Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  09:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by GLOU GLOU

Συγνώμη να ταράξω τα νερά σας, ακούγεται περίεργο να πάρεις ποινή γιατί κάνεις καλύτερο χρόνο. Είμαι της άποψης να πάρεις όλους τους χρόνους κάθε ομάδα κ να κάνεις την διαφορά: αν μια ομάδα κάνει συνολικά 45 ώρες κ η άλλη 42, ε, ξέρουμε ποιος πάει ταμείο. Μήπως ένα κίνητρο να κάνουμε το δυνατότερο καλύτερο χρόνο που μπορούμε.


Si c' est comme ca, je declare ..04.30!!!!!!!!! Tu a compri mentenaeu? Εχουμε "κόψει" το μπλα-μπλα και εχω ξεχάσει τα γαλλικά μου.
Να το πω και ελληνικά (γιατί; το είπες γαλλικά νομίζεις;;)
Αν ισχύσει αυτό που λές (και το έχουμε ξανασυζητήσει) εγώ θα δηλώσω 04.30. Αν κάνω 04.00 θα βάλω στη τσέπη κέρδος ενα κάρο πόντους.
Οσον αφορά σε απευθείας κόντρα ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΙ ΘΕΜΑ. Δεν πάμε να δούμε ποιοί ειναι οι καλύτεροι αλλά ποιοί θα πάνε καλύτερα....Εχει διαφορά!

Η πιο απλά ακόμα Αν στη μια ομάδα ειναι Ο Dejan εσύ και ο Διακουμάκος και στην άλλη εγώ η Αλέξάνδρα και ο Αντωνάκης........τότε "τρέξτε μόνοι σας" :-)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  10:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

@Dejan σε βρίσκω απολύτως λογικό. (αυτό τώρα δεν ειναι απο μόνο του περίεργο;;;; :-)
Θεωρ'ω πως η δήλωση δεν θα πρέπει να ειναι με ακρίβεια λεπτού αλλά με "παράθυρο" 5λέπτου όπως είπαν πιο πάνω οι αγαπητοί αντίπαλοι.
Π.χ. Δηλώνω 4.00-4.05. Αυτό σημαίνει πως εαν και εφόσον με το καλό τερματίσω εντός του δηλωθέντος ορίου ειμαι ΟΚ. Ουτε (+) ουτε (-).
Και επιπλέον θα ζητήσω η "ποινή χρονου" ως προς τα κάτω να ειναι η διπλάσια της προς τα πάνω, προκειμένου να αποφευχθούν "μαιμουδιές".
Π.χ. Εκανα 03.56! Μπράβο μου και μαγκιά μου, χαλάλι ο κόπος και οι στερήσεις μου και...ας φάω και 8 (4*2) πόντους στο κεφάλι!
Εκανα 04.09...κατι δεν μου πήγε καλά, αλλά τερμάτισα γμτ!! Χρεώνομαι μόνο 4 πόντους.
Εγκατέλειψα;;;; ΓΙΑΤΙ; Και γιατί ρε φίλε θες στοιχήματα οταν ΔΕΝ είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα του αγώνα σου; Αν θέλεις να τα "δώσεις όλα" για να περάσεις το εαυτό σου ΜΠΡΑΒΟ επικροτώ αλλά εδ΄ψ κάνουμε χαβαλέ και δεν θέλω να χαλάσεις το κέφι του φίλου μου.
Παρακαλώ λοιπόν όποιον έχει σκοπό να χτυπήσει τον αγώνα ΓΕΑΡ (και αναφέρομαι περισσότερο στα παιδιά τα οποία θα συμμετάσχουν στον Πρωτάθλημα) ας μην υμμετάσχου και στο στοίχημά μας.
Προτείνω δε DNF αθλητή ο οποίος έχει ΕΝΑΝ τουλάχιστον τερματισμό Μαραθωνίου στο ενεργητικό του να λαμβάνει 20 βαθμούς ποινής.
¨οσον αφορά στους πρτοεμφανιζόμενους στον ΜΑραθώνιο δρομείς, θα προτείνω να υπολογιστεί ο Μέσοε Ορος των επιδόσεων όλω ανεξαρτήτως των τερματισάντων. Ειναι το πλέον κατα τη γνώμη μου τίμιο κριτήριο χωρίς περίπλοκους μαθηματικούς υπολογισμούς ΑΛΛΑ και χωρίς να φορτίζει με επιπλέον αγχος τους καινούργιους στον αγώνα αθλητές/τριες.
Περιμένω απάμτηση μέσα στο ΣΑΚΥ, ωστε να λήξουν τα θέματα αυτα και να αρχίσει...."Η ΔΡΑΣΗ"
@ Αντωνάκη H Hμερομηνία κάτω απ το κουτάκι των φαρμάκων πρέπει να ναι μελλοντική και οχι παρελθούσα. Αλλιώς ειναι αυτό που λέμε ληγμένα!
Και ΟΧΙ δεν κρατάω τιμόνι οταν τρέχω Μαραθώνιο, δεν αλλάζω ταχύτητες με τον μοχλό και δεν κορνάρω οταν προσπερνάω αντίπαλο. ΑΝ κατι δεν κατάλαβες, να στο πω την Κυριακή απο κοντά :-)))

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"




Συμφωνω Νικο.Και οπως ειχε πει και καποιος αλλος παλαιοτερα δεν θυμαμαι τωρα οτι αν κανω καλυτερο χρονο απο αυτον που στοχευω θα σας κερασω νικησει χασει η ομαδα.
Θα χαιρεσαι να κερασεις ρε παιδι μου μετα,δεν θα λες πω πω πατωσα θα πληρωσω και τις μπυρες.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  10:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Προς την ελλανόδικο επιτροπή. Ο αντίπαλος αρχηγός με δηλώσεις του :
quote:
Παρακαλώ λοιπόν όποιον έχει σκοπό να χτυπήσει τον αγώνα ΓΕΑΡ (και αναφέρομαι περισσότερο στα παιδιά τα οποία θα συμμετάσχουν στον Πρωτάθλημα) ας μην υμμετάσχου και στο στοίχημά μας.

Προσπαθεί να με αποβάλλει από το στίχοιμα. Παρακαλώ οι υπεύθυνοι να επιληφθούν άμεσα του θέματος.

______________________
Toi, plus moi, plus eux, plus tous ceux qui le veulent,
Plus lui, plus elle, et tous ceux qui sont seuls,
Allez venez et entrez dans la danse,
Allez venez, laissez faire l'insouciance.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  10:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οχι ρε γαμώτο ρε Γιάννη, Κρίμα. Το 'χεις σίγουρο πως θα εγκαταλέιψεις;; Δεν το κοιτάς λίγο με τον προπονητή σου; Μπας και τα καταφέρεις και τερματίσεις;;; :-)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  12:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το παράθυρο 5' είναι λογικό και δίκαιο εκτός εάν κάποιος ξέρει να μας πει τι θερμοκρασία/υγρασία/αέρα θα έχει την ημέρα του αγώνα και εάν είναι στην ημέρα του ή όχι το κορμί μας. Λογικό η ποινή να είναι μεγαλύτερη σε απόκλιση προς τα πάνω και μικρότερη σε απόκλιση προς τα κάτω.
Πάντως εάν έχω απόκλιση προς τα κάτω-σε κάθε 1' βάζω μία ντουζίνα μπύρες για όλους.
Κάτω από αυτές τις προυποθέσεις δηλώνω λοιπόν από τώρα 3.27.30-3.32.30

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  13:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
please, να σπρώχνει ένας γρήγορος τον Dimitriskal να κάνει 3.15 κ τσάμπα μπίρες για όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  13:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"@ Αδεκαστος: Σε παρακαλώ, σε μία πρόταση τι πρέπει ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ να δηλώσει σαν χρόνο ο κάθε αθλητής/ια.
Π.χ. "δηλώνω 4:00:00" αλλά αν κάνω 03:55:00 θα γίνει ΑΥΤΟ και αν κάνω 04:05:00 θα γίνει ΑΥΤΟ.
Με ΔΥΟ λέξεις σε παρακαλώ."

νικο,
εγω να σας πω μπερδευτηκα...ξεκαθαριστε το να ξερουμε κι εμεις οι αμοιροι οι θεωρητικοι...

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ DEJAN!!!!!

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  13:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νομίζω πως ο Σάββας και ο Μήτσος έχουν πιασει το νόημα του "στοιχήματος", του συγκεκριμένου.
ΔΗΛΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ: 03:57:30 - 04:02:30.
Αν κάνω δε <03:54 που έχω PB Κλασικής(λέμε και καμιά μ@λ@κία να περνάει η ώρα....) κερνάω ΟΛΟ το τραπέζι!!!!

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  14:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αδέκαστος: Δηλώνεις χρόνο. Ουτε "μα μου σου του" ουτε Καραθεοδωρή.
Όπως έλεγε και ο Ρίτσος: "Στην Ελλάδα εισαι οτι δηλώσεις".
ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΞΑΣΤΕΡΑ.
Πες μου τι ακριβώς δεν καταλαβαινεις να τα ξεκαθαρίσουμε. ΕΧΕΙΣ ΕΥΘΥΝΗ ΑΛΛΩΣΤΕ.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  14:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GLOU GLOU

please, να σπρώχνει ένας γρήγορος τον Dimitriskal να κάνει 3.15 κ τσάμπα μπίρες για όλους


Με τα 80 κιλά που κουβαλάω δύσκολο

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  15:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιμένω ότι το συγκεκριμένο στύλ στοιχήματος απευθύνεται αποκλειστικά σε όσους έχουν κάνει την διαδρομή αρκετές φορές ή έχουν μεγάλη εμπειρία αγώνων. Οι 2 ή 3 μαραθώνιοι δε νομίζω ότι μπορούν να θεωρούνται εμπειρία τόση ώστε να μπορείς να υπολογίσεις τον χρόνο σου και μάλιστα στον ΚΜΑ. Θεωρώ ότι είναι άδικο. Πέρυσι στον ΚΜΑ έκανα 04:45 με τραυματισμό. Στον Μεγαλέξανδρο 04:16. Δεν έχω άλλο μαραθώνιο και οι αποκλίση μεταξύ τους μεγάλη....................
Τι να δηλώσω δηλαδή; 04:00; 04:25; 04:15; 04:35; Τι;
Δε με νοιάζει να πλερώσω το χρέος μου στην κενωνία :) , αλλά όχι να πάρω στο λαιμό μου και τους υπολοίπους αφού θα έχω βαθμούς ποινής έτσι κι αλλιώς!!!!
Δηλαδή θεωρούμαι "έμπειρος";;;;;;;;;;;;;;;; Θα πέσω από το μπαλκόνι!!!!!!!!!!!!!

Σ΄αρέσουν οι τζάμπα μπύρες;
NIKATS TEAM!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  15:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν συνοψίζω. Αν υπάρχει κάποια σοβαρή παρατήρηση ας την πείτε σύντομα (μη κάνουμε κουβέντα μόνο για να κάνουμε δηλαδή)

1) Όλοι δηλώνουμε έναν προβλεπόμενο χρόνο. Ούτε με εύρος, ούτε με +/- ...Εάν έχετε εύρος βάλτε τη μέση τιμή. Το ίδιο είναι.

2) Ότι κάνουμε κάτω απο αυτό πιάνονται ως βαθμοί ποινής. Π.χ. δήλωσα 4 ώρες (240 λεπτά) και έκανα 3.55 έχω 5 βαθμούς ποινής στην ομάδα.

3) Ότι κάνουμε πάνω απο αυτό πιάνεται ως διπλάσιοι βαθμοί ποινής (έχουμε συζητήσει το γιατί). Μαιμουδιές δε γίνονται σε αυτό το σημείο ούτως ή άλλως. Αν φοβάται κάποιος τα διπλάσια λεπτά ας δηλώσει παραπάνω (και ας τη πατήσει απο έλλειψη αυτοπεποίοθησης με ποινή όταν κάνει λιγότερο και ενώ το περίμενε)

4) Αλλαγές επιτρέπονται ελεύθερα μέχρι την προηγούμενη κυριακή. Την τελευταία βδομάδα έως και το τελευταίο βράδυ επιτρέπονται έως 3 αλλαγές δηλωμένων χρόνων (αποφασίζουν οι αρχηγοί ποιους εάν δηλωθούν παραπάνω).

5) Αποχωρήσεις δεκτές μέχρι και το τελευταίο βράδυ (24.00) (γιατί είμαστε και ανθρωποι και συμβαίνουν διάφορα). Πάλι αποφασίζουν και το γνωστοποιούν οι αρχηγοί.

6) Απο κει και πέρα δεκτά μόνο τα non show στην ταβέρνα που προτείνω να είναι έως 20% της δυναμικότητας της ομάδας. Ακόμα και εάν δεν έτρεξε κάποιος αλλά δεν έχει δηλωθεί έγκαιρα ως αποχωρήσαντας θα χρεώνεται ως non show. Το 20% (5 στους 25) πιστεύω ότι είναι αρκετό για να μην έχουμε γκρίνιες όπως πέρσι (δεν ήρθε ένας παραπάνω και την πληρώνουν όλοι). Πιστεύω ότι θα ρθουν σχεδόν όλοι πάντως. Πάνω απο εκεί όμως (στο παράδειγμά μου ο 6ος) θα χρεώνεται με τους βαθμούς ποινής του τελευταίου (αυτού με τους περισσότερους) της ομάδας του.

7) Για να υπάρχει και μια δικλείδα ασφαλείας όπως και πέρσι μέγιστη απόκλιση (πάνω/κάτω) ας είναι το 6%. Δηλαδή δήλωσα 4 ώρες (240 λεπτά). Μπορώ να φάω ποινή για 14.4 λεπτά πάνω/κάτω (240x6%). Οπότε εάν τραυματίστηκα, εγκατέλειψα χτύπησα τοίχο και διάφορα τελικα η ποινή είναι μόνο για τα +14.4 λεπτά. ΠΡΟΣΟΧΗ πάλι μετράει το x2 προς τα πάνω (άρα η ποινή τελικά θα ναι σχεδόν 29 βαθμούς για τον εγκαταλείψαντα που πιστεύω είναι αρκετοί). Το 6% μετράει σε όλους και άρα οι πιο γρήγοροι (που είναι και το σωστό να επιβραβεύονται και θα ήταν άδικο να παίρνουν μεγαλύτερη ποινή εάν εγκαταλείψουν για κάποιο λόγο και αυτοί) έχουν μεγαλύτερα περιθώρια ασφάλειας (ο τρίωρος π.χ. -180 λεπτά- θα έχει ποινή μόνο για τα 10.8 λεπτά +/-)

8) Οι δεκάρηδες μετράνε και αυτοί με τον ίδιο τρόπο αλλά για να μην υπάρχει πλεονέκτημα για την ομάδα που έχει περισσότερους δεκάρηδες μπαίνουν μία φορά συνολικά ως ο μέσος όρος τους (στα 10χιλ. οι αποκλίσεις θα ναι πολύ μικρότερες) και όχι ο καθένας ξεχωριστά.

Παρ. για 2 δεκάρηδες: δήλωσαν 55 λεπτά και οι 2 και είχε +10 βαθμούς ποινής ο ένας (έκανε 60 λεπτά, άρα 5x2) και άλλους 4 βαθμούς ό άλλος (έκανε 51 λεπτά άρα -4 λεπτά) ....ο μέσος όρος της ποινής τους είναι 10+4=14/2=7 βαθμούς.

Επίσης ακριβώς επειδή οι αποκλίσεις στα δεκάρια θα πρέπει να είναι μικρότερες θα πρέπει να τιμωρείται περισσότερο και όποιος πέφτει έξω για αυτό εδώ η δικλείδα ασφαλείας είναι 20%. Αλοίμονο εάν κάποιος δηλώσει 50 λεπτά και κάνει 60 (+10 λεπτά = 20%) ....ας χρεωθεί 20 βαθμούς ποινής (2x10) να του τσούξει και λίγο

9) Επειδή οι ομάδες ΔΕΝ είναι ισάριθμές μετράμε μέσο όρο και όχι άρθροισμα ποινής. Πιο συγκεκριμένα βάζουμε στον μέσο όρο και απο τις 2 ομάδες τόσους όσους έχει η ομάδα με τους λιγότερους με την διαφορά ότι ο τελευταίος απο την ομάδα με τους περισσότερους (για να μετράνε όλοι απο κάθε ομάδα) μπαίνει συνολικά μαζί με τους υπόλοιπους τελευταίους της ομάδας του ώς ο μέσος όρος τους.

Παράδειγμα για ομάδες 4 και 6 δρομέων

(σημείωση εδώ για να το καταλάβουμε ότι ως "ένας" δρομέας, πιάνεται και ο μέσος όρος ΟΛΩΝ των δεκάρηδων της ομάδας που έχει τέτοιους)

η A έχει βαθμούς ποινής: 3, 4, 5, 8
και η B: 2, 3, 5, 6, 8, 10

Θα είναι: (3+4+5+8) /4 = 20/4 = 5 βαθμοί ποινή
και 2+3+5+ (6+8+10/3) /4 = 18/4 = 4.5 βαθμοί ποινή (κερδίζει)

Το βάζω έτσι ώστε ΚΑΙ να επιβραβευτεί η ομάδα με τους περισσότερους αφού στην ουσία μετράνε με μεγαλύτερο βάρος οι καλύτεροι της ....αλλά και να μην έχει τεράστιο πλεονέκτημα αφού και οι τελευταίοι έστω και συνολικά θα της ανεβάσουν κάπως τον μέσο όρο.

Για να καταλάβετε το σκεπτικό εάν μέτραγαν όλοι της Β ισότιμα (που θα ήταν άδικο καθώς η ομάδα με τους περισσότερους έχει και περισσότερες πιθανότητες για μία εγκαταλειψη/τοίχο/απρόοπτα και λοιπά) θα ταν (2+3+5+6+8+10)/6 = 34/6 = 5,666 (θα χανε)

Εάν απο την άλλη μέτραγαν μόνο οι καλύτεροι της (που θα ταν άδικο για την Α ομάδα αφου η Β θα χε "ελευθερία" να έχει χωρίς κόστος εγκαταλήψεις και διάφορα) θα είχε μέσο όρο:
(2+3+5+6)/4 = 4 βαθμούς που της δίνει πολύ μεγαλύτερο πλεονέκτημα απο την Α.

-------------------------------------
Ελπίζω να τα καταλάβατε εάν και λίγο περίπλοκα (προσπαθησα να τα κάνω δίκαια βασικά και να αποφύγω κενά του νόμου )

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - sam on 24/09/2010 17:28:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  15:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πω πω ρε πουστη εισε τρελοι για δεσιμο,ξεκινησε πλακα και καταντησε πυρηνικη φυσικη,εγω δηλωνω παντως 3,37-3,40.........απο κει και περα σταματαω το τρρξιμο......λεμε τωρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  16:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όποιος το διάβασε αμέσως μόλις το δημοσίευσα ας το ξαναδιαβάσει γιατί είχα 2-3 λαθάκια και δεν έβγαινε νόημα (σάμπως τώρα βγαίνει θα μου πείτε) ...και τα διόρθωσα μετά από 3 λεπτά.


Μανώλη.... 3.38.30 λοιπόν

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - sam on 24/09/2010 16:03:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/09/2010 :  16:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σταματη προσκυνω...θατοχω το κειμενο στο προσκεφαλι μου να βγαζω ακρη...οπως ειχε ο μεγαλεκος την ιλιαδα

λοιπον συμφωνουμε σε οσα εγραψε ο σταματης;

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 24/09/2010 16:23:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000