Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 chyavanapasha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  21:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μηπως να ασχοληθουμε με το ερωτημα μου για το ινδικο ελιξηριο??? Ετοιμαζω προγραμμα διατροφης για το νεο ετος και θελω να ξερω αν και πως μπορω να το φτιαξω και αν πρεπει να το ενταξω στη διατροφη μου. Tωρα χρησιμοποιω ενα μιγμα βασιλικου πολτου, γυρης, μελιου,κανελας, ταχινιου, κουρκουμα, 100 καθαρης σοκολατας,τσιλι και βουτηρου γκι. Θελω να κανω μια αλλαγη.


υ.γ. Soula, αμα σου πω, μετα θα πρεπει να σε σκοτωσω.


Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  21:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by soula

Tελικα drakkar εχεις μια ταση να τους βαζεις ολους στη θεση τους.Δεν μου απαντησες τι δουλεια κανεις,ωστοσο επικαλησε τη δουλεια σου και τις σπουδες σου συχνα στο λογο σου.Τι σπουδασες;Δεν περιμενω απαντηση.Μηπως εισαι ο Τζεημς Μποντ;







http://www.youtube.com/watch?v=Ii1tc493bZM

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  21:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Drakkar

Ουτε διαφημισα, ουτε αναφερθηκα σε καμια εταιρια, όταν ρωτησα για το παραδοσιακο ινδικο και αγιουρβεδικο θεραπευτικο σκευασμα, που στην ινδια το φτιαχνουν και στα σπιτια.
Οταν εκφραζεις αρνητικα σχολια (ανωνυμα μαλιστα) για μια συγκεκριμενη εταιρια με το ονομα της, αυτο μπορει να θεωρηθει δυσφημιση και να εμπλεξει και το site.
Το τι θα σβησεις ειναι δικο σου θεμα και του admin.




Οσα δεν φτανει η αλεπού...




ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΟΣ.

(φαινεται και στο προφιλ μου)

Οσο για το αν με εβαλες στη θεση μου , επειδη προλαβες και τα συχαρηκια,(απλα εχουμε και αλλα πραγματα στη ζωη μας απο το να ειμαστε stand by για να απαντησουμε σε ενα φορουμ) δε νομιζω να εγινε κατι τετοιο, απλα εχουμε διαφορετικη τοποθετηση πανω σε ενα θεμα. Αυτο ειναι ολο..

Και επαναλαμβανω για οσους εσκεμενα εθελοτυφλουν. Ειπα οτι μπορει να ειναι και αληθεια αυτο. Δε σε πεταξα στην πυρα. Το παραδειγμα με εκεινη την προισταμενη μικροπωλητρια προιοντων της εταιριας , δηλαδη οτι τα πλασαρε σαν πανακεια , αληθινο. Μπορει αυτη να μην το χειριζοταν σωστα το θεμα της προωθησης.


Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 30/12/2008 21:29:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  21:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καληνύχτα Γιώργο, καλή βάρδια φίλε μου, φιλιά στο Μαράκι.
Και μεις θα πιούμε και μια κούπα. (έχει "ανέβει" και ο Νησιώτης! Μου τηλ. το πρωί. Αν κάνετε κάτι στα πέριξ, τηλ. μου. Φιλιά και πάλι πολλά!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  21:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρυποκαρυδε δεν ειπα ποτε οτι εβαλα κανεναν σε καμια θεση. Δεν ειναι του χαρακτηρα μου.
Αλλη το ειπε και οπως θα ειδες ουτε το ενστερνιστηκα, ουτε καν το σχολιασα. Ουτε αυτο με τα συχαρηκια δεν καταλαβα τι ειναι και τι εννοεις. Ουτε ποτε στη πυρα αισθανθηκα.
Σαν τακτικη δεν αναφερομαι ποτε ονομαστικα σε μαρκες, εταιριες κλπ, για να αποφευγονται παρεξηγησεις. Νομιζω οτι ετσι ειναι το σωστο.
Αν εχεις αλλη γνωμη, ακολουθησε την.


Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  21:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Drakkar

Τρυποκαρυδε δεν ειπα ποτε οτι εβαλα κανεναν σε καμια θεση. Δεν ειναι του χαρακτηρα μου.
Αλλη το ειπε και οπως θα ειδες ουτε το ενστερνιστηκα, ουτε καν το σχολιασα. Ουτε αυτο με τα συχαρηκια δεν καταλαβα τι ειναι και τι εννοεις. Ουτε ποτε στη πυρα αισθανθηκα.
Σαν τακτικη δεν αναφερομαι ποτε ονομαστικα σε μαρκες, εταιριες κλπ, για να αποφευγονται παρεξηγησεις. Νομιζω οτι ετσι ειναι το σωστο.
Αν εχεις αλλη γνωμη, ακολουθησε την.


Οσα δεν φτανει η αλεπού...



Δεν ανεφερα πρωτος το ονομα της εταιριας. Το ειδα και ειπα κι εγω τι εχω δει.. Δεν επιτεθηκα στη εταιρια αυτο ακομα να το δεις. Ειπα οτι μπορει να ειναι κι ετσι τα πραγματα.. τωρα που ειναι το κακο να πεις στον αλλο "οκ αλλα κρατα και μια πισινη" δεν το καταλαβαινω

Σε εκτιμω σαν συνομιλητη στο φορουμ και πραγματικα λυπαμαι για την παρεξηγηση.

Καλη πρωτοχρονια.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 30/12/2008 21:54:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  09:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια συγχαρηκια Τryp;Drakkar στην Plesia δεν ειδαμε να λες τιποτε,που εκανε διαφημιση στην ακατανομαστη εταιρια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  09:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι της ειπες οτι ειναι θησαυρος για το ιδιο θεμα που στενοχωρησες τον Τryp.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KRIKOS
Newbie Forum Runner

Greece


35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  10:04:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
o ποιο ανθεκτικος, ο τρυποκαρυδος,μαλλον εχει ανοσια,μπραβο,βαστα γερα Γιωργο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  11:10:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sorry παίδες που δεν απάντησα νωρίτερα (έλλειψη internet στο σπίτι).
Όντως πρώτη εγώ αναφέρθηκα στην συγκεκριμένη εταιρεία, την οποία γνώρισα όταν δούλευα παλαιότερα σε φαρμακείο. Για εμένα η εταιρεία αυτή είναι απλά η αντιπρόσωπος εταιρεία των αγιουρβεδικών προϊόντων στην Ελλάδα (για αυτό και την ανέφερα), δεν γνωρίζω τίποτε άλλο, να φανταστείτε ότι ούτε και πωλητής τους δεν περνούσε από το εν λόγω φαρμακείο, τηλέφωνο τους έπαιρνα και έδινα παραγγελία.
Η αλήθεια είναι ότι πολλές εταιρείες συμπληρωμάτων διατροφής και εναλλακτικών τρόπων διαβίωσης δυστυχώς "εκμεταλλεύονται" (άλλοτε ανώδυνα και άλλοτε όχι) την "δίψα" του ανθρώπου για έναν πιο φυσικό τρόπο διατροφής και ζωής γενικότερα, προσφέροντας μία λύση-πανάκεια για όλα τα προβλήματα, ενώ παράλληλα προσπαθούν να κάνουν γνωστό το "μήνυμα" τους με έναν εντελώς ανερυθρίαστο και καθ' όλα εμπορικό τρόπο...(καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες Γιώργο)....
Όλα με μέτρο λοιπόν, και τα συμπληρώματα, και οι νέες τροφές,και οι νέες φιλοσοφίες. Κάτι θα έχουν να μας δώσουν, ο καθένας έχει την ελεύθερη επιλογή τί χρειάζεται, τί κρατάει και τι απορρίπτει. Προσωπικά κρατάω την διατροφή μου απλή, υγιεινή και μεσογειακή, με κάποια συμπληρώματα που μου υποδεικνύει όποτε χρειάζεται (κυρίως λόγω των προπονήσεων και της δουλειάς) ο διατροφολόγος μου ή/και ο γιατρός μου.
Drakkar, δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον προσωπικά που να ασχολείται με Αγιουρβέδα, μπορώ όμως να ρωτήσω παλιούς συναδέλφους και να μάθω. Επίσης δεν μπορείς να φτιάξεις μόνη σου την πάστα γιατί θα χρειαστείς κάπου στα 50 ινδικά και μη βότανα (κομματάκι δύσκολο)...

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία, αγάπη και χαρά.
Ειρήνη ημείν.

Κατερίνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  11:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα τυχόν αρνητικα σχόλια μπορουν να στοιχειοθετησουν δυσφημιση και ειναι προβληματικα για το site, οχι τα θετικα.Δεν χρειαζονται γνωσεις αρεοπαγιτη για να γινει κατανοητο αυτο, απλα κοινη λογικη (αυτο για τους "προβοκατορες").
Trypokarydos σου ανταποδιδω τα καλά σχόλια. Καμια παρεξηγηση, νομιζω οτι θα καταλάβες οτι κινηθηκα απο ενδιαφερον να μην εχει προβληματα ο χωρος που μας φιιλοξενει διαδικτυακα (εχουν δει τα ματια μας!!!!).Καλή σου χρονια με πολλα χιλιομετρα!

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KRIKOS
Newbie Forum Runner

Greece


35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  11:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
trypokaride,emplekses me tis kopelles,kai par olo poy exeis apopsi pote den einai ayto poy deixnoun,kati ksero ki ego h atimi,aporo poy asxoleisai pantos,arxizeis na partapatas.
Re tryp ase ti dimokratissa na ritoreyei moni thw
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  12:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Drakkar,για μενα λες οτι δεν μου κοβει και οτι ειμαι προβοκατορας;Ειμαι απλα ξανθια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  15:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by soula

Drakkar,για μενα λες οτι δεν μου κοβει και οτι ειμαι προβοκατορας;Ειμαι απλα ξανθια!


φυσικη;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2008 :  17:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φυσικη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000