Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ανέκδοτα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 125

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2011 :  00:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο πριν τον κατακλυσμό του Νώε ανεβαίνουν όλα τα ζώα στην κιβωτό και περιμένουν την βροχή. Ξεκινάει η βροχή, βρέχει ασταμάτητα επι μέρες ενώ τα ζώα μέσα φοβισμένα δεν κουνιούνται. Όταν σταμάτησε η βροχή τα ζώα άρχισαν να βαριούνται. Τι κάνουν για να περάσει η ώρα? Άρχισαν το σεξ. Έκαναν σεξ όλα μαζί και έτσι το καράβι άρχισε να παλατζάρει δεξιά κι αριστερά πολύ επικίνδυνα.

Ο Νώε διατάσσει σύναξη των ζώων και τους λέει: "Για να μην έχουμε πρόβλημα όταν συνουσιάζεστε και να μην βουλιάξει η κιβωτός, θα πάρετε όλοι από ένα καρτελάκι με μια ήμερα επάνω στην οποία θα λέει την ημέρα της συνέυρεσής σας με την σύντροφό σας."

Αφού μοιράστηκαν τα καρτελάκια και πέρασαν 2-3 μέρες πηγαίνει ο κούνελος στην κουνέλα και της λέει με έντονο ύφος:
"Την ερχόμενη Τρίτη θα υποφέρεις!!!"
Ντράπηκε η καημένη η κουνέλα επειδή ήταν κι άλλοι παρόντες στο σκηνικό. Την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια "Την ερχόμενη Τρίτη θα υποφέρεις!!!" Μια και δυο πήγε η κουνέλα στον Νώε και του τα είπε όλα χαρτί και καλαμάρι.

Πιάνει ο Νώε τον κούνελο και του λέει "ρε μαλακα μην την απειλείς έτσι την γυναίκα σου" και απαντάει κι ο κούνελος: "Δεν την απειλώ, την προειδοποιώ. Έχασα το καρτελάκι στο πόκερ και τώρα το έχει ο γάιδαρος".

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2011 :  08:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Λίγο πριν τον κατακλυσμό του Νώε ανεβαίνουν όλα τα ζώα στην κιβωτό και περιμένουν την βροχή. Ξεκινάει η βροχή, βρέχει ασταμάτητα επι μέρες ενώ τα ζώα μέσα φοβισμένα δεν κουνιούνται. Όταν σταμάτησε η βροχή τα ζώα άρχισαν να βαριούνται. Τι κάνουν για να περάσει η ώρα? Άρχισαν το σεξ. Έκαναν σεξ όλα μαζί και έτσι το καράβι άρχισε να παλατζάρει δεξιά κι αριστερά πολύ επικίνδυνα.

Ο Νώε διατάσσει σύναξη των ζώων και τους λέει: "Για να μην έχουμε πρόβλημα όταν συνουσιάζεστε και να μην βουλιάξει η κιβωτός, θα πάρετε όλοι από ένα καρτελάκι με μια ήμερα επάνω στην οποία θα λέει την ημέρα της συνέυρεσής σας με την σύντροφό σας."

Αφού μοιράστηκαν τα καρτελάκια και πέρασαν 2-3 μέρες πηγαίνει ο κούνελος στην κουνέλα και της λέει με έντονο ύφος:
"Την ερχόμενη Τρίτη θα υποφέρεις!!!"
Ντράπηκε η καημένη η κουνέλα επειδή ήταν κι άλλοι παρόντες στο σκηνικό. Την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια "Την ερχόμενη Τρίτη θα υποφέρεις!!!" Μια και δυο πήγε η κουνέλα στον Νώε και του τα είπε όλα χαρτί και καλαμάρι.

Πιάνει ο Νώε τον κούνελο και του λέει "ρε μαλακα μην την απειλείς έτσι την γυναίκα σου" και απαντάει κι ο κούνελος: "Δεν την απειλώ, την προειδοποιώ. Έχασα το καρτελάκι στο πόκερ και τώρα το έχει ο γάιδαρος".

MANOLIS2004














Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2011 :  22:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν ξερω εσεις, αλλα εγω με το παρακατω βιντεο και με τα χαλια των ελληνικων ταινιων, εχω γελασει μεχρι δακρυων!!

http://www.youtube.com/watch?v=4iGtz4dZvgo

si vis amari,ama
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2011 :  23:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lampros Runner

δεν ξερω εσεις, αλλα εγω με το παρακατω βιντεο και με τα χαλια των ελληνικων ταινιων, εχω γελασει μεχρι δακρυων!!

http://www.youtube.com/watch?v=4iGtz4dZvgo

si vis amari,ama



Πολύ γέλιο ο Τάκης, ιδανικός χαρακτήρας για να τρώει φάπες και να παραμένει ψύχραιμος.
Μιας και ανέφερες τις Ελληνικές ταινίες, κάποτε είχα πέσεισπό τα γέλια από τον καναπέ βλέποντας την αληθοφάνεια της ανατίναξης της γέφυρας του Γοργοπόταμου. Κλάμα που θα είχε ρίξει ο πιτσιρικάς που του τινάξαν το τραινάκι του!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/12/2011 :  15:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Lampros Runner

δεν ξερω εσεις, αλλα εγω με το παρακατω βιντεο και με τα χαλια των ελληνικων ταινιων, εχω γελασει μεχρι δακρυων!!

http://www.youtube.com/watch?v=4iGtz4dZvgo

si vis amari,ama



και γαμώ τους διαλόγους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/12/2011 :  16:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το combo ολα τα λεφτα...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/12/2011 :  02:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΤΟ ΑΙΝΙΓΜΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

Ο ARNOLD SCHWARZENEGGER το έχει μακρύ.
Ο ΝΙΚΟΣ ΡΙΖΟΣ το είχε μικρό.
Η MADONNA δεν το έχει καθόλου.
Ο ΠΆΠΑΣ το έχει μεν αλλά δεν το χρησιμοποιεί.
Ο CLINTON όχι μόνο το έχει αλλά το χρησιμοποιεί συνέχεια.
OBAMA είναι ένα τέτοιο.
Του ΜΠΟΜΠ του ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗ είναι πολύ-πολύ περίεργο.
Ο LIBERACE ποτέ δεν χρησιμοποίησε το δικό του.
Ο ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΚΛΕΤΣΟΣ δηλώνει πολύ περήφανος για το δικό του.
Η CHER βεβαιώνει πως έχει πάρει μόνο 3 τέτοια.
Ποτέ δεν είδαμε την ΑΤΖΕΛΙΝΑ να χρησιμοποιεί του ΜΠΡΑΝΤ.

ΤΙ ΕΙΝΑΙ-ΤΙ ΕΙΝΑΙ?







ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ

ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ!















ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ?????










***********************************************************










'ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ' ρε παιδιά 'ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ'

ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ.

ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!!!!!!

ΜΑΥΡΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΦΑΓΕ ΕΑΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΩ

ΠΩΣ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΤΥΧΟ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/12/2011 :  02:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι ρε Κώστα, μερικοί είναι πρόστυχοι.

Όταν λέω το εξής αίνιγμα:
Σου την δείχνω και τρομάζεις,
σου την μπήγω και φωνάζεις,
δεν την βγάζω αν δεν χύσει
γιατί δεν θα ωφελήσει

όλοι μου λένε διάφορες προστυχιές και κανείς το σωστό που είναι ένεση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2011 :  01:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι περισσότεροι από αυτούς ήταν πρωταγωνιστές στα γήπεδα, ωστόσο τα κατάφερναν καλά και στις δηλώσεις τους εκτός αγωνιστικών χώρων.

Δείτε μερικές από τις κορυφαίες ατάκες κορυφαίων αθλητών του κόσμου:

Τζορτζ Μπέστ:

"Ξόδεψα το 90% των χρημάτων μου στις γυναίκες και το ποτό. Τα υπόλοιπα τα χαράμισα!".

Ντένις Ρόντμαν:

"Η χημεία είναι ένα μάθημα που παίρνεις στο γυμνάσιο ή το πανεπιστήμιο και μαθαίνεις ότι 2 + 2 μας κάνουν 10, ή κάτι τέτοιο".

Ρόκι Γκρατσιάνο:

"Παράτησα το σχολείο στην έκτη δημοτικού εξαιτίας της πνευμονίας. Όχι γιατί την είχα, αλλά γιατί δεν μπορούσα να τη γράψω".

Πελέ:

"Κάθε παιδί στον κόσμο που παίζει ποδόσφαιρο θέλει να γίνει Pele. Έχω μεγάλη ευθύνη να τους δείξω όχι μόνο πώς γίνεσαι ποδοσφαιριστής, αλλά κυρίως πώς γίνεσαι άντρας".

Τζέσε Όουενς:

"Στο τέλος, είναι η έξτρα προσπάθεια που ξεχωρίζει τον νικητή από τη δεύτερη θέση. Η νίκη ωστόσο απαιτεί πολλά περισσότερα. Ξεκινά με πλήρη έλεγχο των βασικών. Μετά χρειάζεται πάθος, αποφασιστικότητα, πειθαρχία και αυτοθυσία. Και, τελικά, απαιτεί μια γερή δόση αγάπης, δικαιοσύνης και σεβασμού για τον αντίπαλο. Βάλε όλα αυτά μαζί και ακόμα κι αν δεν κερδίσεις, πώς γίνεται να χάσεις;"

Μοχάμεντ Άλι:

"Είναι απλά μια δουλειά. Το χορτάρι φυτρώνει, τα πουλιά πετούν, τα κύματα σφυροκοπούν την άμμο. Εγώ δέρνω ανθρώπους".

Σακίλ Ο'Νιλ:

"Η υπεροχή δεν είναι μεμονωμένη πράξη, αλλά συνήθεια. Είσαι αυτό που κάνεις επανειλημμένα".

Τιμ Ντάνκαν:

"Όταν δεν είναι κανείς να σε λυπηθεί ή να ζητωκραυγάσει για σένα, αυτή είναι η στιγμή που γίνεσαι παίκτης".

Λανς Άρμστρονγκ:

"Ο πόνος είναι προσωρινός. Μπορεί να διαρκέσει ένα λεπτό, ή μια ώρα, ή μια μέρα, ή έναν χρόνο, αλλά στο τέλος θα υποχωρήσει και κάτι άλλο θα πάρει τη θέση του. Αν όμως εγκαταλείψεις, αυτό διαρκεί για πάντα".

Καρίμ Αμπντούλ Τζαμπάρ:

"Πρέπει να μπορείς να επικεντρώνεσαι, να αφήνεις τα συναισθήματά σου εκτός. Μην ξεχνάς ποτέ ότι παίζεις με την ψυχή σου, όχι μόνο με το σώμα σου".

Τάιγκερ Γουντς:

"Ο πατέρας μου με δίδαξε αυτές τις λέξεις: να φροντίζω και να νοιάζομαι. Γι’ αυτό άλλωστε έχουμε τις κλινικές. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσπαθώ να δίνω πίσω. Αν δουλέψει, δούλεψε".

Μαρτίνα Ναβραντίλοβα:

"Αυτός που είπε “δεν έχει σημασία αν κερδίσεις ή αν χάσεις”, προφανώς έχασε".

Τζον ΜακΕνρόι:

"Αφήνω τη ρακέτα να μιλήσει για μένα".

Μάτζικ Τζόνσον:

"Μη ρωτάς τι μπορούν να κάνουν οι συμπαίκτες σου για σένα. Ρώτα τι μπορείς να κάνεις εσύ για τους συμπαίκτες σου".

Έμιλ Ζατόπεκ:

"Ένας αθλητής δεν μπορεί να τρέχει με τα λεφτά στις τσέπες του. Πρέπει να τρέχει με την ελπίδα στην καρδιά και τα όνειρα στο κεφάλι του".

Στέφι Γκραφ:

"Όταν χάσεις κάνα-δυο φορές, έρχεσαι να συνειδητοποιήσεις πόσο δύσκολο είναι να κερδίζεις".

Λου Πινιέγα:

"Η στατιστική είναι σαν το μπικίνι: και τα δυο αποκαλύπτουν πολλά, όχι όμως όλα".

Μάικλ Τζόρνταν:

"Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Με έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω".

Γούειν Γκρέτσκι:

"Έχεις 100% ποσοστό αστοχίας στα σουτ που ποτέ δεν έριξες".

Μάικ Ντίτκα:

"Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα σε ένα κουτάβι κι έναν αθλητικό συντάκτη; Ότι σε έξι βδομάδες το κουτάβι θα σταματήσει την κλάψα!"

http://www.woop.gr/content/50153/koruphaies-atakes-koruphaion-athleton

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  02:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ανδρικοί κανόνες που οι γυναίκες πρέπει να γνωρίζουν!

1.Μάθε να κλείνεις το κάθισμα της λεκάνης. Είσαι μεγάλο κορίτσι πια. Αν είναι πάνω, κατέβασέ το. Το θέλουμε ανεβασμένο, το θέλετε κατεβασμένο. Εμάς μάς ακούτε να παραπονιόμαστε όταν το αφήνετε κατεβασμένο;
2.Κυριακή = Σπορ.Είναι όπως η πανσέληνος ή το άλλαγμα της παλίρροιας. Απλά υπάρχουν…
3.Τα ψώνια ΔΕΝ είναι σπορ. Και ΟΧΙ, δεν μπορούμε να το δούμε έτσι.
4.Τα κλάμματα είναι εκβιασμός
5.Πείτε μας τι θέλετε… ας το ξεκαθαρίσουμε:
Οι λεπτοί υπαινιγμοί ΔΕΝ πιάνουν
Οι σκληροί υπαινιγμοί ΔΕΝ πιάνουν
Οι προφανείς υπαινιγμοί ΔΕΝ πιάνουν
Απλά πείτε τι θέλετε
6.Το ΝΑΙ και το ΟΧΙ είναι απολύτως αποδεκτές απαντήσεις σε σχεδόν οποιαδήποτε ερώτηση
7.Καταφύγετε σε εμάς με ένα πρόβλημα μόνο όταν θέλετε την επίλυσή του.
Αυτή είναι η δουλειά μας. Η κατανόηση είναι για τις φιλενάδες σας.
8.Ο πονοκέφαλος που διαρκεί 17 μήνες είναι πρόβλημα. Καλά θα κάνετε να συμβουλευτείτε ένα γιατρό.
9.Οτιδήποτε είπαμε 6 μήνες πριν δεν γίνεται δεκτό σαν επιχείρημα. Ουσιαστικά όποιο σχόλιο ειπώθηκε ακυρώνεται 7 μέρες μετά.
10.Αν δεν ντύνεστε σαν τα κορίτσια του ‘Victoria’s secret’ μην περιμένε να είμαστε σας τον Ριτζ του ‘Τόλμη και Γοητεία’
11.Αν νομίζετε πως είστε χοντρές πιθανόν να είστε. Μην μας ρωτάτε.
12.Αν κάτι που είπαμε έχει δύο νοήματα και το ένα σας στεναχωρεί και σας τσαντίζει εμείς εννοούσαμε το άλλο.
13.Μπορείτε να μας ζητήσετε να κάνουμε κάτι ή να μας πείτε πώς γίνεται. ΟΧΙ και τα δύο. Αν ήδη ξέρετε να το κάνετε καλύτερα, τοτε κάντε το μόνες σας.
14.Ό,τι θέλετε να πείτε, πείτε το κατα την διάρκεια των διαφημίσεων.
15.Ο Χριστόφορος Κολόμβος δεν ζήτησε οδηγίες. Ούτε κι εμείς.
16. Ολοι οι άνδρες βλέπουν μόνο 16 χρώματα, όπως οι default ρυθμίσεις των Windows. To ροδακινο και το κολοκύθι είναι φρούτα κι ΟΧΙ χρώματα. Δεν εχουμε ιδέα τι είναι το ‘βεραμάν’.
17.Αν μας τρώνε θα τα ξύσουμε.Ετσι συνηθίζεται.
18.Όταν σας ρωτήσουμε αν έχετε κάτι και μας πείτε ‘όχι’ θα το λάβουμε ως έχει. Το ξέρουμε ότι λέτε ψέμματα αλλά δεν αξίζει τη φασαρία.
19.Αν μας κάνετε μια ερώτηση για την οποία δεν θέλετε απάντηση, περιμένετε μια απάντηση που δεν θέλετε να ακούσετε.
20.Όταν πηγαίνουμε κάπου, Ο,ΤΙ και να βάλετε μας αρέσει. Σοβαρολογούμε.
21.Μην μας ρωτάτε τι σκεφτόμαστε εκτός κι αν είστε προετοιμασμένες να συζητήσετε μαζί μας θέματα όπως το ποδόσφαιρο,οι γυναίκες ή τα video games.
22.Εχουμε αρκετά ρούχα
23.Εχετε αρκετά ρούχα
24.Σας ευχαριστούμε που διαβάσατε του κανόνες. Το ξέρουμε πως θα κοιμηθούμε απόψε στον καναπέ αλλά δεν πειράζει. Είναι όπως στο camping.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pateras
Forum-Runner

Greece


145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2011 :  21:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί μερικοί άντρες προτιμούν τον σκύλο από την σύζυγο:
1. Όσο πιο πολύ αργήσεις να γυρίσεις σπίτι, τόσο πιο ενθουσιασμένος είναι ο σκύλος οταν σε βλέπει.
2. Τα σκυλιά δεν παρεξηγιούνται αν τα φωνάξεις με το όνομα άλλου σκύλου.
3. Στα σκυλιά αρέσει να αφήνεις πεταμένα πράγματα στο πάτωμα.
4. Οι γονείς του σκύλου δεν έρχονται ποτέ επίσκεψη.
5. Τα σκυλιά συμφωνούν, ότι για να τα κάνεις να καταλάβουν τι λες, πρέπει να τους υψώσεις την φωνή.
6. Δεν χρειάζεται ποτέ να περιμένεις τον σκύλο σου να ετοιμαστεί, για να βγεις έξω. Είναι έτοιμος 24 ώρες το 24ωρο.
7. Τα σκυλιά διασκεδάζουν όταν είσαι μεθυσμένος.
8. Στα σκυλιά αρέσει το κυνήγι και το ψάρεμα.
9. Ο σκύλος δεν πρόκειται ποτέ να σε ξυπνήσει μες στη νύχτα για να σε ρωτήσει, "Αν πέθαινα, θα έπαιρνες άλλο σκύλο?"
10. Αν το σκυλί σου γεννήσει, απλά βάζεις μία αγγελία στην εφημερίδα και τα δίνεις.
11. Ο σκύλος θα σε αφήσει να του βάλεις κολάρο με καρφιά, χωρίς να σε χαρακτηρίσει ως διεστραμμένο.
12. Αν ο σκύλος σου μυρίσει επάνω σου την μυρωδιά άλλου σκύλου, δεν τρελαίνεται. Απλώς του φαίνεται ενδιαφέρον.
13. Στα σκυλιά αρέσει να κάνουν βόλτες στην καρότσα του φορτηγού.
14. Αν ο σκύλος σου φύγει, δεν παίρνει τα μισά σου υπάρχοντα.

Κάνε μια δοκιμή: Κλείδωσε στο πορτμπαγκάζ την γυναίκα σου και τον σκύλο σου, για μία ώρα. Άνοιξε και δες ποιος είναι πιο χαρούμενος όταν σε δει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panchidis
Forum-Runner



122 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2011 :  10:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεκαετία του ογδόντα - ενενήντα.

Το Έμπασυ στο Κολωνάκι παίζει Σταμάτη Γαρδέλη και Στάθη Ψάλτη.

Ο Νίκος ο Αναστώ κάθεται στο Ντα Κάπο και πίνει το δέκατο τρίτο καπουτσίνο, oταν ένα Datsun γεμάτο καρέκλες σταματά στη μέση της πλατείας.

Από μέσα βγαίνει ένας τύπος Σάντα Μπάρμπαρα ( το πολύ Μπράχάμι ), πενηντάρης με χρυσό ρόλεξ, χρυσό δαχτυλίδι με μαύρη πέτρα, φα- καντόρο στο λαιμό και δυο ολόχρυσα δόντια που λάμπουν στο μεσημεριανό ήλιο.

Ο Κώστας ο τροχονόμος διορισμένος το 81 από τον Δροσογιάννη τον υπουργό αρχίζει να φωνάζει:

-«Που παρκάρεις εδώ ρε φίλε , απαγορεύεται δε βλέπεις; » και την ώρα που είναι έτοιμος να του ρίξει την κλήση , του πασάρει στη ζούλα μια πεντοχιλιαρικούμπα ο τζίψι:

- «Για το καφεδάκι. Και πούσε, γαλονάτο μπαλαμό, να μου προσέχεις την κούρσα και το εμπόρευμα νταξ; ».

Και τότε όλο το Κολωνάκι μένει με ανοιχτό το στόμα.

Απ' τη δεξιά πόρτα του Datsun ξεπροβάλλει μια ξανθιά αλφαδιασμένη δίμετρη, με ψηλές μαύρες γόβες , ξώπλατο, ξώβυζο, σχιστό ζαρτιεράτο και δικτυωτό από μέσα, Ααααβάδιστα αββασάνιστα φιδίσιο κορμί. Μπροστά της η Πίππα Μίντλετον δεν πιάνει μία.

Ο Νίκος ο Αναστόπουλος αφήνει τον δέκατο όγδοο καπουτσίνο κι αναρωτιέται:

- «Πού το χτύπησε τέτοιο "παιδί" ο τζίψι;
Να σκίσω τα Βερσάτσε μου».

Να μη μακρηγορώ , μπαίνουν χεράκι - χεράκι σε ένα από τα γνωστά κοσμηματοπωλεία του Κολωνακίου.

-«Τι θα επιθυμούσε ο. κύριος;», ρωτάει με λίγο Κολωνακιώτικο φλέγμα ο κοσμηματοπώλης .

- «Άκου μπαλαμό μάστορη , τέλω να κάνει ένα ντώρο στο κοπέλα.
Ενα περιντέραιο μαλαματένιο να χει ντιαμαντάκι σπέσιαλ».

-«Ο,τι επιθυμητέ αγαπητέ κύριε » αλλάζει ύφος ο μάστορης μπαλαμός
κι ανοίγει μια κασετίνα:

- «Αυτό πως σας φαίνεται; Η τιμή του βέβαια είναι γύρω στο 1.500.000 δραχμές...

- «Μα τι λέει, κύριος;», τα παίρνει ο Γύφτος. «Είπα τέλω το καλύτερο που έχεις. Πιάσε κάτι άλλο».
Με τα πολλά βρίσκουν το επιθυμητό κόσμημα .

- «Αυτό είναι το πιο ακριβό κόσμημα για το λαιμό που έχουμε, αγαπητέ μου.
Είναι χειροποίητο από ατόφιο χρυσάφι, με λεπτά ακατέργαστα διαμάντια και
τιμάται στα 30.000.000 δραχμές ».
«Σσσσσσσσωραίος », αναφωνεί όλος ικανοποίηση ο Αθίγγανος.
«Φόρα το μωρό μου και πες μου αν σου αρέσει; »

Τρελαίνεται η μικρή τσαπερδονοκωλοσφυρίχτρα καλλονή και συναινεί.

Τότε βγάζει ο Γύφτος μια επιταγή 30 εκατομμυρίων δραχμών κι άλλη μια 5 εκατομμυρίων δραχμών. Και την αφήνει μπροστά στον τρελαμένο κοσμηματοπώλη.

- «Η δεύτερη επιταγή γιατί; », ρωτάει .

- «Ενα μπουρμπουάρ να πιεις ένα καφεδάκι στην υγειά μου», απαντάει με στιλ ο δικός μας.

-«Κοιτάξτε κύριέ μου, δεν θέλω βέβαια να σας προσβάλω, αλλά είμαι υποχρεωμένος. να κάνω επιβεβαίωση στην τράπεζα ότι οι επιταγές έχουν αντίκρισμα.
Είναι μια τυπική διαδικασία........
Καταλαβαίνετε. Και μιας και σήμερα είναι Σάββατο δεν μπορεί να γίνει αυτό.
Αν θέλετε, αφήστε μου τις επιταγές, πάρτε την απόδειξη και να έρθει η κυρία να πάρει το κόσμημα τη Δευτέρα το πρωί.
Δώστε μου το τηλέφωνό σας να σας ειδοποιήσω ο ίδιος προσωπικά».

-«Κανένα πρόβλημα!» Λέει ο Τζίψι.
-«Κούκλα θα έρθεις νωρίς τη Δευτέρα να γίνεις πριγκιπέσσα.
Δω το μπαλαμό είναι φίνος».
Πάει ο κοσμηματοπώλης τη Δευτέρα το πρωί στην τράπεζα.
Νομίζω στην τράπεζα Κρήτης του Κοσκωτά ...

Κι όχι μόνο είναι ακάλυπτη η επιταγή, αλλά δεν υπάρχει δεκάρα τσακιστή.

Παίρνει το Γύφτο τηλέφωνο:

- «Συγγνώμη, κύριε δεν μπορώ να δώσω το κόσμημα γιατί οι επιταγές είναι ακάλυπτες ».

-«Έλα μωρέ , δεν πειράζει κράτα το κολιέ. !

Και με το συμπάθιο για το ταλαιπωρία και χίλια φχαριστώ.
.
.

Χάρη σε σένα εγκώ γκ......σα Σάββατο βράδυ.».


Αγαπητέ αναγνώστη..
Βάλε τώρα όπου Γύφτος τους Έλληνες πολιτικούς,
όπου κοσμηματοπώλη την Ε.Ε.
κι όπου γκόμενα τον Ελληνικό λαό
και θα καταλάβεις την ουσία.

Στο ρόλο του Νίκου Αναστόπουλου ο Νίκος Αναστόπουλος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2011 :  11:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αστεία διαφήμιση
http://www.youtube.com/watch?v=Ynq9Vri9jI0
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2011 :  13:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panchidis

Δεκαετία του ογδόντα - ενενήντα.

Το Έμπασυ στο Κολωνάκι παίζει Σταμάτη Γαρδέλη και Στάθη Ψάλτη.

Ο Νίκος ο Αναστώ κάθεται στο Ντα Κάπο και πίνει το δέκατο τρίτο καπουτσίνο, oταν ένα Datsun γεμάτο καρέκλες σταματά στη μέση της πλατείας.

Από μέσα βγαίνει ένας τύπος Σάντα Μπάρμπαρα ( το πολύ Μπράχάμι ), πενηντάρης με χρυσό ρόλεξ, χρυσό δαχτυλίδι με μαύρη πέτρα, φα- καντόρο στο λαιμό και δυο ολόχρυσα δόντια που λάμπουν στο μεσημεριανό ήλιο.

Ο Κώστας ο τροχονόμος διορισμένος το 81 από τον Δροσογιάννη τον υπουργό αρχίζει να φωνάζει:

-«Που παρκάρεις εδώ ρε φίλε , απαγορεύεται δε βλέπεις; » και την ώρα που είναι έτοιμος να του ρίξει την κλήση , του πασάρει στη ζούλα μια πεντοχιλιαρικούμπα ο τζίψι:

- «Για το καφεδάκι. Και πούσε, γαλονάτο μπαλαμό, να μου προσέχεις την κούρσα και το εμπόρευμα νταξ; ».

Και τότε όλο το Κολωνάκι μένει με ανοιχτό το στόμα.

Απ' τη δεξιά πόρτα του Datsun ξεπροβάλλει μια ξανθιά αλφαδιασμένη δίμετρη, με ψηλές μαύρες γόβες , ξώπλατο, ξώβυζο, σχιστό ζαρτιεράτο και δικτυωτό από μέσα, Ααααβάδιστα αββασάνιστα φιδίσιο κορμί. Μπροστά της η Πίππα Μίντλετον δεν πιάνει μία.

Ο Νίκος ο Αναστόπουλος αφήνει τον δέκατο όγδοο καπουτσίνο κι αναρωτιέται:

- «Πού το χτύπησε τέτοιο "παιδί" ο τζίψι;
Να σκίσω τα Βερσάτσε μου».

Να μη μακρηγορώ , μπαίνουν χεράκι - χεράκι σε ένα από τα γνωστά κοσμηματοπωλεία του Κολωνακίου.

-«Τι θα επιθυμούσε ο. κύριος;», ρωτάει με λίγο Κολωνακιώτικο φλέγμα ο κοσμηματοπώλης .

- «Άκου μπαλαμό μάστορη , τέλω να κάνει ένα ντώρο στο κοπέλα.
Ενα περιντέραιο μαλαματένιο να χει ντιαμαντάκι σπέσιαλ».

-«Ο,τι επιθυμητέ αγαπητέ κύριε » αλλάζει ύφος ο μάστορης μπαλαμός
κι ανοίγει μια κασετίνα:

- «Αυτό πως σας φαίνεται; Η τιμή του βέβαια είναι γύρω στο 1.500.000 δραχμές...

- «Μα τι λέει, κύριος;», τα παίρνει ο Γύφτος. «Είπα τέλω το καλύτερο που έχεις. Πιάσε κάτι άλλο».
Με τα πολλά βρίσκουν το επιθυμητό κόσμημα .

- «Αυτό είναι το πιο ακριβό κόσμημα για το λαιμό που έχουμε, αγαπητέ μου.
Είναι χειροποίητο από ατόφιο χρυσάφι, με λεπτά ακατέργαστα διαμάντια και
τιμάται στα 30.000.000 δραχμές ».
«Σσσσσσσσωραίος », αναφωνεί όλος ικανοποίηση ο Αθίγγανος.
«Φόρα το μωρό μου και πες μου αν σου αρέσει; »

Τρελαίνεται η μικρή τσαπερδονοκωλοσφυρίχτρα καλλονή και συναινεί.

Τότε βγάζει ο Γύφτος μια επιταγή 30 εκατομμυρίων δραχμών κι άλλη μια 5 εκατομμυρίων δραχμών. Και την αφήνει μπροστά στον τρελαμένο κοσμηματοπώλη.

- «Η δεύτερη επιταγή γιατί; », ρωτάει .

- «Ενα μπουρμπουάρ να πιεις ένα καφεδάκι στην υγειά μου», απαντάει με στιλ ο δικός μας.

-«Κοιτάξτε κύριέ μου, δεν θέλω βέβαια να σας προσβάλω, αλλά είμαι υποχρεωμένος. να κάνω επιβεβαίωση στην τράπεζα ότι οι επιταγές έχουν αντίκρισμα.
Είναι μια τυπική διαδικασία........
Καταλαβαίνετε. Και μιας και σήμερα είναι Σάββατο δεν μπορεί να γίνει αυτό.
Αν θέλετε, αφήστε μου τις επιταγές, πάρτε την απόδειξη και να έρθει η κυρία να πάρει το κόσμημα τη Δευτέρα το πρωί.
Δώστε μου το τηλέφωνό σας να σας ειδοποιήσω ο ίδιος προσωπικά».

-«Κανένα πρόβλημα!» Λέει ο Τζίψι.
-«Κούκλα θα έρθεις νωρίς τη Δευτέρα να γίνεις πριγκιπέσσα.
Δω το μπαλαμό είναι φίνος».
Πάει ο κοσμηματοπώλης τη Δευτέρα το πρωί στην τράπεζα.
Νομίζω στην τράπεζα Κρήτης του Κοσκωτά ...

Κι όχι μόνο είναι ακάλυπτη η επιταγή, αλλά δεν υπάρχει δεκάρα τσακιστή.

Παίρνει το Γύφτο τηλέφωνο:

- «Συγγνώμη, κύριε δεν μπορώ να δώσω το κόσμημα γιατί οι επιταγές είναι ακάλυπτες ».

-«Έλα μωρέ , δεν πειράζει κράτα το κολιέ. !

Και με το συμπάθιο για το ταλαιπωρία και χίλια φχαριστώ.
.
.

Χάρη σε σένα εγκώ γκ......σα Σάββατο βράδυ.».


Αγαπητέ αναγνώστη..
Βάλε τώρα όπου Γύφτος τους Έλληνες πολιτικούς,
όπου κοσμηματοπώλη την Ε.Ε.
κι όπου γκόμενα τον Ελληνικό λαό
και θα καταλάβεις την ουσία.

Στο ρόλο του Νίκου Αναστόπουλου ο Νίκος Αναστόπουλος.





Σωστοοοοοοοόςςςςς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2011 :  18:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 125 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000