Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Αιγιαλείας 2022
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2022 :  17:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Valis η διοργανωση εστειλε mail και μας ζητησε σε μια φορμα να καταχωρησουμε την ημερα εμβολιασμού και καποια αλλα στοιχεία.
Τωρα το οτι δεν ζητησαν σε εμενα δεν παει να πει οτι δεν ζητησαν απο ολους.
Υπαρχει και η ατομικη ευθυνη , αν καποιος θελει να βρει τρυπα να μπει θα μπει παντού.
Εγω σαν υγειονομικός εχη μια ευαισθησία παραπανω γιατι θεωρω πρωτα τον εαυτό μου σαν μια κινητη βόμβα.
Αλλωστε ετρεξα μεχρι το 2ο χιλιομετρο με μασκα για να προστατέψω και να προστατευτω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vslis
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2022 :  10:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

@Valis η διοργανωση εστειλε mail και μας ζητησε σε μια φορμα να καταχωρησουμε την ημερα εμβολιασμού και καποια αλλα στοιχεία.
Τωρα το οτι δεν ζητησαν σε εμενα δεν παει να πει οτι δεν ζητησαν απο ολους.
Υπαρχει και η ατομικη ευθυνη , αν καποιος θελει να βρει τρυπα να μπει θα μπει παντού.
Εγω σαν υγειονομικός εχη μια ευαισθησία παραπανω γιατι θεωρω πρωτα τον εαυτό μου σαν μια κινητη βόμβα.
Αλλωστε ετρεξα μεχρι το 2ο χιλιομετρο με μασκα για να προστατέψω και να προστατευτω.



Το αν το ζήτησαν σε όλους ή όχι το γνωρίζουν μόνο αυτοί. Σίγουρα, αν κάποιος θελει να βρεί "τρύπα" θα το κάνει και ναι πάραυτα συμφωνώ πως πάνω απ' όλα είναι η ατομική ευθύνη.

Βέβαια, με όλο το θάρρος και τον σεβασμό, μιας και έχεις την ιδιότητα του υγειονομικού περίμενα να αποδοκιμάσεις πρώτος και ευθεως την μην ύπαρξη ελέγχου (έστω και αν ήταν μεμονωμένη περίπτωση) και όχι να το περάσεις τόσο στα αψήφιστα, λέγοντας "αυτο δεν αλλάζει κάτι ο αγώνας είναι στολίδι".

Μεταξύ όλων των άλλων, οι υγεινομικοί είναι μια ειδικότητα ανθρώπων που εργαζόσαστε σκληρα και κάτω από αντίξοες συνθήκες του COVID και πραγματικά είσαστε ήρωες και σας χρωστάμε πολλά. Αν μου επιτρέπεις, πρέπει όμως να είσαστε και η ασπίδα που θα πρέπει να προασπίσει όλα εκείνα τα ιδανικα δείχνοντας σωστή κατεύθυνση "προτύπων" και ιδανικών.

Σίγουρα έχει να κάνει με την ατομική ευθύνη, αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν θα πρέπει να επιδοκιμάζουμε συνολικά καταστάσεις σαν και αυτές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2022 :  21:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον είχα τρέξει και εγώ στις πρώτες διοργανώσεις του και τότε μαζί με τον ημί στο Αγρίνιο και τον Ποσειδώνιο στο Φάληρο ήταν οι καλύτεροι ημιμαραθώνιοι. Ο συγκεκριμένος είχε και πολλούς εξτά σταθμούς από κατοίκους έξω από τα σπίτια τους που πρόσφεραν σοκολάτες, σπιτική λεμονάδα και σουβλάκια!!!!!
Οσο για τα πιστοποιητικά, αφού στα μέσα μαζικής μεταφοράς γίνεται το έλα να δεις, δεν έχει ουσιαστικό νόημα να τα ζητάνε οπουδήποτε αλλού!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

crafter
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2022 :  10:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να μπουν τα πραγματα στην θεση τους.....Απο την μερια μας εγινε καθε προσπαθεια να ελεγχθουν ολοι--ειχαν επωμιστει την ευθυνη 2-3 ατομα με κινητα που σκαναραν τα πιστοποιητικα.....Τωρα αν απο τους 300-400-500 αθλητες,παραλειψανε να ελεγξουν 1-2, αυτο δεν εγινε απο προθεση...Ελπιζω του χρονου να μην χρειαστει να ελεγθει κανενας......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2022 :  17:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by crafter

Για να μπουν τα πραγματα στην θεση τους.....Απο την μερια μας εγινε καθε προσπαθεια να ελεγχθουν ολοι--ειχαν επωμιστει την ευθυνη 2-3 ατομα με κινητα που σκαναραν τα πιστοποιητικα.....Τωρα αν απο τους 300-400-500 αθλητες,παραλειψανε να ελεγξουν 1-2, αυτο δεν εγινε απο προθεση...Ελπιζω του χρονου να μην χρειαστει να ελεγθει κανενας......



Η αχαροστία του Ελληνα!! Μην δίνετε σημασία!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maiko
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2022 :  18:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα κι από εμένα.πηρα κι εγώ μέρος στον ημι του Αιγίου θεωρώ ότι ήταν από τους πιο όργανομενους και Αψογους αγώνες που έχω πάρει μέρος!!!!Σε ότι αφορά τον έλεγχο για τα εμβόλια ήμουν περίπου στο 20λεπτο στη σειρά να μας ελέγξουν για τα πιστοποιητικα ....μακαρι να υπάρχουν πολλοι τετοιοι αγωνες σε ολη τη περιφέρεια βοηθούν και υποστηριζουν το δρομικο Κίνημα!!!!!

maiko
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ppapado
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2022 :  13:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Vslis εμείς ελεγχθήκαμε κανονικά όπως και όλοι όσοι ήσαν μπροστά μας και ήταν πολλοί. Τώρα πώς εσύ που δεν ήρθες βγάζεις συμπεράσματα και λες διάφορα αυτό χρήζει μελέτης. Πάντως φίλε μου αν λειτουργείς έτσι γενικώς στη ζωή σου να το κοιτάξεις. Eσύ χωρίς να έχεις συμμετάσχεις λες τα δικά σου. Χαίρομαι που υπάρχεις για να σε έχω ως παράδειγμα προς αποφυγή.

Edited by - ppapado on 07/02/2022 13:28:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

crafter
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2022 :  10:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?v=5BfCXxsrpWc
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

crafter
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2022 :  10:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?v=vjUqBUyDQl0
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

crafter
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2022 :  11:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=GWi8HFskuCs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1OcqzeN2XJBrQte5mKtD5be3wCkKRe6fnd38WohZqjLxwA5QlPv9ISLPU
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000