Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αλλαγη μαρκας παπουτσιού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/07/2016 :  21:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας....
Παρακαλώ λιγη βοήθεια...
Εχω βολευτει με τα Nimbus "παλαιας κοπής" (εως και το 16αρι)και βρισκομαι σε αδιεξοδο. Το 17αρι δεν μου αρεσε διότι ηταν στενο μπροστα, και η αισθηση του γενικοτερα δεν με επειθε . Επειδη το 18αρι ειναι αντιστοιχο με το 17αρι (συμφωνα με τα reviews) , παμε για αλλα!
Που να ψαχτω (μαρκα / μοντελο)ωστε να βρω κατι στην ιδια κατηγορια/στησιμο με τα παλαια nimbus?
(εχω κανει ερευνα για κανα ξεχασμενο 16αρι νουμερο 44,5 αλλα εχουν εκλειψει προ καιρου λογω παλαιοτητας)
Το ζευγαρι που εχω, εχει γραψει αρκετα χλμ, και πρεπει σχετικα αμεσα να δοκιμασω/προμηθευτω/στρωσω το νεο παπουτσι ωστε να ειναι ετοιμοπολεμο το Νοεμβρη.
Ειμαι 185εκ, 90κιλα (στον ΑΜΑ θα ειμαι 85κιλα), ουδετερο πατημα, προσγειωση με φτερνα.
Οντως ειμαι σε αδιεξοδο, ή εχει κι αλλου πορτοκαλιες?
Ευχαριστω εκ των προτερων,
Κωστας.

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2016 :  22:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δες αντίστοιχα (cushioning,neutral) σε Mizuno,Brooks,Saucony,Adidas,Nike.
Ξεκίνα από εδώ σαν οδηγό http://www.runningwarehouse.eu/searchshoe.html?type=men#cat=RMSALLRUNSH&type=men&search=args&filter_pron=RMSNEU&minprice=&maxprice=&filter_type=null&opt_page=1&opt_sort=alphaAtoZ&opt_perpage=20

Όποιο βρεις σε καλή τιμή κάνεις αναζήτηση review και όποιο έχει καλές κριτικές το τσιμπάς.
Αν το βρεις σε αγγελία του κουτιού ακόμη καλύτερα.

same rules apply

Edited by - sakis1971 on 07/07/2016 22:56:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2016 :  01:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kwma

Γεια σας....
Παρακαλώ λιγη βοήθεια...
Εχω βολευτει με τα Nimbus "παλαιας κοπής" (εως και το 16αρι)και βρισκομαι σε αδιεξοδο. Το 17αρι δεν μου αρεσε διότι ηταν στενο μπροστα, και η αισθηση του γενικοτερα δεν με επειθε . Επειδη το 18αρι ειναι αντιστοιχο με το 17αρι (συμφωνα με τα reviews) , παμε για αλλα!
Που να ψαχτω (μαρκα / μοντελο)ωστε να βρω κατι στην ιδια κατηγορια/στησιμο με τα παλαια nimbus?
(εχω κανει ερευνα για κανα ξεχασμενο 16αρι νουμερο 44,5 αλλα εχουν εκλειψει προ καιρου λογω παλαιοτητας)
Το ζευγαρι που εχω, εχει γραψει αρκετα χλμ, και πρεπει σχετικα αμεσα να δοκιμασω/προμηθευτω/στρωσω το νεο παπουτσι ωστε να ειναι ετοιμοπολεμο το Νοεμβρη.
Ειμαι 185εκ, 90κιλα (στον ΑΜΑ θα ειμαι 85κιλα), ουδετερο πατημα, προσγειωση με φτερνα.
Οντως ειμαι σε αδιεξοδο, ή εχει κι αλλου πορτοκαλιες?
Ευχαριστω εκ των προτερων,
Κωστας.



Προτείνω το Saucony Ride 8 αντί Nimbus, κάνε μια δοκιμή, το Ride 8 θα είναι και σε ευνοϊκή τιμή καθώς τέλος Ιουλίου έρχεται και το καινούργιο Ride 9....Καλή τύχη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2016 :  08:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Υπάρχουν πολλές εταιρείες με πάρα πολλά παπούτσια. Πας σε ένα κατάστημα με ποικιλία επιλογών και διάδρομο δοκιμάζεις όσα πιο πολλά μπορείς και αποφασίσεις. Μόνο εσύ και το πόδι σου μπορείτε να καταλάβετε τι σου ταιριάζει.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2016 :  15:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δοκίμασε και το Brooks ghost
πολύ ανθεκτικό και πιο φθηνό λόγω εκπτώσεων
είναι και λίγο πιο...ελαφρύ απο το nimbus
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2016 :  18:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tι καλά θα ήταν να διάβαζαν αυτό το thread στην Asics, που πήγαν και αλλάξαν τα νούμερά τους χωρίς λόγο και τώρα κόσμος ψάχνει για άλλες μάρκες...

Πάντως, αν βρίσκεις το 44,5 στο Nimbus 17 στενό, η αιτία είναι πως η Asics έχει μικρύνει το νούμερο (χωρίς πλάκα, από 28,5 cm το πήγε σε 28,25). Η λύση πιθανότατα είναι απλά να αγοράσεις το Asics Nibus 17, αλλά σε νούμερο 45, που (στα Asics) έχει μήκος 28,5 cm και λογικά θα σου έρχεται κουτί.

Edited by - Bloom on 08/07/2016 18:26:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2016 :  17:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα σωστός ! Με nimbus 14-15, έτρεξα 3 μαραθώνιους χωρίς πρόβλημα. Με το 17 όλο φουσκάλες είμαι, οπότε τρέχω πιο πολύ με brooks ghost 8 και asics cumulus 16. Τα nimbus χωρίς να τα τρέχω, περιμένω μπας και ανοίξουν ... πόντιος !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/07/2016 :  08:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ουτε τα 17αρια-18αρια περιμένω να φαρδυνουν, ουτε το ποδαρι μου να στενεψει.....
Ανυπομονω απο 'βδομαδα να δοκιμάσω τα brooks glycerine 13.
(περιμπιπτόντως, τα ghost δεν τα είχα υπ' οψιν σαν εναλλακτική....
σε σχέση με τα glycerine, ποιο ειναι πιο "nimbus" αραγε?
Θα το δω και θα σας πω εντυπώσεις...)
Κωστας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000