν δικαιούνται αμαξίδιο από το ασφαλιστικό τους ταμείο;
Λέω εγώ τώρα..
Πρέπει να περιμένουν κάποιους να μαζέψουν τα καπάκια;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

v_run
Forum-Runner

Greece
68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  08:07:40  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε μου kmruns,
Προφανώς καλοπροαίρετα έγραψες για την συγκέντρωση των καπακιών στον αγώνα για την αγορά αναπηρικού αμαξιδίου, και προφανώς καλοπροαίρετα μάζευαν τα καπάκια, πιστεύοντας ότι βοηθούν στην αγορά αναπηρικού αμαξιδίου.
Επίσης προφανές είναι ότι πρέπει τα πλαστικά να συγκεντρώνονται προς ανακύκλωση για περιβαλλοντολογικούς λόγους.
Στα λιγότερο προφανή τώρα:
Δεν μπορεί να γίνει αγορά αναπηρικού αμαξιδίου από το αντίτιμο του πλαστικού.
Ακόμα και εάν βάλεις σκοπό σου να συγκεντρώσεις πλαστικό, για το αντίτιμό του, θα χρειαστείς πολύ περισσότερη βενζίνη για την μεταφορά του.
Τι έπρεπε να κάνουν οι άνθρωποι εκεί; Απλά να συγκεντρώσουν τα προς ανακύκλωση πλαστικά, χαρτιά ή ότι άλλο και να τα πάνε στους πλησιέστερους κάδους ανακύκλωσης.
Τίποτε άλλο. Και ακόμα καλύτερα να φρόντιζαν, εάν δεν υπήρχαν και αν γινόταν βέβαια, να υπήρχαν κάδοι εκεί.
Μην αναπαράγεις (καλοπροαίρετα, δεν λέω) πράγματα που δεν γίνονται.
Φιλικά και καλοπροαίρετα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  17:47:15  Εμφάνιση Προφίλ
@kmruns, λες όλο ευγένεια "να πας να τα πεις αυτά σε αυτούς που τα έχουν ανάγκη και που ελπίζουν σε τέτοιες προσπάθειες".

Εσύ ξέρεις κανέναν, ή έτσι μιλάς άσχημα επειδή σε προγείωσε κάποιος στην πεζή πραγματικότητα;

Το παλικάρι σου λέει πως το σχέδιο αυτό με τα καπάκια είναι ανεδαφικό. Αν δεν πείθεσαι, απλά πες το. Μιλώντας άσχημα, στα όρια της εξύβρισης, δεν κάνει τη δική σου ιδέα καλύτερη. Και δεν είναι, όπως λες, το ύφος του προσβλητικό, το δικό σου ύφος είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  18:23:31  Εμφάνιση Προφίλ
Πού την είδες την εξύβριση; Εσύ δεν ξέρεις ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη; Έπαψαν να υπάρχουν άνθρωποι που τα χρεαάζονται;
Μάλλον το δικό σου ύφος είναι προσβλητικό, γιατί δεν σε αφορά άμεσα. Εμένα με προσέβαλε το ύφος του.

Ανεδαφικό έτσι; Για δες εδώ:
http://www.eleftheria.gr/%CE%B8%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B1/%CE%BB%CE%AC%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B1/item/17626-%CE%AD%CE%B4%CF%89%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%AE%CF%81%CE%B1%CE%BD-%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF.html
Και εδώ:
http://www.trikalaview.gr/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%8C%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC-%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1/


Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  18:28:41  Εμφάνιση Προφίλ
Το ύφος του ήταν μια χαρά.

Εγώ δεν ξέρω ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη και προφανώς ούτε κι εσύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  18:33:52  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ανάγκη τα αμαξίδια;;;;; Τέλος πάντων σε παρακαλώ να λήξει εδώ το θέμα. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα διαφωνήσουμε για κάτι τέτοιο. Είναι κρίμα.

Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  19:39:32  Εμφάνιση Προφίλ
Δε ντρέπεσαι να διαστρεβλώνεις τα λόγια των άλλων;

Μας κάνεις και τον πονόψυχο, ενώ το μόνο που σε νοιάζι είναι να το παίξεις ανώτερος, το δικό σου παραφουσκωμένο Εγώ έχει σημασία και σιγά που δίνεις δεκάρα για τους ανάπηρους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  19:54:06  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν διαστρέβλωσα κάτι. Είπα ότι αυτοί που τα έχουν ανάγκη θέλουν μαθαίνουν ότι γίνεται μία προσπάθεια για αυτούς και να μην απαξιώνεται. Δεν μπορώ να καταλάβω. Όταν με ρώτησες αν ξέρω ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη; Η απορία μου ήταν εύλογη! Δεν είπα ότι δεν είστε άνθρωποι. Δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω. Όοταν ενημερώνεις για μία ωραία προσπάθεια δεν το παίζεις ανώτερος και πονόψυχος. Ο σκοπός είναι να ενημερωθεί ο κόσμος. Και γω μέχρι πριν από ένα χρόνο δεν ήξερα αυτή την προσπάθεια. Κρίμα πραγματικά κρίμα! Φαίνεται ποιός έχει φουσκωμένο εγώ! Μπορείς σε παρακαλώ να σταματήσεις να απαντάς; Δεν έχει νόημα και δεν οδηγεί πουθενά!
quote:
Originally posted by Bloom

Δε ντρέπεσαι να διαστρεβλώνεις τα λόγια των άλλων;

Μας κάνεις και τον πονόψυχο, ενώ το μόνο που σε νοιάζι είναι να το παίξεις ανώτερος, το δικό σου παραφουσκωμένο Εγώ έχει σημασία και σιγά που δίνεις δεκάρα για τους ανάπηρους.



Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  20:09:46  Εμφάνιση Προφίλ
Ειδικο σχολειο κατεφερε και πηρε ηλεκτροκινητο καροτσακι με τα καπακια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  21:23:32  Εμφάνιση Προφίλ
@kmruns, την ανάρτηση την έκανες μόνο για να δούμε εμείς πόσο μεγάλη ψυχή είσαι. Αλλιώς, δε θα άρχιζες τις ειρωνείες στον πρώτο που θα έλεγε κάτι που δε σου αρέσει. Το μόνο που έλειψε από τους απαίσιους τρόπους σου ήταν τα μπινελίκια, αλλά αυτό δε σε κάνει ευγενικό. Και διαστρέβλωσες τα λόγια μου, αυτά που έγραψες είναι εκεί να τα διαβάζει όλος ο κόσμος. Δεκάρα δε δίνεις για τους ανάπηρους, πονόψυχε του πληκτρολογίου. Τα "κρίμα" να τα πεις στον καθρέφτη σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  21:36:27  Εμφάνιση Προφίλ
Είσαι αξιολύπητος. Έχεις εκτεθεί και προσπαθείς να το μαζέψεις! Έχω απευθυνθεί στο runningnews ελπίζω να γίνει κάτι με αυτό γιατί δεν πάει άλλο. Έχω απευθυνθεί στο runningnews
quote:
Originally posted by Bloom

@kmruns, την ανάρτηση την έκανες μόνο για να δούμε εμείς πόσο μεγάλη ψυχή είσαι. Αλλιώς, δε θα άρχιζες τις ειρωνείες στον πρώτο που θα έλεγε κάτι που δε σου αρέσει. Το μόνο που έλειψε από τους απαίσιους τρόπους σου ήταν τα μπινελίκια, αλλά αυτό δε σε κάνει ευγενικό. Και διαστρέβλωσες τα λόγια μου, αυτά που έγραψες είναι εκεί να τα διαβάζει όλος ο κόσμος. Δεκάρα δε δίνεις για τους ανάπηρους, πονόψυχε του πληκτρολογίου. Τα "κρίμα" να τα πεις στον καθρέφτη σου.



Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  21:41:32  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν μπορεί να λήξει εδώ; Όλοι μας έχουμε ευαισθησίες! Και όλοι πρέπει να ενδιαφερόμαστε. Σου ζητώ συγγνώμη ια ό,τι έχει γίνει. Μπορούμε να το λήξουμε σε παρακαλώ; Να σαι καλά, να έχεις υγεία και καλά χιλιόμετρα! ΣΕ παρακαλώ να λήξει εδώ. Να ηρεμήσουμε. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει ρε παιδιά. Πώς διαγράφεται ένα post; Γίνεται; Έχουμε εκνευριστεί και λέμε πράγματα που δεν πρεέπει. Σε παρακαλώ να λήξει εδώ.

Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  21:54:14  Εμφάνιση Προφίλ
Πληροφοριακά και μόνο....
Δεν ξέρω εάν χρειάζσνται κιλά ή τόνοι απο καπάκια για ένα αμαξίδιο,εκείνο που ξέρω είναι πώς ο(χορευτικός και όχι μόνο) σύλλογος στην Νέα Φιλαδέλφεια-Χαλκηδόνα έχει πάρει ήδη 3 αμαξίδια και πάει και για παραπάνω.Εάν κάτι το κάνουμε όχι απο αγγαρεία αλλά απο αγάπη,έχει εκπληκτικά αποτελέσματα.Απλά πράγματα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kmruns
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2016 :  22:03:46  Εμφάνιση Προφίλ
Συμφωνώ ρε φίλε να σαι καλά! Έχω σκάσει από τη στεναχώρια μου! Δεν θέλω να πάρω βραβείο ανθρωπιάς και ευαισθησίας. Μία απλή ανάρτηση έκανα. Ήταν τόσο κακό; Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω.
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Πληροφοριακά και μόνο....
Δεν ξέρω εάν χρειάζσνται κιλά ή τόνοι απο καπάκια για ένα αμαξίδιο,εκείνο που ξέρω είναι πώς ο(χορευτικός και όχι μόνο) σύλλογος στην Νέα Φιλαδέλφεια-Χαλκηδόνα έχει πάρει ήδη 3 αμαξίδια και πάει και για παραπάνω.Εάν κάτι το κάνουμε όχι απο αγγαρεία αλλά απο αγάπη,έχει εκπληκτικά αποτελέσματα.Απλά πράγματα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος




Όποιος έχει μυαλό...έχει πόδια!

kmruns
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000