Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Μικρές Αγγελίες
 Από περιέργεια ρωτάω
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/10/2018 :  18:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσοι ζητούν συμμετοχή για τον μαραθώνιο (όχι τα 5 ή τα 10), πως και δεν έχουν γραφτεί; Έχασαν την προθεσμία από αμέλεια; Διότι δεν αποφασίζει κανείς να τρέξει μαραθώνιο 1 μήνα πριν την διεξαγωγή του. Το έχει αποφασίσει πολύ καιρό πριν. Πάντα το είχα απορία αυτό.

mitnatz
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2018 :  19:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σου πω τι συνέβη με μένα. Ήθελα να τρέξω για πρώτη φορά μαραθώνιο μετά από 3 ημί. Ξεκίνησα ένα πρόγραμμα 18 εβδομάδων το οποίο πήγαινε πάρα πολύ καλά και λέω "ας περιμένω να κάνω και ένα 30άρι 6 βδομάδες πριν να δω πώς είμαι, αποκλείεται να έχουν εξαντληθεί οι συμμετοχές". Έφαγα το άκυρο την Τετάρτη και τώρα τρέχω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2018 :  21:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να κλείσουν οι εγγραφές 1.5 μήνα πριν νομίζω πρώτη φορά συμβαίνει.
Η λογική αν κρίνω από την μεριά μου είναι ότι περιμένεις λίγο να δεις πως θα σου βγει η επίπονη προετοιμασία και κρίνεις κατάλληλα.
Εγώ μπήκα να γραφτώ 26 του μήνα πρωί μάλιστα από τη δουλειά και την πάτησα.
Οι εγγραφές έκλεισαν 25 Σεπτεμβρίου βράδυ...
Την τρέλα μου μέσα.
Τώρα περιμένω να τραυματιστεί κανένας χριστιανός για να τρυπώσω κι εγώ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2018 :  22:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχω μαραθώνιο 11 χρόνια. Νομίζω παλαιότερα έκλειναν πιο γρήγορα οι εγγραφές.
Πιστεύω ότι είναι λάθος το σκεπτικό "να δω πως θα βγει η προπόνηση και αν ειναι γράφομαι". Απο τη στιγμή που αποφαςίζει κανείς να τρέξει, πρέπει να γραφτεί. Διότι τι θα γίνει αν σου βγει η προπονηση (που ειναι οσο να'ναι χρόνος, κόπος, πειθαρχεία κλπ κλπ) και μείνεις χωρίς συμμετοχή; Εξ' άλλου, είναι πολύ συνηθισμένο το φαίνομένο, να βγει τέλεια η προπόνηση και 1 εβδομαδα πριν να αραρωστήσεις (αυτό εξηγείται και επιστημονικά).

stavzzz, σατανά, έτσι και δεν μπορέσω να τρέξω, θα σου τη δώσω τη συμμετοχή μου για €100 εςένα.😂😂

Πάντως μην ανησυχείτε θα βρείτε. Σας λέω, πολλοι΄στο τέλος αρρωσταίνουν. Δεν ειναι τυχαίο το " είμαι τυχερός που μπόρεσα και στήθηκα στην αφετηρία".

Κάτι άλλο: μηπως να δημιουργηθεί ένα thread ("θέμα") με λίστα προτεραιότητας όσων ζητούν συμμετοχή; Δεν το οργανώνετε εσείς που ζητάτε συμμετοχή;

Και τώρα κάντε ενα ευχέλαιο να μου περάσει η ενόχληση στο νεύρο που επαναμεφανίστηκε μετά απο τουρισμό 4 ημερών με πολύ ορθοστασία.

Εεεεε, ευχέλαιο είπαμε, όχι προσευχές να μην μου περάσει.😂😂😂


Edited by - ALEXANDRA on 01/10/2018 22:20:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Anna Papalexandrou
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2018 :  22:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα από Κομοτηνή,

εγω περιμενα να πληρωθω και τελικα μου τα εφεραν 26/9! Κι οταν μπηκα να δω αρ.λογ/σμου για να τα καταθεσω ανεβασα πίεση που διαβαζα οτι έκλεισαν την προηγούμενη.

ΑΠΟΡΙΑ: αν τελικά βρούμε νούμερο, πως το παραλαμβάνουμε; δε ζητάνε ταυτότητα.

😊😊
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2018 :  23:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by ALEXANDRA

Τρέχω μαραθώνιο 11 χρόνια. Νομίζω παλαιότερα έκλειναν πιο γρήγορα οι εγγραφές.
Πιστεύω ότι είναι λάθος το σκεπτικό "να δω πως θα βγει η προπόνηση και αν ειναι γράφομαι". Απο τη στιγμή που αποφαςίζει κανείς να τρέξει, πρέπει να γραφτεί. Διότι τι θα γίνει αν σου βγει η προπονηση (που ειναι οσο να'ναι χρόνος, κόπος, πειθαρχεία κλπ κλπ) και μείνεις χωρίς συμμετοχή; Εξ' άλλου, είναι πολύ συνηθισμένο το φαίνομένο, να βγει τέλεια η προπόνηση και 1 εβδομαδα πριν να αραρωστήσεις (αυτό εξηγείται και επιστημονικά).

stavzzz, σατανά, έτσι και δεν μπορέσω να τρέξω, θα σου τη δώσω τη συμμετοχή μου για €100 εςένα.😂😂

Πάντως μην ανησυχείτε θα βρείτε. Σας λέω, πολλοι΄στο τέλος αρρωσταίνουν. Δεν ειναι τυχαίο το " είμαι τυχερός που μπόρεσα και στήθηκα στην αφετηρία".

Κάτι άλλο: μηπως να δημιουργηθεί ένα thread ("θέμα") με λίστα προτεραιότητας όσων ζητούν συμμετοχή; Δεν το οργανώνετε εσείς που ζητάτε συμμετοχή;

Και τώρα κάντε ενα ευχέλαιο να μου περάσει η ενόχληση στο νεύρο που επαναμεφανίστηκε μετά απο τουρισμό 4 ημερών με πολύ ορθοστασία.

Εεεεε, ευχέλαιο είπαμε, όχι προσευχές να μην μου περάσει.😂😂😂


Πιστεύω να κατάλαβες ότι κάνω λίγο black χιούμορ να διασκεδάσω την πίκρα μου.Μακάρι να πάνε όλα τα παιδιά και να μην τραυματιστεί κανείς.Την δικιά σου περίπτωση με τον τραυματισμό σου την παρακολουθώ πολύ και δεν σου κρύβω ότι με έχεις αγχώσει λίγο μόλις με πιάνει κάποιος ψιλοπόνος στα δάχτυλα μπροστά αλλά μετά το ξεχνάω.Σου εύχομαι ολόψυχα να σε ξεχάσει τελείως.
Υ.Γ. να δώσω 100 ευρώ,να τρέξω με τον αριθμό σου και να μου φωνάζουν οι απ`έξω `Αλεξάνδρα λίγο έμεινε` δεν είναι και το καλύτερο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  01:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι βρε, ξερω οτι κανεις πλακα.

Μην ανησυχείς και αλλάζουν το ονομα οταν η συμμετοχή δίνεται σε άλλον ωςτε στα αποτελέσματα να φαινεται το ονομα αυτού που έτρεξε. Ε, στον αριθμό, σβήνεις ή κόβεις το ονομα και γίνεσαι Σταύρος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  01:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Anna Papalexandrou

Καλησπέρα από Κομοτηνή,

εγω περιμενα να πληρωθω και τελικα μου τα εφεραν 26/9! Κι οταν μπηκα να δω αρ.λογ/σμου για να τα καταθεσω ανεβασα πίεση που διαβαζα οτι έκλεισαν την προηγούμενη.

ΑΠΟΡΙΑ: αν τελικά βρούμε νούμερο, πως το παραλαμβάνουμε; δε ζητάνε ταυτότητα.

😊😊



Πηγαίνεις να παραλάβεις το νούμερο με το εμαιλ αυτουνου που σου δίνει τη συμμετοχή και κανεις αλλαγή στο ονομα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  08:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μην αγχωνεστε οπως τ λενε τ παιδια ειναι...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  09:38:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ναι βρε, ξερω οτι κανεις πλακα.

Μην ανησυχείς και αλλάζουν το ονομα οταν η συμμετοχή δίνεται σε άλλον ωςτε στα αποτελέσματα να φαινεται το ονομα αυτού που έτρεξε. Ε, στον αριθμό, σβήνεις ή κόβεις το ονομα και γίνεσαι Σταύρος.


Ωραία,άρα περιμένω να κλείσει το deal (100euro + αλλαγή στο όνομα).
Μη με ξεχάσεις...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  10:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stavzzz

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ναι βρε, ξερω οτι κανεις πλακα.

Μην ανησυχείς και αλλάζουν το ονομα οταν η συμμετοχή δίνεται σε άλλον ωςτε στα αποτελέσματα να φαινεται το ονομα αυτού που έτρεξε. Ε, στον αριθμό, σβήνεις ή κόβεις το ονομα και γίνεσαι Σταύρος.


Ωραία,άρα περιμένω να κλείσει το deal (100euro + αλλαγή στο όνομα).
Μη με ξεχάσεις...



Ναι ναι, κάνε βουντού τώρα εσύ, να μην μου περάσει το νεύρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  10:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και εγώ βρίσκομαι, επίσης, σε μια ανάλογη φάση, ας καταγράψω και εγω τα δικά μου. Συνήθως τέτοιους αγώνες τους κλείνω μέσω της ομαδικής εγγραφής του συλλόγου (ΣΔΥΘ). Η αλήθεια είναι πως εν μέσω μουντιάλ τότε, δεν πήρα πρέφα ότι οι συγκεκριμένες εγγραφές κλείνανε τόσο νωρίς (τέλος Ιουνίου) και έτσι αυτό το κανονάκι το έχασα άδοξα...

Στη δική μου φιλοσοφία, εν τω μεταξύ, δεν υπάρχει αυτό που λένε "η χαρά του αγώνα", αυτό για μένα είναι κάτι που δε μπορώ καν να αντιληφθώ. Υπάρχει η χαρά της προπόνησης, την οποία βιώνω κάθε μέρα, αλλά όταν αποφασίσω να συμμετάσχω σε έναν αγώνα θα το κάνω με στόχο να καταφέρω κάτι καλύτερο από τον προηγούμενο. Σε αυτό το πλαίσιο, τα 10Ε της ομαδικής εγγραφής δε (θα) τα πολυσκεφτόμουν. Ακόμη και αν αποφάσιζα κατά το Σεπτέμβριο ότι δεν αξίζει να κατέβω αφού δε θα διαφαίνονταν προοπτικές για κάτι καλό, it would be just 10 euros και απλά θα δώριζα τη συμμετοχή μου σε κάποιον που τη χρειάζεται.

Τα 30 ή τα 45 ευρώ, όμως, τα σκέφτεσαι λίγο παραπάνω. Έτσι, αποφάσισα να περιμένω να δω πώς θα εξελιχθεί η προετοιμασία και αναλόγως να πράξω. Όταν, πλέον, έλαβα και τα αποτελέσματα της εργομέτρησης, τα οποία πιστοποίησαν αυτό που έβλεπα στην προπόνηση, πήρα απόφαση να κατέβω. Το πρώτο πράγμα που πέρασε απτο μυαλό μου (αφελώς) ήταν τα αεροπορικά. Έτσι, έβγαλα τα αεροπορικά, ΧΩΡΙΣ να έχω ακόμη συμμετοχή για τον αγώνα. Γιατί είχα μια βεβαιότητα ότι θα βρω μέσω του συλλόγου, αφού είναι γνωστό ότι στις ομαδικές που κοστίζουν λίγο και γίνονται νωρίς, πολλοί δηλώνουν, αλλά αρκετοί από αυτούς δεν τα καταφέρνουν ως την αφετηρία. Βέβαια, στην πορεία αποδείχτηκε ότι οι περισσότεροι του συλλόγου είναι συνεπείς δρομείς και όχι αλεξιπτωτιστές ή λαθρεπιβάτες (σόρι που γίνομαι λίγο σκληρός εδώ, αλλά δεν πολυμπορώ τους χαβαλέδες που τρώνε τσάμπα μια θέση στον αγώνα, στερώντας την από κάποιον άλλο που το θέλει πραγματικά και το αποδεικνύει καθημερινά στις προπονήσεις του και στον εν γένει τρόπο ζωής του). Έτσι, επειδή δε μπορώ να επιτρέψω στον εαυτό μου να παρακαλάει να τραυματιστεί κάποιος άλλος για να χωθώ εγώ, την έψαξα αλλού τη δουλειά μέσα από μια άκρη που έχω σε άλλο σύλλογο. Έχω μια υπόσχεση ότι μία από τις έξτρα συμμετοχές του συλλόγου θα πάει σε μένα. Αλλά θα πρέπει να περιμένω ως την Πέμπτη πριν τον αγώνα για να πιστοποιηθεί αυτό.

Και έτσι, έχω βρεθεί στη φάση του να έχεις έτοιμα αεροπορικά, να είσαι έτοιμος να τρέξεις ένα σχετικά γρήγορο αγώνα, αλλά να μην έχεις σίγουρη συμμετοχή σε αυτόν. Και ακόμη και αν αυτή πιστοποιηθεί, να επιδιώκεις ένα μέσο pace κάπου στο 4:30 ξεκινώντας από το block 11. Σε αυτήν την περίπτωση, εκτός από το αγώνισμα του μαραθωνίου, θα λάβω μέρος και σε αυτό του σλάλομ Στη χειρότερη των περιπτώσεων, μιας και τα αεροπορικά έχουν βγει, εγώ τον αγώνα μου θα τον κάνω, ακόμη και χωρίς (επίσημο) νούμερο.

Πάντως, όπως βλέπεις ΑLEXANDRA, ο καθένας έχει τη μικρή δική του ιστορία!

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  11:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον το πως κανείς προσεγγίζει το κάθε τι και δείχνει στους άλλους άλλες οπτικές.

Τουλάχιστον, αν δεν τρέξω-που το απεύχομαι εννοείται- θα έχω τη χαρά ότι θα δώσω χαρά σε κάποιον άλλον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  13:03:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως και να το προσεγγίσεις το θέμα (άλλος με μια πολύ όμορφη ανάλυση σαν τον RiffRaff και άλλος με τα κακόγουστα αστεία του όπως εγώ) το συναίσθημα είναι το ίδιο.
Μακάρι τελικά να είμαστε όλοι συνεπείς στο ραντεβού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalomaraki
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  15:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναρωτιέμαι τι είναι χειρότερο.... Να θες να τρέξεις, να εχεις κανει την προετοιμασία στου και για τον α β λόγο εχεις μείνει χωρίς συμμετοχή? Ή να έχεις βιαστεί να πιστέψεις οτι συνήλθες από τραυματισμό, κανείς την εγγραφή σου, νωρις νωρις οπως πάντα, και πάνω που ξεκινάς προετοιμασία, σκάει δεύτερος τραυματισμός?
Έτσι την πάτησα λοιπόν εγώ φέτος, βιάστικα, και αυτή ειναι θα έλεγα η άλλη πλευρά του νομίσματος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stavzzz
Advanced Forum-Runner

Greece
216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2018 :  16:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως αυτό που σου συμβαίνει είναι χειρότερο.
Γενικά ένας τραυματισμός σε τρελαίνει πόσο μάλλον τώρα που το μυαλό ήδη ταξιδεύει...
Εύχομαι να ξεπεραστεί και να σταθείς στην αφετηρία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000