Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 ΞΕΦΥΓΑΜΕ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 11

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  16:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mtbiker

quote:
Originally posted by Rigelian

Βαριά κουβέντα ο εξευτελισμός, σημαίνει ταπείνωση, προσβολή. Άλλο ξεφεύγει ένα θέμα, άλλο εξευτελίζεται.

Forum είναι εδώ, δημόσια συζήτηση, δεν είναι επιστημονικό συνέδριο. Κουβεντιάζουμε μεταξύ μας, άνθρωποι που μας ενώνει ένα κοινό πάθος, το τρέξιμο. Η πλάκα ανθρώπινη είναι, το χιούμορ δείχνει ευφυΐα. Δεν χάθηκε ο κόσμος να ξεφύγουν τα θέματα μερικές φορές.


Αυτό ακριβώς έκανες.Πρόσβαλες αυτούς που άνοιξαν θέμα για κάτι
σοβαρό και εσύ τους πρότεινες να κάνουν κοιλιακούς,και όχι μόνο.
Φυσικά και δεν περίμενα από σένα να παραδεχθείς πως αυτή ήταν
άκομψη συμπεριφορά(Το επαναλαμβανόμενο εννοώ).
Το ωραίο είναι ότι πολλοί από αυτούς που παρέσυρες κατάλαβαν το
άκομψο του πράγματος και αυτό φάνηκε στα γραφόμενά τους.
Γενικά,καλό είναι να αναγνωρίζουμε τα σφάλματά μας.

Pain is temporary.
Trophies last forever !



1. Προσεβλήθην από διάφορους και δεν προσέβαλα κανέναν. Το χιούμορ δεν είναι προσβολή. Ούτε δέχομαι ότι ήταν άκομψη η συμεριφορά. Όχι μόνο για μένα, αλλά και για όλους όσους ακολούθησαν. Άν άνοιγα θρεντ στο οποίο θα ρώταγα κάτι, ακόμα και κανείς να μην μου απαντούσε, ακόμα και αν το έκαιγαν αμέσως, δεν θα είχα πρόβλημα. Επίσης σε καμία περίπτωση δεν θα αισθανόμουνα προσβεβλημένος. Η πλάκα που κάνω είναι αυτή που δέχομαι. Δεν ξεφεύγω, υπ' αυτήν την έννοια, ποτέ.

2. Γιατί "φυσικά"; Πόσο καλά με ξέρεις και κάνεις τέτοιες κρίσεις;;;

3. Εγώ ήμουν αυτός που παρέσυρα όλους τους άλλους στους κοιλιακούς και στα παρόμοια; Χαίρομαι που αναγνψρίζεις τις ηγετικές μου ικανότητες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  17:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω παντως κοιλιακους εκανα απο πριν...


Οκ το συζητησαμε νομιζω αρκετα , ολοι συμφωνουμε οτι καπου τα θεματα εξοστρακιστηκαν, ας μη μαλωνουμε αλλο πανω σε αυτο.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  17:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ας αφήσουμε στην άκρη τους εγωισμούς κι ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας :D

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Namaikiego
Forum-Runner



50 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  17:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βασικά συμφωνώ με όσα γράφτηκαν και με το ότι το φόρουμ ξεφεύγει, και όσοι με θυμούνται θα έχουν καταλάβει ότι "αποσύρθηκα" από το φόρουμ γιατί είχα βαρεθεί αυτούς που ξεφεύγουν και δεν άφησαν κανένα περιθώριο σε άτομα που ήθελαν λίγο πιο πολύ σοβαρότητα.
Ένοιωθα ότι μπαίνω κάπου που δεν πρέπει, ότι είναι μια κλειστή κοινωνία όπου υπάρχει χώρος μόνο για πλακατζίδες οι οποίοι θέλουν να είναι μεταξύ τους και να ξεσκάνε τις ελεύθερες ώρες με τον δικό τους τρόπο.
Ομως η πρόταση για τους (επαναλαμβανόμενους) κοιλιακούς μου φάνηκε πολύ αστείο! Γειά σου Rigelian!
Παν μέτρο άριστον. Αυτό είναι.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ILIAS
Forum-Runner

Switzerland


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  17:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Συμφωνώ πως έχουμε ξεφύγει σε κάποιο βαθμό. Με θλίβει όμως το να διαβάζω για το πόσο έχουμε ξεστρατίσει ποσταρισμένο από κάποιους που απλά διαβάζουν το φόρουμ, η γράφουν σπάνια. Παιδιά γιατί δεν συμμετέχετε εσείς; Γιατί δεν γράφετε να ανεβάσετε το επίπεδο;
Το ξαναλέω σαφώς και ξεφύγαμε. Πότε όμως; μετά την κλασσική. Οταν οι αγώνες τέλειωσαν και χαλαρώσαμε όλοι. Γιατί παιδιά μπορεί να κάνουμε το χόμπυ μας αλλά φανταστείτε πως πάμε για προπόνηση στον ανύπαρκτο ελεύθερο χρόνο μας κλέβοντας στιγμές από τον υπνο, την δουλειά, την οικογένειά μας. Το βρίσκω πολύ λογικό να ξεφύγουμε.
Ξεφύγαμε. Αλλά αν χάσει κανείς τον αυθορμητισμό του ξενερώνει. Και κανεις δεν θέλει τους ξενέρωτους.



Tο οτι γραφω πιο σπανια και διαβαζω περισσοτερο απο εσενα στο φορουμ δε νομιζω οτι σου δινει το δικαιωμα να το λες υποτιμητικα σαν να ειμαι κανενας παρακατιανος ουτε να με αποκαλεις ξενερωτο. Δε με ξερεις δε σε ξέρω. Κι εγω ετρεξα στη κλασσικη αλλα δεν νομιζω οτι μετα την κλασσικη επρεπε να γινει το φορουμ χωρος ξεσαλωματος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  17:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να καταθέσω και γώ την άποψή μου, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επειδή έχω >3000 post.
Α) Οταν κάτι δεν μ΄αρέσει, το απορρίπτω. Δεν προσπαθώ να επιβάλω την δική μου αισθητική στον άλλον.Αν δεν μ΄αρέσει π.χ. ο τρόπος που γράφει κάποιος σ ενα εντυπο, δεν το ξαναδιαβάζω. Το να στείλω γράμμα κάνωντας παρατήρηση για το τρόπο γραφής του συγκεκριμένου ή για το περιεχόμενο των αρθρων του το θεωρώ αφελές.
Β) H λέξη forum σημαίνει αγορά με την αρχική έννοια της λέξης ήτοι "συναρθροιση ανθρώπων".
Στο συγκεκριμένο forum συμμετέχουμε 10-15 άτομα. Επειδή μας αρέσει η συμμετοχή. Επειδή μας αρέσει το μπλα-μπλά και μένουμε μακριά ο ενας απο τον άλλον. Επειδή αν μαζευόμασταν όλοι εμείς ποι γράφουμε γύρω απο ενα τραπέζι, με το ίδιο στυλ που γράφουμε, με το ίδιο στυλ θα συνομιλούσαμε και θα περνούσαμε ωραία. Και αν κάποιος ερχόταν στη παρέα μας και δεν του αρέσαμε θα "έπαιρνε τη βόλτα του". Αν του άρεσε, θα καθόταν μαζί μας. Παρέα μας.
Γ) Οι περισσότεροι οι οποίοι συνομιλούμε και γράφουμε και χαβαλεδιάζουμε στο forum είμαστε επώνυμοι και γνωριζώμαστε μεταξύ μας. Δεν θα παρεξηγηθώ με τον Μανώλη με τον Γρηγόρη ή με τον λεονάρδο μιας και για να συζητάω μαζί του σημαίνει πως τον εκτιμώ. Ειναι ο φίλος μου και συναθλητής μου με τον οποίο την επόμενη Κυριακή θα τρέξουμε και ιδρώσουμε παρέα και μετά αφού πούμε τα ίδια αστεία που λέμε ολη μέρα εδώ μέσα θα δώσουμε ραντεβού είτε κάπου για διασκέδαση ειτε στο forum παλι για διασκέδαση. ΚΑι να παραξηγηθεί κάποιος με κάποιον άλλον =όπως πολλές φορές έχει γίνει- θα τα βρούνε μεταξύ τους στην επόμενη συνάντησή τους, όπως έχει γίνει ΠΑΝΤΑ-.
Που θέλω να καταλήξω:
Απο πού κι ως πού ο κάθε απίθανος άγνωστος θα μου κάνει τον χωροφύλακα στο πως εκφράζομαι στους φίλους μου;


Αλιβάνιστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  18:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Γιατί "φυσικά"; Πόσο καλά με ξέρεις και κάνεις τέτοιες κρίσεις;;;


Ξέρω μόνο αυτά που εσύ μου επιτρέπεις,μέσα από αυτό αυτό το forum.
Τίποτα άλλο.

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  18:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφού, λοιπόν, με ξέρεις ελάχιστα, ίσως θα έπρεπε να απέφευγες τέτοιες κρίσεις. Όταν με το καλό γνωριστούμε από κοντά, συντρέξουμε, συναγωνιστούμε, τότε θα το συζητήσουμε εκτένεστερα.

Nikats, συμφωνώ με αυτά που λες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  18:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω που κρυωνω να μπω πρωτος μεσα;

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  18:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1 σε αυτα που ειπε ο νικος και κανιβαλε....εγραψες!!!! ρε παρεουλα ειμαστε κι ειδικα οι παλιοτεροι ειναι (και βαζω β πληθυντικο γιατι νιωθω ακομα νεος στο φορουμ) φυσικο ναχετε καποιους κοινους κωδικες. ειρηνη υμιν λοιπον

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ILIAS
Forum-Runner

Switzerland


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  19:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

Να καταθέσω και γώ την άποψή μου, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επειδή έχω >3000 post.Α) Οταν κάτι δεν μ΄αρέσει, το απορρίπτω. Δεν προσπαθώ να επιβάλω την δική μου αισθητική στον άλλον.Αν δεν μ΄αρέσει π.χ. ο τρόπος που γράφει κάποιος σ ενα εντυπο, δεν το ξαναδιαβάζω. Το να στείλω γράμμα κάνωντας παρατήρηση για το τρόπο γραφής του συγκεκριμένου ή για το περιεχόμενο των αρθρων του το θεωρώ αφελές.
Β) H λέξη forum σημαίνει αγορά με την αρχική έννοια της λέξης ήτοι "συναρθροιση ανθρώπων".
Στο συγκεκριμένο forum συμμετέχουμε 10-15 άτομα. Επειδή μας αρέσει η συμμετοχή. Επειδή μας αρέσει το μπλα-μπλά και μένουμε μακριά ο ενας απο τον άλλον. Επειδή αν μαζευόμασταν όλοι εμείς ποι γράφουμε γύρω απο ενα τραπέζι, με το ίδιο στυλ που γράφουμε, με το ίδιο στυλ θα συνομιλούσαμε και θα περνούσαμε ωραία. Και αν κάποιος ερχόταν στη παρέα μας και δεν του αρέσαμε θα "έπαιρνε τη βόλτα του". Αν του άρεσε, θα καθόταν μαζί μας. Παρέα μας.
Γ) Οι περισσότεροι οι οποίοι συνομιλούμε και γράφουμε και χαβαλεδιάζουμε στο forum είμαστε επώνυμοι και γνωριζώμαστε μεταξύ μας. Δεν θα παρεξηγηθώ με τον Μανώλη με τον Γρηγόρη ή με τον λεονάρδο μιας και για να συζητάω μαζί του σημαίνει πως τον εκτιμώ. Ειναι ο φίλος μου και συναθλητής μου με τον οποίο την επόμενη Κυριακή θα τρέξουμε και ιδρώσουμε παρέα και μετά αφού πούμε τα ίδια αστεία που λέμε ολη μέρα εδώ μέσα θα δώσουμε ραντεβού είτε κάπου για διασκέδαση ειτε στο forum παλι για διασκέδαση. ΚΑι να παραξηγηθεί κάποιος με κάποιον άλλον =όπως πολλές φορές έχει γίνει- θα τα βρούνε μεταξύ τους στην επόμενη συνάντησή τους, όπως έχει γίνει ΠΑΝΤΑ-.
Που θέλω να καταλήξω:
Απο πού κι ως πού ο κάθε απίθανος άγνωστος θα μου κάνει τον χωροφύλακα στο πως εκφράζομαι στους φίλους μου;


Αλιβάνιστος


Tο οτι εχεις τοσα πολλα posts δε σου δινει και περισσοτερα δικαιωματα ουτε σε σημαινει οτι εχεις το αλαθητο και εμεις οι υπολοιποι πρεπει να σιωπουμε,αλλωστε πολλα απο τα posts σου εγιναν απλα για να γινουν.
Κακως στο συγκεκριμενο φορουμ συμμετεχουν μονο 10-15 ατομα, η επισκεψιμοτητα και αναγνωσιμοτητα του site ειναι απειρως μεγαλυτερη απλα οπως λεει και ο Namaikiego τον αναγκασατε να αποσυρθει γιατι ενιωθε οτι ειχε μπει σε κλειστη κοινωνια. Το παραδεχεσαι κι εσυ οτι το εχετε μετατρεψει σε κλειστη κοινωνια λεγοντας "Απο πού κι ως πού ο κάθε απίθανος άγνωστος θα μου κάνει τον χωροφύλακα στο πως εκφράζομαι στους φίλους μου".
forum ειναι αγορα οχι κλειστη παρεα.
Εγω παντως δεν ειμαι ανωνυμος δες αν θες και το προφιλ μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  19:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aγαπητέ Ηλία.
Το οτι απαντάω επειδή εχω πολλά posts δεν το κάνω επειδή έχω περισσότερα δικαιώματα, όπως εσύ θέλεις να καταλάβεις αλλά επειδή αναφέρθηκε "κάποιοι που 'χουν πολλά post" πιο πάνω.
Και δεν είμαστε 10-15 άτομα πια, ειμαστε 16 μιας και απ οτι βλέπω αποφάσισες να συμμετάσχεις και εσύ. Το να κάθεσαι να διαβάζεις και να λές "α! εδώ δεν μ' αρέσει" δεν ειναι συμμετοχή. Ουτε και σε έβαλε κανένας κριτή για να μας κρίνεις.
Και όσον αφορά στο επώνυμος που λές, ειναι λίγο δύσκολο να κάνουμε παρέα εκεί που μένεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Αλιβάνιστος

Edited by - nikats on 28/11/2008 19:37:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  19:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

Να καταθέσω και γώ την άποψή μου, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επειδή έχω >3000 post.
Α) Οταν κάτι δεν μ΄αρέσει, το απορρίπτω. Δεν προσπαθώ να επιβάλω την δική μου αισθητική στον άλλον.Αν δεν μ΄αρέσει π.χ. ο τρόπος που γράφει κάποιος σ ενα εντυπο, δεν το ξαναδιαβάζω. Το να στείλω γράμμα κάνωντας παρατήρηση για το τρόπο γραφής του συγκεκριμένου ή για το περιεχόμενο των αρθρων του το θεωρώ αφελές.
Β) H λέξη forum σημαίνει αγορά με την αρχική έννοια της λέξης ήτοι "συναρθροιση ανθρώπων".
Στο συγκεκριμένο forum συμμετέχουμε 10-15 άτομα. Επειδή μας αρέσει η συμμετοχή. Επειδή μας αρέσει το μπλα-μπλά και μένουμε μακριά ο ενας απο τον άλλον. Επειδή αν μαζευόμασταν όλοι εμείς ποι γράφουμε γύρω απο ενα τραπέζι, με το ίδιο στυλ που γράφουμε, με το ίδιο στυλ θα συνομιλούσαμε και θα περνούσαμε ωραία. Και αν κάποιος ερχόταν στη παρέα μας και δεν του αρέσαμε θα "έπαιρνε τη βόλτα του". Αν του άρεσε, θα καθόταν μαζί μας. Παρέα μας.
Γ) Οι περισσότεροι οι οποίοι συνομιλούμε και γράφουμε και χαβαλεδιάζουμε στο forum είμαστε επώνυμοι και γνωριζώμαστε μεταξύ μας. Δεν θα παρεξηγηθώ με τον Μανώλη με τον Γρηγόρη ή με τον λεονάρδο μιας και για να συζητάω μαζί του σημαίνει πως τον εκτιμώ. Ειναι ο φίλος μου και συναθλητής μου με τον οποίο την επόμενη Κυριακή θα τρέξουμε και ιδρώσουμε παρέα και μετά αφού πούμε τα ίδια αστεία που λέμε ολη μέρα εδώ μέσα θα δώσουμε ραντεβού είτε κάπου για διασκέδαση ειτε στο forum παλι για διασκέδαση. ΚΑι να παραξηγηθεί κάποιος με κάποιον άλλον =όπως πολλές φορές έχει γίνει- θα τα βρούνε μεταξύ τους στην επόμενη συνάντησή τους, όπως έχει γίνει ΠΑΝΤΑ-.
Που θέλω να καταλήξω:
Απο πού κι ως πού ο κάθε απίθανος άγνωστος θα μου κάνει τον χωροφύλακα στο πως εκφράζομαι στους φίλους μου;


Στο συγκεκριμενο Φόρουμ δεν συμμετέχουμε μονο 10-15. Συμμετέχουμε πολλοι περισσότεροι και θέλω να συμμετέχουν ακόμα περισσότεροι. Και δε χρειάζεται να γνωριζόμαστε όλοι μεταξυ μας για να συνομιλούμε και κυρίως για να καταθέτουμε τις αποψεις μας.
Με στεναχωρει ιδιαίτερα αν νομίζεις και λες με τέτοιο θράσος μαλιστα πως το Φορουμ ειναι μόνο για 10-15 άτομα. (και οι άλλοι δηλαδη να πάνε να ... ?)

Δεν ξέρω αν "ο κάθε απίθανος άγνωστος" έχει "δικαιωμα" να σου πει πως να "εκφράζεσαι στους φίλους σου", όμως το Φόρουμ διέπεται απο κανόνες που όλοι οφείλουν να σέβονται.

Επισης εδώ δε μιλάμε για το πως μιλάει ο καθενας στους φίλους του, αλλά πως μιλάει ο καθένας σε αυτους που δεν γνωρίζει και χαβαλεδιαζει με τα προβλήματα του αλλου και τον εξευτελιζει και αυτον και το Φορουμ. πχ:
- Πονάει το γονατο μου
- Κανε κοιλιακους

χοχο, γελασαμε... ναι... καποιοι εχετε φοβερη αισθηση του χιουμορ εις βαρος του πονου του αλλου, που μαλιστα δεν τον γνωριζετε κιολας.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy

Edited by - Speedy on 28/11/2008 19:43:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ILIAS
Forum-Runner

Switzerland


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  19:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2008 :  19:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Speedy

quote:
Originally posted by nikats

Να καταθέσω και γώ την άποψή μου, ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επειδή έχω >3000 post.
Α) Οταν κάτι δεν μ΄αρέσει, το απορρίπτω. Δεν προσπαθώ να επιβάλω την δική μου αισθητική στον άλλον.Αν δεν μ΄αρέσει π.χ. ο τρόπος που γράφει κάποιος σ ενα εντυπο, δεν το ξαναδιαβάζω. Το να στείλω γράμμα κάνωντας παρατήρηση για το τρόπο γραφής του συγκεκριμένου ή για το περιεχόμενο των αρθρων του το θεωρώ αφελές.
Β) H λέξη forum σημαίνει αγορά με την αρχική έννοια της λέξης ήτοι "συναρθροιση ανθρώπων".
Στο συγκεκριμένο forum συμμετέχουμε 10-15 άτομα. Επειδή μας αρέσει η συμμετοχή. Επειδή μας αρέσει το μπλα-μπλά και μένουμε μακριά ο ενας απο τον άλλον. Επειδή αν μαζευόμασταν όλοι εμείς ποι γράφουμε γύρω απο ενα τραπέζι, με το ίδιο στυλ που γράφουμε, με το ίδιο στυλ θα συνομιλούσαμε και θα περνούσαμε ωραία. Και αν κάποιος ερχόταν στη παρέα μας και δεν του αρέσαμε θα "έπαιρνε τη βόλτα του". Αν του άρεσε, θα καθόταν μαζί μας. Παρέα μας.
Γ) Οι περισσότεροι οι οποίοι συνομιλούμε και γράφουμε και χαβαλεδιάζουμε στο forum είμαστε επώνυμοι και γνωριζώμαστε μεταξύ μας. Δεν θα παρεξηγηθώ με τον Μανώλη με τον Γρηγόρη ή με τον λεονάρδο μιας και για να συζητάω μαζί του σημαίνει πως τον εκτιμώ. Ειναι ο φίλος μου και συναθλητής μου με τον οποίο την επόμενη Κυριακή θα τρέξουμε και ιδρώσουμε παρέα και μετά αφού πούμε τα ίδια αστεία που λέμε ολη μέρα εδώ μέσα θα δώσουμε ραντεβού είτε κάπου για διασκέδαση ειτε στο forum παλι για διασκέδαση. ΚΑι να παραξηγηθεί κάποιος με κάποιον άλλον =όπως πολλές φορές έχει γίνει- θα τα βρούνε μεταξύ τους στην επόμενη συνάντησή τους, όπως έχει γίνει ΠΑΝΤΑ-.
Που θέλω να καταλήξω:
Απο πού κι ως πού ο κάθε απίθανος άγνωστος θα μου κάνει τον χωροφύλακα στο πως εκφράζομαι στους φίλους μου;


Στο συγκεκριμενο Φόρουμ δεν συμμετέχουμε μονο 10-15. Συμμετέχουμε πολλοι περισσότεροι και θέλω να συμμετέχουν ακόμα περισσότεροι.
Με στεναχωρει ιδιαίτερα αν νομίζεις και λες με τέτοιο θράσος μαλιστα πως το Φορουμ ειναι μόνο για 10-15 άτομα (και οι άλλοι δηλαδη να πάνε να ...)

Δεν ξέρω αν "ο κάθε απίθανος άγνωστος" έχει "δικαιωμα" να σου πει πως να "εκφράζεσαι στους φίλους σου", όμως το Φόρουμ διέπεται απο κανόνες που όλοι οφείλουν να σέβονται.

Επισης εδώ δε μιλάμε για το πως μιλάει ο καθενας στους φίλους του, αλλά πως μιλάει ο καθένας σε αυτους που δεν γνωρίζει και χαβαλεδιαζει με τα προβλήματα του αλλου και τον εξευτελιζει και αυτον και το Φορουμ. πχ:
- Πονάει το γονατο μου
- Κανε κοιλιακους

χοχο, γελασαμε... ναι... καποιοι εχετε φοβερη αισθηση του χιουμορ εις βαρος του πονου του αλλου, που μαλιστα δεν τον γνωριζετε κιολας.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy


Α) πουθενά δεν άφησα να εννοηθεί το "να πάνε να ....." δεν ειναι του στυλ μου. Το ξαναλέω: αν δεν μ΄αρέσει κατι, φευγω εγώ.
Β) Οχι, κανένας απίθανος άγνωστος δεν θα μου πει πως να εκφράζομαι. Τους κανόνες τους τηρώ στα πλαίσια της κοσμιότητας και οχι της υπερβολής.

Αλιβάνιστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 11 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000