Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Τα ΝΕΑ για trail γυναικων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

prasinopodilato
Forum-Runner

USA


206 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 24/02/2008 :  19:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και ειδικοτερα Μαλιμποσκα Παπουνιδου
Εδω
http://assets.in.gr/AssetService/Image.ashx?t=2&pg=105276&
Άιντε θυμα,άιντε ψώνιο,άιντε σύμβολο αιώνιο,αν ξυπνήσεις μονομιάς,θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς.

Edited by - prasinopodilato on 24/02/2008 19:09:27

abat
Advanced Forum-Runner

Greece
357 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  12:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραίο άρθρο, "ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥΣ" και στη φωτογραφία είναι η Ιρένα και από πίσω ο κουνιάδος μου. Δούλεμα που έπεσε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  13:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια πρωην Πολωνεζα και μια πρωην Ρωσιδα διαπρεπουν στην Ελλαδα .

Εαν ηταν βερες Ελληνιδες θα μπορουσαν να τα ειχαν καταφερει αναλογα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  15:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στις αναλογες συνθηκες βεβαιως και θα μπορουσαν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  16:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στις 2 αυτές κυρίες αλλά και σε όλες τις κυρίες που μετά από το μάζεμα του σπιτιού, το ντάντεμα των παιδιών (αλλά και το δικό μας ) και το πέρας των επαγγελματικών τους υποχρεώσεων έχουν τον χρόνο και το ψυχικό και σωματικό σθένος να κάνουν προπονήσεις και αγώνες, συναγωνιζόμενες στα ίσα όλους μας. Γιατί μην ξεχνάμε ότι μπορεί να είμαστε στο 2008, να έχουν αλλάξει πολλά όσον αφορά τους ρόλους ενός ζευγαριού στην οικογένεια, αλλά εδώ είναι Ελλάδα, και αυτές οι αλλαγές γίνονται αργά, πολύ αργά! Καταλαβαίνετε πιστεύω τι εννοώ...

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  16:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιο δυσκολο ειναι να το σκεφτεις παρα να το κανεις.Αυτο ειναι η απαντηση ολων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  23:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην Ελλαδα δεν υπαρχει παιδεία για μαζικο λαικο αθλητισμο. Αμα παρατηρήσει κανεις, ειδικα στις γυναικες στις αποστασεις που εχω καποια εμπειρία πλέον, στο μεγαλυτερο μερος τους ειναι πρωην αθλητριες. Δρομεις σαν την Σουλα, που ξέρω ,η εμενα, που ξεκινήσαμε πιο μεγαλες και αφου ειχαμε κανει οικογενεια να τρεχουμε ειναι ελαχιστες. Σε αντιθεση, για παραδειγμα στην Νεα Υορκη, το μεγαλύτερο μερος των γυναικων που ελαβαν μερος στον Μαραθωνιο της Ν.Υ. ηταν ατομα που πηγαιναν να τρεξουν μαραθωνιο στις 5 και 6 ωρες. Η Κatie Holmes, γνωστή ηθοποιός και συζηγος του Tom Cruise, προπονηθηκε και κατέβηκε να κανει 5.40 ώρες αν δεν κανω λαθος. Μαγκιά. Πείτε μου μια ελληνιδα σε αντίστοιχη φάση που της περνάει απο το μυαλο κατι τετοιο. Ούτε για πλάκα. Συμφωνω απόλυτα με την Σουλα. Στην Ελλάδα το πιο δύσκολο ειναι να το σκεφτεις.

πισω εχει η αχλαδα την ουρα!!!! επισης και η χελωνα!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2008 :  23:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ttsog

Θα πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στις 2 αυτές κυρίες αλλά και σε όλες τις κυρίες που μετά από το μάζεμα του σπιτιού, το ντάντεμα των παιδιών (αλλά και το δικό μας ) και το πέρας των επαγγελματικών τους υποχρεώσεων έχουν τον χρόνο και το ψυχικό και σωματικό σθένος να κάνουν προπονήσεις και αγώνες, συναγωνιζόμενες στα ίσα όλους μας. Γιατί μην ξεχνάμε ότι μπορεί να είμαστε στο 2008, να έχουν αλλάξει πολλά όσον αφορά τους ρόλους ενός ζευγαριού στην οικογένεια, αλλά εδώ είναι Ελλάδα, και αυτές οι αλλαγές γίνονται αργά, πολύ αργά! Καταλαβαίνετε πιστεύω τι εννοώ...

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."



RESPECT

"Δε θυμόμουν ποτέ να ένιωσα μετά το τρέξιμο χειρότερα απ' όσο πριν από το τρέξιμο."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thessgirl
Advanced Forum-Runner

Greece


271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2008 :  11:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να ξεκινήσει μια γυναίκα να τρέχει θέλει υποστήριξη από άλλους ειδικά αν υπάρχει άντρας και παιδιά στην ζωή της. Αυτό δεν υπάρχει αν δεν το καταλαβαίνει ο άντρας τους λόγους που θέλει να τρέχει η γυναίκα του. Είναι και θέμα νοοτροπίας ακόμα στην Ελλάδα γιατί ακόμα πολύς κόσμος περιορίζει την γυναίκα στο σπίτι με τα παιδιά και δεν την αφήνουν να κάνουν κάτι άλλο με το φόβο ότι θα παραμελήσει το σπίτι της. Ακούει πολλές φορές ‘το γυμναστήριο δεν σου αρκεί?’ Η φοβούνται μερικοί άντρες ότι η γυναίκα θα χάσει την θηλυκότητα της (το έχω ακούσει ως ‘συμβουλή’ σε μένα). Η οι πεθερές θα αρχίσουν να σκεφτούν αν πήρανε τελικά καλή νύφη και γιατί δεν κάθεται σπίτι ως καλή γυναίκα.

Όταν η νοοτροπία αλλάζει και καταλαβαίνει ο κόσμος ότι η γυναίκες κερδίζουν από το τρέξιμο πολλά και δεν παύουν να είναι γυναίκες, θα αρχίζουν να δίνουν στην γυναίκα την υποστήριξη που χρειάζεται για να απολαύσει και αυτή τις ομορφιές του τρεξίματος. Επίσης θα καταλάβουν ότι μια ψυχικά δυνατή γυναίκα μπορεί να φροντίσει οικογένεια, παιδιά και δουλειά ταυτόχρονα αν έχει την υποστήριξη και όχι τον περιορισμό του άντρα της.


Life is what you make it!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2008 :  14:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ πολύ σωστά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2008 :  19:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν περιμενεις την υποστηριξη των αλλων,χαθηκες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasso
Senior Forum-Runner

Greece


576 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2008 :  19:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι σημαντική η υποστήριξη πάντως. Εγω χωρις την κατανόηση της πενταδας και το Αγγελου θα δυσκολευόμουνα πολύ, ειδικά γιατι προσπαθω σαν ολες τις μανες να ειμαι κοντα στα παιδια μου και μετα απο 25 χρονια με τον αγγελο να περναμε ακομα σουπερ μαζι.

πισω εχει η αχλαδα την ουρα!!!! επισης και η χελωνα!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2008 :  20:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ksaderfi eisai i kalyteri!!!

"Δε θυμόμουν ποτέ να ένιωσα μετά το τρέξιμο χειρότερα απ' όσο πριν από το τρέξιμο."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2008 :  20:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνω οτι χωρις την εγκριση της οικογενειας ειναι πολυ δυσκολο.Ομως πιστευω οτι πολλες γυναικες δεν κανουν πραγματα περιμενοντας την συμφωνη γνωμη του συζυγου,η οποια τις περισσοτερες φορες δεν ερχεται ποτε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/02/2008 :  00:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Yparxoun kapoies fores pou aplos ksereis tin kalyteri lysi gia esena. TELOS.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/02/2008 :  09:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως εγω χαιρομαι πολυ οταν βλεπω γυναικες να γυμναζονται και μαλιστα πρηζω και την αδερφη μου να αρχισει τρεξιμο καθως και την μανα μου να περπαταει.Βεβαια η αδερφη μου δεν εχει αναγκη αφου ειναι νευροσπαστο και κανει κατα καιρους και γυμναστικη (ποδηλατο,γυμναστηριο,) μαλιστα τωρα πηγε και εκανε και snowboard.
Μου την δινει η νοοτροπια των γυναικων στην Ελλαδα που ειναι "μην μου σκιστει κανα καλτσον" και περνουν το αυτοκινητο να πανε 2 τετραγωνα.
Ακουσα τις προαλλες να λεει μια στον δικο της οτι την καλεσαν κατι γνωστοι της να παει ταξιδι στην Σουηδια και της ειπαν να παρει και ενα ζευγαρι ανετα παπουτσια ή αθλητικα διοτι θα περπαταγαν πολυ.
Εκεινη αποκριθηκε οτι αχ καλε ολα τα παπουτσια μου ειναι τακουνια πρεπει τωρα να αγορασω αθλητικα για την Σουηδια.
Γι' αυτο να ενθαρρυνουμε τα κοριτσια μας που τρεχουν να συνεχισουν με καλυτερη την Βασουλα που παρολο τις δυσκολιες και τους ψιλοτραυματισμους της δεν το βαζει κατω με τιποτα.
Αντε βρε Carol κατεβα σε κανεναν αγωνα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000