Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 39ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2022
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2022 :  15:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2o μπλοκ καλο αγωνα σε ολους 👍👍
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2022 :  17:40:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό και υγιή αγώνα σε όλους παίδες, πάμε να περάσουμε όμορφα

@Στράτο καλό αγώνα φίλε!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2022 :  20:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Για πες τε κάνα μπλοκ εκκίνησης?? Εγώ στο 9ο!!!



...από αυτό το μπλοκ έχω μάθει ότι προσφέρουν και καλό κρασί Γιώργο! Θα περάσω από 'εκεί' για κανά ποτήρι!

(ελπίζω κάπως να 'ανταμώσουμε' στην εκκίνηση, αλλιώς καλό αγώνα να έχεις-ουμε!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/11/2022 :  20:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να φαμε και κατι ομως μη μας πειραξει τοσες ωρες θα μαστε στο δρομο χαχαχα.



Καλο αγωνα Μανωλη (αντε να ξεμουδιασεις λιγο)!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2022 :  09:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά τα κρασιά και τα κοψίδια παίδες...
Φρεντο στην Νέα Μάκρη
Γλυκό στην Παλλήνη
Φρούτο στην Αγία Παρασκευή
Ποτό στο Στάδιο


Έλα πείτε την αλήθεια...
Έχετε πάρει κοινωνικό τουρισμό με ημιδιατροφή, δεν τρέχετε μαραθώνιο
Χαχαχα

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

otto
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2022 :  12:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πώς είδατε την διοργάνωση χθες; Προσωπικά την είδα λίγο μπάχαλο.
Συνωστισμός στην παράδοση των προσωπικών αντικειμένων στα φορτηγά/βαν. Κερασάκι ένα αμάξι που περνούσε μέσα από αυτό το πλήθος.
Υδροδοσία-ανεφοδιασμός δεν ήταν ανά 2.5km σταθερά αλλά άλλες φορές ήταν ανά 2km και άλλες ανά 3km. Σε αρκετά σημεία ήταν μόνο από τη δεξιά πλευρά και δημιουργούταν πανικός. Και σε άλλα σημεία δεν ήταν έτοιμοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2022 :  12:39:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαραιρετική όπως πάντα κατά τη διάρκεια της διαδρομής, κανένα παράπονο. Δεν γνωρίζω πριν την εκκίνηση δεν παρέδωσα κάτι.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2022 :  12:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by otto

Πώς είδατε την διοργάνωση χθες; Προσωπικά την είδα λίγο μπάχαλο.
Συνωστισμός στην παράδοση των προσωπικών αντικειμένων στα φορτηγά/βαν. Κερασάκι ένα αμάξι που περνούσε μέσα από αυτό το πλήθος.
Υδροδοσία-ανεφοδιασμός δεν ήταν ανά 2.5km σταθερά αλλά άλλες φορές ήταν ανά 2km και άλλες ανά 3km. Σε αρκετά σημεία ήταν μόνο από τη δεξιά πλευρά και δημιουργούταν πανικός. Και σε άλλα σημεία δεν ήταν έτοιμοι.



Εγώ την είδα άψογη. Παρέδωσα άνετα τα πράγματα μου στις 20,10 χωρίς κανένα πρόβλημα. Τον συνωστισμό στους σταθμούς τον δημιουργούν οι ΚΑΦΡΟΙ οι οποίοι αντι να πάρουν ότι θέλουν τρέχοντας παλουκώνονται εκεί.
Σε κάποια σημεία όντως ήταν μόνο από τη μια μεριά. ΔΕν θυμάμαι τι γίνόταν τις προηγούμενες χρονιές, μπορεί να μην βοηθάει η κλίση του δρόμου. Στα χιλιόμετρα των σταθμών δεν είδα κάποιο μεγάλο πρόβλημα. ΛΟγικό είναι να μην είναι με τον χάρακα, αφού πρέπει να βολεύει. Στον Τύμβο είχαν αλλάξει τον σταθμό φέτος και τον πήγαν πιο πέρα. Θα έχουν τους λόγους τους. Σε κάθε περίπτωση, οι σταθμοί έχουν παιδιά 16-18 χρονών τα οποία προσφέρουν το Κυριακάτικο πρωϊνό τους για να κάνουμε εμείς το χόμπυ μας. Δεν σταματούν δε να φωνάζουν και να αενθαρρύνουν συνεχώς. Κάποια μικρολαθάκια συγχωρούνται. Και του χρόνου!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2022 :  15:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

quote:
Originally posted by otto

Πώς είδατε την διοργάνωση χθες; Προσωπικά την είδα λίγο μπάχαλο.
Συνωστισμός στην παράδοση των προσωπικών αντικειμένων στα φορτηγά/βαν. Κερασάκι ένα αμάξι που περνούσε μέσα από αυτό το πλήθος.
Υδροδοσία-ανεφοδιασμός δεν ήταν ανά 2.5km σταθερά αλλά άλλες φορές ήταν ανά 2km και άλλες ανά 3km. Σε αρκετά σημεία ήταν μόνο από τη δεξιά πλευρά και δημιουργούταν πανικός. Και σε άλλα σημεία δεν ήταν έτοιμοι.



Εγώ την είδα άψογη. Παρέδωσα άνετα τα πράγματα μου στις 20,10 χωρίς κανένα πρόβλημα. Τον συνωστισμό στους σταθμούς τον δημιουργούν οι ΚΑΦΡΟΙ οι οποίοι αντι να πάρουν ότι θέλουν τρέχοντας παλουκώνονται εκεί.
Σε κάποια σημεία όντως ήταν μόνο από τη μια μεριά. ΔΕν θυμάμαι τι γίνόταν τις προηγούμενες χρονιές, μπορεί να μην βοηθάει η κλίση του δρόμου. Στα χιλιόμετρα των σταθμών δεν είδα κάποιο μεγάλο πρόβλημα. ΛΟγικό είναι να μην είναι με τον χάρακα, αφού πρέπει να βολεύει. Στον Τύμβο είχαν αλλάξει τον σταθμό φέτος και τον πήγαν πιο πέρα. Θα έχουν τους λόγους τους. Σε κάθε περίπτωση, οι σταθμοί έχουν παιδιά 16-18 χρονών τα οποία προσφέρουν το Κυριακάτικο πρωϊνό τους για να κάνουμε εμείς το χόμπυ μας. Δεν σταματούν δε να φωνάζουν και να αενθαρρύνουν συνεχώς. Κάποια μικρολαθάκια συγχωρούνται. Και του χρόνου!!!




Συμφωνώ απόλυτα και σε κάθε τι που θίγεις.
Αν για κάτι πρέπει να χαιρόμαστε οι δρομείς είναι για αυτό τον αγώνα.
Τώρα αν ο πάγκος ήταν 200 μέτρα πριν ή μετά νομίζω ότι είναι ανάξιο αναφοράς. Το θέμα ήταν ότι ο πάγκος ήταν γεμάτος και πλούσιος.
Ούτε ο νικητής δεν ενοχλήθηκε για αυτό το πταισμα σε μία τεράστια διαδρομή. Κι οι γρήγοροι του πρωταθλήματος πάνε στην τροφοδοσία τους αλφαδι...αν δεν επηρέασε αυτούς, οι ερασιτέχνες να είμαστε τυχεροί που υπάρχουν αυτά τα παιδιά και όντως δίνουν εθελοντικά και την ψυχή τους.
Για να γελάσουμε και λίγο...
Τι εννοείς 20.10 έδωσες τα ρούχα????
Πήγες από τις 20 Οκτωβρίου ή το βράδυ στις 20.10???? Γιατί και στις 2 περιπτώσεις όντως δεν θα βρήκες....ψυχή


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefangpa
Forum-Runner

100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2022 :  15:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αλήθεια είναι ότι στο κομμάτι προ αγώνα στα βαν υπήρξε ένας χαμός και μια ανοργανωσια καθώς λόγω του συνοστισμου που υπήρχε δεν μπορούσαμε να δούμε τους αριθμούς που χρειαζόμασταν για να αφήσουμε τα πράγματα μας.
Από εκεί και πέρα στο αγωνιστικό κομμάτι νομίζω ότι τα πράγματα ήταν αρκετά καλά, νερά είχε, τζελακια είχε, σφουγγάρια, ισοτονικά, κόκα κόλα και μπανάνες. Το μόνο θέμα όπως επισημάνθηκε ήταν ότι οι σταθμοί δεν ήταν ακριβώς στα σημεία που υποτίθεται θα ήταν, αλλά μικρό το καλό.
Φίλος έτρεξε στο Άμστερνταμ και μου έλεγε ότι το νερό το είχαν σε χάρτινα εσπρεσσοποτηρα τα οποία είχαν μουλιασει και όπως έτρεχες και το έπαιρνες το μισό χυνόταν. Τελικά έπαθε αφυδάτωση στο 35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2022 :  15:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by MARIOS2020

quote:
Originally posted by otto

Πώς είδατε την διοργάνωση χθες; Προσωπικά την είδα λίγο μπάχαλο.
Συνωστισμός στην παράδοση των προσωπικών αντικειμένων στα φορτηγά/βαν. Κερασάκι ένα αμάξι που περνούσε μέσα από αυτό το πλήθος.
Υδροδοσία-ανεφοδιασμός δεν ήταν ανά 2.5km σταθερά αλλά άλλες φορές ήταν ανά 2km και άλλες ανά 3km. Σε αρκετά σημεία ήταν μόνο από τη δεξιά πλευρά και δημιουργούταν πανικός. Και σε άλλα σημεία δεν ήταν έτοιμοι.



Εγώ την είδα άψογη. Παρέδωσα άνετα τα πράγματα μου στις 20,10 χωρίς κανένα πρόβλημα. Τον συνωστισμό στους σταθμούς τον δημιουργούν οι ΚΑΦΡΟΙ οι οποίοι αντι να πάρουν ότι θέλουν τρέχοντας παλουκώνονται εκεί.
Σε κάποια σημεία όντως ήταν μόνο από τη μια μεριά. ΔΕν θυμάμαι τι γίνόταν τις προηγούμενες χρονιές, μπορεί να μην βοηθάει η κλίση του δρόμου. Στα χιλιόμετρα των σταθμών δεν είδα κάποιο μεγάλο πρόβλημα. ΛΟγικό είναι να μην είναι με τον χάρακα, αφού πρέπει να βολεύει. Στον Τύμβο είχαν αλλάξει τον σταθμό φέτος και τον πήγαν πιο πέρα. Θα έχουν τους λόγους τους. Σε κάθε περίπτωση, οι σταθμοί έχουν παιδιά 16-18 χρονών τα οποία προσφέρουν το Κυριακάτικο πρωϊνό τους για να κάνουμε εμείς το χόμπυ μας. Δεν σταματούν δε να φωνάζουν και να αενθαρρύνουν συνεχώς. Κάποια μικρολαθάκια συγχωρούνται. Και του χρόνου!!!




Συμφωνώ απόλυτα και σε κάθε τι που θίγεις.
Αν για κάτι πρέπει να χαιρόμαστε οι δρομείς είναι για αυτό τον αγώνα.
Τώρα αν ο πάγκος ήταν 200 μέτρα πριν ή μετά νομίζω ότι είναι ανάξιο αναφοράς. Το θέμα ήταν ότι ο πάγκος ήταν γεμάτος και πλούσιος.
Ούτε ο νικητής δεν ενοχλήθηκε για αυτό το πταισμα σε μία τεράστια διαδρομή. Κι οι γρήγοροι του πρωταθλήματος πάνε στην τροφοδοσία τους αλφαδι...αν δεν επηρέασε αυτούς, οι ερασιτέχνες να είμαστε τυχεροί που υπάρχουν αυτά τα παιδιά και όντως δίνουν εθελοντικά και την ψυχή τους.
Για να γελάσουμε και λίγο...
Τι εννοείς 20.10 έδωσες τα ρούχα????
Πήγες από τις 20 Οκτωβρίου ή το βράδυ στις 20.10???? Γιατί και στις 2 περιπτώσεις όντως δεν θα βρήκες....ψυχή


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.





ΧΑΧΑΧΑ.....έτσι που φτάνουμε νύχτα στον Μαραθώνα, μου μπήκε στο υποσυνείδητο ότι έπρεπε να γράψω 20.10 αντί 08.10!!! Να είσαι καλά για την παρατήρηση!! Και του χρόνου!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2022 :  15:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα στην παιδιά !!
Συγχαρητήρια σε όλους-ες που έτρεξαν το Σαββατοκυριακο !!
Καλή ξεκούραση !!
Έχω πολύ καιρό να μπω εδώ – χρόνια ίσως?

Στον αγώνα μου όλα πήγαν όπως ακριβώς τα είχα σχεδιάσει !!
Πρώτη φορά -τρέχω 12 έτη- που έκατσα κ έκανα πλάνο κίνησης χα χα χα !!
Κι αυτό διότι η προπόνηση μου εφέτος δεν ήταν καθόλου καλή , εξαιτίας διαφόρων παραγόντων ( εργασία , υποχρεώσεις άλλες ).

Από 15 Σεπ εως 15 Οκτ δεν έτρεξα ολότελα…

Έτσι, αφού στις 23/10 πήγα κ έτρεξα ( με τά περσινά ( speed 0) παλιά παπούτσια )έναν ημι ως τεστ ( Αγρινίου)κ βγήκε στο 1:35 ( με υπολόγιζα για 1:39) , κάθισα κ έκανα ένα πλάνο για περίπου στο 3:15…
Όμως μετ από έντονες πιέσεις φίλων αγαπημένων , στις 30/10 πήγα κ έτρεξα και τους Αθάνατους ( με παπούτσια 4ετίας ( Trioumf 19) :), όπου μου βγήκαν πολύ καλά , χωρις προβλήματα , τραυματισμούς , πόνους κλπ …

Γνωρίζοντας όμως οι θα με ”φρενάρουν” οι Αθάνατοι , άλλαξα το πλάνο κ πήγα για το 3:22 , έχοντας όμως στο βάθος των σκέψεων και το ΄΄καλά, και 3:30 να φτάσω δεν θα τα βάψω μαύρα ” .

Μετα τους Αθάνατους η προπόνηση ήταν : 2 μέρες -Δευτέρα κ Τρίτη- πλήρη ξεκούραση…Τετάρτη έτρεξα ένα 12άρακι χαλαρό , την Πέμπτη έκανα 10Χ300 στο 4:30, Παρασκευή ξεκούραση , Σαββάτο 10αρακι στο 5:30 , Κυριακή ξεκούραση , Δευτερα 10χιλ στο 4:40 , Τριτη 8χιλ στο 5:10 και Τετάρτη στο 4:25!!

Μετα τελος , δεν ξαναέτρεξα….
Απο Παρασκευη μεσημερι άρχισα τα μακαρονια , πατατες , ρυζι κλπ …Κοιμόμουν αρκετα απο Πεμπτη …

Να μην σας ζαλίζω κι αλλο, ολα πηγαν όπως ακριβώς το σχεδίασα , αλφαδιά που λένε 🙂 ….
Στην διαδρομη εφαγα 1 μπανανα συνολικα ( 13ο & 26ο χιλ) , ηπια ενα ισοτονικο κ απο το 31 ειχα νερο μονιμα στο χερι…

Καλο Απόγευμα !!

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2022 :  22:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια Παναγιωτη! Φαινοσουν αποφασισμενος να τηρησης το πλανο (χαχαχα) οπως ειπες και οταν συνατηθηκαμε το πρωι στο Συνταγμα


Καλη αποκατασταση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2022 :  12:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια Παναγιωτη!
Να γραφεις πιο συχνα.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2022 :  13:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Συγχαρητηρια Παναγιωτη! Φαινοσουν αποφασισμενος να τηρησης το πλανο (χαχαχα) οπως ειπες και οταν συνατηθηκαμε το πρωι στο Συνταγμα


Καλη αποκατασταση



Πες τα συντρεχτη....
Μας έπηξε που αναρωτιόταν αν έχει το sub3.30
Χαχαχα

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000