Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Πεύκη: Μικρό στάδιο με καλό ταρτάν
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Byzantine
Forum-Runner

Greece
138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2011 :  12:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νὰ ὑποθέσω βασίμως ὅτι δὲ γίνεται λόγος γιὰ ρίψεις !
Σκαμματάκια τουλάχιστον γιὰ ὁριζόντια ἀλματάκια, ἔχει ; Ἐνδεχομένως κάποια παιδιά ἀντί νὰ κλωτσοῦν ἕνα τόπι, νὰ ἐπιθυμοῦν νὰ ἀσκηθοῦν στὸ μῆκος ἤ στὸ τριπλοῦν , λέμε τώρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2011 :  13:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Byzantine

Νὰ ὑποθέσω βασίμως ὅτι δὲ γίνεται λόγος γιὰ ρίψεις !
Σκαμματάκια τουλάχιστον γιὰ ὁριζόντια ἀλματάκια, ἔχει ; Ἐνδεχομένως κάποια παιδιά ἀντί νὰ κλωτσοῦν ἕνα τόπι, νὰ ἐπιθυμοῦν νὰ ἀσκηθοῦν στὸ μῆκος ἤ στὸ τριπλοῦν , λέμε τώρα...



Δεν υπαρχει τιποτα απο αυτα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

myronas
Forum-Runner

Greece
102 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  16:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by myronas

Της Πεύκης είναι μόνο για πρωί. Μετά τις 7 δε μπορείς να κάνεις σωστή προπόνηση καθώς οι περιπατητές καταλαμβάνουν καμιά φορά και τους 4 διαδρόμους.
Φυσικά κανείς δε μπορεί να βάλει τάξη και να πεί οτι π.χ. αυτοί που περπατάνε να κρατάνε μόνο τις 2 εξωτερικές διαδρομές...

Υ.Γ. Το οτι έναν χώρο άθλησης που τον έχουμε πληρώσει όλοι (και με το παραπάνω) αποφασίζουν κάποιοι να τον αποκλείσουν από τον κόσμο, το δεχόμαστε έτσι απλά (όπως βέβαια και με πολλά άλλα) είναι θλιβερό.


Na ηξερες τι τσακωμους εχω ριξει με ολους αυτους τους ηλιθιους που περπατανε μεσα στη μεση.Παντως και το πρωι υπαρχουν προβληματα.Πολλες φορες ευχομαι να βρεχει ή να εχει ασχημο καιρο για να μην ειναι κανεις στο γηπεδο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ



(Το συνεχίζω εδώ για να μη βγούμε οφ τοπικ στο θέμα του ΟΑΚΑ)

Το έχω σκεφτεί και εγώ Χρήστο να πω κάτι, αλλα είναι πολύς ο κόσμος και επίσης δεν έχω αυταπάτες για το χαρακτήρα πολλών συμπολιτών μας.
Όταν βλέπεις παρέες 4 ατόμων να περπατάνε σε 4 διαδρόμους και ενώ βλέπουν οτι υπάρχει κόσμος που τρέχει, αυτοί δε κάνουν το κόπο να μαζευτούν λιγάκι,
τότε καταλαβαίνεις οτι η έννοια του σεβασμού δεν υπάρχει στο κεφάλι τους. Ότι και να τους πείς δε πρόκεται να βγεί άκρη.

Σήμερα έστειλα mail στο Δημο, μήπως και αποφασίσουν να βγάλουν ανακοίνωση ωστε να κρατιούνται δύο ή έστω μια διαδρομή καθαρή απο περιπατητές.

Υ.Γ. Προχτές είδα τύπο 50άρη που πάρκαρε το smart του μπροστά ακριβώς από την πόρτα, ενώ στην περιοχή δεν υπάρχει πρόβλημα πάρκινγκ. Τι να του πεις
και τι να καταλάβει;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  16:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να του το κατουρήσεις.
Ούτε εσύ έβρισκες πουθενά αλλού, κ βιαζόσουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  16:48:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και κάτι ακόμα.
Δεν έχω ακόμα καταλάβει... αυτούς που ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ!
ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ σκέτο, όχι τρεχουν έστω 1λεπτό κ περπατάνε 5λεπτα.
Όχι περπατάνε σβέλτα.
Όχι περπατάνε και κουνάνε τα χεράκια τους σαν να ψευτοτρέχουν. Και ας μην τα καταφέρνουν.

Σκέτο περπατάνε. Απλό περπάτημα. Αργό περπάτημα. Όπως πάς για καφέ ένα πράγμα. Η για ψώνια. Πάλι καλά που δεν σταματάνε να χαζεύουν κιολας.
Κατεβαίνουν μισή ώρα, βόλτούλα δλδ, αλλά το κάνουν σε γήπεδα ή σε διαδρόμους γυμναστηρίων!
Δεν μιλάω για τίποτα υπερβαρους ή πολυ ηλικιωμένους που λές... οκ καλό είναι και αυτό. Μιλάω για νορμάλ άτομα.
Νομίζουν ότι κάτι καταφέρνουν? Ή απλά το κάνουν για να μην νιώθουν τύψεις, κ κάνουν μια τρύπα στο νερό?

Edited by - Deorum on 25/11/2011 16:49:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  16:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο Γαλάτσι μπαίνουν και περπατάνε στους χωμάτινους διαδρόμους του γηπέδου με κανονικά ρούχα και παπούτσια που γίνονται χάλια, ενω το γήπεδο είναι μεσα σε ένα τεράστιο πάρκο με ασφαλτοστρωμένους δρόμους οπου μπορούν να περπατήσουν καλύτερα...

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PanKok
Running Bee

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  17:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από πολυυύ καιρό, λέω να δοκιμάσω πάλι να κάνω την προπόνησή μου εκεί.
(Ελπίζω να μην έχει πάλι κανέναν αγώνα γιατί σήμερα έχω tempo και θα σπαστώ αν μου τη χαλάσουν)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

myronas
Forum-Runner

Greece
102 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  19:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PanKok

Μετά από πολυυύ καιρό, λέω να δοκιμάσω πάλι να κάνω την προπόνησή μου εκεί.
(Ελπίζω να μην έχει πάλι κανέναν αγώνα γιατί σήμερα έχω tempo και θα σπαστώ αν μου τη χαλάσουν)



Δευτέρα με Παρασκευή 5-7 έχουν προπονήσεις οι ομάδες ποδοσφαιρου. Ελπίζω να μη πήγες τέτοια ώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PanKok
Running Bee

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2011 :  22:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by myronas
Δευτέρα με Παρασκευή 5-7 έχουν προπονήσεις οι ομάδες ποδοσφαιρου. Ελπίζω να μη πήγες τέτοια ώρα.


Όχι, αγώνα είχε. Και μόλις είχα κάνει κανένα μισάωρο, με έκοψαν.

(Παρεμπιπτόντως, ούτε σήμερα πήγα τελικά. Μάλλον από βδομάδα το βλέπω)

Edited by - PanKok on 25/11/2011 22:11:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asgourak
Forum-Runner

Greece


105 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2011 :  01:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πληροφοριακά κάτι πολύ θετικό είναι ότι κάθε Τρίτη και Πέμπτη είναι ανοιχτά μέχρι τις 11 και όχι εως τις 10 το βράδυ λόγω προπόνησης ομάδας χόκει επί χόρτου.Επίσης αποφύγετε την Κυριακή το πρωί μετά τις 10 και μισή γιατί συνήθως έχει ποδοσφαιρικό αγώνα και κλείνει.Όταν έχουν αγώνα παλαίμαχοι (συνήθως Δευτέρα) ή προπόνηση τα μικρότερα τμήματα είναι ανοικτό.5-7 όμως που προπονειται η κανονική ομάδα ισχύει αυτό που είπε ο Μύρωνας

Time to get faster
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bizzilizzie
Senior Forum-Runner

Greece


691 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2011 :  18:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Και κάτι ακόμα.
Δεν έχω ακόμα καταλάβει... αυτούς που ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ!
ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ σκέτο, όχι τρεχουν έστω 1λεπτό κ περπατάνε 5λεπτα.
Όχι περπατάνε σβέλτα.
Όχι περπατάνε και κουνάνε τα χεράκια τους σαν να ψευτοτρέχουν. Και ας μην τα καταφέρνουν.

Σκέτο περπατάνε. Απλό περπάτημα. Αργό περπάτημα. Όπως πάς για καφέ ένα πράγμα. Η για ψώνια. Πάλι καλά που δεν σταματάνε να χαζεύουν κιολας.
Κατεβαίνουν μισή ώρα, βόλτούλα δλδ, αλλά το κάνουν σε γήπεδα ή σε διαδρόμους γυμναστηρίων!
Δεν μιλάω για τίποτα υπερβαρους ή πολυ ηλικιωμένους που λές... οκ καλό είναι και αυτό. Μιλάω για νορμάλ άτομα.
Νομίζουν ότι κάτι καταφέρνουν? Ή απλά το κάνουν για να μην νιώθουν τύψεις, κ κάνουν μια τρύπα στο νερό?




Εγώ τρέχω περιμετρικά απ'το στάδιο Στρεμπενιώτη (γιατί έχει ανηφόρες εκεί) και προχθές παρατήρησα 4 κυρίες να βγούν απο το αμάξι τους να μπούν στο γήπεδο για περπάτημα. Συνειδητοποιούν ο'τι πάρκαραν έξω από λάθος είσοδος...κι'έτσι, μπήκαν ξανά στο αυτοκίνητο, να πάνε τα 200μ εως την άλλη είσοδο....!! ... μετά μπήκαν στο γήπεδο να κάνουν το 'περπάτημά' τους!! ...χε χε!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runsakis
Forum-Runner

Greece


107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2012 :  11:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το περίφημο ταρταν του σταδίου της Πευκης δεν ειναι πια και τόσο περίφημο! Εχει φουσκώσει σε αρκετά σημεία και έχει αρχίσει να σκάει! Ωρες - ωρες νιώθω ότι τρέχω πάνω σε στρώμα. Το καλό είναι πως όταν βγαίνω στην ασφαλτο για να γυρίσω σπίτι πάω σαν τα μπιπ-μπιπ! Επίσης, ο κόσμος .... έχω δει τα πάντα στα κουλουαρς .... περπατημα με τσόκαρα, με τακουνάκι, σουλατσαδα παρέες, πιτσιρικια να μαθαίνουν ποδήλατο, πιτσιρικια να μαθαίνουν να περπατάνε, ιπτάμενες μπάλες η άλλα αγνώστου ταύτοτητος αντικείμενο που κλωτσήθηκαν από επίδοξους μπαλαδόρους. Με μια πολύ πρωτότυπη έννοια ειναι "ανώμαλος δρόμος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

myronas
Forum-Runner

Greece
102 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2012 :  13:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω να πάω πάνω από μήνα. Τελευταία φορά που πήγα απόγευμα είχε μέσα στους διαδρόμους γύρω στα 1400 άτομα και επίσης το ταρτάν αυτό έχω την εντύπωση οτι μου δημιουργεί πρόβλημα στον αχίλλειο (ή έστω το επιδυνώνει). Ειχα πει να πηγαίνω μόνο για καμια διαλειμματική, αλλά ειδικά τα απογεύματα/βράδυα είναι αδύνατο να τρέξεις εκει μέσα.

Δε κατηγωρώ τους περιπατητές, ίσα ίσα που χαίρομαι να βλέπω κόσμο έξω να περπατάει, απλά αν θες κάτι περισσότερο από περπάτημα δε προσφέρεται το γηπεδάκι της Πεύκης.

--
Είμαι θύμα του marketing.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

where eagles dare
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2012 :  16:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
bizzilizzie και εγώ στο Στρεμπενιώτη τρέχω τις πιο πολλές φορές και τι βλέπω δεν περιγράφεται. οι καλύτερες ώρες τέτοια εποχή είναι οι πολύ πρωινές.

Kapelas
"no one should fly where eagles dare"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DonQuixote
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2012 :  13:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το συγκεκριμένο στάδιο είναι απ' τα χειρότερα, αν όχι το χειρότερο, απ' όσα έχω επισκεφθεί.

Το ταρτάν έχει ξεραθεί κι είναι άθλιο, ενώ αν πας απόγευμα, έχει περισσότερο κόσμο κι από προεκλογική ομιλία του Παπαντρέα το '85. Πολλοί απ' αυτούς που περιφέρονται εκεί μάλιστα, δεν αποκλείεται να είχαν παρευρεθεί και τότε στις εν λόγω προεκλογικές ομιλίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000