Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Προβλήματα αγώνων , απόψεις ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2020 :  19:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tromeus

Συζητηση κανουμε, γνωμες λεμε. Καποιες απο αυτες θα ειναι ακυρες, αλλες σωστες. Τι ειναι η ημερομηνια διεξαγωγης του ΑΜΑ; Θεσφατο; Οταν οριστηκε, καλως οριστηκε, σημερα ομως εχουμε αρχισει να μιλαμε για καιρικες συνθηκες που τον καθιστουν επικινδυνο για οσους ηλικιωμενους και απειρους δρομεις αποφασιζουν να τον τρεξουν. Και καθε χρονο ο αριθμος τους αυξανεται.
Το ιδιο ισχυει και για τις αλλες αποψεις για αγωνες που γινονται παρουσια αυτοκινητων στο αντιθετο ρευμα κλπ.
Οταν γινει αυτο που δεν πρεπει να γινει ποτε, μονον τοτε πρεπει να ακουστουν οι γνωμες μας;




+1
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2020 :  20:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

quote:
Originally posted by Pantazis

quote:
Originally posted by polinikis

Έλεος με την κυκλοφορία των αυτοκινήτων μαζί με τους δρομείς! Εάν δεν είναι δυνατόν να απαγορευτεί η κυκλοφορία ας μην διεξάγεται ο αγώνας. Φέτος στον ημιμαραθωνιο τύρναβος - Λάρισα ήταν απαράδεκτοι! Οι δρομείς αναγκαστηκαμε να τρέχουμε πάνω κάτω στα πεζοδρόμια για το φόβο των αυτοκινήτων! Μηδαμινή ασφάλεια και ότι χειρότερο για τραυματισμους! Έλεος!!!




Σωστά !!! Σον πρόσφατο αγώνα 20 km στο Χαλάνδρι έτρεχες μαζί με τα αυτοκίνητα ειδικά στην επιστροφή . Ένας από τους πολλούς κινδύνους (εκτός από το να σε τραυματίσει-πατήσει το αυτοκίνητο ερχόμενο πάνω σου ) είναι να πατήσεις στραβά σε πλάκα του πεζοδρομίου και προσπαθώντας να ξαναβρείς την ισορροπία σου να κινδυνέψεις να βρεθείς εσύ στην πορεία του αυτοκινήτου..... Έχει συμβεί !!!


Συγνώμη, αλλά ποιος είναι ο αγώνας 20 χλμ στο Χαλάνδρι? Από όσο ξέρω το Χαλάνδρι κάνει την ρεματιά τον Οκτώβριο και φέτος για πρώτη φορά τον Χριστουγεννιάτικο Νυχτερινό. Και οι 2 αυτοί αγώνες είναι υπερτέλειοι!!




http://www.runningnews.gr/item.php?id=42636

01.12.2019 ήταν
1ος Αγώνας Μαρμάρων
Δες τα αποτελέσματα εδώ στο running news


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2020 :  20:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αχχ βρε tromeus πόσο δίκιο έχεις και δεν είναι μόνο ο ΚΜΑ αλλά και άλλοι αγώνες που ενώ είναι οι θερμοκρασίες απαγορευτικές όλοι επικεντρώνονται σε άσχετα θέματα για την διοργάνωση. Έχω καταλάβει από καιρό ότι επίκεντρο σε έναν αγώνα δεν είναι ο δρομέας αλλά άλλοι άσχετοι συνήθως παράγοντες με αυτόν.
Στην Αλεξπολη πχ έχουν έναν ημι αρχές Μαϊου και ώρα εκκίνησης 10:30! Μα βρε διοργανωτές όταν ο μέσος όρος τερματίζει στο 2ωρο συν τι δεν καταλαβαίνετε ότι καίγεται ο τόπος εκείνη την ώρα; "Ναι αλλά πότε θα έρθουν οι μακρινοί με τις οικογένειές τους; Από το χάραμα θα ταξιδεύουν"; Λέει η διοργάνωση.
Τα ίδια και στην Καβάλα, 20 χλμ Καβάλα Λυδία αρχές Ιουνίου με εκκίνηση στις 09:30! Δεν ξαναπήγα.
Και για να αναφερθώ σε ένα παλαιότερο θέμα, μου έκανε εντύπωση ότι ο Kiphoge για να κάνει το κάτω από 2ωρο μαραθώνιο επέλεξαν οι θερμοκρασίες να είναι μεταξύ 9-12 βαθμούς! Εδώ πρέπει να τερματίζεις σαν μπριζόλα στα κάρβουνα!
Θεωρώ ότι η θερμοκρασία αγώνα είναι ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daxon1
Forum-Runner

Greece


82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2020 :  21:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταία 2 χρόνια λαμβάνω μέρος μόνο σε ορεινό αγώνα, αυτό που ήθελα να αλλάξει είναι κάποιοι ασυνείδητοι δρομείς που πετάνε τα άδεια τζελακια τους εδώ κι εκεί στο δάσος ...βάλτο στο τσεπάκι σου ρε φίλε αφού θα τα πλύνεις στο σπίτι όλα , δεν θα πάθει τίποτα αν τρέξει λίγο τζελακι στο γ@@@ νο τσεπάκι σου . Τα σκουπίδια δυστυχώς δεν τα μαζεύει ποια ο Ρούντολφ το ελαφάκι γιατί και αυτό μας άφησε τέτοιοι που είμαστε .

Ι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2020 :  22:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Pantazis

quote:
Originally posted by MARIOS2020

quote:
Originally posted by Pantazis

quote:
Originally posted by polinikis

Έλεος με την κυκλοφορία των αυτοκινήτων μαζί με τους δρομείς! Εάν δεν είναι δυνατόν να απαγορευτεί η κυκλοφορία ας μην διεξάγεται ο αγώνας. Φέτος στον ημιμαραθωνιο τύρναβος - Λάρισα ήταν απαράδεκτοι! Οι δρομείς αναγκαστηκαμε να τρέχουμε πάνω κάτω στα πεζοδρόμια για το φόβο των αυτοκινήτων! Μηδαμινή ασφάλεια και ότι χειρότερο για τραυματισμους! Έλεος!!!




Σωστά !!! Σον πρόσφατο αγώνα 20 km στο Χαλάνδρι έτρεχες μαζί με τα αυτοκίνητα ειδικά στην επιστροφή . Ένας από τους πολλούς κινδύνους (εκτός από το να σε τραυματίσει-πατήσει το αυτοκίνητο ερχόμενο πάνω σου ) είναι να πατήσεις στραβά σε πλάκα του πεζοδρομίου και προσπαθώντας να ξαναβρείς την ισορροπία σου να κινδυνέψεις να βρεθείς εσύ στην πορεία του αυτοκινήτου..... Έχει συμβεί !!!


Συγνώμη, αλλά ποιος είναι ο αγώνας 20 χλμ στο Χαλάνδρι? Από όσο ξέρω το Χαλάνδρι κάνει την ρεματιά τον Οκτώβριο και φέτος για πρώτη φορά τον Χριστουγεννιάτικο Νυχτερινό. Και οι 2 αυτοί αγώνες είναι υπερτέλειοι!!




http://www.runningnews.gr/item.php?id=42636

01.12.2019 ήταν
1ος Αγώνας Μαρμάρων
Δες τα αποτελέσματα εδώ στο running news





Ναι έχεις δίκιο...τον ξέχασα αυτόν. Σε ευχαριστώ πολύ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2020 :  15:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by daxon1

Τελευταία 2 χρόνια λαμβάνω μέρος μόνο σε ορεινό αγώνα, αυτό που ήθελα να αλλάξει είναι κάποιοι ασυνείδητοι δρομείς που πετάνε τα άδεια τζελακια τους εδώ κι εκεί στο δάσος ...βάλτο στο τσεπάκι σου ρε φίλε αφού θα τα πλύνεις στο σπίτι όλα , δεν θα πάθει τίποτα αν τρέξει λίγο τζελακι στο γ@@@ νο τσεπάκι σου . Τα σκουπίδια δυστυχώς δεν τα μαζεύει ποια ο Ρούντολφ το ελαφάκι γιατί και αυτό μας άφησε τέτοιοι που είμαστε .

Ι



Επισης αυτο που εχω παρατηρησει σε αρκετους αγωνες βουνου ειναι οτι οι διοργανωσεις δεν καθαριζουν τα μονοπατια μετα το τελος του αγωνα. Εχω τρεξει μονοπατια εβδομαδες μετα την ληξη του αγωνα και βλεπω ταινιες ασφαλειας απο την σηματοδοσια και πεταμενα τζελακια. Δε λεω οι αθλητες εχουν μεγαλο κομματι ευθυνης να παραμενουν τα μονοπατια καθαρα και στο εξωτερικο υπαρχει η νοοτροποια να αφηνουμε μονο τις πατημασιες μας. Θα μπορουσαν οι διοργανωσεις καμια βδομαδα μετα να κανουν και μια βολτα να μαζευουν τα σκουπιδια αλλα και τη σημανση του αγωνα

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george5
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2020 :  21:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tromeus

Ολοι οι δρομεις του ΚΜΑ ( ΑΜΑ ) θελουμε να παει η ημερομηνια διεξαγωγης του 3 εβδομαδες πιο περα ( αρχες Δεκεμβριου ) γιατι η ζεστη δεν υποφερεται. Μας ακουει κανεις; Οχι!



Όχι όλοι... Εγώ δεν θέλω...

http://anekdota-george.blogspot.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2020 :  08:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by george5

quote:
Originally posted by tromeus

Ολοι οι δρομεις του ΚΜΑ ( ΑΜΑ ) θελουμε να παει η ημερομηνια διεξαγωγης του 3 εβδομαδες πιο περα ( αρχες Δεκεμβριου ) γιατι η ζεστη δεν υποφερεται. Μας ακουει κανεις; Οχι!



Όχι όλοι... Εγώ δεν θέλω...


http://anekdota-george.blogspot.com/




+1



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ

Edited by - konkarien on 24/01/2020 08:33:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2020 :  09:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βάλτε ένα μαραθώνιο Γενάρη-Φλεβάρη να γουστάρουμε.... 7 έχουμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2020 :  11:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Βάλτε ένα μαραθώνιο Γενάρη-Φλεβάρη να γουστάρουμε.... 7 έχουμε...



6...
Σύμφωνα με πολύ καλά πληροφορημένους κύκλους που δεν επιδέχονται διάψευση, η ιστορική Μεσσήνη δεν θα γίνει φέτος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2020 :  14:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by george5

quote:
Originally posted by tromeus

Ολοι οι δρομεις του ΚΜΑ ( ΑΜΑ ) θελουμε να παει η ημερομηνια διεξαγωγης του 3 εβδομαδες πιο περα ( αρχες Δεκεμβριου ) γιατι η ζεστη δεν υποφερεται. Μας ακουει κανεις; Οχι!



Όχι όλοι... Εγώ δεν θέλω...

http://anekdota-george.blogspot.com/


Ούτε εγώ θέλω!! Για 2 λόγους. Αφενός μεν γιατί μπορεί να χάνω εορταστικούς αγώνες που έχουν την ομορφιά τους, όπως snf run και Νυχτερινός Χαλανδρίου, αλλά κυρίως γιατί θέλω θεατές στη διαδρομή. Για μένα δεν υπάρχει καλύτερη ντόπα από τα παιδάκια που σου απλώνουν το χέρι και από τους θεατές που χειροκροτάνε και σε παροτρύνουν και ιδίως αυτούς που διαβάζουν το μικρό σου όνομα και σου απευθύνουν προσωπική ενθάρρυνση..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

weatherman
Forum-Runner



94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2020 :  14:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα(Rigo)η Μεσσήνη ανακοινώθηκε πρόσφατα. Περιμένουμε την προκήρυξη του αγώνα. Ελπίζω τουλάχιστον....Είναι αγώνας στόχος για εμένα. Κάθε άνοιξη.
http://runningnews.gr/item.php?id=44583
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2020 :  15:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by weatherman

Κώστα(Rigo)η Μεσσήνη ανακοινώθηκε πρόσφατα. Περιμένουμε την προκήρυξη του αγώνα. Ελπίζω τουλάχιστον....Είναι αγώνας στόχος για εμένα. Κάθε άνοιξη.
http://runningnews.gr/item.php?id=44583




Α, πολύ ευχάριστα νέα! Για να δούμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2020 :  17:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντε να δούμε τι θα γίνει ...

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2020 :  02:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

quote:
Originally posted by george5

quote:
Originally posted by tromeus

Ολοι οι δρομεις του ΚΜΑ ( ΑΜΑ ) θελουμε να παει η ημερομηνια διεξαγωγης του 3 εβδομαδες πιο περα ( αρχες Δεκεμβριου ) γιατι η ζεστη δεν υποφερεται. Μας ακουει κανεις; Οχι!



Όχι όλοι... Εγώ δεν θέλω...

http://anekdota-george.blogspot.com/


Ούτε εγώ θέλω!! Για 2 λόγους. Αφενός μεν γιατί μπορεί να χάνω εορταστικούς αγώνες που έχουν την ομορφιά τους, όπως snf run και Νυχτερινός Χαλανδρίου, αλλά κυρίως γιατί θέλω θεατές στη διαδρομή. Για μένα δεν υπάρχει καλύτερη ντόπα από τα παιδάκια που σου απλώνουν το χέρι και από τους θεατές που χειροκροτάνε και σε παροτρύνουν και ιδίως αυτούς που διαβάζουν το μικρό σου όνομα και σου απευθύνουν προσωπική ενθάρρυνση..



οντως ο κοσμος κανει τη διαφορα, πιο παλια που τρεχαμε 3 κι ο κουκος ηταν πολυ μοναχικα...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000