Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 40oς Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 12/11/2023
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 26/08/2023 :  12:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαστε καλά σχετικά με την προετοιμασία ; Τι χρόνο θέλουμε ; Έχουμε τρέξει πολλούς μαραθωνίους γενικά , μαζί με αυτούς της Αθήνας ; Έχουμε κάτι να πούμε ;

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...

Edited by - Pantazis on 27/08/2023 00:07:38

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2023 :  01:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ, εδώ και κάτι χρόνια πάω και τρέχω χωρίς καμιά απολύτως προετοιμασία. Τρέχω βέβαια σε όλους τους μικρότερους αγώνες, όπου μπορώ.
Βέβαια και οι χρόνοι μου είναι για κλάματα, αλλά σλόγκαν μου είναι ότι ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ.
Έχω τρέξει όλους τους Μαραθωνίους της Αθήνας από το 2010 και μετά. Το 2010 ήταν ο επετειακός λόγω των 2500 χρόνων από την μάχη του Μαραθώνα. Φέτος είναι πάλι επετειακός αφού είναι ο 40ος.
Θέλω να τρέξω και τους επόμενους 5 τουλάχιστον ώστε να συμπληρώσω το τρέχον σετ των μεταλλίων.
Έχω τρέξει και 2 Μαραθωνίους στην Θεσσαλονίκη το 2011 και το 2012. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα, αλλά τότε οι συμμετοχές ήταν ελάχιστες. Έτρεχες στην Εθνική οδό μόνος σου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/08/2023 :  07:30:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι έκανα 3:33, φέτος θα ήθελα κοντά στο 3:15. Αν και πιο πολύ κατεβαίνω για τη φάση γιατί έπιασα το όριο για Βοστόνη και θα πάω τον επόμενο Απρίλιο, όποτε ο στόχος είναι αυτός για μένα.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2023 :  10:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μία ακόμη φορά εκεί στη μεγάλη γιορτή.
Καλή προετοιμασία σε όλους χωρίς τραυματισμό.
Ραντεβού στον Μαραθώνα συντρέχτες

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/09/2023 :  14:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στόχος φέτος ο πρώτος τερματισμός χωρίς κράμπες και δηλαδή συνεχόμενο τρέξιμο...

Σε σχέση με τις δύο προηγούμενες προσπάθειες (πέρυσι και πρόπερσι) έχω προσπαθήσει: να βάλω έξτρα χλμ στην προετοιμασία και περισσότερες ανηφόρες, πέρα από τζελάκια να δοκιμάσω και Salt Stick (υποψιάζομαι πως πέρυσι συνέβαλε και αναπάντεχη αφυδάτωση), να παίρνω μαγνήσιο και τέλος να πείσω τον εαυτό μου να ξεκινήσει αργά, να συνεχίσει αργά και να δώσει μόνο αν είναι όλα καλά και υπάρχουν δυνάμεις μετά το 31-32...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runt
Newbie Forum Runner

USA
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2023 :  05:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτος μου μαραθώνιος ήταν στην Αθήνα το 2013, ακολούθησαν άλλοι δυο. Μετά, λόγω μετακόμισης, έκανα τρεις στο Λος Άντζελες και έναν στο Σαν Ντιέγκο. Θα ταξιδέψω το Νοέμβρη στην Αθήνα για τρέξω τον αυθεντικό 10 χρόνια μετά, ο στόχος όπως πάντα ένα 3:55. Θα ταλαιπωρηθώ λίγο με το τζετλαγκ αλλά είναι κι αυτό μια πρόκληση.
Τσέκαρα ο αγώνας ξεκινάει στις 9πμ, θυμόμουν ότι ήταν πιο νωρίς, κάνω λάθος; άρα κατά τις 1μμ για τους sub4, πάλι θα ζεσταθούμε :)
Εχουν μείνει 10 εβδομάδες, στο πρόγραμμα είναι ανηφόρες στο τέμπο αγώνα σε διάδρομο και καλή διατροφή. Επίσης να μείνω στο πλάνο όσον αφορά την τροφοδότηση σε τζελάκια και νερό, ο αυτοσχεδιασμός εν ώρα αγώνα δεν είναι καλό πράγμα!
Σας χαιρετώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2023 :  23:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runt

Πρώτος μου μαραθώνιος ήταν στην Αθήνα το 2013, ακολούθησαν άλλοι δυο. Μετά, λόγω μετακόμισης, έκανα τρεις στο Λος Άντζελες και έναν στο Σαν Ντιέγκο. Θα ταξιδέψω το Νοέμβρη στην Αθήνα για τρέξω τον αυθεντικό 10 χρόνια μετά, ο στόχος όπως πάντα ένα 3:55. Θα ταλαιπωρηθώ λίγο με το τζετλαγκ αλλά είναι κι αυτό μια πρόκληση.
Τσέκαρα ο αγώνας ξεκινάει στις 9πμ, θυμόμουν ότι ήταν πιο νωρίς, κάνω λάθος; άρα κατά τις 1μμ για τους sub4, πάλι θα ζεσταθούμε :)
Εχουν μείνει 10 εβδομάδες, στο πρόγραμμα είναι ανηφόρες στο τέμπο αγώνα σε διάδρομο και καλή διατροφή. Επίσης να μείνω στο πλάνο όσον αφορά την τροφοδότηση σε τζελάκια και νερό, ο αυτοσχεδιασμός εν ώρα αγώνα δεν είναι καλό πράγμα!
Σας χαιρετώ.




Τους 3 από τους 10 μαραθωνίους που έχω τρέξει στην Αθήνα, τους έχω τρέξει με jet lag Την μία, είχα επιστρέωει από Los Angeles ΠΑρασκευή βράδυ. Κατάφερα να κοιμηθώ το Σάββατο στις 8 το πρωί μέχρι τις 12 -4 ώρες. Το Σάββατο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι..... Σερνόμουν στον μαραθώνιο.Κρίμα και είχα κάνει πολύ καλή προπόνηση, πήγε στράφι...
Απλά προειδοποιώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runt
Newbie Forum Runner

USA
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2023 :  05:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, φαίνεται έχουμε την ίδια πτήση! Πόσο καιρό χρειάζεται πιστεύεις μίνιμουμ για να μην σε επηρεάσει το τζετλαγκ; 1-2 εβδομάδες; Είναι 15 ώρες πτήση συνολικά και 10 ώρες η διαφορά ώρας όπως θα γνωρίζεις!.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2023 :  15:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αμα κοιμηθείς καλά τη Παρασκεύη το βράδυ, και 1-2 ωρες να κοιμηθείς το Σαββατο το βραδυ δεν επηρεάζεσαι - αυτη τουλάχιστον ειναι η δική μου εμπειρία. Τώρα αν είσαι αυπνος 48 ωρες λογικο να μην εχεις δυνάμεις.

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ξανθό Άλογο
Advanced Forum-Runner

Greece
250 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2023 :  15:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεξα πρώτη φορά στην Αθήνα το 2013 και για 4 συνεχόμενες φορές (2013,2014,2015,2016). Το 2017 και το 2019 πήγα Φρανκφούρτη και φέτος θα κατέβω Αθήνα 7 χρόνια μετά αλλά για βόλτα διότι δεν έχω κάνει προετοιμασία δρόμου καθότι θα πήγαινα στο 80αρι του Πηλίου που ακυρώθηκε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2023 :  08:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6ος μαραθώνιος της Αθήνας που συμμετέχω ! Καλή εκκίνηση σε όλους στον Μαραθώνα , καλή τακτική και να απολαύσουμε τον αγώνα!!!

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2023 :  13:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3ος μαραθωνιος της Αθηνας για μενα…. να δουμε φετος απο ζεστη και ηλιο πως θα ναι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000