Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορές από το startfitness
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 61

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  13:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πήρα από το startfitness.co.uk ένα ζευγάρι παπούτσια τον περασμένο μήνα και ήρθε κανονικά μέσα στο χρονικό όριο που είχαν θέσει, 7-14 μέρες (την 14η βασικά!).

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nachillas
Newbie Forum Runner

41 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  13:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ παρήγγειλα ένα ζευγάρι παπούτσια.

04.02 Παραγγελία
09.02 Ενημέρωση από startfitness ότι η παραγγελία απεστάλη
13.02 Παραλαβή απόδειξης συστημένου από ΕΛΤΑ
16.02 Παραλαβή δέματος από ΕΛΤΑ

Μήπως παίζει ρόλο και το προϊόν που παραγγέλνεις. Εγώ πήρα τα Vomero, μήπως για προϊόντα που "φεύγουν" έχουν καλύτερη διαχείριση στο απόθεμα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotiris
Senior Forum-Runner

Greece


822 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  13:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή είμαι αυτός που πρότεινε το συγκεκριμένο site/έμπορο και έχοντας κάνει αρκετές δεκάδες παραγγελίες τα τελευταία χρονιά έχω να πω σας πω τα εξής :

Το startfitness ίσως έχει τις καλύτερες τιμές από τα αγγλικά sites αλλά δυστυχώς έχει από τα χειρότερα Customer Service.
Κανείς σίγουρα δεν χάσει τα χρήματα ή τα πράγματα που παρήγγειλε, οι Άγγλοι σ’ αυτό το θέμα είναι πολλοί αυστηροί και εάν δεν υπάρχει κάποιο προϊόν ή έχει μεγάλη καθυστέρηση ή θα σου προτείνουν κάποιο παρόμοιο ή θα σου επιστρέψουν τα χρήματα σου. Η καθυστέρηση είναι λόγο έλλειψης στοκ ή λόγο ΕΛΤΑ (γενικά έχουν μια καθυστέρηση με την παράδοση δεμάτων).

Το wiggle έχει πολύ καλύτερο Service αλλά δεν έχει τόση μεγάλη ποικιλία σε δρομικά προϊόντα (αντίθετα στα ποδηλατικά σκίζει) και οι τιμές του είναι ελαφρώς τσιμπημένες.

Edited by - sotiris on 26/02/2009 13:58:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  13:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ακριβως οπως τα λεει ο σωτηρης ειναι. στην τελευταια παραγγελια μεσα στο γεναρη αργησαν περιπου 15 μερες, ενω το αλλο στη βδομαδα ειναι εδω

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fanis.
Advanced Forum-Runner

Greece


373 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  14:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μηπως δεν εχουν σε στοκ τα προιοντα που εχουν μεσα στο site τους?ετσι κανει καποιος την παραγγελια,παραγγελνουν αυτοι πρωτα το προιον αφου δεν το εχουν και μετα το στελνουν στον αγοραστη.ετσι λοιπον περνανε πανω απο 10-15 μερες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  16:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολα τα πιο πάνω (Sotiris-Fanis) ωραία ειναι ΑΛΛΑ.........
Οταν δεν εισαι συνεπής στη δευμευσή σου και σου στέλνω ΕΓω γράμμα αντί να με ειδιποιήσεις ΕΣΥ ως οφείλεις, αρχίζω και 'γω να σκέφτομαι μήπως "έπεσα στη λούμπα".
εσύ συνάδελφε αν για κάποιο λόγο κάτι "δεν πέρασε" πάιρνεις τηλ. τον παίκτη και του λες "μην το υπολογίζεις το συγκεκριμένο". δεν σημαίνει πως φταίς εσύ αν π.χ. κόπηκε το ρεύμα εκείνη τη στιγμή.

Oσο για το wiggle, κάποτε που άργησε να μου απαντήσει σε email, οταν έκανε μετά απο δυό μέρες reply οχι μόνο ζήτησε χίλιες συγνώμες αλλά μου δωσε και voucher δώρο για την καθυστέρηση.
Τι να πείς; Επαγγελματίες.

Υ.Γ."Επειδή είμαι αυτός που πρότεινε το συγκεκριμένο site/έμπορο....." τι εννοείς;
Θα μας πληρώσεις τις χαμένες παραγγελίες εσύ;

Listen to everyone, follow no one.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  16:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κι εμενα στο wiggle το ιδιο εκαναν οταν απο λαθος τους εστειλαν αλλο νουμερο παπουτσι

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  16:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καμία σχέση το wiggle ...

Τη τελευταία φορά ως γνήσιος έλλην τσέπωσα και extra δωράκι πανάλαφρα γυαλιά 30 ευρώ με 3 φακούς σε παραγγελία 50 eur προτείνοντας ...τον ευατό μου (κάποιον γνωστό μου βασικά για δική μου παραγγελία). Το δωράκι το παίρνει με τη πρώτη του παραγγελία ο "προτεινόμενος" οπότε εάν θέλετε αλληλοπροταθείτε ... ο προτείνων παίρνει και αυτός ένα ποσοστό της παραγγελίας του προτεινόμενου ως μελλοντική έκπτωση)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  17:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τό 'λεγε ο γέρος:" Η φτήνια τρώει τον παρά γυιέ μου".
Δεν τον άκουγα τότε που ζούσε και δεν τον ακούω ακόμα.-

Listen to everyone, follow no one.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DMP
Forum-Runner

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  18:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γυρνώντας σπίτι είδα ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ κι ηρέμησα,ουφ.

Στο προκείμενο τώρα,προσωπικά πέρα απ'την αρχική επιβεβαίωση της παραγγελίας καμία άλλη επικοινωνία δεν είχα με το εν λόγω "μαγαζί",αν και το επιδίωξα

Οι τιμές του σε παπούτσια-ρούχα δεν είναι πάντα οι καλύτερες από την στιγμή που έχει ακριβά μεταφορικά και χρεώνει την παραγγελία όχι σαν σύνολο αλλά με το κομμάτι (δηλαδή αν θέλει κάποιος να αγοράσει 2 ζευγάρια παπούτσια θα χρεωθεί 2*10=20£! μεταφορικά)

Όσον αφορά τώρα το στοκ,κάθε σωστό κατάστημα έχει την υποχρέωση να σε ενημερώσει αν κάτι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο από την αρχή.
Έχω ακυρώσει αλλού παραγγελία όταν μετά από 10ήμερη αναμονή και κάνα 2 δικά μου email μου απάντησαν:"ξέρετε το προϊόν αναμένεται,δεν γνωρίζουμε πότε ακριβώς θα έρθει κι άλλες τέτοιες τρίχες κατσαρές..."(το κατάστημα ήταν το simplyrun.co.uk,μείνετε μακριά)

Τέλος είναι καθαρά στην κρίση του καθενός από εμάς να επιλέξει τι πραγματικά τον συμφέρει ,τι συμβιβασμούς είναι διατεθειμένος να κάνει και τι προτιμά στην τελική,την καλύτερη τιμή με τα όποια αρνητικά ή να δώσει 5-10€ παραπάνω και να έχει το κεφάλι του ήσυχο(σχετικό κι αυτό).

Υ.Γ:Πάντως είναι χρήσιμο που άνοιξε το παρών thread για να μαθαίνει ο ένας από τις εμπειρίες του άλλου και για να δημιουργηθεί ένα feedback για τις ηλεκτρονικές αγορές.


____________
Nessun Dorma
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fanis.
Advanced Forum-Runner

Greece


373 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2009 :  20:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Καμία σχέση το wiggle ...

Τη τελευταία φορά ως γνήσιος έλλην τσέπωσα και extra δωράκι πανάλαφρα γυαλιά 30 ευρώ με 3 φακούς σε παραγγελία 50 eur προτείνοντας ...τον ευατό μου (κάποιον γνωστό μου βασικά για δική μου παραγγελία). Το δωράκι το παίρνει με τη πρώτη του παραγγελία ο "προτεινόμενος" οπότε εάν θέλετε αλληλοπροταθείτε ... ο προτείνων παίρνει και αυτός ένα ποσοστό της παραγγελίας του προτεινόμενου ως μελλοντική έκπτωση



Για πες μας πως γινεται αυτο ακριβως.Σε ρωταω γιατι με ενα φιλαρακι εχουμε ψωνισει πολλα πραγματα για το ποδηλατο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thantsop
Forum-Runner

Greece
62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2009 :  09:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η δική μου η εμπειρια με το ontherunsports ειναι πολυ καλή.
Σε ενημερώνουν άμεσα για το status της παραγγελίας και παραλαμβάνεις σε 7-10 μέρες

thanassis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manos-kriti
Forum-Runner

Greece
113 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2009 :  10:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παλαιοτερη παραγγελια απο ontherunsports ηρθε ελλιπης.Τι e-mail σε αυτους και σε καποιο ενδιαμεσο γραφειο κατι σαν εμπορικο επιμελητιριο,ουδεποτε βρηκα ακρη,τα λεφτα τα φαγανε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2009 :  10:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fanis.

quote:
Originally posted by sam

Καμία σχέση το wiggle ...

Τη τελευταία φορά ως γνήσιος έλλην τσέπωσα και extra δωράκι πανάλαφρα γυαλιά 30 ευρώ με 3 φακούς σε παραγγελία 50 eur προτείνοντας ...τον ευατό μου (κάποιον γνωστό μου βασικά για δική μου παραγγελία). Το δωράκι το παίρνει με τη πρώτη του παραγγελία ο "προτεινόμενος" οπότε εάν θέλετε αλληλοπροταθείτε ... ο προτείνων παίρνει και αυτός ένα ποσοστό της παραγγελίας του προτεινόμενου ως μελλοντική έκπτωση



Για πες μας πως γινεται αυτο ακριβως.Σε ρωταω γιατι με ενα φιλαρακι εχουμε ψωνισει πολλα πραγματα για το ποδηλατο



http://www.wiggle.co.uk/referafriend/referal.aspx

πρέπει όμως να προτείνεις κάποιον που δεν είναι ήδη πελάτης (κ΄ποιο νέο όνομα πχ που θα παραλάβει τη παραγγελία)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2009 :  19:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έλαβα σήμερα την παραγγελία μου από το startfitness έστω και με καθυστέρηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 61 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000