Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 ROUT 2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2018 :  15:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το διάβασα και μου ήρθανε μνήμες από 1 ταπεινότερο αγώνα το 2013 στο Παρανέστι το ΡΡ που είναι μόνο 46 χλμ όμως η ομορφιά που είδα εκεί πάνω έχει μείνει ακόμα αποτυπωμένη στο ακέραιο! Φαντάζομαι ότι στο ROUT θα παθαίνεις οφθαλμολογικό σοκ! Έχοντας δει φωτο από άλλους ορεινούς αγώνες νομίζω ότι του Παρανεστίου έχουν προβάδισμα στην ομορφιά.
Τα 1000 μπράβο είναι λίγα.



Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2018 :  13:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bladerunner

Συγχαρητήρια κι από 'μένα.

Τόσο για τον αγώνα σου, όσο και για την περιγραφή κι ενημέρωση!


__________________________
Think faster than you ride




Ευχαριστώ! Ευχή μου είναι περιγραφές αυτού του είδους - από όλους τους εμπλεκόμενους δρομείς και εθελοντές - να φέρουν περισσότερο κόσμο στην αγκαλιά του ορεινού τρεξίματος και των μεγάλων σε διάρκεια αγώνων (βουνού ή ασφάλτου).

@Aroulio: Άρη είσαι σε καλό δρόμο!

@Rigellian: Κώστα περισσότερα σε επόμενη συνάντηση για άφθονο φαγητό..."you know better"!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2018 :  14:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Το διάβασα και μου ήρθανε μνήμες από 1 ταπεινότερο αγώνα το 2013 στο Παρανέστι το ΡΡ που είναι μόνο 46 χλμ όμως η ομορφιά που είδα εκεί πάνω έχει μείνει ακόμα αποτυπωμένη στο ακέραιο! Φαντάζομαι ότι στο ROUT θα παθαίνεις οφθαλμολογικό σοκ! Έχοντας δει φωτο από άλλους ορεινούς αγώνες νομίζω ότι του Παρανεστίου έχουν προβάδισμα στην ομορφιά.
Τα 1000 μπράβο είναι λίγα.



Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




...θυμάμαι Βασίλη μια φωτογραφία που είχες ανεβάσει από εκείνον τον αγώνα στο Παρανέστι!

Στο ROUT παρόλο που δεν υπάρχει κάποιο Αλπικό τοπίο ή κάποιος ιδιαίτερος Γεωλογικός σχηματισμός (όπως ένα μεγάλο φαράγγι για παράδειγμα), οι εναλλαγές στο ίδιο το πυκνό δάσος καθώς και η ιδιαίτερα μεγάλη ποικιλία της βλάστησης, σε συνδυασμό με το νερό, δημιουργούν ξεχωριστές εικόνες που εντυπώνονται πολύ καλά στο μυαλό του δρομέα! Χορταίνει το μάτι, ο νους και η ψυχή!
Μια που αναφέρθηκες πάντως στην ομορφιά του Παρανεστίου (και της ευρύτερης περιοχής της Ροδόπης), πιστεύω ότι κάθε βουνό έχει να προσφέρει κάτι μοναδικά όμορφο. Η αγριότητα της «απλότητας» ενός Αλπικού τοπίου για παράδειγμα, η «κάθετη μαχαιριά» στην οπτική ενός μεγαλειώδους φαραγγιού, η οργιώδης βλάστηση μια δασοσκέπαστης περιοχής, όλα αυτά – και τόσα άλλα – συνθέτουν ιδιαίτερες εικόνες που αναδεικνύουν την ομορφιά ενός βουνού, ενός τόπου, ενός αγώνα! Η Ροδόπη προφανώς δεν αποτελεί εξαίρεση!

Σου εύχομαι να (ξανα)ζήσεις πολλές φορές ακόμα τέτοιες ομορφιές και όχι τίποτα άλλο: το Παρανέστι είναι πολύ «κοντά» στο σπίτι σου!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2018 :  15:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Bladerunner

Συγχαρητήρια κι από 'μένα.

Τόσο για τον αγώνα σου, όσο και για την περιγραφή κι ενημέρωση!


__________________________
Think faster than you ride




Ευχαριστώ! Ευχή μου είναι περιγραφές αυτού του είδους - από όλους τους εμπλεκόμενους δρομείς και εθελοντές - να φέρουν περισσότερο κόσμο στην αγκαλιά του ορεινού τρεξίματος και των μεγάλων σε διάρκεια αγώνων (βουνού ή ασφάλτου).

@Aroulio: Άρη είσαι σε καλό δρόμο!

@Rigellian: Κώστα περισσότερα σε επόμενη συνάντηση για άφθονο φαγητό..."you know better"!

Free your feet...free your senses!



Ιδέες υπάρχουν Μανώλη και μια απ' όλες:

https://www.jungfrau-marathon.ch/en/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000