Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Βοήθεια για επιλογή παπουτσιού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

geox
Newbie Forum Runner

Greece


12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 11/10/2016 :  18:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλησπέρα συντρεχτες τη βοήθειά σας παρακαλώ....για ερασιτέχνη δρομέα (6.20 λεπτά/χλμ) 88 κιλών με ουδέτερο πάτημα πιο παπούτσι από τα παρακάτω τρία θα προτεινάτε για το ΚΜΑ;
Saucony iso 2-Saucony guide 9-Adidas glide boost 8
Προέρχομαι από Asics gt 2000 εάν αυτό βοηθάει, δοκίμασα και τα τρία στο κατάστημα αλλά δε μπόρεσα να καταληξω κάπου,μου φάνηκαν ισάξια οπότε πιστεύω πως θα με βοηθήσει η γνώμη σας... ευχαριστώ προκαταβολικά.

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  18:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λες οτι εχεις ουδετερο πατημα (εχεις κανει βιντεοσκοπηση σε διαδρομο για να το διαπιστωσεις αυτο?), αλλα τα παπουτσια που εχεις τωρα ειναι για μετριο υπερπρηνισμο. Το ιδιο ειναι και τα guide, τα iso ειναι για μεγαλυτερο υπερπρηνισμο. Τα μονο ουδετερα απ οσα ανεφερες ειναι τα adidas glide. Μονο εσυ θα καταλαβεις παντως ποια σου ταιριαζουν καλυτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  19:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geox


Καλησπέρα συντρεχτες τη βοήθειά σας παρακαλώ....για ερασιτέχνη δρομέα (6.20 λεπτά/χλμ) 88 κιλών με ουδέτερο πάτημα πιο παπούτσι από τα παρακάτω τρία θα προτεινάτε για το ΚΜΑ;
Saucony iso 2-Saucony guide 9-Adidas glide boost 8
Προέρχομαι από Asics gt 2000 εάν αυτό βοηθάει, δοκίμασα και τα τρία στο κατάστημα αλλά δε μπόρεσα να καταληξω κάπου,μου φάνηκαν ισάξια οπότε πιστεύω πως θα με βοηθήσει η γνώμη σας... ευχαριστώ προκαταβολικά.



Μάλλον πρέπει να κοιτάξεις πρός Ride 8-9 Triumph 2 ή Brooks Ghost 8 για το πάτημα σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geox
Newbie Forum Runner

Greece


12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  20:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda βιντεοσκόπηση δεν έχω κάνει,βλεποντας τις σόλες των παπουτσιών μου <<υποθέτω>> πως έχω ουδέτερο πάτημα λόγω της ομοιόμορφης φθοράς τους μετά από 700 περίπου χλμ στα Asics αλλά και στα προηγούμενα Adidas.Θα καταληξω στα glide boost .....το βάρος μου θα το αντέξουν?

Θανο η αγορά θα γίνει από συγκεκριμένο κατάστημα το οποίο διαθέτει τα παραπάνω παπούτσια στα χρήματα που διαθέτω.

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2016 :  22:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν λες ISO 2 τι εννοείς; Hurricane Iso, Triumph Iso, Zealot Iso? Το ISO το βάζει πια η Saucony στα περισσότερα παπούτσια της. Μη σε απασχολεί το βάρος του παπουτσιού αν πρώτα έχεις προσαρμοστεί σε αυτό. Άλλοι τρέχουν μαραθώνιο ξυπόλητοι. Έχω ίδιο βάρος με σένα και έτρεξα μαραθώνιο με τα LunarTempo που είναι πανάλαφρα. Δοκίμασε στη μεγαλύτερη προπόνηση που θα κάνεις και κάνε γύρω στα 80 χιλιόμετρα μαζί τους πριν τον αγώνα για να τα συνηθίσεις. Τα glide boost μια ασφαλής επιλογή πιστεύω. Και μην ασχολήσε με το πάτημα και με βιντεοσκοπήσεις. Απλά δοκίμασε σε κατάστημα με διάδρομο και ότι αισθάνεσαι ότι σου πάει καλύτερα και είναι πιο άνετο στο πόδι σου αυτό είναι που σου ταιριάζει.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000