Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορά ηλεκτρονικής ζυγαριάς - λιπομετρητής
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/11/2017 :  10:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας.

Είμαι στην διαδικασία ανέρευσης για την αγορά ηλεκτρομικής ζυγαριάς, αλλά να έχει και ένδειξη λιπομέτρησης. Για το 2ο δεν γνωρίζω κάτα πόσο μπορεί να είναι ακριβής.
Εχω ψάξει διάφορες στο skroutz, αλλά δεν έχω ακόμα βρει άκρη.

Μερικές προτάσεις :
http://www.snatch.gr/product/2483521/zugaria-aeg-me-lipometrhsh-kai-leitourgia-bluetooth-pw-5653/

https://www.hellas-tech.gr/product/70956/aeg-ilektroniki-zygaria-gia-metrisi-swmatikoy-baroys.html?ref=1" target="_blank"> br / https://www.hellas-tech.gr/product/70956/aeg-ilektroniki-zygaria-gia-metrisi-swmatikoy-baroys.html?ref=1

Εσείς ποια χρησιμοποιείται και ποιες είναι οι δικές σας προτάσεις; Το budget είναι από 20-50 ευρώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  10:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ την έχω καταβρεί με της xiaomi.
Σου αναλύει μύες, λίπος, νερό, οστά κλπ.
Συγχρονίζει με το κινητό και σου κρατάει ιστορικό.
Με έχει βοηθήσει πολύ στην δίαιτα που κάνω αυτό το διάστημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  10:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δες τις ζυγαριές της Withings (πρωην, νυν Nokia)
https://health.nokia.com/gr/en/
Μου έστειλαν email για μεγάλες προσφορές λόγω Black Friday.
Έχω μία εδώ και 4 χρόνια και είναι άψογη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  14:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by unforgiven

Δες τις ζυγαριές της Withings (πρωην, νυν Nokia)
https://health.nokia.com/gr/en/
Μου έστειλαν email για μεγάλες προσφορές λόγω Black Friday.
Έχω μία εδώ και 4 χρόνια και είναι άψογη.



@unforgiven ευχαριστώ για την απαντησή σου. Να μαντέψω πως αναφέρεσαι σε αυτή την ζυγαριά;

https://health.nokia.com/gr/en/body
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  14:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Droulas13

Εγώ την έχω καταβρεί με της xiaomi.
Σου αναλύει μύες, λίπος, νερό, οστά κλπ.
Συγχρονίζει με το κινητό και σου κρατάει ιστορικό.
Με έχει βοηθήσει πολύ στην δίαιτα που κάνω αυτό το διάστημα.



@Droulas, ευχαριστώ και εσένα.

Από το Skroutz βρήκα αυτήν :https://bbshop.gr/product/xiaomi-mi-smart-scale-2/ . Σωστά κατάλαβα; Εχει στοιχεία, που μέχρι πρότεινως δεν γνώριζα με ποιον τρόπο μπορούν να μετρηθούν.

Edited by - mike07 on 22/11/2017 14:41:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  15:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ Withings έχω εδώ και 2 χρόνια (Smart Body Analyser, πρέπει να έχει αντικατασταθεί από τα Body+ & Body Cardio τώρα). Είναι εκτός του budget σου (εκτός αν πετύχεις καλή προσφορά), αλλά εγώ είναι αρκετά ευχαριστημένος, όπως και με το online dashboard/mobile app που μπορείς να δεις ιστορικά γραφήματα κλπ. Σε σχέση με ακρίβεια, όποτε έκανα λιπομέτρηση σε διαιτολόγο (με πιο επαγγελματική ζυγαριά και εξαρτήματα στο χέρι) έβλεπα διαφορά στις ενδείξεις, (συνήθως η ζυγαριά μου έδειχνε χαμηλότερες μετρήσεις της τάξεως 2-3%) αλλά επειδή το χρησιμοποιώ κυρίως για να βλέπω αν πάει ανοδικά/καθοδικά, δεν με απασχολεί να μην είναι 100% ακριβές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  17:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@daydreamer, είδα τα review και είναι πολύ καλή αλλά όντως εκτός του budget.. :(
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  17:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

@daydreamer, είδα τα review και είναι πολύ καλή αλλά όντως εκτός του budget.. :(


Πολύ πιθανό να την βρεις σε προσφορά στο site της Withings. Για έχε τον νου σου. Μπορεί να πέσει και στα 60-70 ευρώ.
Διαφορετικά δες της Xiaomi. Αλλά η Withings είναι το στάνταρ. Συγχρονίζει και με MyFitnessPal και ένα σωρό άλλα Sites.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

volteros
Forum-Runner

Greece
53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2017 :  20:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γνωρίζει κάποιος αν η ζυγαριά της garmin είναι αξιόπιστη στις μετρήσεις της
οι άλλες μάρκες που λέτε μπορούν να συνχρονιστούν με το garmin connect
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2017 :  12:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@volteros, σημαντικό αυτό που αναφέρεις. Το χρονικό αυτό διάστημα, έπεσε σε το μάτι μου σε κάτι reviews..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2017 :  15:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είμαι σίγουρος αν το Nokia Health (Withings) συνδέεται αυτομάτως με Garmin Connect, αλλά επειδή έχω συνδέσει και MyFitnessPal που όντως συνδέεται με το Nokia Health, το βάρος περνάει στο Garmin Connect. (γενικώς έχω μπλέξει τα μπούτια μου γιατί έχω λογαριασμό και σε Garmin Connect και Nokia Health και MyFitnessPal και Strava και Endomondo, αλλά τελικά όλα γίνονται με κάποιο τρόπο όλα sync μεταξύ τους, κι ας είναι sync στο sync :P )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2017 :  15:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
btw ήρθε το Black Friday email από Nokia Health με sneak peak και θα έχει το Nokia Body+ (Body Composition Wi-Fi Scale) από €99.95 σε €59.97 και Nokia Body Cardio (Heart Health & Body Composition Wi-Fi Scale) από €179.95 σε €125.97
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2017 :  23:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by daydreamer

btw ήρθε το Black Friday email από Nokia Health με sneak peak και θα έχει το Nokia Body+ (Body Composition Wi-Fi Scale) από €99.95 σε €59.97 και Nokia Body Cardio (Heart Health & Body Composition Wi-Fi Scale) από €179.95 σε €125.97



Είδα την προσφορά απ το επισημο site και συγκλίνω να την πάρω Απορία : Τα μεταφορικά, είναι free αλλά σπίτι πως έρχονται? Δεν πιστεύω να με πιάσει κανα τελωνείο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2017 :  08:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

quote:
Originally posted by daydreamer

btw ήρθε το Black Friday email από Nokia Health με sneak peak και θα έχει το Nokia Body+ (Body Composition Wi-Fi Scale) από €99.95 σε €59.97 και Nokia Body Cardio (Heart Health & Body Composition Wi-Fi Scale) από €179.95 σε €125.97



Είδα την προσφορά απ το επισημο site και συγκλίνω να την πάρω Απορία : Τα μεταφορικά, είναι free αλλά σπίτι πως έρχονται? Δεν πιστεύω να με πιάσει κανα τελωνείο;



Hmm, αν και τη δική την είχα πάρει από Amazon UK (άρα δεν έπαιζε τελωνείο), νομίζω πως δεν θα έχεις θέμα μιας και η Withings ήταν γαλλική εταιρεία και η Nokia Φινλανδική, άρα λογικά θα στέλνουν από Ευρώπη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2017 :  10:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@daydreamer καλημέρα. ευχαριστώ προκαταβολικά. Τις επόμενες ώρες θα προχωρήσω στην παραγγελία. Λίγο άσχετο μόνο από amazon εντός ευρώπης δεν παίζει το ενδεχόμενο για τελωνείο; Αν λχ κάνω παραγγελία από amazon.com και η παραγγελία δεν ξεπερνά τα 30 ευρώ, λογικά δεν θα έχω.. ή κατάλαβα λάθος;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2017 :  10:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

@daydreamer καλημέρα. ευχαριστώ προκαταβολικά. Τις επόμενες ώρες θα προχωρήσω στην παραγγελία. Λίγο άσχετο μόνο από amazon εντός ευρώπης δεν παίζει το ενδεχόμενο για τελωνείο; Αν λχ κάνω παραγγελία από amazon.com και η παραγγελία δεν ξεπερνά τα 30 ευρώ, λογικά δεν θα έχω.. ή κατάλαβα λάθος;


Όσες φορές τα τελευταία χρόνια είχα παραγγείλει από Αμερική έπαιξε τελωνείο, βέβαια εκεί οι τιμές ήταν αρκετά πάνω από 30 ευρώ. Νομίζω πως όντως αν η παραγγελία είναι μικρή μάλλον δεν θα παίξει τελωνείο (επίσης νομίζω έχει να κάνει και με το είδος του προιόντος, πχ ηλεκτρονικά προιόντα είναι πιο πιθανό να κολλήσουν), αλλά πλέον δεν το διακινδυνεύω. (εκτός αν βρω κάποια εξαιρετική προσφορά ή κάτι που δεν υπάρχει σε κατάστημα ευρωπαϊκό)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000