Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  15:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ioma

Αφού είδαν τι γίνεται στην Κίνα,έπρεπε να αποκλειστεί η Κίνα από όλους.Μονο εμπορικές πτήσεις από και προς Κίνα.
Αλλά για να μην χαθεί κανένα φράγκο περιμέναμε να έρθει έξω από την πόρτα μας και η πλάκα είναι οτι τώρα θα χαθούν περισσότερα



Ρε συ, ioma, θα περίμενε κανείς από έναν "καπιτάλα του κερατά" να είναι σε θέση να αντιληφθεί γιατί δεν διακόπηκαν οι πτήσεις.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  15:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by trexantiris

Να σου πω και μια άλλη ‘αερολογία’?: το ιδανικό για να σταματήσεις μια άκρως μεταδοτική ασθένεια από το να εξελιχθεί σε πανδημία είναι κάτι το τόσο απλό…της στερείς τους ξενιστές της! Οπότε ΑΜΕΣΑ καθολικά και αυστηρότατα μέτρα περιορισμού με…στρατιωτικό νόμο! ΚΑΝΕΝΑΣ δεν βγαίνει από το σπίτι του, κανένας δεν κυκλοφορεί έξω, καμία κοινωνική επαφή…κανένα όχημα έξω. Αποτέφρωση στα μολυσμένα ρούχα, ψεκασμοί παντού για απολύμανση, καμία πτήση, κανένα πλοίο να ταξιδεύει, κανένα αυτοκίνητο/φορτηγό/μηχανή/ποδήλατο/πατίνι να κυκλοφορεί…όποιος δείχνει παραβατικότητα εκτελείται επί τόπου και στη συνέχεια…αποτεφρώνεται για να αποκλειστεί η πιθανότητα να μολύνει κάποιους άλλους…και σε έναν μήνα ο ιός έχει πλέον…περάσει στην ιστορία και θα υπάρχει μόνο στα βιολογικά εργαστήρια. Α! και θανάτωση όλων των πιθανών φορέων του συγκεκριμένου ιού (των ζώων δηλαδή). Ωραία αυτή η θεωρία ε;…να σε δω όμως να την εφαρμόζεις στην πράξη!

Μέχρι τότε παλεύεις με τις γνώσεις και την εμπειρία που ήδη έχει αποκτηθεί από αντίστοιχες περιπτώσεις…

Free your feet...free your senses!



Μην του λες τέτοια διότι θα αρχίσει τα περί ολοκληρωτικών καθεστώτων. Του αρέσει αυτό το κεφάλαιο.

Εγώ πάντως θέλω να βγει ο στρατός να "μαζεύει"¨αυτούς που βγαίνουν έξω. Διαβάζω και στο ΦΒ κάποιους που λένε ότι "ο εγκλεισμός μας είναι "σχέδιο" και μην φοβάστε βγείτε" και σκέφτομαι ότι το κακό δεν είναι ότι ψηφίζουν αλλά ότι κυκλοφορούν ανάμεσά μας. Και όταν το κράτος, και δεν μιλάμε για την Ελλαδίτσα μας, αλλά όλα τα κράτη του κόσμου σου λέμε μείνε μέσα, ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ;;;;;



Καλό είναι να διευκρινίσεις αν το "κ" είναι lower case ή caps, γιατί το rigelian όσο τον έχω διαβάσει στο καφενείο δε μου φαίνεται τύπος που αρέσκεται στο Κεφάλαιο...

(σόρι που το έχω ξεσκίσει στη χαζομάρα στις τελευταίες αναρτήσεις, αλλά εδώ που έχουμε φτάσει, μόνο το χιούμορ - έστω και οι αποτυχημένες απόπειρες για τέτοιο - θα μας σώσει. Ούτε καν οι Sex Pistols...)

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  16:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να προφυλαχτούμε όμως και από τα τραγελαφικά (όσα έχω αντιληφθεί)!
Δεν μπορεί να φοράς μάσκα στο δρόμο και με το γάντι να ξύνεις τη μύτη ή το αυτί σου!
Δεν γίνεται να πιάνεις με γάντι τα λεφτά στο μάρκετ και να αφήνεις το γάντι στο αμάξι ή στη τσέπη σου!
Δεν γίνεται να φοράς μάσκα.... στον λαιμό επειδή κουράστηκες να την έχεις στο πρόσωπο!
Δε γίνεται να φοράς γάντια, να αγοράζεις μετρητοίς κουλούρι στο φούρνο και με τα ίδια γάντια να το τρως χωρίς περιτύλιγμα!
Δεν υπακούμε αλλά και δεν ακούμε ή δεν καταλαβαίνουμε τι μας λένε ή ακόμα χειρότερα δεν λειτουργούμε λογικά!
Νομίζω ότι αυτό που δυστυχώς πέρασε από τους τόνους ενημέρωσης είναι ότι με τα μέσα προστασίας δεν πρέπει να πλένεσαι όταν ακουμπάς το πρόσωπό σου. Αλί και τρις αλί!

Βέβαια κάπου υπάρχει και η στρεβλή ενημέρωση(ο πλούτος του διαδικτύου!). Να βάλεις μάσκα, όχι να μην βάλεις, βάλε γάντια, όχι μόνο πλύσου μετά, να βγεις έξω μόνος, όχι να μην βγεις, εκεί κάνανε άλλα, εδώ διαφορετικά, σε κάποιο 3ο κράτος άλλο,!
Δεν γίνεται, θα πρέπει να υπάρχει μια ενιαία γραμμή. Ούτε είναι δυνατόν να βγαίνει ο ειδικός του κράτους να λέει ότι πρέπει να πει και να βγαίνει και κάποιος άλλος "ειδικός" να αναιρεί εν μέρει αυτά που ειπώθηκαν! Ούτε είναι σωστό κάποιος άλλος Χ "ειδικός" να προτείνει άλλα αντί άλλων σε δημοσιογράφο που έβγαλε "λαβράκι"! Δεν γίνεται αγαπητοί επιστήμονες και ΜΜΕ(Μέσα Μαζικής Ενόχλησης) να μας καλλιεργείται την λογική του "πανικόβλητου κοτόπουλου πριν την σφαγή". Αν έχετε κάποια γνώμη να την μεταφέρεται αρμοδίως και όχι στο κάθε κανάλι και έντυπο, ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ και σπέρνετε τον πανικό.
Και τέλος, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εμείς οι απλοί χρήστες να γίνουμε ειδικοί γιατί δεν είμαστε, η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας. Απλές οδηγίες χρειάζονται σε επίπεδο μωρού! Τα της επιστήμης είναι δικά σας, όχι δικά μας ούτε θα γίνεται σπουδαιότεροι στα μάτια μας με "λαμπρές" ιδέες. Σπουδαιότεροι θα γίνεται όταν δώσετε ΛΥΣΗ ενωμένοι. Όχι όταν αντιδικείτε.

Ουφ! Τα έγραψα...
Δεν θα ήθελα να ακούσω ότι "ο καθένας έχει την γνώση να αξιολογήσει κλπ κλπ". Μιλάμε για κρίση και όχι για αμπελοφιλοσοφίες με συνοδεία ακριβού γαλλικού κρασιού. Μια κρίση που συμμετέχουν όλοι και όχι μόνο οι 100 που καταλάβανε.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  17:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Να προφυλαχτούμε όμως και από τα τραγελαφικά (όσα έχω αντιληφθεί)!
Δεν μπορεί να φοράς μάσκα στο δρόμο και με το γάντι να ξύνεις τη μύτη ή το αυτί σου!
Δεν γίνεται να πιάνεις με γάντι τα λεφτά στο μάρκετ και να αφήνεις το γάντι στο αμάξι ή στη τσέπη σου!
Δεν γίνεται να φοράς μάσκα.... στον λαιμό επειδή κουράστηκες να την έχεις στο πρόσωπο!
Δε γίνεται να φοράς γάντια, να αγοράζεις μετρητοίς κουλούρι στο φούρνο και με τα ίδια γάντια να το τρως χωρίς περιτύλιγμα!
Δεν υπακούμε αλλά και δεν ακούμε ή δεν καταλαβαίνουμε τι μας λένε ή ακόμα χειρότερα δεν λειτουργούμε λογικά!
Νομίζω ότι αυτό που δυστυχώς πέρασε από τους τόνους ενημέρωσης είναι ότι με τα μέσα προστασίας δεν πρέπει να πλένεσαι όταν ακουμπάς το πρόσωπό σου. Αλί και τρις αλί!

Βέβαια κάπου υπάρχει και η στρεβλή ενημέρωση(ο πλούτος του διαδικτύου!). Να βάλεις μάσκα, όχι να μην βάλεις, βάλε γάντια, όχι μόνο πλύσου μετά, να βγεις έξω μόνος, όχι να μην βγεις, εκεί κάνανε άλλα, εδώ διαφορετικά, σε κάποιο 3ο κράτος άλλο,!
Δεν γίνεται, θα πρέπει να υπάρχει μια ενιαία γραμμή. Ούτε είναι δυνατόν να βγαίνει ο ειδικός του κράτους να λέει ότι πρέπει να πει και να βγαίνει και κάποιος άλλος "ειδικός" να αναιρεί εν μέρει αυτά που ειπώθηκαν! Ούτε είναι σωστό κάποιος άλλος Χ "ειδικός" να προτείνει άλλα αντί άλλων σε δημοσιογράφο που έβγαλε "λαβράκι"! Δεν γίνεται αγαπητοί επιστήμονες και ΜΜΕ(Μέσα Μαζικής Ενόχλησης) να μας καλλιεργείται την λογική του "πανικόβλητου κοτόπουλου πριν την σφαγή". Αν έχετε κάποια γνώμη να την μεταφέρεται αρμοδίως και όχι στο κάθε κανάλι και έντυπο, ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ και σπέρνετε τον πανικό.
Και τέλος, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εμείς οι απλοί χρήστες να γίνουμε ειδικοί γιατί δεν είμαστε, η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας. Απλές οδηγίες χρειάζονται σε επίπεδο μωρού! Τα της επιστήμης είναι δικά σας, όχι δικά μας ούτε θα γίνεται σπουδαιότεροι στα μάτια μας με "λαμπρές" ιδέες. Σπουδαιότεροι θα γίνεται όταν δώσετε ΛΥΣΗ ενωμένοι. Όχι όταν αντιδικείτε.

Ουφ! Τα έγραψα...
Δεν θα ήθελα να ακούσω ότι "ο καθένας έχει την γνώση να αξιολογήσει κλπ κλπ". Μιλάμε για κρίση και όχι για αμπελοφιλοσοφίες με συνοδεία ακριβού γαλλικού κρασιού. Μια κρίση που συμμετέχουν όλοι και όχι μόνο οι 100 που καταλάβανε.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.



Ολόσωστος για τα περί πρόκλησης σύγχυσης του κόσμου. Τεράστιο και αυτό το πρόβλημα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  17:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
RiffRaff-με μικρό "κ"

gargadua¨άλλη μαιφορ΄ασυμφωνώ απόλυτα.


Σε άλλα νέα της ημέρας, έχω έναν ξερόβηχα από τον Δεκέμβριο. Πήγα πνευμονολόγο πριν 2 εβδομάδες. Του είπα ότι είχα αρρωστήσει τον Δεκέμβριο και με εξέτασε. Είπε ότι έχω έναν ερεθισμό. Μου έδωσε κορτιζόνη, δεν έκανε τίποτα., Μετά μου έδωσε αντιβίωση, δεν έκανε τίποτα. Μετά μου είπε να πάρω εισπνοές, τίποτα! Χθες στο τηλέφωνο μου είπε να πάρω σιρόπι κοδεϊνης αλλά θέλει συνταγή και να πάω "από εκεί" , όπου το "από εκεί" είναι το Ντυννάν, να πάρω τη συνταγή. Σιγά του λέω μην πάω στο νοσοκομείο! Ας βήχω, δεν πειράζει! Εν τέλει, επειδή είμαστε στην Ελλάδα, αν ξέρει τον φαρμακοποιό, παίρνεις και τα φάρμακα με την κόκκινη γραμμή. Οπότε αργότερα θα το έχω στα χέρια μου.

Έχει κανείς εμπειρία με βήχα 3 μηνών (ή να ανησυχήσω;)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  17:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

RiffRaff-με μικρό "κ"

gargadua¨άλλη μαιφορ΄ασυμφωνώ απόλυτα.


Σε άλλα νέα της ημέρας, έχω έναν ξερόβηχα από τον Δεκέμβριο. Πήγα πνευμονολόγο πριν 2 εβδομάδες. Του είπα ότι είχα αρρωστήσει τον Δεκέμβριο και με εξέτασε. Είπε ότι έχω έναν ερεθισμό. Μου έδωσε κορτιζόνη, δεν έκανε τίποτα., Μετά μου έδωσε αντιβίωση, δεν έκανε τίποτα. Μετά μου είπε να πάρω εισπνοές, τίποτα! Χθες στο τηλέφωνο μου είπε να πάρω σιρόπι κοδεϊνης αλλά θέλει συνταγή και να πάω "από εκεί" , όπου το "από εκεί" είναι το Ντυννάν, να πάρω τη συνταγή. Σιγά του λέω μην πάω στο νοσοκομείο! Ας βήχω, δεν πειράζει! Εν τέλει, επειδή είμαστε στην Ελλάδα, αν ξέρει τον φαρμακοποιό, παίρνεις και τα φάρμακα με την κόκκινη γραμμή. Οπότε αργότερα θα το έχω στα χέρια μου.

Έχει κανείς εμπειρία με βήχα 3 μηνών (ή να ανησυχήσω;)




ΓΟΠ,ασθμα Όταν με το καλό τελειώσουν όλα και δεν έχει σταματήσει ο βήχας πήγαινε σε ενα γαστρεντερολόγο για εξέταση ΓΟΠ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  18:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

RiffRaff-με μικρό "κ"

gargadua¨άλλη μαιφορ΄ασυμφωνώ απόλυτα.


Σε άλλα νέα της ημέρας, έχω έναν ξερόβηχα από τον Δεκέμβριο. Πήγα πνευμονολόγο πριν 2 εβδομάδες. Του είπα ότι είχα αρρωστήσει τον Δεκέμβριο και με εξέτασε. Είπε ότι έχω έναν ερεθισμό. Μου έδωσε κορτιζόνη, δεν έκανε τίποτα., Μετά μου έδωσε αντιβίωση, δεν έκανε τίποτα. Μετά μου είπε να πάρω εισπνοές, τίποτα! Χθες στο τηλέφωνο μου είπε να πάρω σιρόπι κοδεϊνης αλλά θέλει συνταγή και να πάω "από εκεί" , όπου το "από εκεί" είναι το Ντυννάν, να πάρω τη συνταγή. Σιγά του λέω μην πάω στο νοσοκομείο! Ας βήχω, δεν πειράζει! Εν τέλει, επειδή είμαστε στην Ελλάδα, αν ξέρει τον φαρμακοποιό, παίρνεις και τα φάρμακα με την κόκκινη γραμμή. Οπότε αργότερα θα το έχω στα χέρια μου.

Έχει κανείς εμπειρία με βήχα 3 μηνών (ή να ανησυχήσω;)





Λήγουν αυτά με τον κοδείνη? Έχω 3-4 από ένα χειρουργείο που είχα κάνει πριν 3 χρόνια (πω πω πάνε κιόλας 3 χρόνια). Παρακεταμόλη βέβαια με κοδείνη (δλδ καμία σχέση), δεν βαριέσαι λαϊκίζουν όλοι λένε το μακρί τους και το κοντό τους και κάνουν αχταρμά τις έννοιες, πήγαινε κ εσύ πάρε εκεί ότι καταλαβάινεις.

Φθηνά τα πουλάω μόνο 100€ το ένα, έχω και οικονομικά προβλήματα τελευταία να συμμαζέψω τα ασυμμάζευτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  18:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ioma, ΓΟΠ εννοείς γαστροϊσοφαγική παλινδρόμηση; Δεν έχω παλινδρόμηση. Με ρώτησε και ο πνευμονολόγος.

Deorum είσαι ακριβός. Κατέβα λίγο.

Δεν έχω βγει από την προηγούμενη Πέμπτη. Σκεφτόμουν να ανέβω όλα τα σκαλιά της πολυκατοικίας-από το ισόγειο μέχρι τον 7ο. Καλή ιδέα, έτσι; Όχι ότι μου λείπει το τρέξιμο αλλά ρε παιδί μου, να κουνηθώ λίγο. Να κουνήσω τα πόδια. Μετά, βέβαια, σκέφτομαι να μην επιβαρύνω και τους πνεύμονες.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  19:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

ioma, ΓΟΠ εννοείς γαστροϊσοφαγική παλινδρόμηση; Δεν έχω παλινδρόμηση. Με ρώτησε και ο πνευμονολόγος.

Deorum είσαι ακριβός. Κατέβα λίγο.

Δεν έχω βγει από την προηγούμενη Πέμπτη. Σκεφτόμουν να ανέβω όλα τα σκαλιά της πολυκατοικίας-από το ισόγειο μέχρι τον 7ο. Καλή ιδέα, έτσι; Όχι ότι μου λείπει το τρέξιμο αλλά ρε παιδί μου, να κουνηθώ λίγο. Να κουνήσω τα πόδια. Μετά, βέβαια, σκέφτομαι να μην επιβαρύνω και τους πνεύμονες.

χαχαχαχα σημερα πεντε φορες τα σκαλια πανω κατω σε τετραοροφη πολυκατοικιια...



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  19:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

ioma, ΓΟΠ εννοείς γαστροϊσοφαγική παλινδρόμηση; Δεν έχω παλινδρόμηση. Με ρώτησε και ο πνευμονολόγος.






Που το ξερεις οτι δεν εχεις;Ενα συμπτωμα ειναι και αυτο.
Ασθενης μου παθαινε συνεχως πνευμονιες και συναδελφοι του εδιναν αντιβιωση.Τον εστειλα σε γαστρεντερολογο και ησυχασε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  19:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα δεν θα μου ανέβαινε το φαγητό; Μπορεί να έχω και να μην το ξέρω δηλαδή;
(Είσαι πνευμονολόγος; Κάποιος είχε γράψει τις προάλλες ότι είναι πνευμονολόγος. Εσύ ήσουν;)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  19:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Μα δεν θα μου ανέβαινε το φαγητό; Μπορεί να έχω και να μην το ξέρω δηλαδή;
(Είσαι πνευμονολόγος; Κάποιος είχε γράψει τις προάλλες ότι είναι πνευμονολόγος. Εσύ ήσουν;)


Εγώ ήμουν.Καθε ασθένεια έχει διάφορα συμπτώματα. Η ΓΟΠ δεν σημαίνει οτι σίγουρα νιώθεις το φαΐ να ανεβαίνει.
Εχεις αλλεργία στη γύρη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  19:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α εσύ ήσουν!

Όχι δεν έχω αλλεργία. Ο γιατρός που πήγα μου είπε ότι είναι ένας ερεθισμός. Το μόνο που έχω παρατηρήσει ότι κανά 2-3 φορές μου έχει ανέβει το το φαγητό (που δεν το είχα ποτέ αυτό). Αλλά μέχρι εκεί.Όχι κάτι ενοχλητικό.
Medrol-Vibramycin-Atrovent-Sival-B αυτά που μου συνέστησε όταν το ένα πίσω από το άλλο δεν έκανε τίποτα.

(κατάχρηση του χώρου)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  21:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
+3500 κρούσματα στην Ισπανία. Από 13800 σε 17200 σε μια μέρα.
Επίσης μπορεί η θνητότητα σε πιο νεαρές ηλικίες να μην είναι πολύ μεγάλη, όμως πάρα πολλοί χρειάζονται νοσηλεία και υποστήριξη κάτι που επιβαρύνει τρομερά το σύστημα υγείας. Δεν χρειάζονται δλδ νοσηλεία μόνο όσοι είναι 50-50 να πεθάνουν. (Βέβαια αν δεν νοσηλευτούν, προφανώς και κινδυνεύουν)
https://nypost.com/2020/03/19/people-under-44-make-up-20-of-hospitalized-coronavirus-patients-cdc/

Καταλαβαίνεται τι σημαίνει αν ξαφνικά χρειαστεί να νοσηλευτούν +5000 άτομα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  21:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαβάστε για την αδιανόητη, μνημειώδη καταστροφή που έρχεται: https://goldswitzerland.com/the-demise-of-the-financial-system-is-imminent/?fbclid=IwAR0poBz950uqx2VMZBt-KLAFuBU-iCBm2n07jjm2KvIQx9CXgX5CrEu7t18

Οι ζωές μας έχουν τελειώσει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000