Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  07:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα
έχω τσίπουρο, αντιστρές, αντιφλεγμονώδες, αντιοξειδωτικό, αντιοϊκό, αντιβακτηριδιακό και τέλος αντικαπιταλιστικό. Βελτιώνει την όραση και την όρεξη!
Μη φοβάσαι, όλα θα γίνουν όπως πρέπει. ALWAYS look on the bright side of life
https://www.youtube.com/watch?v=kE186w91YVU



Βρε Αλεξάνδρα δεν κατάλαβες; Στην συγκεκριμένη φάση οι νεκροί είναι οι ευνοημένοι!!!!!!
(Να λέμε και καμιά μακακία)….

Τα γυαλιά του μεγάλου τα κόλλησα γιατί ξέσκισε τον σκελετό ενώ το 2ο ζευγάρι του επίσης το κόλλησα γιατί έσπασε τον βραχίωνα, το πρόβλημά μου είναι ότι ξέσκισε και τα παπούτσια με το σκέϊτμπόρντ.
Την πεθερά μου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την έπεισα ότι οι αγορές πρέπει να γίνονται με κάρτα (ναι αυτό το μικρό πράγμα του διαβόλου).
Ο πεθερός μου ακόμα μονολογεί που δεν μπορεί να πάει στη τράπεζα να στηθεί στην ουρά και να μιλάει. Σκέφτομαι να του βάλω μουσαμά με ζωγραφισμένους ανθρώπους στην ουρά, έξω στο μπαλκόνι και να πηγαίνει να στήνεται.
Τα κινητά είτε δουλεύουν είτε όχι δεν τ΄ακούνε, οπότε.....
Όσο για τα μαλλιά, ιντερνετικά παίρνεις μια κουρευτική και κουρεύεσαι γλόμπος led! Μετά βλέπουμε!!!! Να δω τα μούσια πως θα τα περιποιούνται.

10 χλμ σήμερα το πρωί στις 5.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 20/03/2020 08:06:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  09:34:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

quote:
Originally posted by Rigelian

Το περίμενα λίγο αργότερα (όπως περιμένω και την απόλυτη άρνηση εντολών από στρατό και αστυνομία): https://www.in.gr/2020/03/19/world/koronaios-astynomikoi-sti-gallia-apeiloun-na-egkataleipsoun-ta-posta-tous/
Ερχεται το απόλυτο χάος. Όταν δεν θα μπορύμε να τα λέμε διότι δεν θα υπάρχει κανένας τρόπος επικοινωνίας αλλά και συγκοινωνίας, να ξέρετε ότι χάρηκα που σας γνώρισα.
Δεν έχει κανείς μας ιδέα πώς (εννοώ με ποιον τρόπο) θα καταστραφεί ο κόσμος μας.


ρε συντρεχτη τα εννοεις τωρα ή λεμε κ καμια...μακακια να περναει η ωρα που λει κ το ανεκδοτο;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Τα φοβάμαι διότι δεν έχει ξαναγίνει αυτό στην ιστορία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  09:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Κώστα
έχω τσίπουρο, αντιστρές, αντιφλεγμονώδες, αντιοξειδωτικό, αντιοϊκό, αντιβακτηριδιακό και τέλος αντικαπιταλιστικό. Βελτιώνει την όραση και την όρεξη!
Μη φοβάσαι, όλα θα γίνουν όπως πρέπει. ALWAYS look on the bright side of life
https://www.youtube.com/watch?v=kE186w91YVU



Βρε Αλεξάνδρα δεν κατάλαβες; Στην συγκεκριμένη φάση οι νεκροί είναι οι ευνοημένοι!!!!!!
(Να λέμε και καμιά μακακία)….

Τα γυαλιά του μεγάλου τα κόλλησα γιατί ξέσκισε τον σκελετό ενώ το 2ο ζευγάρι του επίσης το κόλλησα γιατί έσπασε τον βραχίωνα, το πρόβλημά μου είναι ότι ξέσκισε και τα παπούτσια με το σκέϊτμπόρντ.
Την πεθερά μου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την έπεισα ότι οι αγορές πρέπει να γίνονται με κάρτα (ναι αυτό το μικρό πράγμα του διαβόλου).
Ο πεθερός μου ακόμα μονολογεί που δεν μπορεί να πάει στη τράπεζα να στηθεί στην ουρά και να μιλάει. Σκέφτομαι να του βάλω μουσαμά με ζωγραφισμένους ανθρώπους στην ουρά, έξω στο μπαλκόνι και να πηγαίνει να στήνεται.
Τα κινητά είτε δουλεύουν είτε όχι δεν τ΄ακούνε, οπότε.....
Όσο για τα μαλλιά, ιντερνετικά παίρνεις μια κουρευτική και κουρεύεσαι γλόμπος led! Μετά βλέπουμε!!!! Να δω τα μούσια πως θα τα περιποιούνται.

10 χλμ σήμερα το πρωί στις 5.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Έρχομαι Αλεξανδρούπολη! Επίσης τα καταστήματα οπτικών είναι ανοιχτά απ' όσο ξέρω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  10:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντωμεταξύ όλα τα μέτρα που ανακοινώνουν , δήθεν για αυτούς που πλήττονται ειναι ΑΣΤΕΙΑ, καθώς πλήττονται λίγο πολύ όλοι (εκτός των Δ.Υ. μεγάλη η χάρη τους), και άντε να αποδείξεις ότι δεν πλήττεσαι επειδή ας πούμε... δεν διατάχτηκες να κλείσεις την επιχείρηση σου.

Σου λέει κύριε αποζημίωση θα πάρουν τα ξενοδοχεία, διατάχτηκαν να κλείσουν. Και τα καταστήματα εστίασης.

Εσείς κύριε τι είστε
φωτογράφος? Υπηρεσίες Διαφήμισης? Υπηρεσίες διαδικτύου? Υπηρεσίες γραφίστα...?
Εσείς δουλεύατε κανονικά, δεν δικαιούστε τίποτα.

Ακόμα και ένας άνεργος, που περίμενε να ξεκινήσει κάπου συμφωνημένα, αυτό ακυρώνεται. Πως θα αποδείξει τι?
Ακόμα και όλοι οι άλλοι που εννοείται, ενώ φαίνεται ότι δουλεύουν, έχει παγώσει πλήρως η κίνησή τους...

Πραγματικά ανυπολόγιστες οι ζημιές.


edit : είδα την πλήρη λίστα, οι φωτογράφοι εντάσσονται. δεν αλλάζει ιδιαίτερα αυτό που λέω, για όποιον έχει ένα μικρό ελεύθερο επάγγελμα, 800€ είναι ίσως τα πάγια έξοδα τον μήνα.
https://www.skai.gr/news/finance/koronoios-oloi-oi-kodikoi-epixeiriseon-pou-entassontai-sta-ektakta-metra-lista

edit 2: Μιλάει για ΚΥΡΙΟ ΚΑΔ! όχι γενικά τι έχεις σαν δραστηριότητες... χαχαχααχα... διάφορα επαγγέλματα που είναι αρκετά διαδεδομένα κοινώς... τον ήπιανε. Πχ ο φωτογράφος μπορεί άνετα να έχει δουλειές σαν γραφίστας και τούμπαλιν και διάφορες άλλες υπηρεσίες που είναι αλληλένδετες. Τέλοσπαντων...

Edited by - Deorum on 20/03/2020 13:04:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  12:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Να ρωτήσω κάποια πρακτικά θέματα που μου'ρθαν τώρα:

1.οι συνταξιούχοι πως θα πάρουν από την τράπεζα τη σύνταξη για να κάνουν πληρωμές;

2.Άντε και βγήκαν έξω και πήγαν στην τράπεζα. Τα μαγαζιά είναι κλειστά. Πως θα πληρώσουν το κινητό τους που δεν έχουν webbanking;

3. Κάποιου του σπάνε τα γυαλιά μυωπίας. Τα μαγαζιά είναι κλειστά. Τι κάνει;

4. Κουρεία: θα γίνουν όλοι οι άνδρες μακρυμάλληδες; Άντε οι γυναίκες,, πες, τα μακραίνουν τα μαλλιά τους.


Υποθέτω ότι σε 2 εβδομάδες που θα πεθαίνει κόσμος αβέρτα, μάλλον δεν θα με απασχολούν αυτά. Απλά σήμερα είναι η πρώτη μέρα μετά από 10 μέρες που κάπως χαλάρωσα και δεν σκεφτόμουν ότι θα πεθάνουμε όλοι αλλά οι μισοί. Οπότε μου 'ρθαν αυτές οι απορίες.



παντα αισιοδοξη...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  12:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιλάω με έναν φίλο μου γιατρό, σε δημόσιο νοσοκομείο.
Του κάνω πλάκα, του λέω σας επιστρατεύσαν ή ακόμα...?
Του λέω τον καημό μου, του λέω νομίζω ότι έτσι απλά χρεοκόπησα... μου απαντάει.. τουλάχιστον είσαι σε ασφαλές σημείο. Εμείς εδώ φλερτάρουμε κάθε μέρα με τη διασωλήνωση...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  13:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Να ρωτήσω κάποια πρακτικά θέματα που μου'ρθαν τώρα:

1.οι συνταξιούχοι πως θα πάρουν από την τράπεζα τη σύνταξη για να κάνουν πληρωμές;
Οι τράπεζες παραμένουν ανοικτές…

2.Άντε και βγήκαν έξω και πήγαν στην τράπεζα. Τα μαγαζιά είναι κλειστά. Πως θα πληρώσουν το κινητό τους που δεν έχουν webbanking;
Οι εταιρίες δεν σταματάνε αυτήν την περίοδο τις υπηρεσίες τους επειδή θα καθυστερήσουν οι πληρωμές. Ήδη μπήκε ‘χέρι’ στις εισπρακτικές εταιρίες να σταματήσουν να ενοχλούν τους πολίτες!

3. Κάποιου του σπάνε τα γυαλιά μυωπίας. Τα μαγαζιά είναι κλειστά. Τι κάνει;
Τα καταστήματα οπτικών είναι ανοικτά (τουλάχιστον κάποια θα παραμείνουν ανοικτά φαντάζομαι καθόλα τη διάρκεια του ‘lock down’.

4. Κουρεία: θα γίνουν όλοι οι άνδρες μακρυμάλληδες; Άντε οι γυναίκες,, πες, τα μακραίνουν τα μαλλιά τους.
Ε ΝΑΙ…αυτόν είναι το πραγματικό πρόβλημα! :Ρ Θα αρχίσουμε να ακούμε ‘άφρο’ μουσική, ρέγγε, μέταλ και κάμποση ροκ!

Υποθέτω ότι σε 2 εβδομάδες που θα πεθαίνει κόσμος αβέρτα, μάλλον δεν θα με απασχολούν αυτά. Απλά σήμερα είναι η πρώτη μέρα μετά από 10 μέρες που κάπως χαλάρωσα και δεν σκεφτόμουν ότι θα πεθάνουμε όλοι αλλά οι μισοί. Οπότε μου 'ρθαν αυτές οι απορίες.



My 2 cents opinion above!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  13:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk


παντα αισιοδοξη...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Ε ναι! Μέχρι προχθές ήμουν σα να είχα πεθάνει. Ε τώρα είμαι στην αισιοδοξία. Μόνο οι μισοί. Είμαι αποφασησμένη να μείνω μέσα, να μη βγω καθόλου. Μέχρι την ταράτσα της πολυκατοικίας μόνο.

(αυτή τη στιγμή σας γράφω από ένα υπόγειο 50μ κάτω από τη γη. Παίζω κρυφτό με τον κορονοϊό ).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  13:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Να ρωτήσω κάποια πρακτικά θέματα που μου'ρθαν τώρα:

1.οι συνταξιούχοι πως θα πάρουν από την τράπεζα τη σύνταξη για να κάνουν πληρωμές;
Οι τράπεζες παραμένουν ανοικτές…

2.Άντε και βγήκαν έξω και πήγαν στην τράπεζα. Τα μαγαζιά είναι κλειστά. Πως θα πληρώσουν το κινητό τους που δεν έχουν webbanking;
Οι εταιρίες δεν σταματάνε αυτήν την περίοδο τις υπηρεσίες τους επειδή θα καθυστερήσουν οι πληρωμές. Ήδη μπήκε ‘χέρι’ στις εισπρακτικές εταιρίες να σταματήσουν να ενοχλούν τους πολίτες!

3. Κάποιου του σπάνε τα γυαλιά μυωπίας. Τα μαγαζιά είναι κλειστά. Τι κάνει;
Τα καταστήματα οπτικών είναι ανοικτά (τουλάχιστον κάποια θα παραμείνουν ανοικτά φαντάζομαι καθόλα τη διάρκεια του ‘lock down’.

4. Κουρεία: θα γίνουν όλοι οι άνδρες μακρυμάλληδες; Άντε οι γυναίκες,, πες, τα μακραίνουν τα μαλλιά τους.
Ε ΝΑΙ…αυτόν είναι το πραγματικό πρόβλημα! :Ρ Θα αρχίσουμε να ακούμε ‘άφρο’ μουσική, ρέγγε, μέταλ και κάμποση ροκ!

Υποθέτω ότι σε 2 εβδομάδες που θα πεθαίνει κόσμος αβέρτα, μάλλον δεν θα με απασχολούν αυτά. Απλά σήμερα είναι η πρώτη μέρα μετά από 10 μέρες που κάπως χαλάρωσα και δεν σκεφτόμουν ότι θα πεθάνουμε όλοι αλλά οι μισοί. Οπότε μου 'ρθαν αυτές οι απορίες.



My 2 cents opinion above!

Free your feet...free your senses!



Έχω να βγω από την Πέμπτη. Ούτε ξέρω τι γίνεται έξω!
Αλλά ρωτάς αν ο ηλικιωμένος θέλει να βγει έξω να πάει να σηκώσει χρήματα;
Σωστό να είναι ανοιχτά τα οπτικά.
Το κούρεμα είναι ένα θέμα πάντως. Ο πατέρας μου είναι μέσα από την προηγούμενη Δευτέρα παρακαλώ! Ήθελε να πάει να κουρευτεί και δεν τον αφήσαμε. Και τώρα έχει και μας το λέει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  13:50:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έχω να τρέξω 10μέρες... και βλέπουμε.
Εντάξει δεν είναι λόγω του ιού, περισσότερο ένας συνδυασμός όρεξης, υποχρεώσεων, εκκρεμοτήτων, ψυχολογίας, κτλ .

Τι είπαμε είναι εδώ? Φόρουμ τρεξίματος? Μάλλον δεν ανήκω πλέον εδώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  13:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ όπως είπα σκέφτομαι να κάνω τα σκαλιά τις πολυκατοικίας αλλά
1. θα "φάω" όλα τα φτερνίσματα στο πρόσωπο
2. Αν πέσω και σπάσω κανά πόδι/χέρι, δεν θα θέλω να πάω νοσοκομείο.

Οπότε, μάλλον δεν θα το κάνω.

Ο αδερφός μου κάνει 20 λεπτά ένα πρόγραμμα ασκήσεων (ΗΙΙΤ) και έχει χάσει μέσα σε 1 εβδομάδα 2 κιλά.

Κατά τ'άλλα, είναι "τρομερό" να βλέπεις τους δικούς σου ανθρώπους από το face time...


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  14:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ουδέν κακό αμιγές καλού.
Να προσέχετε τα γόνατα στα σκαλιά. Οι υπερβολές πλερώνονται. Σκοινάκι, δερμάτινο κατά προτίμηση(έχει και άλλες χρήσεις), και στατικές ενδυνάμωσης ποδιών.
Ούτε και γω είχα διάθεση αλλά σήμερα το πρωί το έτσουξα. Σίγουρα ένοιωσα καλύτερα.
Πήγαμε και οικογενειακή βόλτα στις ανεμογεννήτριες, όσο προλαβαίνουμε, άκρα του τάφου σιωπή!
Είμαι σίγουρος ότι το τέλος της περιπέτειας θα μας βρει καλύτερους και δυνατότερους.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 20/03/2020 14:12:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  14:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκαλα πανω κατω μερα παρα μερα,ευτυχως η πολυκατοικια ειναι σχεδον αδεια και μετα καθε μερα καμψεις ελξεις κοιλιακους βαρη....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  15:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέρες που ζούμε, ας θυμηθούμε λίγο από το Προφητικόν, Το Άξιον Εστί, τον Ελύτη:

[...] Και των αρχαίων Κυβερνητών τα έργα πληρώνοντας η Χτίσις, θα φρίξει. Ταραχή θα πέσει στον Άδη, και το σανίδωμα θα υποχωρήσει από την πίεση τη μεγάλη του ήλιου. Αλλά πριν, ιδού, θα στενάξουν οι νέοι, και το αίμα τους αναίτια θα γεράσει. Κουρεμένοι κατάδικοι θα χτυπήσουν την καραβάνα τους πάνω στα κάγκελα. Kαι θα αδειάσουν όλα τα εργοστάσια, και μετά πάλι με την επίταξη θα γεμίσουν, για να βγάλουνε όνειρα συντηρημένα σε κουτιά μυριάδες, και χιλιάδων λογιών εμφιαλωμένη φύση. Και θα ’ρθουνε χρόνια χλωμά και αδύναμα μέσα στη γάζα. Και θα ’χει καθένας τα λίγα γραμμάρια της ευτυχίας. Και θα ’ναι τα πράγματα μέσα του κιόλας ωραία ερείπια. Τότε, μην έχοντας άλλη εξορία, πού να θρηνήσει ο Ποιητής, την υγεία της καταιγίδας από τ’ ανοιχτά στήθη του αδειάζοντας, θα γυρίσει για να σταθεί στα ωραία μέσα ερείπια. Και τον πρώτο λόγο του ο στερνός των ανθρώπων θα πει, ν’ αψηλώσουν τα χόρτα, η γυναίκα στο πλάι του σαν αχτίδα του ήλιου να βγει. Και πάλι θα λατρέψει τη γυναίκα και θα την πλαγιάσει πάνου στα χόρτα καθώς που ετάχθη. Και θα λάβουνε τα όνειρα εκδίκηση, και θα σπείρουνε γενεές στους αιώνες των αιώνων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  15:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Leon T, προσοχή μη σπάσεις κανά πόδι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000