Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διαδρομές
 Εμπορικό πάρκο αεροδρομίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

RunningNews.gr
The Forum



521 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 31/12/2005 :  12:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του RunningNews.gr.  Απάντηση σε αποστρόφους
Από τον φίλο Diamantis

Μια πρόταση για τους φίλους δρομείς που διαβιούν πέριξ των Μεσογείων και αναζητούν ασφάλτινη και επίπεδη διαδρομή με φωτισμό όλη τη νύχτα (για τους βραδυνούς τύπους). Η πλήρης στροφή είναι 2.160 μέτρα.
Δεν υπάρχει ιδιαίτερη κίνηση από αυτοκίνητα, θέλει μόνο λίγη προσοχή σε ένα-δύο σημεία που διασχίζουμε τον δρόμο. Κατά τ' άλλα υπάρχει ορατότητα και ανοικτό πεδίο.

Υ.Γ. Ενδέχεται να σας εννοχλήσουν από τη περίπολο που κάνει η security μέσα από την περίφραξη του αεροδρομίου, αλλά μην δίνετε συνέχεια. Η δικαιοδοσία τους είναι μέσα από την περίφραξη. Εσείς σε δημόσιο δρόμο τρέχετε.
Επίσης, όσοι ενδιαφέρεστε και για άλλες μετρημένες αλλά και δοκιμασμένες στην πράξη διαδρομές στα Μεσόγεια, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου.


Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/01/2006 :  12:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διευκρίνηση :

Πρόκειται για τον χώρο που βρίσκεται το IKEA, ο MEGA Κωτσόβολος και προσεχώς το νέο FACTORY OUTLET.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

natasha
Forum-Runner



141 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2006 :  13:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαμαντή, και πάλι σούπερ ιδέα! Πως δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό; Αν και φαντάζομαι ότι είναι καλύτερα να τρεχεις σε αυτή την διαδρομή όχι σε ώρες αιχμής των παράπλευρων ΙΚΕΑ και Κωτσόβολος, έτσι δεν είναι; Εσύ που το έχεις τσεκάρει ποιες είναι οι καλύτερες ώρες;
Εγώ που μένω Αγία Παρασκευή, ψάχνω για ενδιαφέρουσες, ακόμα και off road διαδρομές πλησίον του προαστίου για τα επικείμενα long-runs που έρχονται. Αν έχεις καμία καλή ιδέα, είναι βεβάιως ευπρόσδεκτη!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2006 :  18:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by natasha

Διαμαντή, και πάλι σούπερ ιδέα! Πως δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό; Αν και φαντάζομαι ότι είναι καλύτερα να τρεχεις σε αυτή την διαδρομή όχι σε ώρες αιχμής των παράπλευρων ΙΚΕΑ και Κωτσόβολος, έτσι δεν είναι; Εσύ που το έχεις τσεκάρει ποιες είναι οι καλύτερες ώρες;
Εγώ που μένω Αγία Παρασκευή, ψάχνω για ενδιαφέρουσες, ακόμα και off road διαδρομές πλησίον του προαστίου για τα επικείμενα long-runs που έρχονται. Αν έχεις καμία καλή ιδέα, είναι βεβάιως ευπρόσδεκτη!




Natasha, εγώ πηγαίνω συνήθως γύρω στις 7 ή 8 μ.μ. που σημαίνει ότι τα δύο πολύ μεγάλα καταστήματα είναι ακόμα ανοικτά.
Εντούτοις δεν υπάρχει πρόβλημα με τα αυτοκίνητα (μην φανταστείς ότι υπάρχει ... μποτιλιάρισμα), εφόσον η διαδρομή είναι περιμετρικά, και δεν εμπλεκόμαστε με τα οχήματα (εκτός από 1-2 σημεία που διασχίζουμε το δρόμο όπως προανέφερα).
Τις πρωινές ώρες πάντως που έχω κατά καιρούς περάσει για άλλες δουλειές από την περιοχή είναι ακόμα πιο ήσυχα (εξαιρούνται οι μέρες των εορτών).
Επίσης ο δρόμος είναι αρκετά φαρδύς και φωτισμένος 24 ώρες το 24ωρο, με αποτέλεσμα πολύ καλή ορατότητα απ' όλους (δρομείς, πεζούς και οχήματα).
Σίγουρα όμως οι καλύτερες ώρες είναι μετά τις 9 μ.μ. οπότε κλείνουν τα καταστήματα.
Και η άσφαλτος είναι αρκετά απορροφητική λόγω του ... νεαρού της ηλικίας της, αλλά και από το γεγονός ότι στην άκρη που τρέχουμε δεν είναι πατημένη από αυτοκίνητα.
Μόνο αρνητικό είναι οι σφοδροί άνεμοι όταν φυσάει (λόγω πεδιάδας).
Όσο για off road διαδρομές στην περιοχή σου, έχω μια μετρημένη με δορυφόρο (από Παιανία προς Αγία Παρασκευή ή αντίστροφα) αλλά δεν την έχω τρέξει για να έχω περισσότερες λεπτομέρειες.
Επιφυλάσσομαι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

natasha
Forum-Runner



141 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2006 :  12:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ ευχαριστώ Διαμαντή! Όταν είναι μου λες γιατί πράγματι με ενδιαφέρει πολύ!
Thanks!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2006 :  19:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαμαντη,

την επομενη φορα που θα πας εκει, στειλε ενα μηνυματακι, να βρεθουμε εκει.
Το γραφειο μου ειναι στο αεροδρομιο, και ετσι ειναι δυο βηματα για μενα.

"Always look on the bright side of life..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000