Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Πληροφοριες για ΤΕΦΑΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Sunless
Newbie Forum Runner

Greece


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/10/2007 :  21:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους σας Runners!
Παιδια ξερει κανεις τι χρειαζεται για να κανεις εγγραφη στα ΤΕΦΑΑ? Ειμαι αθλητης μπηκα με το 30%

Smart people choose running...

Paul11
Newbie Forum Runner

USA


4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2007 :  05:39:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τηλεφωνο στο υπουργειο παιδειας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Sunless
Newbie Forum Runner

Greece


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2007 :  10:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτο ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα...
και συνεχισα να κανω επι 10 μερες οταν η ''ημερησια ολοιδια απαντηση που επαιρνα ηταν...
- Ο/Η ... Λειπει παρτε το μεσημερι κατα τις 3(ειρωνια!!!)
ΕΠΙ 10 ΜΕΡΕΣ...
οταν την τελευταια φορα που τους πηρα και ζητησα να μαθω τα αποτελεσματα μου ειπαν να μην ξαναπαρω!!!
Γι αυτο Paul δε βασιζομαι και πολυ!

Αν ξερει καποιος ας απαντησει παρακαλω γιατι αυριο θα παω και δεν ξερω!


Smart people choose running...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Takis
Forum-Runner

Greece


180 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2007 :  11:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Όταν λες μπήκα αναφέρεσαι στο ότι έχεις κατοχυρώσει το δικαίωμα του να εισαχθείς άνευ Πανελληνίων εξετάσεων ή συμμετέχοντας σε αυτές με προσαύξηση της τάξεως του 30%. Για την εγγραφή σου αρμόδια είναι η γραμματεία του τμήματος που έχεις περάσει. Για να αναφέρεσαι όμως στο Υπουργείο Παιδείας προφανώς θα υπάρχουν κάποιες διοικητικές ενέργειες που πρέπει να προηγηθούν.
Οπότε ορθά να πας στο Υπουργείο Παιδείας (έχει φύγει από τη Μητροπόλεως, βρίσκεται Α. Παπανδρέου 37 είναι δίπλα ακριβώς στο Mall Μαρούσι).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2007 :  12:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω σου απάντησα χτες στο Chat.

Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
Διεύθυνση: Πανεπιστημιούπολη, 540 06 Θεσσαλονίκη
Τηλέφωνο Γραμματέα Τμήματος: 2310 995269
Λοιπά τηλέφωνα Γραμματείας: 2310 995271 έως 6
Website: web.auth.gr/phed/

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria
Advanced Forum-Runner

Greece


321 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2007 :  02:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
synless, τώρα είδα το μήνυμά σου.

Αρχικά δες εδώ http://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_fa/4_athletes_to_aei.htm
να δεις τις προϋποθέσεις και τη νομοθεσία και τα δικαιολογητικά.

Έπειτα πάρε τηλέφωνο στα ΤΕΦΑΑ που έχεις δηλώσει και μίλησε με τη γραμματεία. Εκεί θα σου πουν τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσεις.

Επίσης μπορείς να πάρεις στο ΥΠΕΠΘ (Υπουργείο Παιδείας) να ζητήσεις το τμήμα που είναι αρμόδιο για την εισαγωγή στα ΑΕΙ.
Μη μένεις στα τηλέφωνα, το καλύτερο είναι να πας εκεί είτε πρόκειτε για το ΥΠΕΠΘ είτε για το ΤΕΦΑΑ.

Καλώς όρισες στον χώρο των γυμναστών

Υ.Γ.Σε περίπτωση που αμφισβητούν την εισαγωγή σου μπορείς να προσφύγεις στο Συμβούλιο Επικρατείας αφού βεβαιώθείς ότι πληρείς τις προϋποθέσεις. Να γνωρίζεις ότι υπάρχουν ήδη εκδικασμένες υποθέσεις πάνω στις οποίες βασίζονται τις περισσότερες φορές οι αποφάσεις. Αυτό εντελώς πληροφοριακά και μακριά από εσένα

"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Sunless
Newbie Forum Runner

Greece


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2007 :  08:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστω πολυ Μαρια για τις πληροφοριες και ολους τους αλλους! Αλλα δυστυχως ολα αυτα τα εχω ηδη κανει! Πηρα τηλεφωνα στο ΥΠΕΠΘ και στα ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονικης και οχι μια φορα!!! Εχω βρει ΟΛΑ τα site, πηρα τηλ. για πληροφοριες σε ολα τα ΤΕΦΑΑ της Ελλαδας!
Η υποθεση μου οτι περασα εκει δε μπορει να αμφισβητηθει γιατι στο προγραμμα του υπουργειου με εχουν ηδη καταταξει στη Θεσσαλονικη.(βγηκαν τα αποτελεσματα αυτων που περασαν με το 30%)
Χθες πηγα στη Γραμματεια των ΤΕΦΑΑ ( ανοιγει απο 12:00 - 13:30 ) και μου ειπαν οτι το υπουργειο δεν εστειλε ακομα τα χαρτια μας(των αθλητων)!

ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΑΣ...

Smart people choose running...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria
Advanced Forum-Runner

Greece


321 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2007 :  15:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τότε δεν έχω παρά να σε καλωσορίσω επίσημα στο μπάχαλο του ΥΠΕΠΘ

Διάλεξες ένα υπέροχο για εμένα επάγγελμα, που όμως έχει την πλήρη απαξίωση από την πολιτεία. Η Φ.Α. είναι για εμένα το μέσο για να πετύχεις πολλά πράγματα με τα παιδιά σε πολλά θέματα και κατευθύνσεις μέσω του αθλητισμού.

Κάνε υπομονή, καλή δύναμη στις σπουδές σου και μια ευχή και ένα μυστικό...

"Καλή επιτυχία στο μέλλον είτε επιλέξεις να είσαι γυμναστής, είτε προπονητής, γιατί και τα δυο απαιτούν , γνώσεις, μεράκι κι αγάπη"

Σαν συνάδελφος (γιατί συνάδελφοι είμαστε πια) μην πάρεις τη σχολή αψήφιστα, το ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης είναι πολύ καλό. Μην υποτιμάς κανένα μάθημα. Όλα είναι σημαντικά μιας και δεν ξέρεις ακόμα με τι ακριβώς θα ασχοληθείς.

Ο κλάδος μας είναι λαβωμένος, φέρνει τη ρετσινιά του μαϊντανού, του τεμπέλη κι αυτό είναι και δική μας ευθύνη. Γίνε ένας γυμναστής με όραμα: να ανεβάσεις μέσα από την προσωπική σου δουλειά λίγο πιο ψηλά το επίπεδο της Φ.Α. στην Ελλάδα.

Υ.Γ. κράτα τη διεύθυνση www.fa3.gr είναι πολύ καλή και η μόνη ιστοσελίδα με θέματα καθαρά Φ.Α., την έχει συνάδελφος που φέτος έγινε σχολικός σύμβουλος Φ.Α.

"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

joye
Ultra Power Runner

Barbados


269 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2007 :  15:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit joye Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και να ξέρεις πως θα αργήσουν πολύ ακόμα να πάνε τα χαρτιά σας στην γραμματεία της σχολής....

βασικά ανήκεις στη σχολή που πέρασες χωρίς την προσαύξηση....
δίνεται παράταση εγγραφών και εγγράφεστε μαζί με τα παιδιά του σεπτεμβρίου και τους ομογενεις...

εσύ να πας στη σχολή και να συννενοηθείς με τη γραμματεία ωστε ναξεκινήσεις να παρακολουθείς....

εάν δεν ενεργήσεις άμεσα μπορεί να χάσεις το εξάμηνο λόγω απουσιών...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2007 :  15:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Pragmati ta xartia sou tha argisoun poly na pane! Ego eixa perasei se sxoli stin eparxia kai otan pira ti metagrafi kai ypegrapsa oti tin apodexomai (mavri mera kai ora), ta xartia kanane aiones na ftasoun! Mas eipan oti den eixame dikaioma na paroume ergastiria kai to pistepsame, alla mia alli kopela ekane ta conne tis kai parakolouthise kanonika!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000