Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Mizuno wave creation 18
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

antreasxania
Newbie Forum Runner

Greece
20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 02/03/2017 :  22:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια!
ειμαι και εγω καινουργιος στο τρεξιμο αλλα παντα ειχα μανια με τα αθλητικα running παπουτσια λογο της δουλειας μου που απαιτει ορθοστασια πολυωρη.εχοντας με τα χρονια και χωρις να καταλαβενω οτι φοραω στενα παπουτσια δημιουργησα ενα ελαφρυ κοτσι στα ποδια μου πιο αισθητο στο δεξι ποδι.μην τα πολυλογο στραφηκα στα Μιζουνο γιατι μου λεγανε οτι εχουνε φαρδυ toe box.μετα απο πολλα χιλιομετρα με τα ultima 7 πηρα πριν λιγες μερες τα creation 18 αλλα τα νιωθω πολυ σκληρα και οχι τοσο πολυ cushioned οσο τα περιμενα,εχω κανει κατι λαθος?τα νιωθω πολυ πιο φαρδια απο τα προηγουμενα μιζουνα παπουτσια μου και ειναι το ιδιο νουμερο.
ξερει καποιος να με διαφωτισει?
ευχαριστω πολυ

antreasxania
Newbie Forum Runner

Greece
20 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2017 :  18:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μετα απο 10 τρεξιματα μου εσπασε το wave στο ενα παπουτσι...δεν εχω λογια...ξερει κανεις αμα δοιρθωνει?

Edited by - antreasxania on 08/04/2017 18:09:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2017 :  20:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by antreasxania

μετα απο 10 τρεξιματα μου εσπασε το wave στο ενα παπουτσι...δεν εχω λογια...ξερει κανεις αμα δοιρθωνει?


Καλησπέρα...αν θεωρείς ότι είναι αστοχία υλικού να τα πας πίσω στο κατάστημα και να απαιτήσεις αλλαγή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2017 :  20:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ότι ένα παπούτσι έχει σκληρή και όχι μαλακή αίσθηση δε σημαίνει ότι δεν έχει επαρκές cushioning. Τα Mizuno λόγω της χρήσης του wave plate είναι πιο άκαμπτα και με πιο σκληρή αίσθηση από τα παπούτσια άλλων εταιρειών. Αυτή είναι η φιλοσοφία της εταιρείας. Προσπαθεί να συνδυάσει cushioning και responsiveness. To Wave Creation λόγω του διπλού wave plate είναι λογικό να έχει αυτά τα χαρακτηριστικά πιο έντονα. Τώρα αν πιστεύεις όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω ότι υπάρχει αστοχία υλικού πρέπει να απευθυνθείς πρώτα από όλα στο κατάστημα που τα αγόρασες και μετά αν δε βρεις ανταπόκριση στην ίδια την εταιρεία.

Για να πάρεις μια ιδέα ρίξε μια ματιά στα παρακάτω links:

http://www.runningshoesguru.com/2016/09/mizuno-wave-creation-18-review/


No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000