Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 www.runstats.gr
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2016 :  16:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trickster

Ή συγκεκριμένη σελίδα πάντα την χρησιμοποιούσα και ασχέτως των αδυναμιών της είναι πολύ χρήσιμη αλλά κακά τα ψέμματα 12 ευρώ το χρόνο δεν είναι συμβολικό ποσό. Είναι ένα ακόμα πάγιο. Θα ήταν πιο τίμιο να ήταν donate με ότι θέλει ο καθένας. Επίσης αν δεν του βγαίνουν οι ώρες γιατί δεν κάνει delegate με τo data entry σε άτομα που ενδεχομένως να μπορούσαν να τον βοηθήσουν;


+1. Αν ζήταγε πρώτα donate μπορεί να μάζευε και περισσότερα, π.χ. εγώ σε αυτή τη περίπτωση θα έδινα σίγουρα ενώ τώρα το σκέφτομαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2016 :  17:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σχετικα ειναι ολα μωρε, κι αν δεν τον "καλυπτε" το ποσο που θα μαζευε απ το donation;
κι αντε εσυ εισαι φιλοτιμος, θα εδινες τον οβολο σου,
εχεις την εντυπωση οτι θα σκεφτοντουσαν πολλοι σαν εσενα;

π.χ. περσυ παρακολουθουσα καποια μαθηματα χορου τα οποια ηταν "χωρις χρηματικο αντιτιμο",
εν τουτοις στο τελος των μαθηματων μας ελεγε ο δασκαλος "δωστε οτι εχετε ευχαριστηση, εδω ειναι το κουτι του δασκαλου κι εδω του χωρου", ξερεις τι παρατηρησα;
1) οτι ο κοσμος ηταν επιεικως... "γαϊδουρια", ελαχιστοι εδωσαν/εδιναν, πιο πολλοι οι δικοι τους και
2) στο τελος της σεζον στο fb ειδα γκρινια του στυλ "μαζευτειτε στα παρτυ - ελεγαν στους δικους τους - ωστε να ενισχυσουμε, γιατι οι φιλοξενουμενοι δεν βοηθησαν/βοηθανε"

αλλο παραδειγμα:
εδω και λιγους μηνες χρησιμοποιω μια υπηρεσια που παρακολουθει σελιδες που θελεις και σε ενημερωνει αν/οποτε υπαρχουν updates, δωρεαν και με donation, οταν κανεις εγγραφη σου στελνουν κι ενα email που γραφει "εχουμε φτασει στα ορια μας, καντε donation, διαφορετικα δεν τα βγαζουμε περα", σε κουβεντα μαζι τους μου ειπαν πως υπαρχει κοσμος που εχει 100+ monitors και πληρωνει ελαχιστα ή καθολου!

συμπερασμα των παραπανω παραδειγματων ειναι οτι δεν ξερω αν και ποσο μπορει να δουλεψει το donation,
ποσο μαλλον εφοσον λογω εποχης ο κοσμος κοιταει να κοβει απο παντου...

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  11:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
2-3 διαφημίσεις θα μάζευαν περισσότερα χρήματα. Επιπλέον οι σχέσεις του site με τους δρομείς είναι αλληλένδετες, όσο τρέχουν οι μεν έχει νόημα ύπαρξης ο δε. Άρα το site κατά την άποψη μου, θα έπρεπε να προσφέρει την πληροφορία στους δρομείς δωρεάν.
Άλλωστε την πληροφορία που αφορά τον ίδιο, την έχει ο κάθε δρομέας.

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  12:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης θα μπορούσε ο κατασκευαστής να έλεγε για του δρομείς ότι η πρόσβαση σε αγώνες του τελευταίου εξαμήνου είναι free , ενώ για πρόσβαση σε παλαιότερους απαιτείται η καταβολή συνδρομής.

Έτσι και δεν θα κόβε πλήρως την πρόσβαση και θα κατεύναζε όλες αυτές τις φωνές περί υψηλού χρηματικού τιμήματός και θα έδινε στο site δυνατότητα συνδρομών με πιο λογικά κριτήρια.

Εξάλλου έτσι δουλεύουν πλέον όλες οι εφαρμογές . Παίρνεις το βασικό πακέτο, και για επιπλέον δυνατότητες πληρώνεις αντίστοιχο ποσό.

Μακάρι ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου site να διαβάζει τα σχόλιά μας και να λάβει υπόψη της ενστάσεις και τις προτάσεις μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thunder
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  15:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είστε απίστευτοι ορισμένοι...
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό. Ο άνθρωπος έχει κάνει μία δουλειά που απαιτεί πολύ χρόνο και θέλει να βγάλει κάποια χρήματα ζητώντας τα από αυτούς που θέλουν να πληρώσουν.
Γιατί δηλαδή να παρέχει δωρεάν σε εμένα και στον καθένα ένα πλήρες ατομικό ιστορικό;

ΥΓ. ΤΟ επιχείρημα "ας βάλει διαφημίσεις" είναι λίγο αφελές, χωρίς παρεξήγηση, καθώς δεν του εξασφαλίζει ότι θα βγάλει χρήματα ενώ θα του κοστίσει και του ίδιου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  15:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thunder

Είστε απίστευτοι ορισμένοι...
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό. Ο άνθρωπος έχει κάνει μία δουλειά που απαιτεί πολύ χρόνο και θέλει να βγάλει κάποια χρήματα ζητώντας τα από αυτούς που θέλουν να πληρώσουν.
Γιατί δηλαδή να παρέχει δωρεάν σε εμένα και στον καθένα ένα πλήρες ατομικό ιστορικό;

ΥΓ. ΤΟ επιχείρημα "ας βάλει διαφημίσεις" είναι λίγο αφελές, χωρίς παρεξήγηση, καθώς δεν του εξασφαλίζει ότι θα βγάλει χρήματα ενώ θα του κοστίσει και του ίδιου.



Για αυτό προτείνω να δίνει ένα βασικό πακέτο δωρεάν με κάποιες περιορισμένες δυνατότητες, και μετά για επιπλέον πράγματα ας ζητούνται χρήματα. Ετσι δουλεύουν πλέον οι υπηρεσίες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  15:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συμφωνω με roberto, δεν γινεται με το που μπαινει καποιος να του λεει πληρωσε για να δεις το οτιδηποτε, ειναι τρελο...

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  15:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και χθες ετσι εκανα εγω σε μια υπηρεσια, μπηκα στο βασικο (free) πακετο, μου λεει πληρωσε για φουλ με δικαιωμα refund για δυο εβδομαδες, πληρωσα, δεν με ικανοποιησε, εκανα refund, απλα τα πραγματα, δεν μπορεις να υποχρεωσεις τον αλλον να πληρωσει με το ετσι θελω γιατι κανεις μια δουλεια που θελει χρονο, επενδυση κανεις προφανως, αμα δεν σ αρεσει, μην το κανεις..

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  15:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα πέρασαν και οι 15 ημέρες που ορίζει η νομοθεσία από την τελευταία φορά που προσπαθησα να έρθω σε επικοινωνία με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας χωρίς κάποια απόκριση. Φαντάζομαι ότι ακόμα και τα emails μου να διέγραφε κατα λάθος, τα σχόλια εδώ (http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=14438) κάποιος θα του τα μετέφερε εάν δεν τα διάβαζε ο ίδιος.

Απο Δευτέρα -δυστυχώς- αναγκάζομαι να απευθυνθώ στη http://www.dpa.gr/ και στις αρμόδιες αρχές. Ελπίζω να είναι καλλυμένος από όλες τις πλευρές γιατί κακό δεν ήταν ο σκοπός μου να κάνω σε κανέναν.

Ευχαριστώ

Edited by - sam on 27/10/2016 15:57:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  21:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα μου κάνει εντύπωση...
Κανένας απο εδώ μέσα δεν αντάλλαξε mail το τελευταίο διάστημα??

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  16:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by i.k.

Αφελής, είναι κάποιες απόψεις σαν την δικιά σου διοτι
αυτος που εχει το σαϊτ θα αποθρασυνθεί και αντί 1ευρω να βαλει 5-10ευρω/μηνα συνδρομή και μετα θα λεμε αλλα.
Λαου λαου το παει πρωτα δωρεαν μετα συνδεση με κωδικο και μετα με συνδρομή με χ Ευρώ.
και συνεχίζω:
Tα αποτελέσματα που χρησιμοποίει τα παίρνει τσάμπα από άλλα site ενώ το runstats.gr θέλει συνδρομή, ενώ εμείς αγωνιζόμαστε οι περισσότερη αφιλοκερδώς. Δηλαδή το να αγωνίζομαι εγώ με προσωπικό κόστος αλλά και χρόνο και κάποιος άλλος από εμένα και από τον καθένα να κερδίζει; είναι κερδοσκοπία και το κυριότερο χωρίς να με ρωτήσει . Αν υπάρχει δικαιοσύνη να παρέμβει και να πράξει αυτά που διατάσει ο ΝΟΜΟΣ
Τέλος όλο αυτό αυτό είναι απατεωνιά και αθέμιτο




Θα σας πρότεινα να κατασκευάσετε μια παρόμοια ιστοσελίδα και να δώσετε δωρεάν πρόσβαση σε όλους. Φαντάζομαι θα είναι πολύ εύκολο.....τα αποτελέσματα είναι τζάμπα και μπορείτε να τα κάνετε απλός copy paste από τις διάφορες ιστοσελίδες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  18:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by i.k.

Αφελής, είναι κάποιες απόψεις σαν την δικιά σου διοτι
αυτος που εχει το σαϊτ θα αποθρασυνθεί και αντί 1ευρω να βαλει 5-10ευρω/μηνα συνδρομή και μετα θα λεμε αλλα.
Λαου λαου το παει πρωτα δωρεαν μετα συνδεση με κωδικο και μετα με συνδρομή με χ Ευρώ.
και συνεχίζω:
Tα αποτελέσματα που χρησιμοποίει τα παίρνει τσάμπα από άλλα site ενώ το runstats.gr θέλει συνδρομή, ενώ εμείς αγωνιζόμαστε οι περισσότερη αφιλοκερδώς. Δηλαδή το να αγωνίζομαι εγώ με προσωπικό κόστος αλλά και χρόνο και κάποιος άλλος από εμένα και από τον καθένα να κερδίζει; είναι κερδοσκοπία και το κυριότερο χωρίς να με ρωτήσει . Αν υπάρχει δικαιοσύνη να παρέμβει και να πράξει αυτά που διατάσει ο ΝΟΜΟΣ
Τέλος όλο αυτό αυτό είναι απατεωνιά και αθέμιτο





Με όλο το σεβασμό, αβελής και αβίαστη φαίνεται η δική σου άποψη...Το site το χρησιμοποιούσα.Τον τυπο που το κανει δεν τον γνωρίζω. Ακόμα δεν έχω κανει εγγραφή με συνδρομή αλλά πιθανόν να κανω την επόμενη εβδομάδα.
Αφέλεια,αβίαστη αποψη και κυρίως μη γνώση του αντικειμένου είναι να νομίζει κανείς ότι θα στηθεί την Δευτερα, Τρίτη και θα "κατεβασει" κανοντας ...copy-paste τα αποτελεσματα από 20 αγωνες του ΣΚ στο pc του.....Αντε και έχει την κα...λα και το έκανε .....Μετάααααααα???? Τα δεδομενα είναι αλλα word,αλλα απλο Notepad αλλα excell , αλλοι δινουν τελικά αποτελέσματα σε pdf.... Θες , οπως λεει και ο HAGI, να κάνεις μια προσπαθειούλα να το κανεις μονο για ενα ΣΚ για data 20 αγωνων όπως τα παρουσιάζει ο τύπος????Καντο και ξαναγραφουμε μετα αφου μας το στειλεις κιόλας για να μπορεσω και εγω απο την καρεκλαρα μου να κανω τον εξοργισμενο....Αυτο όμως δεν το κατεχεις και αντε το συγχωρώ.....

Σε συνέχεια της αποψης που εχουν και άλλοι εχουν πει ...."Θα επρεπε να σκεφτεται και εμας που ειμαστε το προιον του και αν δεν ειμασταν εμείς , τι θα εδειχνε και κατι τετοια", εσύ το τερματίζεις....το να αγωνίζομαι εγώ με προσωπικό κόστος αλλά και χρόνο και κάποιος άλλος από εμένα και από τον καθένα να κερδίζει ------->>>>> Συγνώμη , δεν καταλαβα το ότι αγωνίζεσαι εσύ και ξοδεύεις κοστος και χρονο , τοχρεώνεται αυτός που σε εκμεταλλεύεται και παρουσιαζει αποτελεσματα???????? Εργοδότης σου ειναι και σε άφησε απληρωτο....????? Για αυτον τρέχεις??? Ημαρτον
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  20:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ συνήθως σε κάτι τέτοια ρωτάω.
"με τι ασχολείσαι αν επιτρέπεται" ?
με το τάδε...
(όσο πιο σημαντικό είναι αυτό που κάνει, ας πούμε κάποιο λειτουργημα, τόσο καλύτερη η απάντηση)
-Α δηλαδή κερδοσκοπείς εις βάρος μου;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runner 3
Forum-Runner

Greece
88 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  23:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΙΔΕΑΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2016 :  12:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τείνω, πλέον, να υιοθετήσω την άποψη ότι πίσω από αυτούς που φωνάζουν για εμπορευματοποίηση του αθλητισμού, μάλλον κρύβονται κάποιοι απλώς τσαμπατζήδες, που περιμένουν οι άλλοι να δουλεύουν για αυτούς δωρεάν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000