Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνας Αθήνας - Θεσσαλονίκης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/04/2019 :  15:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από αρκετή σκέψη κι έντονο προβληματισμό, αποφάσισα τη συμμετοχή μου στον πολυαναμενόμενο αγώνα τρεξίματος Αθήνας – Θεσσαλονίκης. Η συνολική του απόσταση θα ξεπεράσει τα 500 χιλιόμετρα και θα είναι ο μεγαλύτερος σε απόσταση αγώνας που έχει διεξαχθεί ποτέ στην Ελλάδα. Ο αγώνας -ο οποίος για εύλογους λόγους δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα επισήμως- πρόκειται να διεξαχθεί κατά τη διάρκεια των χριστουγεννιάτικων διακοπών και το χρονικό όριο ολοκλήρωσής του θα είναι 5 μέρες. Η αφετηρία θα είναι στην Αθήνα στο μετρό Συντάγματος, ενώ ο τερματισμός στη Θεσσαλονίκη στον περιβάλλοντα χώρο του σταθμού 25ης Μαρτίου.
Σύμφωνα με τους διοργανωτές και το Μέγα Χορηγό του αγώνα που είναι η “Αττικό Μετρό A.E.”, στόχος είναι μέσω της διαδρομής αυτής να δοθεί πλέον το μήνυμα ότι μπορεί η Αθήνα να είναι το κέντρο της Ελλάδας, ωστόσο από φέτος θα έχει και η Θεσσαλονίκη τα τυχερά της. Από τους υπόλοιπους χορηγούς ξεχωρίζουν ο “Μακεδονικός Χαλβάς” που θα διανέμεται στους σταθμούς ανεφοδιασμού και το “Μακεδονία Παλλάς” που θα φιλοξενήσει τους αθλητές μετά τον τερματισμό τους.
Προσωπικά γνωρίζω ότι δεν είμαι ακόμα έτοιμος για τέτοια υπέρβαση, αλλά επειδή οι δύσκολοι στόχοι είναι αυτοί που μας βελτιώνουν, σκοπεύω με μεθοδική προπόνηση να φτάσω στο επιθυμητό επίπεδο στους 9 μήνες προετοιμασίας που έχω στη διάθεσή μου, ώστε να αντιμετωπίσω αυτή την τεράστια πρόκληση! Εξάλλου ως γνωστόν, στις μεγάλες αποστάσεις “Όλα είναι στο μυαλό”!
Όσοι φίλοι –κατά προτίμηση δρομείς- επιθυμούν να ζήσουμε μαζί την περιπέτεια και να μετέχουν στην ομάδα υποστήριξής μου (support team) κατά τη διάρκεια του αγώνα, ας δηλώσουν από τώρα το ενδιαφέρον τους, το χρόνο που μπορούν να αφιερώσουν καθώς και το αν διαθέτουν αυτοκίνητο.
Όσοι επίσης θέλουν να συνδράμουν στα αυξημένα έξοδα του όλου εγχειρήματος, μπορούν να γίνουν προσωπικοί χορηγοί μου. Ως ανταπόδοση, από πλευράς μου μπορώ να τρέχω με διαφημιστικό ρουχισμό με τα στοιχεία σας. Όνομα, διεύθυνση, τηλέφωνο, ακόμα και φωτογραφία σας, αρκεί να έχει υπογραφεί το έντυπο συμμόρφωσης με τον κανονισμό GDPR.

Η απόφαση πάρθηκε, τα κορδόνια έσφιξαν και το μέλλον είναι μονόδρομος.
Ξεκινάω το πρόγραμμα των πρώτων 270 ημερών!

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2019 :  15:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2019 :  16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2019 :  23:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δέν έχω λόγια Αρη..................................

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/04/2019 :  23:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλη απόφαση... Καλή επιτυχία!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2019 :  00:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Εσύ γιατί γελάς?
@aroulio πρόσεχε στα διόδια, να πας από παρακαμπτήριους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2019 :  14:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Μετά από αρκετή σκέψη κι έντονο προβληματισμό, αποφάσισα τη συμμετοχή μου στον πολυαναμενόμενο αγώνα τρεξίματος Αθήνας – Θεσσαλονίκης. Η συνολική του απόσταση θα ξεπεράσει τα 500 χιλιόμετρα και θα είναι ο μεγαλύτερος σε απόσταση αγώνας που έχει διεξαχθεί ποτέ στην Ελλάδα. Ο αγώνας -ο οποίος για εύλογους λόγους δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα επισήμως- πρόκειται να διεξαχθεί κατά τη διάρκεια των χριστουγεννιάτικων διακοπών και το χρονικό όριο ολοκλήρωσής του θα είναι 5 μέρες. Η αφετηρία θα είναι στην Αθήνα στο μετρό Συντάγματος, ενώ ο τερματισμός στη Θεσσαλονίκη στον περιβάλλοντα χώρο του σταθμού 25ης Μαρτίου.
Σύμφωνα με τους διοργανωτές και το Μέγα Χορηγό του αγώνα που είναι η “Αττικό Μετρό A.E.”, στόχος είναι μέσω της διαδρομής αυτής να δοθεί πλέον το μήνυμα ότι μπορεί η Αθήνα να είναι το κέντρο της Ελλάδας, ωστόσο από φέτος θα έχει και η Θεσσαλονίκη τα τυχερά της. Από τους υπόλοιπους χορηγούς ξεχωρίζουν ο “Μακεδονικός Χαλβάς” που θα διανέμεται στους σταθμούς ανεφοδιασμού και το “Μακεδονία Παλλάς” που θα φιλοξενήσει τους αθλητές μετά τον τερματισμό τους.
Προσωπικά γνωρίζω ότι δεν είμαι ακόμα έτοιμος για τέτοια υπέρβαση, αλλά επειδή οι δύσκολοι στόχοι είναι αυτοί που μας βελτιώνουν, σκοπεύω με μεθοδική προπόνηση να φτάσω στο επιθυμητό επίπεδο στους 9 μήνες προετοιμασίας που έχω στη διάθεσή μου, ώστε να αντιμετωπίσω αυτή την τεράστια πρόκληση! Εξάλλου ως γνωστόν, στις μεγάλες αποστάσεις “Όλα είναι στο μυαλό”!
Όσοι φίλοι –κατά προτίμηση δρομείς- επιθυμούν να ζήσουμε μαζί την περιπέτεια και να μετέχουν στην ομάδα υποστήριξής μου (support team) κατά τη διάρκεια του αγώνα, ας δηλώσουν από τώρα το ενδιαφέρον τους, το χρόνο που μπορούν να αφιερώσουν καθώς και το αν διαθέτουν αυτοκίνητο.
Όσοι επίσης θέλουν να συνδράμουν στα αυξημένα έξοδα του όλου εγχειρήματος, μπορούν να γίνουν προσωπικοί χορηγοί μου. Ως ανταπόδοση, από πλευράς μου μπορώ να τρέχω με διαφημιστικό ρουχισμό με τα στοιχεία σας. Όνομα, διεύθυνση, τηλέφωνο, ακόμα και φωτογραφία σας, αρκεί να έχει υπογραφεί το έντυπο συμμόρφωσης με τον κανονισμό GDPR.

Η απόφαση πάρθηκε, τα κορδόνια έσφιξαν και το μέλλον είναι μονόδρομος.
Ξεκινάω το πρόγραμμα των πρώτων 270 ημερών!



Το ψήνω και γω, αλλά μόνο με ξένους αφέτες!

(πολύ καλό! )

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2019 :  23:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian





προς τι ο γέλωτας;

Δεν άκουσα κανέναν να γελάει στο 3 * 3, ούτε στους 2 μαραθωνίους σε 3 μέρες (btw σε ένα ΣΚ έχω κάνει 30 + 40 + 20), άρα η τρέλα σου και τα πόδια σου καθορίζουν τα όρια σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2019 :  23:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Ούτε εσύ είσαι για να γελάς. Τα χουμε ξαναπει. Το 13 λιγουρεύτηκα Ταύγετο, Τουριστικό, Αλαγονία, Αρτεμισία και δυο χρόνια αργότερα μ' έβγαλες πραγματικό.

Κι έχω ρίξει και το γάντι. Η Γύρα της Πελοποννήσου σε Ετάπ 6 ή 7 ημερών. Κάθε μέρα από πρωτεύουσα σε πρωτεύουσα. Κάπου στα 500 το είχα μετρήσει αυτό...

Η φαντασίωση του χτες είναι το κατόρθωμα του αύριο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2019 :  23:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

Δέν έχω λόγια Αρη..................................

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.




Να και μια φωνή σοβαρότητας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/04/2019 :  23:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Μεγάλη απόφαση... Καλή επιτυχία!!!



Επιτέλους και μια θετική αύρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2019 :  00:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Εσύ γιατί γελάς?
@aroulio πρόσεχε στα διόδια, να πας από παρακαμπτήριους



Δεν υπάρχει καμία ανησυχία, όσο κυβερνάνε οι "δεν πληρώνω-δεν πληρώνω"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2019 :  00:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

quote:
Originally posted by Aroulio

Μετά από αρκετή σκέψη κι έντονο προβληματισμό, αποφάσισα τη συμμετοχή μου στον πολυαναμενόμενο αγώνα τρεξίματος Αθήνας – Θεσσαλονίκης. Η συνολική του απόσταση θα ξεπεράσει τα 500 χιλιόμετρα και θα είναι ο μεγαλύτερος σε απόσταση αγώνας που έχει διεξαχθεί ποτέ στην Ελλάδα. Ο αγώνας -ο οποίος για εύλογους λόγους δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα επισήμως- πρόκειται να διεξαχθεί κατά τη διάρκεια των χριστουγεννιάτικων διακοπών και το χρονικό όριο ολοκλήρωσής του θα είναι 5 μέρες. Η αφετηρία θα είναι στην Αθήνα στο μετρό Συντάγματος, ενώ ο τερματισμός στη Θεσσαλονίκη στον περιβάλλοντα χώρο του σταθμού 25ης Μαρτίου.
Σύμφωνα με τους διοργανωτές και το Μέγα Χορηγό του αγώνα που είναι η “Αττικό Μετρό A.E.”, στόχος είναι μέσω της διαδρομής αυτής να δοθεί πλέον το μήνυμα ότι μπορεί η Αθήνα να είναι το κέντρο της Ελλάδας, ωστόσο από φέτος θα έχει και η Θεσσαλονίκη τα τυχερά της. Από τους υπόλοιπους χορηγούς ξεχωρίζουν ο “Μακεδονικός Χαλβάς” που θα διανέμεται στους σταθμούς ανεφοδιασμού και το “Μακεδονία Παλλάς” που θα φιλοξενήσει τους αθλητές μετά τον τερματισμό τους.
Προσωπικά γνωρίζω ότι δεν είμαι ακόμα έτοιμος για τέτοια υπέρβαση, αλλά επειδή οι δύσκολοι στόχοι είναι αυτοί που μας βελτιώνουν, σκοπεύω με μεθοδική προπόνηση να φτάσω στο επιθυμητό επίπεδο στους 9 μήνες προετοιμασίας που έχω στη διάθεσή μου, ώστε να αντιμετωπίσω αυτή την τεράστια πρόκληση! Εξάλλου ως γνωστόν, στις μεγάλες αποστάσεις “Όλα είναι στο μυαλό”!
Όσοι φίλοι –κατά προτίμηση δρομείς- επιθυμούν να ζήσουμε μαζί την περιπέτεια και να μετέχουν στην ομάδα υποστήριξής μου (support team) κατά τη διάρκεια του αγώνα, ας δηλώσουν από τώρα το ενδιαφέρον τους, το χρόνο που μπορούν να αφιερώσουν καθώς και το αν διαθέτουν αυτοκίνητο.
Όσοι επίσης θέλουν να συνδράμουν στα αυξημένα έξοδα του όλου εγχειρήματος, μπορούν να γίνουν προσωπικοί χορηγοί μου. Ως ανταπόδοση, από πλευράς μου μπορώ να τρέχω με διαφημιστικό ρουχισμό με τα στοιχεία σας. Όνομα, διεύθυνση, τηλέφωνο, ακόμα και φωτογραφία σας, αρκεί να έχει υπογραφεί το έντυπο συμμόρφωσης με τον κανονισμό GDPR.

Η απόφαση πάρθηκε, τα κορδόνια έσφιξαν και το μέλλον είναι μονόδρομος.
Ξεκινάω το πρόγραμμα των πρώτων 270 ημερών!



Το ψήνω και γω, αλλά μόνο με ξένους αφέτες!

(πολύ καλό! )

--------------------------
Run-time Error



Όλα δεκτοί αρκεί να μην οπλοφορούν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2019 :  00:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, ήταν απολαυστικό να ακροβατώ ανάμεσα στο πιστευτό, στη μυθοπλασία και στο τρολάρισμα, αλλά το ανησυχητικό -για τη γυναίκα μου κυρίως- ήταν ότι πολλοί φίλοι δέχτηκαν την πρωταπριλιάτικη έμπνευσή μου με απόλυτη φυσικότητα, ενώ βρέθηκαν και 2-3 χορηγοί. Η καλύτερη πάντως συνομιλία είχε ως εξής:

-πόσο θα σου πάρει;
-5 μέρες
-με διανυκτερεύσεις για ύπνο;
-εννοείται
-άρα θα πρέπει να κάνεις 80 χιλιόμετρα τη μέρα (!)
-100, διορθώνω εγώ
-Μεγάλη επιβάρυνση είναι!
-Δε σε προβλημάτισαν τα 500 συνολικά, τα 100 τη μέρα σε χάλασαν…


Anyway, ποτέ δεν ξέρουμε τι θα φέρει το μέλλον, αλλά η εμπιστοσύνη αρκετών στο πρόσωπό μου, μου δίνει διάθεση για νέες περιπέτειες.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2019 :  10:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"αλλά το ανησυχητικό -για τη γυναίκα μου κυρίως- ήταν ότι πολλοί φίλοι δέχτηκαν την πρωταπριλιάτικη έμπνευσή μου με απόλυτη φυσικότητα, ενώ βρέθηκαν και 2-3 χορηγοί. "

Εκεί μας κατάντησαν!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/04/2019 :  12:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να δεις σε δυο τρία χρόνια που θα γίνει ο αγώνας

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000