Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Hoka one one clifton 8
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/11/2021 :  12:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Πρώτη φορά δοκιμάζω τα συγκεκριμένα παπούτσια.
Νιώθω μια ενόχληση στην κάμαρα του ποδιού, βρίσκω πως είναι λίγο υπερυψωμένο στο σημείο αυτό.

Υπάρχει περίπτωση να προσαρμοστεί το παπούτσι στο πόδι μου μετά από λίγο καιρό; Η κάποια πατέντα να το προσαρμόσω εγώ;

Αλλιώς να τα γυρίσω πίσω.

Vslis
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2021 :  13:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Εχεις κάνει κάποιο πελματογράφημα να δεις τι τύπος παπουτσιού πάει στο πόδι σου? Αν δεν έχεις κάνει, ίσως να χρειάζεται. Τα hoka είναι απ τα παπούτσια που αν δεν τα έχει φορέσει ξανά κάποιος του "κακοφένονται". Γενικότερα τι παπούτσια φοράς, τα χρειάζεσαι για συγκεκριμενο τύπο προπόνησης?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2021 :  14:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω κάνει η αλήθεια αλλά σαν μια πρώτη ιδέα με το τρικ του βρεγμένου πέλματος σε χαρτί είδα ότι έχω neutral συγκρίνοντας με τα τρία βασικά μοντέλα.
Μέχρι τώρα φοράω asics μόνο , τα gel nimbus 22 προς το παρόν και νιώθω αρκετά καλά σε αυτά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2021 :  14:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για γενική χρήση τα θέλω, κυρίως long run σε ασφαλτο. Είμαι σχετικα νέος στο άθλημα και πέρα από tempo speed long run δεν έχω ψαχτει περισσότερο ακόμη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vslis
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2021 :  16:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κάθε παπούτσι έχει την ιδιαιτεροτητα του, μαζι με αυτο είναι και το στυλ που τρέχουμε.

Ενδεικτικά : Τα hoka έχουν forefoot height 24mm ενώ τα αντίστοιχα gel nimbus 22 στα 15mm. Τα hoka έχουν heel height 29mm, ενώ τα gel nimbus 22 στα 24mm. Tα hoka είναι έχουν strike pattern:forefoot/midfoot strike, ενώ τα αντίστοιχα asics έχουν heel strike. Τόσο τα hoka όσο και τα asics 22 είναι neutral. Τα παραπάνω χαρακτηριστικά προσδίδουν την διαφορά κυρίως στην σόλα, η οποία είναι σαφεστατα πιο μεγάλη. Εχεις πάρει το σωστό μέγεθος; Συνήθως τα hoka είναι μισό νούμερο παραπάνω απ το κανονικό. Αν τα έχεις ανοίξει και έχουν "πατηθεί" δεν νομίζω να μπορείς να τα γυρίσεις πίσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2021 :  17:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μεγεθος ειναι σωστο, οταν ειμαι ορθιος νιωθω ανετα μεσα και εχει μισο δακτυλο μπροστα περιθωριο για οταν το ποδι ζεσταθει. Απλα τα φορεσα σε καθαρη επιφανεια να δω πως τα νιωθω και τα εβγαλα οποτε μπορω να στειλω πισω.
Υπαρχει περιπτωση στο σημειο της καμαρας με την χρηση να "κατσει" λιγακι και ωστε να μην με ενοχλει;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2021 :  17:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαλλον θα θελει τον χρονο του γιατι τα ξαναφορεσα και ειναι καπως καλυτερα. Λογω διαφορας με τα Asics μαλλον. Θα τα κρατησω και βλεπουμε στην πορεια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000