Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Πρώτος Μαραθώνιος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

ambg
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/11/2018 :  17:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
11/11/2018
Μαραθώνιος Αθήνας…
Από τα παιδικά μου χρόνια συμμετείχα σε όλα τα ομαδικά αθλήματα μαζί με φίλους και γνωστούς.

Τα τελευταία 10 χρόνια της ζώης μου έβλεπα τον τερματισμό των μαραθωνοδρόμων, συγκινούμουν και έλεγα στη γυναίκα μου ότι θέλω μία μέρα να τερματίσω και εγώ..προφανώς για τότε όνειρο απατηλλό.

Πριν 2 χρόνια με αφορμή ένα γεγονός άρχιζα και έτρεχα πιο συστηματικά..
Η παρότρυνση του αδελφικού μου φίλου, που συμμετείχε στα δρομικά γεγονότα, μου έβαλε στο μυαλό να τρέξω τον πρώτο μου αγώνα 5χλμ με τερματισμού το Καλλιμάρμαρο.
Χαρά μεγάλη για αυτόν τον αγώνα να τερματίσω με την μικρή μου κόρη(τότε 1,5 έτους) και να δω το χαμόγελο της γυναίκας μου.
Το 5άρι μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα έγινε 10άρι και αυτό ημιμαραθώνιος και μετά στοπ.
Ηρεμία δεν μπορείς να τρέξεις ακόμη το μαραθώνιο. Πολύ σωστά έπραξα, ήταν πράγματι νωρίς.
Χαρά μου σε όλους του αγώνες ο τερματισμός με τις 2 πλέον κόρες μου και το χαμόγελο της γυναίκας μου.

Νοέμβριος 2017.
Τερματισμός 10αριού, απόφαση ελήφθη…Του χρόνου θα τρέξω στο Μαραθώνιο.
Αφού έτρεξα άλλους 2ημιμαραθωνίους ξεκίνησα το καλοκαίρι την προετοιμασία μου για το Μαραθώνιο.

Ένα άγχος είχα μόνο..το άγνωστο της διαδρομής…Μύθοι και πραγματικότητες άπειροι..εγώ συνέλεγα πληροφορίες και συνέχιζα με τον σκοπό και στόχου μου..τερματισμός, καλός χρόνος για εμένα αν βγει και πρωτίστως αγκαλιά με τις κόρες μου και το χαμόγελο της γυναίκας μου.

Ο χρόνος πλησιάζει…αφού έχω πάρει όλα τα απαραίτητα και έχοντας όπως είπα το άγχος του άγνωστου, πάω να κοιμηθώ..
04:20 χτυπάει το ξυπνητήρι…χοροπηδάω..η γυναίκα μου χαμογελάει χαίρεται διπλά με τη χαρά μου και μου κάνει παρέα να φάω το ρυζάκι μου..κάνω όλες τις απαραίτητες προετοιμασίες και ετοιμάζομαι..

Ξαφνικά μου έφυγε το άγχος μου, τα πάντα..είναι γιορτή είπα..είναι η δικιά μου μέρα…ας το χαρώ..έχω κάνει την προετοιμασία..είμαι έτοιμος..
Είπα στη γυναίκα μου θα σε δω το μεσημέρι με απόλυτη σιγουριά…
Αναχωρώ και παρκάρω το αυτοκίνητο μου με πρώτο προορισμό μέσω μετρό την Κατεχάκη για να βρώ ένα φίλο προκειμένου να πάμε στη Μαραθώνα μαζί(ήμασταν σε διαφορετικά μπλοκ).
Καθώς ανέβαινα την Αρδηττου η χαρά μου μεγάλωνε καθώς συνηδητοποιούσα ότι θα συναντούσα ανθρώπους, που έχουν ξεκινήσει αξημέρωτα με το χαμόγελο στο στόμα με μόνο στόχο το Καλλιμάρμαρο.
Ετσι και έγινε…ο κόσμος πολύς…ανταλλαγές ευχών για καλή επιτυχία και καλό δρόμο…
Καθώς φτάνουμε στο Μαραθώνα και συνειδητοποιώ το πλήθος κόσμου η χαρά μου μεγαλώνει..

Ο αγωνας ξεκινάει…ο κόσμος σε χειροκροτεί συνειδητοποιώντας τον αγώνα που έχεις καταβάλει τόσο καιρο και σου δίνει δύναμη..
Ο αγώνας μου βγαίνει καλός παρά την πρώτη μου φόρα..αρχίζω και κουραζομαι στο Χολαργό και αρκετά περισσότερο στο Μέγαρο..όμως δεν αρκούν για να σταματήσω να τρέχω και να βρω στο Στάδιο το σκοπό μου..ο ένας δίνει θάρρος στον άλλον..φτάνουμε..ένας ευγενικός κύριος απαντάει σε έναν άλλον φτάνουμε υπομονή..τον πλησιάζω τον κύριο και του λέω τα καταφέραμε…ναι μου λεεί Δόξα τω Θεώ..και κατεβαίνουμε την Ηρώδου Αττικού..
ο κόσμος ζητωκραυγάζει εμένα και τους συναθλητές μου..εγω στον σκοπό μου και αρχίζω και πανηγυρίζω…φτάνω στο καλλιμάρμαρο..βλέπω τη μεγάλη μου κόρη στο πεζούλι..φωνάζω και στις 3 πριγκπισσές μου…
.Βλέπω την γυναίκα μου να χοροπηδαεί, παίρνω τη μεγαλη μου κόρη από το ΄χερι και τη μικρή αγκαλια..τερματίζουμε…Τα καταφέραμε πριγκπιπισσες..ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ..ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΥΓΕΙΑ..ΝΑ ΞΑΝΑΤΡΕΞΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ…Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ ΙΕΡΟΣ.

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2018 :  22:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο, πολλά μπράβο και καλή συνέχεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ambg
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  06:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ!

quote:
Originally posted by Rigelian

Μπράβο, πολλά μπράβο και καλή συνέχεια!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nectarios
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  08:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τον τερματισμό σου.Δε θα σταθώ όμως εκεί,αυτά θα σου τα πουν όλοι.
Τα πραγματικά συγχαρητήρια αξίζουν σε αυτούς που μπορούν και συνδυάζουν αρμονικά την αγάπη για το τρέξιμο με την οικογένεια πρωτίστως και με τις επαγγελματικές υποχρεώσεις.
Να χαίρεσαι τις πριγκήπισσές σου και να σε καμαρώσουν σε πολλούς ακόμα τερματισμούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  11:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά μπράβο, καλή συνέχεια στις δρομικές (και όχι μόνο) αναζητήσεις σου και η ευχή μου:
...κάποια στιγμή να είσαι εσύ με το χαμόγελο στον τερματισμό περιμένοντας τη γυναίκα σου να ολοκληρώσει τον αγώνα της αγκαλιά με τα κορίτσια σας!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ambg
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  21:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ πολύ, εκτιμώ τα λόγια σου ιδιαίτερα!
Καλή συνέχεια να έχουμε, με υγεία!

quote:
Originally posted by nectarios

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τον τερματισμό σου.Δε θα σταθώ όμως εκεί,αυτά θα σου τα πουν όλοι.
Τα πραγματικά συγχαρητήρια αξίζουν σε αυτούς που μπορούν και συνδυάζουν αρμονικά την αγάπη για το τρέξιμο με την οικογένεια πρωτίστως και με τις επαγγελματικές υποχρεώσεις.
Να χαίρεσαι τις πριγκήπισσές σου και να σε καμαρώσουν σε πολλούς ακόμα τερματισμούς.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ambg
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2018 :  22:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαιρετική ευχή και ας μην είναι τερματισμός σε δρομικο δρώμενο, το χαμογελάς της επιτυχίας είναι αρκετό στη ζωή μας!
quote:
Originally posted by trexantiris

Πολλά μπράβο, καλή συνέχεια στις δρομικές (και όχι μόνο) αναζητήσεις σου και η ευχή μου:
...κάποια στιγμή να είσαι εσύ με το χαμόγελο στον τερματισμό περιμένοντας τη γυναίκα σου να ολοκληρώσει τον αγώνα της αγκαλιά με τα κορίτσια σας!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000