Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2010 :  22:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελπίζω μετά τις τελευταίες εξηγήσεις για τους χρόνους της διοργάνωσης, στο DM, το θέμα να θεωρείται λήξαν...


Χλιμίτζουρες Relay Team
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2010 :  09:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δηλ κοουτς;;; ειλικρινα μπερδευτηκα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2010 :  10:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

δηλ κοουτς;;; ειλικρινα μπερδευτηκα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Αν έχεις κουράγιο, διάβασε, μέχρι τέλους όμως και με προσοχή (ίσως να οφείλεις όμως, μιας και αποτελείς μόνος σου την τριμελή Ελλανόδικο επιτροπή!!!).

http://www.dailymile.com/people/inioxos#ref=tophd


Χλιμίτζουρες Relay Team
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2010 :  14:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σωστος βαμβακουλας...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2010 :  23:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
E ρε τι χάνω ....εχω "μπλέξει" ομως με το θέμα τηε Ρώμης και δεν προλαβαίνω....αλλιώς θα σς συγύριζα.....κλεφτοκοτάδες. Ακούς εκεί "πρώτοι" οι απατεώνες οι Μαυρογυαλούροι!!!!!! Ουουουου666 Ουουουου666...που λεγε και η κυρία Λουκά!!!!!! Θα Veni Vidi Vici και τα τα πούμε.....

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  01:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να κάνω μια κλασσική ερώτηση αδαούς παρατηρητού???

Πρόκειται να έχουμε νέα μονομαχία (στο καβούρι...) μεθαύριο???

aad
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  07:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
με τη ρωμη την αλλη βδομαδα λιγο δυσκολο...αντωνη ολα καλα;;;;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  08:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη

Βασικά έχω πετύχει τις ακόλουθες επιδόσεις:

1) 20 Οκτωβρίου 2008 (!!!) -> ΚΟΥΤΣΑΜΑ από ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΦΤΕΡΝΑ + ΑΧΙΛΛΕΙΟ!!!... Σημερινή κατάσταση -> 60% (περπατάω καλούτσικα, τρέχω με ενοχλήσεις μειούμενες καθώς ζεσταίνομαι, μετά από ακινησία πονάω πολύ!!!) -> ΣΥΝΟΛΟ 17 ΜΗΝΕΣ !!!!!!!!!!!!!!

2) Ανοιξη 2009 -> ΚΟΥΤΣΑΜΑ από ΔΕΞΙΑ ΦΤΕΡΝΑ + ΑΧΙΛΛΕΙΟ!!!... Σημερινή κατάσταση -> 35% (περπατάω με αρκετές και έως έντονες ενοχλήσεις - μερικές φορές κουταίνοντας, τρέχω ΠΟΝΩΝΤΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ - συχνά κουτσαίνοντας - μικρή υποχώρηση του πόνου καθώς ζεσταίνομαι, μετά από ακινησία το πόδι είναι άχρηστο για πολλά βήματα και πονάω πολύ!!!) -> ΣΥΝΟΛΟ 12 ΜΗΝΕΣ !!!!!!!!!!!!!!

3) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΝ ΑΙΘΡΙΑ!!!
Μαραθώνιος 2009 -> Εμφάνιση προβλήματος ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ -> Εξουθενωτικός πόνος στην έξω πλευρά του αριστερού γόνατος -> Συνδεσμικοί - "τενοντικοί" - καταφυτικοί πόνοι ακινητοποιησης!!! -> Οσο τρέχω, πονάω αλλά προχωράω, μόλις σταματήσω ΔΕΝ μπορώ να ξανακάνω ούτε ένα σωστό βήμα!!!
Σημερινή κατάσταση : 50% -> Μετά τα 8 - 10 - 12 χλμ το πρόβλημα εντείνεται εκθετικά με όλο και πιό έντονη ενόχληση (μοιάζει με πόνο δοντιού!!!) -> μετά το σταμάτημα ΔΕΝ μπορώ να στηριχτώ στο αριστερό γόνατο!!! (στην περιοχή της κατάφυσης της έξω κεφαλής του τετρακεφάλου!!!) -> ΣΥΝΟΛΟ 5 ΜΗΝΕΣ

Συμπέρασμα:
Τους τελευταίους 5 ΜΗΝΕΣ, έχω "παραφρονίσει"!!! και έχω χάσει κάθε κέφι για οτιδήποτε σχετίζεται με προπόνηση!!!

Τρέξιμο στο 2010:
Δαφνί - Αλεποχώρι - 3 12άρια προς Φιλοθέη μετ' επιστροφής - Ναύπλιο.
Αύριο (πρώτα ο Θεός) 20άρι ΣΔΥΑ -> συνέπειες 20αριού αβέβαιες!!!

Φυσική μου κατάσταση: Ενδέχεται να έχω "χάσει" το πολυπόθητο 5/χλμ σε απόσταση πάνω από 15 χλμ...

Δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που μου συμβαίνουν!!!

ΑΙΤΙΑ:
Για τις 2 φτέρνες/ Αχίλλειους τα ΗΛΙΘΙΑ και ΤΕΛΙΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ παλιοπάπουτσα - τεχνολογικά αριστουργήματα!!!
Τα απίστευτα σκληρά και άκαμπτα "πλαίσια" στο πίσω μέρος του παπουτσιού (τάχα για την προστασία του αχίλλειου!!! με τσάκισαν)
Δεν υπάρχει ούτε ένα παπούτσι με ΜΑΛΑΚΟ πίσω μέρος!!!!!!!!
Για το πρόβλημα του Μαραθώνιου της Αθήνας δεν έχω εντοπίσει τεχνικά αίτια... μόνο το πολύ έντονο τράβηγμα μεγάλης χρονικής διάρκειας στους μύες της περιοχής, που μάλλον "ξεχίλωσε" τους συνδέσμους της περιοχής και με "κάθισε" στον πάγκο!!!

aad

ΥΓ: Thanks για το ενδιαφέρον σου... Sorry για το αναμάσημα ήδη γνωστών ειδήσεων...
Η άλλη ελπιδοφόρα άποψη είναι, ότι στους αντίποδες του απόλυτου μουτζώματος μάλλον υπάρχει κάτι λιγότερο στραβό!!!
Οι ελπίδες μικραίνουν καθώς ΠΟΛΥ ΙΔΙΟ πρόβλημα στο γόνατο έχει τσακίσει την Ανδριάνα 22 ΜΗΝΕΣ τώρα!!! (η οποία, ως γυμνάστρια, έχει κάνει κάθε δυνατή προσπάθεια για να το αποκαταστήσει!!!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  08:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντώνη δεν ενοχλείς καθόλου, εδώ είμαστε για να λέμε τα νέα μας. Και εγώ διανύω μια περίοδο δρομικής παογήτευσης με το θέμα του αστραγάλου που με οδήγησε σε απροπονησία, καθώς χρόνος για ποδήλατο (εναλλακτικά και καλά) δεν υπάρχει. Σήμερα παρατηρούσα πόσο έχει μαλακώσει η περιοχή της κνήμης μου που πριν από 2 μήνες ήταν σίδερο... Όσο για το 5/χλμ το έχω χάσει και στα 10, μας βλέπω για ρεζίλεμα στη Μεσσήνη... ΑΛΛΑ εκεί ρε φούστη θα πάμε και θα περάσουμε και καλά! Φυγή προς τα εμπρός.

Επαναφέρω το θέμα (που τεχνιέντως κάνατε χουκ μουκ) για μια ultimate αναμέτρηση των δύο ομάδων σε ποικιλία αποστάσεων ένα συγκεκριμένο ΣΚ (ή βδομάδα) το καλοκαίρι με συμμετοχή όλων μας, με βαθμούς και συνολικούς χρόνους - κάτι σαν tour de France με τα πόδια. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ...

__________________________
Χλιμίτζουρες: γράφουν ιστορία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  08:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελη εγω μεσα σε ολα...εννοειται

αντωνη ψυχραιμια, δεν σε φοβαμαι αργα και σταθερα τοσο εσυ οσο κι η αντριαννα θα επανελθετε.μηπως να συμβιβαζοσουν με μικροτερη ταχυτητα αρχικα και προοδευτικα να ανεβασεις; στην τελικη χομπι κανουμε,δεν χρειαζεται να υποφερουμε ή να σακατευτουμε

υγ και φυσικα δεν χρειαζεται να απολογεισαι.αντε στη μεσσηνη να πιουμε καμια μπυρα να πανε τα φαρμακια κατω..

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  11:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αριστοτέλη, για τη Μεσσήνη δεν το συζητάω, πάμε μόνο για την πλάκα μας και για την παρέα, τους Κ;eκροπες θα τους πατήσουμε μια άλλη φορά - αυτή τη φορά, θα μας ισοπεδώσουν αυτοί. Μόνο τον Χαμόδρακα κοντράρουμε, οι άλλοι μας έχουν φύγει...

Όσο για το άλλο, όχι φυσικά ότι έχω αντίρηση, αλλά φαντάσου τι γίνεται κάθε φορά για να βρούμε τους κανόνες της κόντρας, σε ήδη υπάρχοντες αγώνες με δομημένους κανόνες. Σκέψου πόσες σελίδες θα χρειάζονταν για να συμφωνήσουμε σε κόντρα που θα διοργανώναμε μόνοι μας!!!

Κι εγώ όμως ονειρεύομαι να διοργανώσουμε κάποτε κάποιον αγώνα, εμείς οι φίλοι, για την πλάκα μας. Θα ήταν πολύ ωραίο...

Πράγμα που μου θύμισε ότι δεν έχω λάβει ακόμα μήνυμα για την τοποθεσία του beer-mile!!!


Χλιμίτζουρες Relay Team
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  13:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα μπορουσε ναναι απλουστατο.χ αποσταση, 2 ομαδες,ο μεσος ορος..ο χαμενος τις μπυρες...οσοι ερθουν στον αγωνα και στη συναξη μετα μετρανε..χωρις συστηματα,πλεονεκτηματα κλπ..κι αν η μια ομαδα εχει τον γιανναρα τον χαμοδρακα πχ, η αλλη ας εχει στο πλαισιο του ευ αγωνιζεσθαι τον κωστα τον παλαντζα ή τον dejan...ολοι οι αλλοι πανω κατω ιδια ειναι,δεν θα τρελαθουμε..(εκτος αν παμε βουνο που απο τη μια παει η αμαλια κι απεναντι ολοι οι αλλοι...)

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alexander
Forum-Runner

Greece


186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  16:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπύρα μου μύρισε....

RUN YOUR RUN...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  19:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπουρ -μπουρ -μπουρ............................Για τη "ταμπακιέρα" τίποτα.
Οι "χαμένη" ομάδα του τελευταίου αγώνα, ας διαλέξει τον επόμενο.
Αντωνάκη μας έλειψες. Ηταν να φτιάξεις και ομάδα θυμάμαι.....δεεεεε ρωτάς τον κυρ-Καζούρη πως γίνεται, ετσι βρε αδερφέ, να χουμε ........πλουραλισμό!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2010 :  22:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο μου...

Ομάδα δρομέων με κουτσό αρχηγό γίνεται???

Ασε πρώτα (και αν!!!) συνέλθω και μετά θα συντελέσω κι εγώ στον πλουραλισμο!

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000