Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Acropolis night run
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

OdiOdiOdi
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2016 :  15:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω παιδιά είμαι σαράντα χρονών και μέχρι πριν 4 χρόνια ήμουν 100+ κιλά, σουβλάκια, μπύρες, κτλ... καμία σχέση με τρέξιμο η οτιδήποτε... δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά ναι είμαι και γω από αυτούς που εμφανίστηκαν κατά χιλιάδες τα τελευταία χρόνια από το πουθενά. Και ειλικρινά δεν επηρεάστηκα από καμιά μόδα η οτιδήποτε σχετικό της εποχής, απλά άρχισα διατροφή και περπάτημα λόγω υπέρτασης που μου διαγνώστηκε πριν 4 χρόνια και από το πολύ περπάτημα άρχισε να μου βγαίνει αυθόρμητα το τζοκινγ-περπάτημα... και πλέον το βάρος μου είναι γύρω στα 72 κιλά και τα τελευταία 2 χρόνια έχω τρέξει σε 12 αγώνες 5 και 10 χλμ τρέχοντας επίσης σε εβδομαδιαία βάση γύρω στα 15-25χλμ ανάλογα με τον ελεύθερο χρόνο που έχω.

Οι αγώνες με βοηθούν στον να θέτω κάποιους στόχους αλλά επίσης το διασκεδάζω και περνάω καλά.

Η ταπεινή προσωπική μου άποψή για όλους αυτούς τους αγώνες είναι πως το διασκεδάζω και χαίρομαι για τα 5-10-15 ευρώ που δίνω αρκεί να είναι καλή η διοργάνωση... στους αγώνες τύπου Acropolis Run, Lightning Up Athens, The Toc Merrython, Lycabettous run κτλ που έχω λάβει μέρος, έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος από την διοργάνωση αλλά και από τις ιστοσελίδες όπου μπορώ να βρω τις πληροφορίες που θέλω πριν αλλά και μετά από τον αγώνα.

Εκεί που πραγματικά νιώθω πως με κοροϊδεύουν είναι οι μεγάλες διοργανώσεις στις οποίες έχω πάρει μέρος (πάντα στα 5k-10k), και συγκεκριμένα στον μαραθώνιο της Αθηνας πέρυσι, στον ημιμαραθώνιο την άνοιξη και στον Μεγα Αλέξανδρο στην Θεσσαλονίκη επίσης την άνοιξη... Προχειρότητα στην διοργάνωση, άθλιες ιστοσελίδες στο Internet, πολύ υψηλό κόστος συμμετοχής και μεγάλη θλίψη διότι υποτίθεται πως γίνονται υπό την αιγίδα του σεγας και με πολλούς και μεγάλους χορηγούς και ενώ θα μπορούσαν να προσελκύσουν και κόσμο από το εξωτερικό αντίθετα μου αφήνουν την χειρότερη εντύπωση...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2016 :  16:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Runner 3

ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΕΙΣ... ΠΩΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΟ....? 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ...? ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ....ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ΠΕΡΙ ΔΡΟΜΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 10-15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΜΕΧΡΙ 40 ΔΡΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ... ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΟΡΙΑ ΑΥΤΟ.... ΓΙΑΤΙ...?



Διακρίνω μια ελιτίστικη προσέγγιση!
Σε ενοχλεί η μαζικότητα που απέκτησε το τρέξιμο;




Rigelian, δεν τα πιάνεις! Τον ενοχλεί που πριν δεν έτρεχαν. Λέει "που ήταν 10-15 χρονια πριν". Δε λέει "γιατί τρέχετε τώρα και μας ενοχλείτε".
Να επιχειρήσω να δώσω μια απάντηση; Ηταν στον καναπέ, δεν τους ενδιέφερε το τρέξιμο, το θεωρόυσαν τρέλλα, βαρετό και ηλίθιο. Έκαναν άλλα αθλήματα, ή δεν έκαναν τίποτα.......

Τι σε νοιάζει που ήταν;;;;; Θα τους δείρουμε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dgmaths
Newbie Forum Runner

42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2016 :  19:38:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διδεται συμμετοχη στον εν λογω αγωνα.τιμη πακετου 10€.
Τηλεφωνο επικοινωνιας 6973032514.


U can run but u cannot hide!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runner 3
Forum-Runner

Greece
88 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2016 :  20:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με ενοχλεί που οι 9 στους 10 από αυτές τις κατηγορίες που ανέφεραν κάποιοι πιο πάνω θεωρούν τον εαυτό τους αθλητή... ΚΑΙ με ενοχλεί που νομίζουν κάποιοι πως ξέρουν τι είναι αυτό... Πληρώστε και τρέξετε και βγάλτε selfie στο facebook με το μετάλλιο και εκπληρώστε τη ματαιοδοξία από την αμηχανία ύπαρξης αλλά να ξέρει και ο καθένας τι είναι και ποιός είναι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2016 :  20:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nrun

quote:
Originally posted by Runner 3

ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΕΙΣ... ΠΩΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΟ....? 10 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ...? ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΡΟΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ....ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ΠΕΡΙ ΔΡΟΜΙΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 10-15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΜΕΧΡΙ 40 ΔΡΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΔΩΡΕΑΝ... ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΟΡΙΑ ΑΥΤΟ.... ΓΙΑΤΙ...?



Ή μας κάνεις πλάκα ή αλλιώς πήγαινε κοίταξέ το.
Επίσης μην φωνάζεις...





Τελικά το δεύτερο, είναι προφανές...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2016 :  23:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι ρε φίλε... δεν θεωρώ τον εαυτό μου αθλητή. Την ώρα μου περνάω. Όπως και τόσοι άλλοι. Και περνάμε καλά, όλοι μαζί, μια παρέα. Και αυτοί που κάνουν το 5ρι σε 45 λεπτά, και αυτοί που κάνουν Σπάρταθλο.
Όλοι μαζί. Και οι ψωριάρηδες χώρια.
Και εσύ που περνιέσαι για αθληταράς, θα κάνεις κάποιους να γελάνε. Με τα μυαλά που κουβαλάς. αυτό δεν θα αλλάξει, όση προπόνηση και να κάνεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  00:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Runner 3

Με ενοχλεί που οι 9 στους 10 από αυτές τις κατηγορίες που ανέφεραν κάποιοι πιο πάνω θεωρούν τον εαυτό τους αθλητή... ΚΑΙ με ενοχλεί που νομίζουν κάποιοι πως ξέρουν τι είναι αυτό... Πληρώστε και τρέξετε και βγάλτε selfie στο facebook με το μετάλλιο και εκπληρώστε τη ματαιοδοξία από την αμηχανία ύπαρξης αλλά να ξέρει και ο καθένας τι είναι και ποιός είναι...



Κοίτα να δεις: και εμένα με ενοχλεί που βάζουν φώτος στο ΦΒ για μόστρα. όχι μόνο στο τρέξιμο αλλά γενικά. τι με νοιάζει εμε΄να που είναι ο άλλος, πως αισθάνεται (blessed ) και τι τρώει;;; Το θεωρώ εντελώς ηλίθιο. Και βασικά, σόρρυ για όσους διαβάζουν και το κάνουν αυτό που λέω αλλά, παιδιά, έχω νέα γαι εσάς: η ζωή σας δεν είναι τόσο σημαντική όσο νομιζετε για να την κοινοποιείτε στον κόσμο.

Αλλά, Runner3, μη τους τσουβαλιάζουμε όλους στο ίδιο σακί. Κάποιοι τερματίζουν 5 χλμ και είναι πολύ υπερήφανοι διότι κάποτε ίσως δεν το είχαν φανταστεί αυτό. Γι' αυτούς, αυτό είναι άθλος. Όπως για εμένα είναι άθλος να κάνω μαραθώνιο σε 4 ώρες και για εσένα σε 3:30. Και κάποιος που τον κάνει σε 2:30 γελάει με το ότι εμείς χαιρόμαστε με το 3:30 και το 4:00. Οπότε, μη κρίνουμε ως πρωταθλητές (μη χέ...!) Τώρα, αυτοί που γράφουν "μαραθώνιος Αθήνας" και έχουν τρέξει τα 5 ή τα 10 χλμ., τι να πείς; Απλά ζώα! Μην πούμε και για τους άλλους που πάνε στις Σπέτσες μόνο και μόνο επειδή είναι κοσμικά....
Σημασία, runner3, κατά τη γνώμη μου, έχει πως αντιμετωπίζεις το τρέξιμο. Αν "αφοσοιώνεσαι", αν έχεις πειθαρχία κλπ κλπ. Για εμένα πιο πολύ δρομέας είναι αυτός που βασανίστηκε 4 μήνες να κάνει προπόνηση και έκανε μαραθώνιο σε 5 ωώρες παρά κάποιος που κατέβηκε απροπόνητος και έκανε 3 ώρες.Ο δεύτερος είναι απλά ταλέντο. Η επίδοσή του δεν τον κάνει αθλήτή.

Ξεφύγαμε από το θέμα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  08:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να επανέλθουμε στο θέμα:
Έχω κάνει δύο εγγραφές και μου ήρθε επιβεβαίωση μόνο για τη μία.
Τους έστειλα από προχθές μήνυμα στο site. Καμία απάντηση. Τους έστειλα στη σελίδα στο Facebook, καμία απάνηση. Έστειλα στο messenger, το διάβασαν, καμία απάντηση. Τηλέφωνο επικοινωνίας δεν έχουν. Τέτοια αδιαφορία δεν έχω ξανασυναντήσει σε αγώνα. Το 10ρικο το τσίμπησαν μια χαρά όμως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  09:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν έχει αναλάβει ο Πολιας την διοργάνωσή, πάρε τηλ στην "all about running" 211 1168240

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thunder
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  10:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, ο καθένας τρέχει όπου θέλει και δίνει όσα θέλει. Και μάλιστα, αυτοί οι αγώνες είναι για μας τους "καινούριους" οπότε γιατί σας απασχολεί εσάς τους "παλιούς";

Σχετικά με την πληρωμή τώρα, έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, δεν εχω παρει επιβεβαιωση.

Εϊχα επικοινωνήσει προ καιρού (πριν δηλωθώ) με την εταιρεία του κ. Πολιά και μου είπαν πως δεν είναι δικός τους αγώνας.

Ψάχνω καιρό να βρω ένα τηλέφωνο αλλά μάταια...

Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει παρακαλώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  11:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thunder

Παιδιά, ο καθένας τρέχει όπου θέλει και δίνει όσα θέλει. Και μάλιστα, αυτοί οι αγώνες είναι για μας τους "καινούριους" οπότε γιατί σας απασχολεί εσάς τους "παλιούς";

Σχετικά με την πληρωμή τώρα, έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, δεν εχω παρει επιβεβαιωση.

Εϊχα επικοινωνήσει προ καιρού (πριν δηλωθώ) με την εταιρεία του κ. Πολιά και μου είπαν πως δεν είναι δικός τους αγώνας.

Ψάχνω καιρό να βρω ένα τηλέφωνο αλλά μάταια...

Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει παρακαλώ!



Τον αγώνα τον διοργανώνει ο Λάμπρος Παπακώστας με την Φανή Χαλκιά οπότε αν στείλεις κάνα μήνυμα στο FB τους κάποιος ίσως σου απαντήσει.

Εναλλακτικά πάρε ένα τηλέφωνο στον OPANDA που είναι συνδιοργανωτής μήπως και βρεις από εκεί κάποια άκρη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  13:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άθλημα = η ατομική ή ομαδική δραστηριότητα που αποσκοπεί στη γύμναση του σώματος και περιλαμβάνει συχνά τον ανταγωνισμό για την επίτευξη καλύτερων επιδόσεων

Άρα ναι ΟΛΟΙ είμαστε αθλητές , απλά διαφορετικού επιπέδου και διαφορετικής φιλοσοφίας ως προς το γιατί το κάνουμε, αν και πως το προβάλλουμε κτλ κτλ.

Αθλητής δηλαδή ποιος είναι? Πως πιστοποιείται η ιδιότητα αυτή? με κάποιο δελτίο? με βάση κάποια επίδοση? με βάση την συχνότητα άθλησης?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/09/2016 :  16:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ωραίο με το τρέξιμο είναι πως πλέον υπάρχει πληθώρα αγώνων, για όλα τα γούστα. Τον συγκεκριμένο, με βάση και τις παροχές, τον βρήκα ακριβό με χάλασε και η υποχρεωτική παραλαβή του πακέτου από το εν λόγω κατάστημα, οπότε δεν εγγράφηκα. Από την άλλη είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης, και αφού οι θέσεις συμπληρώθηκαν, είμαστε όλοι ικανοποιημένοι, οι διοργανωτές, οι συμμετέχοντες και εμείς που επιλέξαμε να μην συμμετάσχουμε.

Edited by - Italian on 30/09/2016 16:43:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runner 3
Forum-Runner

Greece
88 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2016 :  13:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ Εγώ δεν δηλώνω πρωταθλητής ούτε ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ... ΟΛΟΙ ξαφνικά έγιναν αθλητές και έχουν και άποψη προπονητικής....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2016 :  15:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Runner 3

@ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ Εγώ δεν δηλώνω πρωταθλητής ούτε ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ... ΟΛΟΙ ξαφνικά έγιναν αθλητές και έχουν και άποψη προπονητικής....



Βρε!
Ακόμα και αν είναι έτσι, τι σ' ενοχλεί;
Ξέρεις τι είχε πει o Harry Callahan για τις απόψεις;
Ότι είναι σαν κάτι άλλο που δεν μπορώ να γράψω: Όλοι έχουν από μία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000